PDA

Επιστροφή στο Forum : Vodafone Λογαριασμος... Τι κάνω τώρα;



Lazos
04-07-10, 21:56
Καλησπέρα Παιδια.
Υπαρχει ενα "μικρο" προβληματακι με τη Vodafone.
Τον Απριλιο εκδιδεται κανονικα ο λογαριασμος μου και τον πληρωνω... Εχω 4 αριθμους σ αυτο το μητρωο της βονταφον και το πληρωσα κανονικα αν και λιγο αργοπορημενος.
Οταν πηρα 3 Μαιου να ρωτησω ποσο ειναι το υπολοιπο(εκεινη την ημερα πληρωσα το λογαριασμο Απριλιου) μου λεει η κοπελια πως δεν εχει εκδοθει ακομη ο λογαριασμος Μαιου.
Οκ λεω και το αφηνω. Και μετα περιπου απο ενα μηνα συνειδητοποιω οτι δεν εχει εκδοθει καθολου ο λογαριασμος και ουτε εχει σταλει τιποτα στο σπιτι,φακελος.
Καπως ετσι αρχες Ιουνιου περνω τηλ τη βοντα και λεω αυτο και αυτο και ρωταω για το λογαριασμο Ιουνιου αν εκδοθηκε. Μου λεει η κοπελα παλι οχι.
Και τους πηρα 2 τηλ τους ρωταω γιατι δεν εκδοθηκε, μου λενε οτι λογω -40 ευρω που σας επιστρεψαμε απο τα 54ΧΧΧ υπηρξε προβλημα μαλλον και θα εκδοθουν ολα μαζι του Ιουλιου.
Σημερα ομως που εχει εκδοθει ο λογαριασμος Ιουλιου υπαρχουν μεσα ΜΑΙΟΣ-ΙΟΥΝΙΟΣ-ΙΟΥΛΙΟΣ συνολο 700 ευρω. Και εχει ημερομηνια ληξεις ως τις 29/07.
Ρε παιδια ειναι πολλα λεφτα για να τα δωσω με τη μια στη βονταφον ξερετε αν μπορω να κανω κατι, ρυθμιση του ποσου οτιδηποτε;
σας εχει τυχει κατι παρομοιο;

Νονός
04-07-10, 22:19
Διακανονισμό για το πώς μπορούν να δωθούν μπορείς να κάνεις, να σου τα χαρίσουν ή να σου μειώσουν το ποσό λίγο δύσκολα...

minoras
04-07-10, 22:59
μπορεις πολυ απλα οπως μιλησες τους προηγουμενους μηνες μαζι τους να τους ξαναπαρεις να δεις τί μπορει να γινει!ειναι γελοιο να δωσει ενα μισθο σε τηλεφωνο απο τη στιγμη που αυτοι ειχαν το προβλημα εκδοσης-αποστολης λογαριασμων!εξαλλου οι συνομιλιες ηχογραφουνται νομιζω οποτε εχεις καβατζα και δε μπορει αν σου πει κανεις τπτ οτι δεν ενημερωσες ή δεν ασχοληθηκες

κατι ακομα!στο λογαριασμο που σου ηρθς τωρα πως γινεται να σε εχουν χρεωσει και Ιουλιο?αφου τωρα μπηκε ο μηνας

ababa641
05-07-10, 02:35
ναι να τους παρεις τηλεφωνο, υπαρχει ειδικο τμημα για τους λογαριασμους.ενας φιλος μου ειχε να πληρωσει μεγαλο ποσο και τον τακτοποιησαν.βεβαια για καλο και για κακο κοιταξε και τους αναλυτικους να δεις αν οντως εχεις κανει αυτο το ποσο.

Lazos
05-07-10, 10:36
Εχουν χρεωθει τα παγια του Ιουλιου, αφου χρεωνονται προκαταβολικα.
Ναι αυτο θα τους κανω θα τους παρω αυριο τηλεφωνο και θα σας ενημερωσω τι ακριβως εγινε!

efthlouk
06-07-10, 01:27
Το ποσό δηλαδή έχεις τσεκάρει αν είναι όντως τόσο ή ψάχνουν για κορόιδα τέτοιες περιόδους;:@

pakitis
06-07-10, 02:42
Θα αναμένω κι εγώ την απάντησή σου γιατί δε μπορώ να γνωρίζω τι ακριβώς παίζει. Πάντως είχες πληρώσει μέχρι το λογ/σμο Απριλίου.. Σωστά; ...

Lazos
06-07-10, 10:53
efthlouk πως να τσεκαρω ακριβως το ποσο.
Τα παγια νομιζω ειναι σωστα περασμενα απο οτι ειδα απο το ιντερνετ απο το myaccount και μετα ειχε περασμενα τα υπολοιπα ποσα που μιλησα. Αυτα πως μπορω να τα ελεγξω;;
Μολις μαθω νεωτερα θα σε ενημερωσω pakitis οκ;

wesker
11-08-10, 02:25
Τελικα τι έγινε;

@ ADSLgr.com All rights reserved.