PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιήση σε λάθος ταχύτητα



romfeo
09-06-06, 14:21
Γεια σε όλους,

Πραγματικά λυπάμαι που το πρώτο μου Post σε αυτή την καταπληκτικά ενεργή κοινότητα αφορά την αγανάκτησή μου με τον ΟΤΕ και όχι την χαρά μου που απέκτησα aDSL.


Είμαι ελεύθερος επαγγελματίας στον χώρο της πληροφορικής. Η δουλειά μου βασίζεται 90% στο Internet. Στην περιοχή μου, μέχρι πριν 5 ημέρες δεν υπήρχε κάλυψη DSL. Βολευόμουν με ISDN 128K.

Την περασμένη Δευτέρα ήρθε το DSL και σε μας. Σπεύδω στο κατάστημα του ΟΤΕ της περιοχή μας και κάνω μια αίτηση για γραμμή 1024.

Σήμερα ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου. Προς μεγάλη μου αγανάκτηση όμως διαπίστωσα πως, προφανώς από λάθος του ΟΤΕ, η γραμμή που μου άνοιξαν είναι στα 384!!!

Τόσο δύσκολο είναι να κάνουν μια δουλειά σωστά;;; Πόσο πολύπλοκη διαδικασία είναι δηλαδή να ανοίξουν μια γραμμή στην σωστή ταχύτητα;;; Στο 121 δεν μπορούν να το καταχωρήσουν ακόμα σαν βλάβη γιατί στο σύστημά τους δεν φαίνεται το ADSL ενεργοποιημένο ακόμα στην γραμμή μου.

Είμαι πραγματικά έξαλλος με τον ΟΤΕ!

apok
09-06-06, 14:23
Κοίτα.. ακομα μπορεί να μην έχει ενεργοποιηθεί πλήρως η γραμμή σου;)

malloc
09-06-06, 14:35
Καλο θα ήτανε όμως να μην περιμένεις να μάθεις. Πρέπει δυστυχώς να τους κυνηγίσεις και να τους ζαλίσεις αν θές να προχωρήσει γρήγορα η δουλειά σου. Υπομονή και κουράγιο σου εύχομαι.

romfeo
09-06-06, 14:37
Δηλαδή; Σταδιακά θα ανεβαίνει η ταχύτητα; Σε όσα τηλεφωνα πήρα (134, 1242, 121) μου λένε ότι κανονικά θα έπρεπε κατευθείαν να δουλέψει σε 1024 (όχι ότι τους έχω καμιά εμπιστοσύνη). Δεν ισχύει αυτο;

NoDsl
09-06-06, 14:45
Ναι κατευθίαν δουλέυει στην ταχύτητα που πρέπει. Λέτε να στο ροτάρουν το μηχάνημα? :p

Λεπόν, ρομφεο προφανώς έπεσες θύμα τις τρομερής ενημέρωσης που έιχαν οι τεχνικοί του κέκτρου που πέφτεις. Λογικά ακόμα και γι'αυτούς το adsl, μιας και δεν προυπήρχε, είναι πρωτόγνωρο μιας και μόλις μπήκε στην περιοχή σου και ειναι ανενημέρωτοι. κάνανε λάθος στο Profile σου. Αν μπορείς να βρει το τηλέφβνο του κέντρου και να τους πείς να στο αλλάξουν σε 1024 έχει καλώς αλλιώς περιμένεις να τους έρθει βλάβη.

nnn
09-06-06, 14:47
Το ό,τι ενεργοποιήθηκε σήμερα είναι η αιτία.
Αύριο λογικά θα είσαι στην κανονική σου ταχύτητα.
Αν δεν φτιάξει δηλώνεις βλάβη στο 121 και σε 1-2 μέρες θα είσαι Οκ.

Καλώς ήρθες.

romfeo
09-06-06, 14:56
Και εδώ αντικρουόμενες απόψεις...

Λοιπόν συνοψίζω λίγο όλα τα δεδομένα και προσθέτω και κάποια νέα:

1. Έχω κάνει αίτηση για 1024
2. Σήμερα (9/06) στις 10 π.μ. ανοίγει η γραμμή
3. Βλέπω το router μου να συγχρονίζει στα 384/128 και τα downloads μου να κινούνται αντίστοιχα και φουντώνω!
4. Αρχίζω τα τηλεφωνήματα. Το τελευταίο γύρω στις 14:30 στο 134. Αφενός βλέπουν την αίτησή μου για 1024, αφετέρου βλέπουν ακόμα ότι στην γραμμή μου δεν έχει ενεργοποιηθεί το dsl. Προτείνουν να περιμένω 1-2 ώρες μέχρι να ενημερωθεί το σύστημά τους, μήπως και δουλέψω στην κανονική μου ταχύτητα (την οποία πληρώνω κιόλας, μην ξεχνιόμαστε)
5...συνεχίζεται

sdikr
09-06-06, 14:59
Και εδώ αντικρουόμενες απόψεις...

Λοιπόν συνοψίζω λίγο όλα τα δεδομένα και προσθέτω και κάποια νέα:

1. Έχω κάνει αίτηση για 1024
2. Σήμερα (9/06) στις 10 π.μ. ανοίγει η γραμμή
3. Βλέπω το router μου να συγχρονίζει στα 384/128 και τα downloads μου να κινούνται αντίστοιχα και φουντώνω!
4. Αρχίζω τα τηλεφωνήματα. Το τελευταίο γύρω στις 14:30 στο 134. Αφενός βλέπουν την αίτησή μου για 1024, αφετέρου βλέπουν ακόμα ότι στην γραμμή μου δεν έχει ενεργοποιηθεί το dsl. Προτείνουν να περιμένω 1-2 ώρες μέχρι να ενημερωθεί το σύστημά τους, μήπως και δουλέψω στην κανονική μου ταχύτητα (την οποία πληρώνω κιόλας, μην ξεχνιόμαστε)
5...συνεχίζεται

Δεν πληρώνεις κάτι απο την στιγμή που στο συστημα τους δεν φαίνεται ενεργή η γραμμη σου ;)


ΥΓ εγίνε αλλαγή στον τίτλο

romfeo
09-06-06, 15:04
Δεν πληρώνεις κάτι απο την στιγμή που στο συστημα τους δεν φαίνεται ενεργή η γραμμη σου ;)


ΥΓ εγίνε αλλαγή στον τίτλο


Πως δεν πληρώνω...Πληρώνω στον πάροχό μου συνδρομή 1024, όχι 384. Έχουν διαφορά στην τιμή...

teo_L20
09-06-06, 15:06
Kαι αν την δούν ποτε την αίτηση, τους τα πρίζεις να σου βαλουν την επιθυμητη!;)

logan11
09-06-06, 15:07
Πάρε το 121 και δήλωσέ το σαν "ΒΛΑΒΗ ADSL".

EDIT: Απαίτησε να μιλήσεις με κάποιον υπεύθυνο. Προισταμένους δλδ. (Αλλά δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις άσχημη γλώσσα).

No-Name
09-06-06, 15:09
Πιστέυω πως είναι θέμα ωρών για να συγχρονίσει σωστά το μόντεμ όταν είχα από ΟΤΕ(λιανική) γραμμή και είχα ζητήσει αλλαγή και μένα είχε φάει σκάλωμα στο συγχρονισμό τη 1η μισή μέρα μέτα ήταν οκ.

romfeo
09-06-06, 15:12
Πάρε το 121 και δήλωσέ το σαν "ΒΛΑΒΗ ADSL".

Όπως είπα και πριν στο 121 δεν μπορούν να το καταχωρήσουν ακόμα σαν βλάβη γιατί προς το παρον στο σύστημά τους φαίνεται οτι το ADSL δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα στην γραμμή μου...

apok
09-06-06, 15:17
Εφόσον ακομα στον ΟΤΕ δεν βλεπουν ενεργή τη γραμμή σου, όπως σου είπα και πριν, πάει να πει ότι μπορεί να μην έχει ολοκληρωθεί ακομα.
Οπότε μη βιάζεσαι.. μπορεί μέχρι το βράδυ να έχεις 1024 που θες

romfeo
09-06-06, 15:21
Έχουν ακουστεί και οι δύο θέσεις...
Θα περιμένω και θα σας ενημερώσω όταν θα έχω το τελικό αποτέλεσμα.
Οφείλω πάντως να ομολογήσω ότι έχω πραγματικά εντυπωσιαστεί από το πόσο ζωντανή και πρόθυμη για βοήθεια είναι η κοινότητα χρηστών του adslgr! Παιδιά σας ευχαριστώ όλους!

No-Name
09-06-06, 15:26
Έχουν ακουστεί και οι δύο θέσεις...
Θα περιμένω και θα σας ενημερώσω όταν θα έχω το τελικό αποτέλεσμα.
Οφείλω πάντως να ομολογήσω ότι έχω πραγματικά εντυπωσιαστεί από το πόσο ζωντανή και πρόθυμη για βοήθεια είναι η κοινότητα χρηστών του adslgr! Παιδιά σας ευχαριστώ όλους!

Oι πιό πολλοί εδώ ήμαστε καμμένοι από παλιά οπότε υπάρχει μια κατανόηση.:)

papdoux
09-06-06, 15:28
Αν καταλαβα καλα, απο τον ΟΤΕ δε σε ενημερωσαν επισημα οτι ενεργοποιηθηκε η γραμμη σου απλα πρεπει να το ειδες στο modem.

Να ξερεις παντως οτι οταν γινει η επισημη επιβεβαιωση, υπαρχει μια περιοδος που δε γινεται χρεωση (γυρω στις 5 μερες νομιζω) και οτι οταν δηλωνεις προβλημα στο 121, σταματαει η χρεωση μεχρι να διορθωθει η βλαβη.

sivadws2
09-06-06, 18:13
Οι πόρτες σε κάθε DSLAM αρχικά ενεργοποιούνται στα 384 σαν προεπιλεγμένη ρύθμιση ώστε να κάνουν έναν αρχικό έλεγχο οι τεχνικοί του ΟΤΕ αμέσως μετά τη μικτονόμιση(έμεινε από παλιότερα που η 384 ήταν η πιο συχνή ταχύτητα και συνήθως δεν χρειαζόταν αλλαγή αργότερα μετά τον έλεγχο), για αυτο και η μικρή διακοπή του τηλεφώνου την στιγμή της ενεργοποίησης της γραμμής. Μόλις δώσουν το ΟΚ οι τεχνικοί αναλαμβάνει η διαχείριση του DSLAM που τελικά ρυθμίζει την πόρτα στην ταχύτητα που επιθυμεί ο πελάτης. Οπότε υπομονή καναδυό μέρες μέχρι το ταχυδρομικό περιστέρι φτασει από τους τεχνικούς στη διαχείριση:)

romfeo
09-06-06, 19:16
Οι πόρτες σε κάθε DSLAM αρχικά ενεργοποιούνται στα 384 σαν προεπιλεγμένη ρύθμιση ώστε να κάνουν έναν αρχικό έλεγχο οι τεχνικοί του ΟΤΕ αμέσως μετά τη μικτονόμιση(έμεινε από παλιότερα που η 384 ήταν η πιο συχνή ταχύτητα και συνήθως δεν χρειαζόταν αλλαγή αργότερα μετά τον έλεγχο), για αυτο και η μικρή διακοπή του τηλεφώνου την στιγμή της ενεργοποίησης της γραμμής. Μόλις δώσουν το ΟΚ οι τεχνικοί αναλαμβάνει η διαχείριση του DSLAM που τελικά ρυθμίζει την πόρτα στην ταχύτητα που επιθυμεί ο πελάτης. Οπότε υπομονή καναδυό μέρες μέχρι το ταχυδρομικό περιστέρι φτασει από τους τεχνικούς στη διαχείριση:)

Φίλε μου, σε ευχαριστώ για την τεκμηριωμένη απάντηση! Πιστεύω ότι τελικά αυτό συμβαίνει, απλά δεν περίμενα ότι η αναμονή για την τελική ενεργοποίηση θα είναι τόσο μεγάλη.

Καλή Τρίτη βλέπω να έρχεται η κανονική μου ταχύτητα δλδ...

URSUS
09-06-06, 20:45
Αιτηση για 1024 στίς 2/6 ,ενεργοποίηση στις 3/6 (σάββατο κιόλας)αλλα στα 384.Τηλέφωνο στο 1242 που μου λενε οτι δεν βλέπουν στη βαση δεδομένων τους οτι εχουν ολοκληρωθει ολα τα στάδια.Το 585ι συγχρονισε στα 1024 στις 7/6 χωρίς να κάνω τιποτε αλλο απο μέρους μου

romfeo
09-06-06, 20:53
Αν καταλαβα καλα, απο τον ΟΤΕ δε σε ενημερωσαν επισημα οτι ενεργοποιηθηκε η γραμμη σου απλα πρεπει να το ειδες στο modem.

Να ξερεις παντως οτι οταν γινει η επισημη επιβεβαιωση, υπαρχει μια περιοδος που δε γινεται χρεωση (γυρω στις 5 μερες νομιζω) και οτι οταν δηλωνεις προβλημα στο 121, σταματαει η χρεωση μεχρι να διορθωθει η βλαβη.

Το θέμα με την παύση των χρεώσεων φαντάζομαι ισχύει όταν ο πάροχος είναι η OTEnet, σωστά;

Στην δική μου περίπτωση δεν ισχύει αυτό...

sdikr
09-06-06, 20:58
Το θέμα με την παύση των χρεώσεων φαντάζομαι ισχύει όταν ο πάροχος είναι η OTEnet, σωστά;

Στην δική μου περίπτωση δεν ισχύει αυτό...

Ανάλογα,

Αν έχεις ΑΡΥΣ (δηλάδη και την γραμμη και το Internet απο τον Isp) ισχύει γιατί περιμένει και ο Isp να πάρει ενημέρωση

Αν έχεις την γραμμη στο ονομα σου και εκανες αίτηση στον isp οχι (μιας και δεν τον ενδιαφέρει τον Isp) φυσικά θα έπρεπε να περιμένεις πριν κανεις την αναβάθμιση στον isp

plimper
17-06-06, 19:14
Καλησπέρα σας παιδιά...
Αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με 512 όμως.Το οποίο πιστεύω μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα να αποκατασταθεί οριστικά....
Κουράγιο φίλε μου....
Φιλικά Παναγιώτης.....

boost00
19-06-06, 10:27
Καλημέρα. Έπειτα από ολιγόωρη διακοπή της 512, επανήλθε η γραμμή αλλά συγχρονίζει σε 384 αντί για 512. Επίσης δεν μπορεί να συνδεθεί με τον πάροχο (επιμένει κατακόκκινο το wan IP στο USR 9106.... :hmm: )

Κατόπιν επικοινωνίας με το 1242, είπαν ότι βλέπουν κανονικά τη γραμμή να είναι δηλωμένη 512 (..χαίρω πολύ, ευχαριστώ!) και μου συνέστησαν να επικοινωνήσω με τον πάροχο (...κλασσικά!) ή να περιμένω λίγο πριν το δηλώσω σαν βλάβη μήπως και επανέλθει....

Καμμιά ιδέα; Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

manoulamou
19-06-06, 13:38
Ισως δεν εχει ενημερωθει ακομα ο παροχος απο τον ΟΤΕ (αν προκειται για αναβαθμιση)
ενημερωσε και τον παροχο(ποιον εχεις?) για το προβλημα σου.
Δεν χανεις τιπτ να δηλωσεις βλαβη στο 121
για να μην πληρωνεις κατι που δεν χρησιμοποιεις...

boost00
19-06-06, 14:18
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση. :)

Δυστυχώς το πρόβλημα είναι ότι δεν πρόκειται για αναβάθμιση, αλλά για προσωρινή διακοπή (μεταξύ των ωρών 0200-0700) και αποκτάσταση / επαναφορά σύνδεσης σε λάθος ταχύτητα. Δεν ξέρω αν ο πάροχος μπορεί να βοηθήσει σε κάτι από τη στιγμή που το line rate από ΟΤΕ είναι 384 αντί για 512, όπως θα έπρεπε ...

Ωστόσο, δεν θα έπρεπε να συνδέομαι, έστω και με 384;To service από τον πάροχο δεν "προσαρμόζεται" στο capacity γραμμής που μου έχει δώσει ο OTE;

Valandil
19-06-06, 14:50
Κι εγω εχω παρομοιο προβλημα.Εκανα αιτηση για Conn-X 512 και την επομενη μερα το speedtouch 530 συγχρονιζε στα 384.Ακομα στο 134 λενε οτι εκρεμμει η 512 αιτηση και την εχω βολεψει με demos.Αντε να δουμε τι θα γινει!

manoulamou
19-06-06, 15:54
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση. :) Δυστυχώς το πρόβλημα είναι ότι δεν πρόκειται για αναβάθμιση, αλλά για προσωρινή διακοπή (μεταξύ των ωρών 0200-0700) και αποκτάσταση / επαναφορά σύνδεσης σε λάθος ταχύτητα. Δεν ξέρω αν ο πάροχος μπορεί να βοηθήσει σε κάτι από τη στιγμή που το line rate από ΟΤΕ είναι 384 αντί για 512, όπως θα έπρεπε ... Ωστόσο, δεν θα έπρεπε να συνδέομαι, έστω και με 384;To service από τον πάροχο δεν "προσαρμόζεται" στο capacity γραμμής που μου έχει δώσει ο OTE;

Στα τεχνικα δεν ξερω να σου απαντησω,
αλλα (αφου ενημερωσεις και τον παροχο σου για το προβλημα)
καλο θα ηταν να δηλωσεις αμεσα βλαβη και στο 121 ,
για να μην χρεωνεσαι οσο υπαρχει/αν υπαρχει βλαβη!

joseph
20-06-06, 14:16
Ελεος , κανένας δεν έχει υπομονή πια; δώστε προσοχή λίγο εδώ , εφόσον δεν ενεργοποιήθηκε , δεν έχετε την σωστή ταχύτητα, ότι γίνεται πιο πριν γίνεται δοκιμαστικά και μόνο ... ο μέοος όρος αναμονής είναι 3 μέρες, για αυτό υπομονή , έτσι και αλλιώς δεν ξεκινάει με το που δείτε λαμπάκια στο modem ....

Valandil
21-06-06, 16:04
Ελεος , κανένας δεν έχει υπομονή πια; δώστε προσοχή λίγο εδώ , εφόσον δεν ενεργοποιήθηκε , δεν έχετε την σωστή ταχύτητα, ότι γίνεται πιο πριν γίνεται δοκιμαστικά και μόνο ... ο μέοος όρος αναμονής είναι 3 μέρες, για αυτό υπομονή , έτσι και αλλιώς δεν ξεκινάει με το που δείτε λαμπάκια στο modem ....

Εμενα σε καποια φαση συγχρονιζε στα 512 και απο ΟΤΕ λεγαν ειναι σε εξελιξη.. :down: :down:

kirilos2000
16-07-06, 14:50
Πάντως κι εγώ έχω παρόμοιο πρόβλημα. Πριν ακριβώς 2 εβδομάδες πήρα το conn-x στα 512 αλλά η γραμμή μέχρι και σήμερα συχρονίζει στα 384.:evil: Ενεργοποίησα βέβαια την συνδρομή μου στην Οτενετ. Αντε να δούμε πότε θα πάω επιτέλους στα 512

sakisf
17-07-06, 02:04
4/7 ενεργοποίηση 384 για 512 πακέτο.... 17/7 ακόμη 384!
και τι 384! κάτι ανάμεσα σε isdn 64 και dsl 256 με pings στο gateway να κυμαίνονται ανάμεσα στα 80 και τα 220ms. ty OTE

Reef
17-07-06, 03:03
και γω παντος που εκανα αναβαθμιση προσφατα απο 384/128 σε 1024/256 , για 3-4 μερες περιπου ειχα μια περιεργη ταχυτητα με download 512 Και up 1024 κατι σαν 481/195 περιπου

(απο Vivodi)

μετα απο 4-5 μερες (δεν ειμαι σιγουρος ποτε γιατι ελειπα τριημερο) σταθεροποιηθηκε σε 1024/256 give or take

λεπτομερειες εδω http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=41331&highlight=%E1%E9%F4%E7%F3%E7+%E1%ED%E1%E2%E1%E8%EC%E9%F3%E7%F2

kirilos2000
17-07-06, 18:56
Πήρα πάλι σήμερα τηλ στο 1242 αλλά τα ίδια και τα ίδια... έχουν μείνει ακόμα 2 στάδια κ.τ.λ... για την τελική ενεργοποιήση της γραμμής. Άντε να δούμε

kirilos2000
19-07-06, 22:15
Eπιτέλους είμαι 512!:clap:

akisakis
20-07-06, 11:46
Me, too! Πήρα kit 512 και ακόμα(2 εβδομάδες) έχω 384. Τα τηλεφωνήματά μου στην otenet είναι καθημερινά. Με έχουν καλέσει και αυτοί 2-3 φορές, το ψάχνουν λένε, αλλά ακόμη τπτ. Στο last μου είπανε πως τη Δευτέρα θα είναι Ok, αλλιώς να τους ξαναπάρω. Πολύ φοβάμαι ότι στο τέλος θα τους πάρει και θα τους σηκώσει...

sakisf
20-07-06, 13:37
εμένα μου είχαν πει 12 εργάσιμες από τη στιγμή που γίνεται η ενεργοποίηση σε 384. σήμερα στην 13η εργάσιμη, από τη στιγμή που έγινε 384 (4/7), ενεργοποιήθηκε σε 512.

miv
20-07-06, 13:54
Ελεος! Για να ανοιξουν μια γραμμη 1024 πρεπει πρωτα να ανοιξουν μια 384, να την αναβαθμισουνε σε 512 και αυτη με τη σειρα της να την αναβαθμισουνε σε 1024? Αυτο μας δινουν να καταλαβουμε λεγοντας οτι μενουν ακομα δυο σταδια. Καλυτερα να μην την ανοιγαν καθολου και να την ανοιγαν απευθειας σε 1024 να ξερει κι ο κοσμος τι μελλει γενεσθαι!

manoulamou
20-07-06, 15:30
Ελεος! Για να ανοιξουν μια γραμμη 1024 πρεπει πρωτα να ανοιξουν μια 384, να την αναβαθμισουνε σε 512 και αυτη με τη σειρα της να την αναβαθμισουνε σε 1024? Αυτο μας δινουν να καταλαβουμε λεγοντας οτι μενουν ακομα δυο σταδια. Καλυτερα να μην την ανοιγαν καθολου και να την ανοιγαν απευθειας σε 1024 να ξερει κι ο κοσμος τι μελλει γενεσθαι!
Το λαθος δεν ειναι στην σταδιακη ενεργοποιηση ανα ταχυτητα, ισως κανουν δοκιμες σταθεροποιησης,
αλλα στο οτι αργουν τραγικα στο ενδιαμεσο για να φτασουν σε αυτες τις κατα σταδια ενεργοποιησεις,
οποτε εμεις που καιγομαστε για full γκαζια, τρελλαινομαστε και αρχιζουμε να διαμαρτυρομαστε
με το που βλεπουμε το λαμπακι να αναβοσβηνει και η ταχυτητα δεν ειναι αυτη που ζητησαμε!!!
Προχωρειστε βρε χελωνες λιγο πιο γρηγορα τα σταδια πληρους ενεργοποιησης...:evil:

akisakis
24-07-06, 17:33
Τελικά προχτές διορθώθηκε το πρόβλημα και συνδέομαι πλέον με 512, αλλά πάνω από 53kb/s ταχύτητα δεν έχω δει...

miv
24-07-06, 17:55
Καλα, αυτο μπορει να ευθυνεται σε φυσιολογικους παραγοντες, οπως dslam pit κτλ. Παντως και τα 53 καλα ειναι. Μιλαμε δηλαδη για περιπου 425 απο τα 512. Οποτε ενταξει εισαι. Στην καλυτερη πιανεις 475. Τελος παντων, η κατασταση με τις δοκιμες σταθεροποιησης οντως εχουν παραττραβηξει και πρεπει να ολοκληρωνονται πιο γρηγορα.

Καλα αυτο μπορει να οφειλεται και σε πιταρισμα του δικτυου η αλλους φυσιολογικους παραγοντες. Το ζητουμενο ειναι να μειωθει ο χρονος των δοκιμων σταθεροποιησης.



Συγγνωμη, παλι καποιο προβλημα με το edit.

babality
26-07-06, 12:46
Δυο μοναχα ΔΥΟ φορες νταραβεριστηκα με τον πΟΤΕ. Μια για να ενεργοποιησω τη γραμμη μου (512) και μια τωρα για να παρω συνδεση (512).
Και τις ΔΥΟ φορες μου ενεργοποιησανε 384. Εχουν ιδιαιτερη αγαπη στην 384 μαλλον.:rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.