PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέα υπηρεσία Forthnet 2play Economy



Georgevtr
10-07-10, 12:21
Για εσάς που θέλετε να μιλάτε...

Απεριόριστα σε σταθερά σε όλη την Ελλάδα


Nα σερφάρετε με...

Απεριόριστο broadband ADSL έως 24Mbps
Ασύρματη πρόσβαση σε όλα τα Forthnet HotSpot

Μόνο με 24,90€/μήνα

Η προσφορά ισχύει για 6 μήνες και αποκλειστικά μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet. Μετά το πέρας του 6μήνου η τιμή διαμορφώνεται στα 34,90€/μήνα. Για νέες αιτήσεις έως 31/08/2010

Και επιπλέον...

* Δωρεάν ασύρματος εξοπλισμός Forthnet (έως 31/08/10)
* Δωρεάν τέλος ενεργοποίησης* (έως 31/08/10)
* Δωρεάν το βασικό πακέτο ψηφιακών ευκολιών και το πακέτο επιλογών των επιπλέον ψηφιακών ευκολιών (έως 31/08/10)
* Δωρεάν αποστολή 50 Forthnet webSMS κάθε μήνα
* Δυνατότητα διατήρησης του τηλεφωνικού αριθμού σας ή δυνατότητα απόκτησης νέου τηλεφωνικού αριθμού Forthnet
* Δυνατότητα απόκτησης και δεύτερης τηλεφωνικής γραμμής**

Πηγή:Forthnet.gr

songless_bird
10-07-10, 12:31
Οι παλιοι συνδρομητες που ειναι σε αοριστου μπορουν να μεταβουν σε economy; Δηλαδη χωρις τις διεθνεις κλησεις;

Georgevtr
10-07-10, 12:45
Aκριβώς.

songless_bird
10-07-10, 12:51
Τωρα που το ξαναειδα δεν εχει και τα 60 λεπτα σε κινητά. Αρα δεν με συμφερει η αλλαγη.

Γιωργάρας
10-07-10, 17:47
Προσφορά να σου πετύχει.Μας δουλεύουν?:down:

talidipa
25-07-10, 19:00
Γιατί σε δουλέουν? Εγώ αυτή τη στιγμή πληρώνω 20 το μήνα μόνο για Ιnternet κι τώρα προσφέρουν 25 το μήνα και για τηλ και νετ? Μια χαρά προσφορά είναι κι ακόμη και μετά τους 6 μήνες δίνουν 35 το μήνα ένω τώρα έχει 40. Αν κάνουμε τα μαθηματικά μιλάμε για σχεδόν 50% μείωση τους πρώτους 6 μήνες και μετά περίπου 15% μείωση. Νομίζω ότι κανείς δε μας κοροιδεύει. Ίσα ίσα είναι και πολύ καλή η προσφορά!

RASTAVIPER
09-08-10, 18:08
Είμαι συνδρομητής στο full πακέτο και δεν μιλάω καθόλου με εξωτερικό.
Τώρα δεν ξέρω αν αξίζει από τα 41,24€ να πάω στα 34,9€ και να χάσω την 1 ώρα στα κινητα..

geopapath23
09-08-10, 18:47
Εγώ προσωπικά μιλάω πολλές φορές στο κινητό και μερικές φορές και από το σταθερό επομένως για μένα αξίζει τόν κοπο.
Κοίταξε τον αναλυτικό σου λογαριασμού και δες αν ξεπερνάς μιία ώρα στα κινητά αν όντως μιλάς τόσο κρατατο

jasonpap
13-08-10, 13:43
Οσοι εχουν το παλιο economy με τα 25 ε χωρίς δωρεάν κλήσεις φαντάζομαι οτι παραμένουν ως έχουν;;

talidipa
16-08-10, 20:14
Από όσο γνωρίζω δεν αλλάζει κάτι πέραν από την εμπορική ονομασία.

JULIANIK
16-08-10, 22:02
Οσοι εχουν το παλιο economy με τα 25 ε χωρίς δωρεάν κλήσεις φαντάζομαι οτι παραμένουν ως έχουν;;
Από όσο γνωρίζω δεν αλλάζει κάτι πέραν από την εμπορική ονομασία.
Πάλι χάδι και προδερμ για την αγαπη σου.... :rolleyes:

Αυτος παραηταν διπλωματικος τροπος
για να πεις οτι τους παλιους πελατες,
αυτους που στηριξαν το ξεκινημα του 2PLAY,
τους εχουν *εσμένους.

Ουτε τα cents του φουπουα δεν απορροφησαν... :evil:

talidipa
16-08-10, 22:21
Η αλήθεια έιναι ότι όλοι κι όχι μόνο η 4νετ επικεντρώνονται στην προσέγγιση νέων πελατών και όχι στη διατήρηση των υπάρχοντων. Είναι το κακό που έχουν όλες οι επιχειρήσεις: θεωρούν δεδομένα τα κεκτημενα και πάνε για πιο πολλά.

ΥΓ. Δεν αγαπάω κανέναν άλλον εκτός απο τον άντρα μου!

JULIANIK
16-08-10, 22:41
Η αλήθεια έιναι ότι όλοι κι όχι μόνο η 4νετ επικεντρώνονται στην προσέγγιση νέων πελατών και όχι στη διατήρηση των υπάρχοντων. Είναι το κακό που έχουν όλες οι επιχειρήσεις: θεωρούν δεδομένα τα κεκτημενα και πάνε για πιο πολλά.
ΥΓ. Δεν αγαπάω κανέναν άλλον εκτός απο τον άντρα μου!
Eγω στη φορθνετ ειμαι πελατης, και αυτους σχολιαζω.
Δεν χρησιμοποιω τους αλλους,
για να δικαιολογησω τον αποκλεισμο μου
απο τις προσφορες που κανει ο παροχος μου. ;)

Τον ποιον αγαπας, και γιατι
το εχουν καταλαβει και οι πετρες, πολλες δεκαδες ποστς πριν...
Ακομα και σ'αυτο, βρηκες εμμεσο τροπο να δικαιολογησεις.
Ας διαχυσουμε λοιπον το προβλημα λεγοντας "όλες οι επιχειρήσεις κι όχι μόνο η 4νετ"...
Μα ουτε καν τη φρασεολογια δεν διαφοροποιεις πλεον;

>>θεωρούν δεδομένα τα κεκτημενα και πάνε για πιο πολλά.
Εσυ ακριβως για πόσα πας; Για τα πολλά ή για καλοκαιρινο bonus?

Georgevtr
16-08-10, 22:55
Eγω στη φορθνετ ειμαι πελατης, και αυτους σχολιαζω.
Δεν χρησιμοποιω τους αλλους,
για να δικαιολογησω τον αποκλεισμο μου
απο τις προσφορες που κανει ο παροχος μου. ;)

Τον ποιον αγαπας, και γιατι
το εχουν καταλαβει και οι πετρες, πολλες δεκαδες ποστς πριν...
Ακομα και σ'αυτο, βρηκες εμμεσο τροπο να δικαιολογησεις.
Ας διαχυσουμε λοιπον το προβλημα λεγοντας "όλες οι επιχειρήσεις κι όχι μόνο η 4νετ"...
Μα ουτε καν τη φρασεολογια δεν διαφοροποιεις πλεον;

>>θεωρούν δεδομένα τα κεκτημενα και πάνε για πιο πολλά.
Εσυ ακριβως για πόσα πας; Για τα πολλά ή για καλοκαιρινο bonus?

Ε τώρα κι εσύ,τί λές στην κοπέλα?έλεος:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

macgiorgosgr
16-08-10, 23:22
Άντε να έρθουν κι άλλοι, να σερνόμαστε όλο και περισσότεροι.

FSHOPAXD
17-08-10, 23:42
Χωρίς να είμαι 100%, μπορω να το επιβεβαιώσω μελλοντικά. Για παλαιούς πελάτες που έχουν κλείσει ενα έτος στο ADSL Economy (ADSL πλέον) , μπορούν κανονικά να επωφεληθούν από την προσφορά του 24,90 2play economy. Ισχύει και για τους νέους & παλιούς πελάτες δηλαδή που μεταφέρονται στο πακέτο απεριόριστων κλήσεων.

kopriniotis
21-08-10, 14:09
Γι αυτους που εχουν 2play μπορουν να πανε εστω και χωρις την προσφορα των 26 ευρω?

billstamaniac
23-08-10, 12:37
Γι αυτους που εχουν 2play μπορουν να πανε εστω και χωρις την προσφορα των 26 ευρω?

για τους υφισταμενους 2play μπορουν να πανε στο 2play economy χωρις την προσφορα ομως δηλ στα 34,90 απλώς αν εχεις κλεισει χρονο δεν σε χρεώνουν με το τελος μετατροπης υπηρεσιας των 25,84

FSHOPAXD
23-08-10, 18:55
Ναι μπορουνε αλλα η μια ώρα σε κινητά που δίνει το 2play συμφέρει περισσότερο από την μείωση, κοιτα μηπως σε συμφέρει να προσθέσεις και το Nova Start Pack στην τιμή του 2PLAY συμφέρει νομίζω περισσότερο (οικονομικά πάντα).

iron_gr
24-08-10, 12:55
Εμένα με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν, ότι μπορώ να μεταφερθώ στο νέο πρόγραμμα με την προσφορά.
Δηλαδή 24,90€ για τους 6 πρώτους μήνες και στη συνέχεια 34,90€
Έχω το παλιό ADSL Economy με πάγιο 24,90€.

ΟΜΩΣ, δε παίρνεις δωρεάν το router και αν διακόψεις πριν τον χρόνο πληρώνεις περίπου 71€ τέλος διακοπής.

nnn
24-08-10, 13:11
Και σε δική μου γραμμή πήραν και το έκανα, router έχω να δώσω και σε αυτούς :p

iron_gr
24-08-10, 13:37
Ναι μερικοί από εμάς έχουν router να φαν κι οι κότες... :p

Γιατί όμως να σε δεσμέυουν 1 χρόνο χωρίς να σου δίνουν router; Μη δίνεις router ok, αλλά μη θες και δέσμευση ;)

Αυτό είναι το ευχαριστώ για πελάτες 1χρόνου+ ;

silegav
29-08-10, 21:43
α) Αφού είσαι πελάτης, λογικά έχεις ήδη εξοπλισμό (εκτός αν ήσουν πελάτης μόνο τηλεφωνίας)
β) Δεν ξέρω κάποιον πάροχο ο οποίος να μη ζητάει δέσμευση όταν κάνει προσφορά. Γιατί να κάνει προσφορά αν είναι να φύγεις στα καπάκια;

Η συγκεκριμένη προσφορά μια χαρά μου φαίνεται καθώς συνολικά έρχεται 30€ / μήνα για τους 12 μήνες, την στιγμή που ο ΟΤΕ είναι καμιά 15ριά € παραπάνω!

iron_gr
30-08-10, 08:38
α) Αφού είσαι πελάτης, λογικά έχεις ήδη εξοπλισμό (εκτός αν ήσουν πελάτης μόνο τηλεφωνίας)
β) Δεν ξέρω κάποιον πάροχο ο οποίος να μη ζητάει δέσμευση όταν κάνει προσφορά. Γιατί να κάνει προσφορά αν είναι να φύγεις στα καπάκια;

Η συγκεκριμένη προσφορά μια χαρά μου φαίνεται καθώς συνολικά έρχεται 30€ / μήνα για τους 12 μήνες, την στιγμή που ο ΟΤΕ είναι καμιά 15ριά € παραπάνω!
α) Έχω εξοπλισμό, αλλά είναι άσχετο.
β) Γιατί είμαι χρόνια πελάτης, γι αυτό να μου κάνει την προσφορά.

Έχω άνιση μεταχείριση σε σχέση με νέους πελάτες.

tasanas
30-08-10, 19:29
Το ρούτερ δεν έχει σχέση με τη δέσμευση. Η δέσμευση είναι για να διασφαλίσει ο κάθε πάροχος ότι θα έχει ένα δεδομένο κέρδος από κάθε πελάτη. Γι αυτό υπάρχει και σε όλες τις υπηρεσίες τέτοιου τύπου (κινητά, inet, κτλ). Καλύτερα να μην υπήρχε καθόλου

prjohn
30-08-10, 19:35
Όταν είσαι νέος πελάτης η εταιρεία σου δίνει ένα ρούτερ. Για να μην πάρεις το ρούτερ και φύγεις τον πρώτο μήνα υπάρχει η δέσμευση. Εκεί συνδέεται το ρουτερ και η δέσμευση. Πάντως αν είσαι παλιός πελάτης και έχεις παλαιότερο ρούτερ από αυτό που δίνει η Forthnet τωρα μπορείς να ζητήσεις να στο αλλάξουν με το νέο, επιστρέφοντας το παλιό.

silegav
30-08-10, 22:05
Εμένα μου ακούγεται απολύτως λογικό και να σου ζητά δέσμευση για να σου δώσει κάτι, αλλά και να μη σου δίνει εξοπλισμό, από τη στιγμή που ήδη σου έχει δώσει (δηλαδή νοικιάσει, καθώς ο εξοπλισμός δεν είναι δικός σου ούτε τώρα).

Αν ισχύει μάλιστα ότι μπορείς να ζητήσεις νέο, τότε δε μου φαίνεται παράλογο. Λεφτά γλυτώνεις και τα κοιτάς στα δόντια :-Ρ

FSHOPAXD
31-08-10, 11:43
H ετήσια δεσμευση συνήθως (πάντα θα έλεγα) αφορά κάποια προσφορά που σου δίνει κάποιος πάροχος , π.χ. ειδική τιμή για κάποιους μήνες ή κάποιον εξοπλισμό κλπ.

spsomas
31-08-10, 13:36
Τα 70€ είναι γιατί η Forthnet στην ουσία ακόμα πληρώνει κάποιο ποσό στον ΟΤΕ για την σύνδεση με τον πελάτη. Η Forthnet τα προπληρώνει. Αυτά τα λεφτά προσπαθεί να πάρει η Forthnet. Τώρα δεν ξέρω αν είναι όλο το ποσό για τον ΟΤΕ ή μέρος αυτού. Το άλλο μπορεί να είναι η συσκευή.

FSHOPAXD
31-08-10, 14:51
Τα 70€ είναι γιατί η Forthnet στην ουσία ακόμα πληρώνει κάποιο ποσό στον ΟΤΕ για την σύνδεση με τον πελάτη. Η Forthnet τα προπληρώνει. Αυτά τα λεφτά προσπαθεί να πάρει η Forthnet. Τώρα δεν ξέρω αν είναι όλο το ποσό για τον ΟΤΕ ή μέρος αυτού. Το άλλο μπορεί να είναι η συσκευή.

Δεν έχει καμία σχέση , όλοι οι πάροχοι συμπεριλαμβανόμενου και του ΟΤΕ για κάθε προσφορά - συμβόλαιο ζητάνε τέλος διακοπής προ του έτους και όλοι έχουν ετήσια συμβόλαια. Στο Conn-X για παράδειγμα πληρώνεις όλα τα υπόλοιπα πάγια που σου μένουν μέχρι να κλείσεις έτος. Π.χ. εαν είσαι στον 3ο μηνα και διακόψεις πληρωνεις 9 μηνες Χ 20€ π.χ. = 180€ τέλος διακοπής... με λίγα λόγια θα δεσμευτείς μαζί μου εναν χρόνο και θα πληρώσεις αυτά που θέλω ... είτε το θέλεις είτε δεν το θέλεις. Κάτι αντίστοιχο παλιότερα είχε η Tellas , περίπου στα 70€ νομίζω ειναι και η HOL.
Ειναι καλό σε κάθε "δώρο" - προσφορά ενός παρόχου να ζυγίζουμε και το τέλος διακοπής ή τον χρόνο δέσμευσης που ζητάει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.