PDA

Επιστροφή στο Forum : Που είναι το activation id οεο?



volman
05-07-10, 13:42
Εγώ τι να πω ρε παιδιά. Είμαι και εταιρικός πελάτης και εδώ και ένα μήνα χρήστης του double play.

Ακόμα περιμένω το activation id για το internet. Δηλαδή εδώ και σχεδόν ένα μήνα δεν έχω internet.

Και είμαι εταιρία που δημιουργώ σελίδες στο internet. Μιλάμε για την απόλυτη τραγωδία γιατί κάθε μέρα χάνω επειδή δεν μπορώ να κάνω την δουλειά μου.

Ξέρει κανείς τι γίνετε στις περιπτώσεις αυτές; Τι είναι αυτό το activation id?

Σημειώνω ότι έχω στείλει άπειρα fax, πολλά τηλέφωνα, επικοινωνία με εεττ και εκποιζώ.

Αποτέλεσμα μηδέν.

Έχει κανείς καμία πρόταση; Εγώ πάντως στέρεψα από ιδέες.

alex24
05-07-10, 14:15
Παιρνεις τηλ στο 800 5000 500 (χωρίς χρέωση) ή στο 211 211 0 211 (από κινητό με χρέωση) που ειναι για τους εταιρικους πελατες ή στο 13800 και στο δινουνε αμεσως χωρις να περιμενεις(τουλαχιστον αυτο εκαναν σε μενα) και ακουλουθεις τις οδηγιες συνδεσης που σου εχουνε δωσει με το μοντεμ και επειτα βαζεις εσυ οποιο username και password θες και εισαι ετοιμος

volman
05-07-10, 15:38
Αμ δε φίλε μου.

Ακόμα δεν έχει εκδοθεί. Έχουν περάσει 3-4 βδομάδες από την σύνδεση στο double play.

Άπειρα τηλέφωνα στο 211 211 0211. Το αποτέλεσμα; Ακόμα το σύστημα δεν το έχει εκδόσει. Υπάρχει συστημικό πρόβλημα (!!!).

Καλά ρε παιδιά, τους απαντάω, δεν γίνετε ένας χριστιανός να μπει στο σύστημα και να το κάνει χειροκίνητα; Ή να μου δώσετε ένα προσωρινό λογαριασμό για να κάνω την δουλειά μου αφού εσείς φταίτε που δεν έχω internet.

Δεν γίνεται τίποτα, μου είπαν!!!!!

alex24
05-07-10, 16:35
Τι να πω....Εμενα παντως το εδωσαν μολις μου ηρθε μυνημα ενεργοποιησης...Αυτη εταιρια ειναι λιγο μπαχαλο.....Προσπαθησε περισσοτερο μηπως και γινει τιποτα....Καλη τυχη:)

volman
07-07-10, 12:40
Και επιτέλους έγινε καταγγελία από ΕΕΤΤ.

Πιο συγκεκριμένα μάζεψε η ΕΕΤΤ καταγγελίες από άλλους 8 και τις έστειλε μαζικά στην wind.

Οφείλουν όχι μόνο να αποκαταστήσουν το πρόβλημα, αλλά και να αιτιολογήσουν πως προέκυψε το πρόβλημα τόσο στους συνδρομητές, όσο και στην ΕΕΤΤ.

Άντε να σφίξουν λίγο οι κ...οι.

Είχα και εγώ μία απορία γιατί από την Δευτέρα όλοι οι τεχνικοί της wind + tellas με γνωρίζουν και σκίζονται να μου λύσουν το πρόβλημα!!!

Τελικά η λύση είναι ΕΕΤΤ.

Προχωράτε αβέρτα σε καταγγελία αδέλφια. Μετά από εύλογο χρονικό διάστημα, αν εξακολουθούν τα προβλήματα που έχετε να τους καταγγείλετε στους πάντες.

Θα σας ενημερώσω για το αποτέλεσμα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.