PDA

Επιστροφή στο Forum : Γραφειοκρατεία ΟΤΕ εν έτει 2006



Greg
09-06-06, 09:44
Να σας πω στα γρήγορα τον πόνο μου.

Έχω γραμμή ΑΡΥΣ (over PSTN) από ΟΤΕ 512/128 και αντίστοιχη συνδρομή από ΤΕΕ. Σύνολο 420€ (+ΦΠΑ) το χρόνο... πριν λίγο καιρό το ΤΕΕ έβγαλε ολοκληρωμένη συνδρομή 512/128 με 300€ (+ΦΠΑ) το χρόνο... οπότε λογικό ήταν να πάω προς τα εκεί...

Όμως πόρτες PSTN δεν υπήρχαν... πριν λίγο καιρό που βγήκαν καμμιά 60ρια είπα να το κάνω.
Δευτέρα λοιπόν πρωί πρωί με 50 πόρτες ελεύθερες διακόπτω την ΑΡΥΣ. Η διακοπή γίνεται Τετάρτη (30 πόρτες ελευθερες και αρχίζω να αγχώνομαι). Λεω του ΤΕΕ κάντε αίτηση (η οποία απορριπτεται γιατί φαίνετα ΑΡΥΣ ενεργοποιημένη). Παίρνω το 134... "ναι φαίνεται ενεργοποιημένη, αργεί λίγο).

Πέμπτη απόγευμα τηλ. 134... "ναι έχει διακοπεί"... Παρασκευή (σήμερα) πρωί τηλ. ΤΕΕ που κάνει αίτηση online και απορρίπτεται γιατί "φαίνεται ΑΡΥΣ ενεργοποιημένη"... τρελαίνομαι, τηλ. 1242... "όχι έχει διακοπεί", τηλ. 134... "έχει διακοπεί, αλλά ξέρετε στο ΑΛΛΟ σύστημα μας φαίνεται ενεργοποιημένη"... αφελής ερώτηση δικιά μου... "μα καλά πόσες μέρες θέλει να περάσει αυτή η έρμη η διακοπή??"... απάντηση "από εβδομάδα"... (5 πόρτες ελεύθερες και πάω για έμφραγμα...)...

Τί σχόλιο να κάνω στα παραπάνω???

:down::down::down::down::down: για την απίστευτη γραφειοκρατεία του ΟΤΕ... απίστευτη.

gatoulas
09-06-06, 09:54
Ότι πρέπει να σταματήσει η χονδρική στους ISP. Ας παίρνει ο καθένας την πρόσβαση για τον εαυτό του και τη συνδρομή από τον ISP να τελειώνουμε. Μπάχαλο έχει γίνει με κάθε πελάτη να διακόπτει και να ξαναενεργοποιείται με τις προσφορές.

Tony_Ts
09-06-06, 11:19
Ότι πρέπει να σταματήσει η χονδρική στους ISP. Ας παίρνει ο καθένας την πρόσβαση για τον εαυτό του και τη συνδρομή από τον ISP να τελειώνουμε. Μπάχαλο έχει γίνει με κάθε πελάτη να διακόπτει και να ξαναενεργοποιείται με τις προσφορές.
Διαφωνώ με το σκεπτικό, "πονάει κεφάλι, κόψει κεφάλι". Προτιμότερο είναι να βελτιωθεί η κατάσταση των "συστημάτων" του ΟΤΕ που παρουσιάζουν αυτές τις αντιφάσεις.

Ας μην ξεχνάμε ότι με τα πακέτα και τις προσφορές εποφελούνται οι καταναλωτές. Μη ζητάμε να κοπεί μια υπηρεσία που είναι προς όφελός μας!

yiapap
09-06-06, 11:59
Ότι πρέπει να σταματήσει η χονδρική στους ISP. Ας παίρνει ο καθένας την πρόσβαση για τον εαυτό του και τη συνδρομή από τον ISP να τελειώνουμε. Μπάχαλο έχει γίνει με κάθε πελάτη να διακόπτει και να ξαναενεργοποιείται με τις προσφορές.
Άαααργκ! :gun:
Εδώ λέμε να καταργηθεί η λιανική κι εσύ λες ότι επειδή δεν μπορεί ο ΟΤΕ να διαχειριστεί σωστά (μηχανογραφικά) τις αιτήσεις θα πρέπει να κοπεί η χοντρική;;;;
:hammered:

manoulamou
09-06-06, 20:28
Αληθεια γιατι δεν μπορει να γινει ενα ενιαιο συστημα διαχειρησης των θυρων του ΟΤΕ
(στο στιλ της φορητοτητας των αριθμων) για να συντομευτει κατακορυφα ο χρονος ενεργοποιησης
και να μειωθει δραματικα το κενο απενεργοποιησης.
Να ξερουμε ποσες και που ειναι διαθεσιμες και να μην αγοραζονται
πακετα/προσφορες σε περιοχες με ανυπαρκτη διαθεσιμοτητα, και
απλα να παιρνουν σειρα προτεραιοτητας με διαφανεις διαδικασιες.
Ιδανικο συστημα δεν βρισκετε:) , και μετα ξυπνησαμε:p :evil:

sdikr
09-06-06, 20:32
Αληθεια γιατι δεν μπορει να γινει ενα ενιαιο συστημα διαχειρησης των θυρων του ΟΤΕ
(στο στιλ της φορητοτητας των αριθμων) για να συντομευτει κατακορυφα ο χρονος ενεργοποιησης
και να μειωθει δραματικα το κενο απενεργοποιησης.
Να ξερουμε ποσες και που ειναι διαθεσιμες και να μην αγοραζονται
πακετα/προσφορες σε περιοχες με ανυπαρκτη διαθεσιμοτητα, και
απλα να παιρνουν σειρα προτεραιοτητας με διαφανεις διαδικασιες.
Ιδανικο συστημα δεν βρισκετε:) , και μετα ξυπνησαμε:p :evil:

Γιατί άλλο η φορητότητα, άλλο η ενεργοποιήση γραμμής, αλλό γιατί οι πάροχοι έχουν ζητήσει να μην γίνεται αλλάγη στοιχείων (πχ προεπιλογή) αν δεν κάνουν αίτηση πρώτα αυτοί και πολλά άλλα!

Θέλει πολύ δουλεία και απο τις δυο πλευρές.

Greg
09-06-06, 21:19
Μείναν μόνο 4 πόρτες... κλαψ κλαψ

chrisyah
10-06-06, 15:47
Δυστυχώς η ADSL τεχνολογία είναι σε νηπιακή κατάσταση τόσο για τον ΟΤΕ όσο και για τους ISP.

Εγώ μέχρι χτές 09/06 είμαι ακόμα ενεργοποιημένος με αίτηση διακοπής μεριζόμενης στον ΟΤΕ στις 23/05....

Τα σχόλια δικά σας...

Greg
12-06-06, 13:32
Δυστυχώς η ADSL τεχνολογία είναι σε νηπιακή κατάσταση τόσο για τον ΟΤΕ όσο και για τους ISP.

Εγώ μέχρι χτές 09/06 είμαι ακόμα ενεργοποιημένος με αίτηση διακοπής μεριζόμενης στον ΟΤΕ στις 23/05....

Τα σχόλια δικά σας...

Υπάρχουν και χειρότερα...

Greg
13-06-06, 14:57
Φυσικά σήμερα οι πόρτες εξαντλήθηκαν και εξακολουθεί στον ΟΤΕ να φαίνεται η DSL μου ενεργοποιημένη...

Τι να πω...

Ρε παιδιά, πού μπορώ να κάνω κάποια καταγγελία??? Στην ΕΕΤΤ? Πουθενά?

Ευχαριστώ

@ ADSLgr.com All rights reserved.