PDA

Επιστροφή στο Forum : Κατι κουλο με τηλεφωνια!



zoug100
09-07-10, 22:38
Καλησπερα σας παιδια.Θα ηθελα να σας πω κατι λιγακι περιεργο που συνεβη αποψε με το τηλεφωνο.
Μιλουσε η μητερα μου με μια γνωστη της στο σταθερο και μολις μιλουσαν 3 με 5 λεπτα (μια φορα μόνο έφτασαν τα 7 λεπτα) το τηλεφωνο εκλεινε ξαφνικα.Αυτο έγινε περιπου 10 φορες σημερα το βραδυ.Να σημειωσω πως μεχρι και χτες μιλουσαν χωρις κανενα προβλημα
Αλλαξα τηλεφωνικη συσκευη,αλλαξα φιλτρακια ομως τιποτα.Παλι μετα απο λιγο που μιλουσαν,το τηλεφωνο εκλεινε.Αυτο συνεβαινε ειτε καλουσαμε εμεις στο σπιτι της ειτε μας καλουσε αυτη.Μιλησα και εγω με την γυναικα και μου ειπε πως ξαφνικα και αυτης το προβλημα παρουσιαστηκε με εμας.
Για να δω αν τελικα το προβλημα ηταν στην δικη μας γραμμη,τηλεφωνησα στο σταθερο ενος φιλου με τον οποιο μιλήσαμε επι 20 λεπτα χωρις κανενα προβλημα.
Και θα ηθελα να ρωτησω τι μπορει να συμβαινει.Ειναι δυνατον να υπαρχει πχ καποιο βραχυκυκλωμα αναμεσα στα 2 τηλεφωνικα νουμερα?Ξερω γω...Τι να πω...Απλα μου φανηκε πολυ κουλο αυτο το πραγμα.
Παντως ελπιζω η γραμμη μας να μην έχει προβλημα γιατι με τον γνωστο μου μιλησαμε 20 λεπτα,ενω στην μητερα μου μετα απο 3-5 λεπτα κοβοταν η γραμμη οταν μιλουσε με την γνωστη της.

dikal
10-07-10, 00:03
Τι είδους τηλεφωνία είχε η άλλη κυρία;

Vitruvian78
10-07-10, 00:15
Hello Zoug!!!;)
Μπορεί το πρόβλημα να είναι στην άλλη γραμμή (της φίλης της μητέρας σου). Δεν χάνεις τίποτα όμως να πάρεις την Τεχνική Υποστηριξη τηλέφωνο και να τους δηλώσεις το πρόβλημα να τσεκάρουν τη γραμμή σας. Έτσι θα είσαι σίγουρος ;)

zoug100
10-07-10, 00:18
Mιλησα με αλλα 3 ατομα για πανω απο 10 λεπτα και σε κανενα δεν μου παρουσιασε το συγκεκριμενο προβλημα.
Αρα μαλλον το προβλημα δεν ειναι στην δικη μου γραμμη.Θα δω και αυριο τι θα γινει με το συγκεκριμενο νουμερο.
Pots ειναι το αλλο τηλεφωνο dikal

dikal
10-07-10, 00:23
Εννοούσα αν ήξερες από ποιον πάροχο είναι η τηλεφωνία της:sorry: Και αν ήθελες να το ψάξεις, να μιλούσες και με κάποιον άλλο που να έχει τηλεφωνία από τον ίδιο πάροχο.

mondeo
10-07-10, 14:41
Το πρόβλημα είναι σίγουρα από τη μεριά της φίλης της μητέρας σου.Ρώτα ποιόν πάροχο έχει.Μπορεί επίσης να είναι κάτι απλούστερο,όπως μία χαλασμένη τηλεφωνική συσκευή.

@ ADSLgr.com All rights reserved.