PDA

Επιστροφή στο Forum : Mετατροπη καρτας γραφικων



kosmas_dlk
12-06-06, 18:41
Σε μια υσταη προσπαθεια προσπαθω να βελτιωσω τις επιδοσεις της καρτας γραφικων μου.
Η καρτα μου μπορει να μετατραπει μεσω του riva tuner απο fx 5200 που ειναι τωρα σε fx 5200 ultra και fx 5500.
Λοιπον πια απο τις δυο ειναι γρηγοροτερη στα 128mb ddr?
Τhanks!!!

nnn
12-06-06, 20:56
Δεν μπορείς να δοκιμάσεις και στα 2 mode και να δεις πως πάει ?

BlindG
12-06-06, 21:53
Δίκαιο έχει ο Ταξικαλωσορίσαρχος nnn!
Δοκίμασε το ένα mode, τρέξε π.χ. το Quake 3 που ξέρω οτι δείχνει fps και δες σε ένα συγκεκριμένο σημείο, πόσα fps σου δίνει.
Μετά, χωρίς να αλλάξεις τις ρυθμίσεις του παιχνιδιού, δοκίμασε το άλλο mode και ξανατρέξε το παιχνίδι, πήγαινε πάλι στο ίδιο συγκεκριμένο σημείο της πίστας που ήσουν πριν και δες πάλι τα fps. E, μετά είναι μάλλον απλά μαθηματικά το να βρείς ποιό mode είναι καλύτερο ;)

Προσωπικά χρησιμοποιώ την Campgrounds II για μετρήσεις και πάω στο hall που βγαίνει το quad bonus και κοιτάω λοξά τον ουρανό όταν είμαι δεξιά του jump pad. Με βάση αυτό το πλάνο μετράω τα fps.

Η όλη διαδικασία, δεν νομίζω να σου πάρει πάνω από 10 λεπτά.... (και πολλά λέω...)

flevio
13-06-06, 08:07
αστη ησυχη καλυτερα την καρτουλα για να βλεπεις ιντερνετ για το οποιο και εχει φτιαχτει, μια χαρα δειχνει και ετσι ,και θα ζησει και περισσοτερο..
οσα αναβολικα και να δωσεις στο γερο τα 100 σε 20 " δεν τα κανει..
αν με αναγκαζαν με οπλο,θα επελεγα το 5500.
τρεξε 3dmark 2001 και στα 2 mode.

@ ADSLgr.com All rights reserved.