PDA

Επιστροφή στο Forum : Η σύνδεσή μου πέθανε;!



ogenikos
10-06-06, 21:36
Απο χθές το βράδυ, ξαφνικά γύρω στις 9-10 μμ η 512/128 κατεβάζει απο 0-2 kB/sec , απο http, ftp, και η τεχνική υποστήριξη λέει ότι η γραμμή μου δεν φαίνεται να έχει τίποτε, μάλλον ο ΟΤΕ φταίει (όπως πάντα η καραμέλα).Το κουφό είναι ότι το ping με το www.ote.gr είναι 19 ms και για να ανοίξω την σελίδα χρειάζομαι γύρω στο 1 λεπτό περίπου. επίσης και το πρώτo hop στο tracert είναι 16 ms...κουφό ε;;;;Εχει και κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα (κέντρο Αλεξανδρας) ή να δοκιμάσω να αλάξω router, μήπως το speedtouch μου τα τίναξε μετα απο 2,5 χρόνια, γιατί αν όντως φταίε ο ΟΤΕ το τριήμερο δεν βλέπω να διορθώνεται η βλάβη.κοινώς τηγάνισα...

sdikr
11-06-06, 06:06
Δοκίμασες με αλλον isp;

apagal
11-06-06, 21:13
Πάρε το 134 και δήλωσε βλάβη.Και εγώ το έχω πάθει.Μετά από ένα τέταρτο διορθώθηκε.

manoulamou
12-06-06, 19:58
Πάρε το 134 και δήλωσε βλάβη.Και εγώ το έχω πάθει.Μετά από ένα τέταρτο διορθώθηκε.
Προφανως εννοειτε το 121 για βλαβη της συνδεσης/γραμμης, ;)
το 134 ειναι για αλλες δουλειες (προϊοντα, υπηρεσιες ΟΤΕ κτλ).
Καλο θα ειναι παντως, οπως υπεδειξε ο sdkr, να δοκιμασεις και με demo αλλου παροχου
μηπως το προβλημα ειναι της HOL και οχι του ΟΤΕ.

ogenikos
14-06-06, 13:02
Τελικα ξέχασα να σας πώ ότι η σύνδεσή μου επανήλθε στα φυσιολογικά της επίπεδα μετα απο δύο μέρες που κατέβαζα με ~1 kB/sec, την Κυριακή το μεσημέρι.
Είδα επίσης ότι η Αλεξάνδρας ήταν γεμάτη με μεγάλες κουλούρες με καλώδια (οπτικές; ή της ΔΕΗ) οπότε μπορεί να κάναν την κουτσουκέλα αυτοί.
Τεσπά στην H.O.L πάντως που πήρα να δηλώσω βλάβη δεν ξέραν τίποτε (όπως πάντα).

@ ADSLgr.com All rights reserved.