PDA

Επιστροφή στο Forum : modem οτε... ειναι ευκολη η εγκατασταση τους?



anfil
01-02-04, 00:38
ειναι ευκολη η εγκατασταση ενος modem του οτε?

guru
01-02-04, 01:17
Εξαρτάται. Δώσε περισσότερες πληροφορίες (ποιο DSLAM σε καλύπτει) ή ρώτησε απ' ευθείας για συγκεκριμένα μόντεμ!

anfil
01-02-04, 01:25
dslam?ειμαι απο Ξανθη.

aelius_maximus
01-02-04, 01:27
Είναι σχετικά εύκολη. Πολλοί νέοι συνδρομητές την κάνουν οι ίδιοι κι έτσι γλυτώνουν τα έξοδα εγκατάστασης του ΟΤΕ.

guru
01-02-04, 01:58
Δεν είχα καταλάβει το σκοπό της ερώτησης. Αν τελικά προτιμήσεις να πάρεις μόντεμ από τον ΟΤΕ (απ' ό,τι βλέπω είσαι σε DSLAM ANKO, άρα ο ΟΤΕ θα σου προτείνει μόντεμ της Alcatel), να κάνεις μόνος σου την εγκατάσταση. Δεν υπάρχει λόγος να δώσεις 45 € +ΦΠΑ στους τεχνικούς του ΟΤΕ για δουλειά λίγων λεπτών! Θα σε βοηθήσουν σίγουρα τα παιδιά στο φόρουμ.
Πρόσεξε μόνο να κάνεις την αίτηση από το 134 ή από κατάστημα του ΟΤΕ. Από το oteshop.gr δε μπορείς!

Nick2k2
01-02-04, 04:55
Πρόσεξε μόνο να κάνεις την αίτηση από το 134 ή από κατάστημα του ΟΤΕ. Από το oteshop.gr δε μπορείς!
Πως δεν μπορεί ρε παιδιά,τι λέτε.Εγώ την αίτηση απο το oteshop.gr την έκανα και στην επιβεβαίωση μάλιστα δεν μου το ανέφεραν καν για την εγκατάσταση,θεωρώντας οτι αφού θα πάρω δικό μου μόντεμ θα κάνα και την εγκατάσταση μόνος μου.Πάντως σε κάθε περίπτωση καλό είναι να το αναφέρεις οτι την εγκατάσταση θα την κάνεις μόνος σου,αν θες να πάρεις μόντεμ του οτε,για να είσαι σίγουρος.

guru
02-02-04, 01:03
Πρόσεξε μόνο να κάνεις την αίτηση από το 134 ή από κατάστημα του ΟΤΕ. Από το oteshop.gr δε μπορείς!
Πως δεν μπορεί ρε παιδιά,τι λέτε. Εγώ την αίτηση απο το oteshop.gr την έκανα και στην επιβεβαίωση μάλιστα δεν μου το ανέφεραν καν για την εγκατάσταση, θεωρώντας οτι αφού θα πάρω δικό μου μόντεμ θα κάνα και την εγκατάσταση μόνος μου. Πάντως σε κάθε περίπτωση καλό είναι να το αναφέρεις οτι την εγκατάσταση θα την κάνεις μόνος σου, αν θες να πάρεις μόντεμ του οτε, για να είσαι σίγουρος.
Διευκρίνιση: Αυτό που είπα ισχύει στην περίπτωση που θα πάρει κανείς μόντεμ από τον ΟΤΕ. Στην φόρμα παραγγελίας δε σου δίνει δυνατότητα επιλογής.

Αν πάρεις μόντεμ από την αγορά, εννοείται ότι θα κάνεις μόνος σου την εγκατάσταση!

dantouan
02-02-04, 18:48
Αν κανεις την εγκατασταση μονος σου τοτε στην αιτηση για το adsl εχει επιλογη που λεει οτι θα παρεις modem απο εμποριο το ιδιο εκανα και εγω.Αν παντως δεν τα καταφερεις μονος σου τοτε κλεινεις 1 ραντεβου με τον οτε και ερχονται εκεινοι (+50 ε βεβαια ) απλα θα καθυστερησουν λιγο

@ ADSLgr.com All rights reserved.