PDA

Επιστροφή στο Forum : Μετακομιση και μεταφορα γραμμης



Twisted_Wicked
10-07-10, 12:31
Οπως αναφερω και στον τιτλο μετακομιζω και σκεφτομαι να ζητησω μεταφορα. Μπορει να μου πει καποιος περιπου τι να περιμενω;(Τιμη,στις ποσες μερες διακοπτεται απο το τωρινο σπιτι,στις ποσες ενεργοποιειται στο νεο σπιτι κτλπ)Εδω περα να τονισω οτι και στο τωρινο αλλα και στο νεο σπιτι θα συνδεομαι στο ιδιο αστικο κεντρο.
Και επισης μια επιπλεον απορια.Σε περιπτωση που αποφασισω να μην ζητησω μεταφορα αλλα διακοπη(εχω ηδη κλεισει χρονο),δικαιουμαι μετα να κανω online αιτηση για νεα γραμμη η θα φαω ακυρο επειδη ημουν συνδρομητης;
Γνωριζω οτι θα μπορουσα να παρω τηλ την hol και να τα ρωτησω ολα αυτα αλλα δεν εχω προσβαση αυτη την στιγμη σε τηλεφωνο οποτε ζητω την κατανοηση σας.

Vitruvian78
10-07-10, 14:43
Μπορείς πολύ άνετα να διακοψεις και να κάνεις αίτημα εκ νέου στην καινούρια διεύθυνση και να πάρεις πάλι 3 μήνες δώρο απο την αρχή. Δεν έχει κανένα κόλλημα σ' αυτό η ΧΟΛ. Ωστόσο θα χάσεις τον τηλεφωνικό σου αριθμό, και θα πρεπει να πληρώσεις γύρω στα €85 για νέο αριθμό και εγκατάσταση απο τη ΧΟΛ. Για νέα γραμμή θέλει 30 περίπου μέρες. Σκέψου όμως αν σου είναι πρόβλημα να αλλάξεις τηλεφωνικό αριθμό, πριν το κάνεις. Η Μεταφορά γραμμής κοστίζει 49,90 € εφάπαξ θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την εταιρεία και να μάθεις πόσο θα πάρει για να γίνει αυτό. Λογικά δεν πρέπει να είναι δύσκολο εφόσον παραμένεις στο ίδιο αστικό κέντρο.

pRieStaKoS
10-07-10, 17:28
Φραγή εισερχομενων/εξερχομένων στην προηγούμενη γραμμή
Προσωρινό αρθμό 213 μετά την μικτονόμηση, μέχρι να γίνει μεταφορά των υπηρεσιών απο την προηγούμενη σύνδεση σου, για 2-3μερες.
Αν είσαι VOIP, θα γίνεις POTS και θα χάσεις την 2η γραμμή σου.

Τα οικονομικά θα στα πουν απο το τμήμα Πωλήσεων ή Εξυπηρέτησης Πελατών, όταν καλέσεις για το αίτημα μεταφοράς

chsam
08-09-10, 16:17
Έκανα αίτηση (49.90ευρω η μεταφορα) 26/7/2010 και φραγή 30/7/2010.Ήρθε μήνυμα 27/7/2010 με προβλεπόμενη ημερομηνία ενεργιποίησης 24/8/2010, ακόμα τίποτα, πήρα σήμερα (8/9/2010) και μου είπανε οτι υπάρχει μια καθυστέρηση.Επίσης ρώτησα αν χρεωθώ το πάγιο Αυγούστου που δεν ειχα υπηρεσία και είπαν ναι!!!????!!!!!!!Τελοσπαντων, είδωμεν...

talidipa
13-09-10, 21:16
Χρεώνει και τη μεταφορά γραμμής η Χολ? Δεν το ήξερα. Και αν έκανε διακοπή επανασύνδεση κτλ κτλ για να κερδίσει τα 3 πάγια θα τα πλήρωνε στα τέλη αποσύνδεσης και ενεργοποίσησης. :down:

sdikr
13-09-10, 21:22
Χρεώνει και τη μεταφορά γραμμής η Χολ? Δεν το ήξερα. Και αν έκανε διακοπή επανασύνδεση κτλ κτλ για να κερδίσει τα 3 πάγια θα τα πλήρωνε στα τέλη αποσύνδεσης και ενεργοποίσησης. :down:

όλοι χρεώνουν την μετάφορα

pRieStaKoS
14-09-10, 09:04
Χρεώνει και τη μεταφορά γραμμής η Χολ? Δεν το ήξερα. Και αν έκανε διακοπή επανασύνδεση κτλ κτλ για να κερδίσει τα 3 πάγια θα τα πλήρωνε στα τέλη αποσύνδεσης και ενεργοποίσησης. :down:

http://www.hol.gr/default.asp?pid=24&la=1&itmid=50&ct=36&prd_st=2 :rtfm::whistle:

seath
14-09-10, 15:43
Να ρωτήσω και εγώ τα δικά μου γιατί έχω μπερδευτεί...

Εκάνα και εγώ μετακόμιση/μεταφορά... και ήμουνα για ενεργοποίηση 8/9, όμως 14/9 ακόμα δεν έχω τίποτα...
Είμαι σε καινούρια οικοδομή...
Και επειδή έχω αγχωθεί θέλω να δω ότι είμαι έτοιμος μη γυρίσουν και μου πουν στο τέλος ότι "εσυ φταις" κτλ...
Στο ισόγειο υπάρχει κατανεμητής. Στον κατανεμητή ποιος κάνει τη σύνδεση μεταξύ καλωδίου από το δίκτυο του ΟΤΕ στο κεντρικό του διαμερίσματος; Ο ΟΤΕ ή η HOL?
Στον κατανεμητή τον μικτονομητή ποιος τον εγκαθιστά; (Αυτή τη στιγμή υπάρχουν μόνο καλώδια... σε κάτι εικόνες έχω δει ότι γενικώς υπάρχουν μικτονομητές για τις συνδέσεις των καλωδίων)

Σήμερα το πρωι με πήραν από ΟΤΕ για να έρθουν να κάνουν κάτι στο δίκτυο (δε ξέρω τι) λέγοντας ότι έχω ζητήσει απο HOL σύνδεση... Νόμιζα ότι θα ερχόντουσαν στον κατανεμητή και θα συνδέαν καλώδια... Όμως αυτό δεν έγινε

Άρα μήπως απλώς κάναν κάτι στο ΚΑΦΑΟ? Αν είναι έτσι, η ερώτηση παραμένει ποιος κάνει τι στον κατανεμητή?

Παρεμπιπτόντως απο HOL μου είπαν ότι το "ελεγχουν" το θέμα (από την προηγούμενη Πέμπτη...) Ενας θεός ξέρει τι σημαίνει αυτό

pRieStaKoS
14-09-10, 15:55
Να ρωτήσω και εγώ τα δικά μου γιατί έχω μπερδευτεί...

Εκάνα και εγώ μετακόμιση/μεταφορά... και ήμουνα για ενεργοποίηση 8/9, όμως 14/9 ακόμα δεν έχω τίποτα...
Είμαι σε καινούρια οικοδομή...
Και επειδή έχω αγχωθεί θέλω να δω ότι είμαι έτοιμος μη γυρίσουν και μου πουν στο τέλος ότι "εσυ φταις" κτλ...
Στο ισόγειο υπάρχει κατανεμητής. Στον κατανεμητή ποιος κάνει τη σύνδεση μεταξύ καλωδίου από το δίκτυο του ΟΤΕ στο κεντρικό του διαμερίσματος; Ο ΟΤΕ ή η HOL?
Στον κατανεμητή τον μικτονομητή ποιος τον εγκαθιστά; (Αυτή τη στιγμή υπάρχουν μόνο καλώδια... σε κάτι εικόνες έχω δει ότι γενικώς υπάρχουν μικτονομητές για τις συνδέσεις των καλωδίων)

Σήμερα το πρωι με πήραν από ΟΤΕ για να έρθουν να κάνουν κάτι στο δίκτυο (δε ξέρω τι) λέγοντας ότι έχω ζητήσει απο HOL σύνδεση... Νόμιζα ότι θα ερχόντουσαν στον κατανεμητή και θα συνδέαν καλώδια... Όμως αυτό δεν έγινε

Άρα μήπως απλώς κάναν κάτι στο ΚΑΦΑΟ? Αν είναι έτσι, η ερώτηση παραμένει ποιος κάνει τι στον κατανεμητή?

Παρεμπιπτόντως απο HOL μου είπαν ότι το "ελεγχουν" το θέμα (από την προηγούμενη Πέμπτη...) Ενας θεός ξέρει τι σημαίνει αυτό

Ο ΟΤΕ θα κάνει παράδοση βρόχου στον κατανεμητή σου. Την μικτονόμηση την κάνει ο πάροχος (αν όχι ο πελάτης με ηλεκτρολόγο αν θέλει). Μόλις ενημερώσει ο ΟΤΕ τον πάροχο για την παράδοση της γραμμής, ο πάροχος θα σε ενημερώσει για αποστολή τεχνικού για την σύνδεση, όπου θα πρέπει να είσαι παρόν.

Τον κατανεμητή τον φτιάχνει ο ηλεκτρολόγος εγκαταστάσεων όπου περασε γραμμές στην πολυκατοικία. Αν υπάρχει ετοιμότητα χώρου (καλωδίωση στο διαμέρισμα), μετά την επίσκεψη του τεχνικού της hol, θα είσαι οκ.

Υπομονη.....

seath
14-09-10, 16:06
Ο ΟΤΕ θα κάνει παράδοση βρόχου στον κατανεμητή σου. Την μικτονόμηση την κάνει ο πάροχος (αν όχι ο πελάτης με ηλεκτρολόγο αν θέλει). Μόλις ενημερώσει ο ΟΤΕ τον πάροχο για την παράδοση της γραμμής, ο πάροχος θα σε ενημερώσει για αποστολή τεχνικού για την σύνδεση, όπου θα πρέπει να είσαι παρόν.

Τον κατανεμητή τον φτιάχνει ο ηλεκτρολόγος εγκαταστάσεων όπου περασε γραμμές στην πολυκατοικία. Αν υπάρχει ετοιμότητα χώρου (καλωδίωση στο διαμέρισμα), μετά την επίσκεψη του τεχνικού της hol, θα είσαι οκ.

Υπομονη.....

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.. Υπομονή λοιπόν... Καλωδίωση υπάρχει... Ο ηλεκτρολόγος μου έχει ότι όλα ok... αλλά:
Μικτονομητή (ή μικτονόμο) να κυνηγήσω τον ηλεκτρολόγο του κατασκευαστή να βάλει η θα βάλει η HOL? (Μου φαίνεται περίεργο να βάλει η HOL για τα δέκα διαμερίσματα της πολυκατοικίας εκτός αν υπάρχουν ατομικά φισάκια για τη σύνδεση των καλωδίων)

pRieStaKoS
14-09-10, 16:10
Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.. Υπομονή λοιπόν... Καλωδίωση υπάρχει... Ο ηλεκτρολόγος μου έχει ότι όλα ok... αλλά:
Μικτονομητή (ή μικτονόμο) να κυνηγήσω τον ηλεκτρολόγο του κατασκευαστή να βάλει η θα βάλει η HOL? (Μου φαίνεται περίεργο να βάλει η HOL για τα δέκα διαμερίσματα της πολυκατοικίας εκτός αν υπάρχουν ατομικά φισάκια για τη σύνδεση των καλωδίων)

Αν δεν υπάρχει κατανεμητής που καταλήγουν οι καλωδιώσεις των διαμερισμάτων? Εκεί θα γίνει η σύνδεση.

Αν δεν υπάρχει πρέπει άμεσα να τοποθετηθεί απο τον ηλεκτρολόγο εγκαταστάσεων (που πέρασε γραμμές στην πολυκατοικία) γτ ούτε ο ΟΤΕ ούτε ο πάροχος θα κάνουν δουλειά....

seath
14-09-10, 16:22
Αν δεν υπάρχει κατανεμητής που καταλήγουν οι καλωδιώσεις των διαμερισμάτων? Εκεί θα γίνει η σύνδεση.

Αν δεν υπάρχει πρέπει άμεσα να τοποθετηθεί απο τον ηλεκτρολόγο εγκαταστάσεων (που πέρασε γραμμές στην πολυκατοικία) γτ ούτε ο ΟΤΕ ούτε ο πάροχος θα κάνουν δουλειά....
Ναι, κατανεμητής υπάρχει... Τα καλώδια όμως από τα διαμερίσματα και από το δίκτυο του ΟΤΕ δεν είναι συνδεδεμένα μεταξύ τους.. (Αναμενόμενο)
Υπέθετα ότι η σύνδεση αυτή (μέσα στον κατανεμητή μεταξυ καλωδίων του ΟΤΕ και καλωδίων των διαμερισμάτων) γίνεται μέσω μικτονομητή έτσι ώστε να γίνει καρφωτή η σύνδεση και όχι κάποιος να έρθει να τυλίξει τα καλωδιάκια μεταξύ τους

Θα ρωτήσω και τον ηλεκτρολόγο άμα είναι
Ευχαριστώ!

valen_gr
15-09-10, 00:52
κοιταξε, ο κατανεμητης του κτηριου , πρεπει κανονικα να εχει ρεκλετες μικτονομησης, στις οποιες ρεκλετες πρεπει να καταληγουν τα καλωδια απο το καθε διαμερισμα, οπως και επισης στις ρεκλετες του κατανεμητη ειναι και το σημειο στο οποιο ο ΟΤΕ παραδινει μια νεα γραμμη. Ο τεχνικος του παροχου τοτε ερχεται να μικτονομησει στις ρεκλετες την γραμμη που παρεδωσε ο ΟΤΕ στο σωστο διαμερισμα.

Εαν ο κατανεμητης σου ειναι απλα ενα κουτι με χυμα καλωδια και δεν εχει ρεκλετες....αυτο το φτιαχνει ο ηλεκτρολογος που εκανε την εγκατασταση...ουτε ο ΟΤΕ ουτε η HOL...

seath
15-09-10, 18:55
κοιταξε, ο κατανεμητης του κτηριου , πρεπει κανονικα να εχει ρεκλετες μικτονομησης, στις οποιες ρεκλετες πρεπει να καταληγουν τα καλωδια απο το καθε διαμερισμα, οπως και επισης στις ρεκλετες του κατανεμητη ειναι και το σημειο στο οποιο ο ΟΤΕ παραδινει μια νεα γραμμη. Ο τεχνικος του παροχου τοτε ερχεται να μικτονομησει στις ρεκλετες την γραμμη που παρεδωσε ο ΟΤΕ στο σωστο διαμερισμα.

Εαν ο κατανεμητης σου ειναι απλα ενα κουτι με χυμα καλωδια και δεν εχει ρεκλετες....αυτο το φτιαχνει ο ηλεκτρολογος που εκανε την εγκατασταση...ουτε ο ΟΤΕ ουτε η HOL...

ok. Θα κυνηγήσω Ηλεκτρολόγο
Ευχαριστώ!

tdc
15-09-10, 19:05
ok. Θα κυνηγήσω Ηλεκτρολόγο
Ευχαριστώ!

Μην τον κυνηγησεις.. Απλα καν'του ενα τηλεφωνο.. :p:p

seath
20-09-10, 16:49
κοιταξε, ο κατανεμητης του κτηριου , πρεπει κανονικα να εχει ρεκλετες μικτονομησης, στις οποιες ρεκλετες πρεπει να καταληγουν τα καλωδια απο το καθε διαμερισμα, οπως και επισης στις ρεκλετες του κατανεμητη ειναι και το σημειο στο οποιο ο ΟΤΕ παραδινει μια νεα γραμμη. Ο τεχνικος του παροχου τοτε ερχεται να μικτονομησει στις ρεκλετες την γραμμη που παρεδωσε ο ΟΤΕ στο σωστο διαμερισμα.

Εαν ο κατανεμητης σου ειναι απλα ενα κουτι με χυμα καλωδια και δεν εχει ρεκλετες....αυτο το φτιαχνει ο ηλεκτρολογος που εκανε την εγκατασταση...ουτε ο ΟΤΕ ουτε η HOL...

Έτσι, μια και ξεκίνησα την ερώτηση... η ιστορία πάει ως εξής. Ο τεχνικός της HOL ήρθε την Παρασκευή, διαπίστωσε ότι λείπουν οι ρεγκλέτες και έφυγε :rainy:. Μου εξήγησε ότι δε γίνεται να κάνει τίποτα και πρέπει πρώτα ο ΟΤΕ να ολοκληρώσει τη σύνδεση (να βάλει τις ρεγκλέτες) . Οι μάγκες του ΟΤΕ είχαν έρθει αλλά είχαν βάλει τη σύνδεση στο διπλανό κουτί (στο κτίριο Α και όχι στο Β που μένω εγώ). Η πλάκα είναι ότι τους είχα ρωτήσει και μου είπαν όλα εντάξει...

Συμπέρασμα: Για να προχωρήσει η σύνδεση πρέπει ο ΟΤΕ να τελειώσει τον κατανεμητή (να έχει προσθέσει και ρεγκλέτα) αλλιώς δε προχωρά τίποτα...

Αααα... Παρασκευή απόγευμα 10 τηλέφωνα... γνωστός γνωστού γνωστός κτλ... Σάββατο πρωί ήρθε ο ΟΤΕ και έβαλε ρεγκλέτες. Αθάνατη Ελλάδα...

sdikr
20-09-10, 16:56
Έτσι, μια και ξεκίνησα την ερώτηση... η ιστορία πάει ως εξής. Ο τεχνικός της HOL ήρθε την Παρασκευή, διαπίστωσε ότι λείπουν οι ρεγκλέτες και έφυγε :rainy:. Μου εξήγησε ότι δε γίνεται να κάνει τίποτα και πρέπει πρώτα ο ΟΤΕ να ολοκληρώσει τη σύνδεση (να βάλει τις ρεγκλέτες) . Οι μάγκες του ΟΤΕ είχαν έρθει αλλά είχαν βάλει τη σύνδεση στο διπλανό κουτί (στο κτίριο Α και όχι στο Β που μένω εγώ). Η πλάκα είναι ότι τους είχα ρωτήσει και μου είπαν όλα εντάξει...

Συμπέρασμα: Για να προχωρήσει η σύνδεση πρέπει ο ΟΤΕ να τελειώσει τον κατανεμητή (να έχει προσθέσει και ρεγκλέτα) αλλιώς δε προχωρά τίποτα...

Αααα... Παρασκευή απόγευμα 10 τηλέφωνα... γνωστός γνωστού γνωστός κτλ... Σάββατο πρωί ήρθε ο ΟΤΕ και έβαλε ρεγκλέτες. Αθάνατη Ελλάδα...

Στον κατανεμητή είναι ευθύνη της οικοδομής, όχι του ΟΤΕ

seath
21-09-10, 16:06
Στον κατανεμητή είναι ευθύνη της οικοδομής, όχι του ΟΤΕ

Ο κατανεμητής ναι. Η ρεγκλέτα όχι (Είναι του ΟΤΕ). Τουλάχιστον κατά τον ΟΤΕ και την HOL

8anos
28-09-10, 22:22
Κανω ενα μικρο hijack του νήματος για να μην ανοίγω καινούριο.

Έχουμε το πακετο lite της HOL
Επίκειται μετακόμιση σε σπίτι όπου ουδέποτε προηγουμένως είχε τηλεφωνική σύνδεση.
Να προσπαθήσουμε με μεταφορά από την HOL ή να κανουμε φορητότητα στον ΟΤΕ του υπάρχοντος νούμερου και να κάνει την μεταφορά αυτός;

Αυτο που θέλουμε ειναι οσο λιγότερη ταλαιπωρία
Λιγότερο χρόνο χωρις adsl

pRieStaKoS
28-09-10, 22:54
Κανω ενα μικρο hijack του νήματος για να μην ανοίγω καινούριο.

Έχουμε το πακετο lite της HOL
Επίκειται μετακόμιση σε σπίτι όπου ουδέποτε προηγουμένως είχε τηλεφωνική σύνδεση.
Να προσπαθήσουμε με μεταφορά από την HOL ή να κανουμε φορητότητα στον ΟΤΕ του υπάρχοντος νούμερου και να κάνει την μεταφορά αυτός;

Αυτο που θέλουμε ειναι οσο λιγότερη ταλαιπωρία
Λιγότερο χρόνο χωρις adsl
Τέλος διακοπής hol + Τέλος ενεργοποιησης ΟΤΕ + Τέλος διακοπής ΟΤΕ + Τέλος ενεργοποίησης hol ??

Αν εχεις τόσα λεφτά.....δώσε και σε μας! :lol::lol:

8anos
28-09-10, 23:04
Τέλος διακοπής hol + Τέλος ενεργοποιησης ΟΤΕ + Τέλος διακοπής ΟΤΕ + Τέλος ενεργοποίησης hol ??

Αν εχεις τόσα λεφτά.....δώσε και σε μας! :lol::lol:

η 12μηνη υποχρεωτική παραμονή λήγει το νοεμβρη οποτε δεν υπάρχει "πεναλντυ"
Δεν θα γινει διακοπή αλλά μεταφορά του αριθμού
τα οποια τελη ενεργοποίησής, μεταφοράς κλπ θα τα πατσίσω με διάφορες προσφορές που κάνουν για νέους πελάτες.

Αυτό που με ενδιαφέρει ειναι πιο απο τα δυο σενάρια εξυπηρετεί την πιο γρήγορη και απροβλημάτιστη μεταφορά.

pRieStaKoS
28-09-10, 23:33
η 12μηνη υποχρεωτική παραμονή λήγει το νοεμβρη οποτε δεν υπάρχει "πεναλντυ"
Δεν θα γινει διακοπή αλλά μεταφορά του αριθμού
τα οποια τελη ενεργοποίησής, μεταφοράς κλπ θα τα πατσίσω με διάφορες προσφορές που κάνουν για νέους πελάτες.

Αυτό που με ενδιαφέρει ειναι πιο απο τα δυο σενάρια εξυπηρετεί την πιο γρήγορη και απροβλημάτιστη μεταφορά.

Απροβλημάτιστη και ΟΤΕ δεν πάνε μαζι. Η μεταφορά είναι πιο γρήγορη από νέα ενεργοποίηση.

8anos
18-10-10, 23:44
Αρχισαν τα όργανα...

Έκανα τελικά αίτηση για μεταφορά της γραμμής στο νέο σπίτι.

Έδωσα την διεύθυνση έστειλα και εναν λογαριασμό ΔΕΚΟ του προηγούμενου ένοικου οπως μου ζητήσανε, και το νούμερο παρακείμενου καταστήματος (20 μετρα απο το σπίτι) (αυτό μπόρεσα να βρω απο την ταμπέλα βασικά).

Με παίρνουν και μου λένε οτι απορρίφθηκε το αιτημα απο τον ΟΤΕ επειδη ειναι λάθος η διεύθυνσή που βγάζει το νούμερο του καταστήματος.
Τρελαίνομαι
Κοιτάζω στο whitepages και οντως ο άνθρωπος εχει δηλώσει την Φιλαδελφείας που είναι ο κεντρικός και περνά απο πάνω και οχι τον παραδρομο που βρισκόμαστε.
Μου λένε ότι πρέπει να βρω οπωσδήποτε ενα γείτονα που να έχει σταθερό ΟΤΕ.
Στο μεταξυ στον παράδρομο εχει αλλά δυο σπίτια και τίποτε άλλο.

Κοιτάζω στο http://mapsrv1.terra.gr/eettutilities/map.aspx και βρισκω κανονικά την διεύθυνση (ειναι ο μοναδικός δρόμος με αυτο το ονομα ΔΕΝ υπάρχει άλλος σε ΟΛΗ την Αττικη).

Εγω τι πρέπει να κάνω;
Να πάω και να αρχίσω να χτυπάω πόρτες και να λέω γείτονες πιο είναι το τηλέφωνο σας;
Και αν δεν τους βρώ ή αν οι άνθρωποι δεν γουστάρουν να μου το δώσουν ή εαν δεν έχουν σταθερό ΟΤΕ, τι πρέπει να κάνω;



Πείτε μου εαν δεν μπορεσω να βρω τον αριθμό τηλεφώνου καποιου γείτονα, που μπορώ να απευθυνθώ γιατι η κατάσταση αρχίζει να μου την βαράει και ετσι πως πάει η κατάστασή θα μετακομίσουμε και θα μείνουμε κανα μηνα χωρις τηλέφωνο και ιντερνετ

Ευχαριστώ!

8anos
20-10-10, 22:32
Μίλησα πάλι σήμερα με την HOL τα νούμερά των δυο γειτόνων μου δεν βοήθησαν την κατάσταση οπότε πρέπει να ενεργοποιήσω νέα σύνδεση με τον ΟΤΕ και να μεταφέρω την γραμμή.
Όλες οι κουλαμάρες τυχαίνουν σε εμενα τι να πώ...

8anos
02-11-10, 19:38
Η τρέλα συνεχίζεται...
αφου δεν έβγαλα άκρη στις 20/10 εκανα τελικά αιτηση στον ΟΤΕ για νέα γραμμή ωστε πανω σε αυτη να μεταφερθει το παλιο νούμερο της HOL.
Απο τον ΟΤΕ μου λένε οτι πρέπει να γίνει προμέτρηση,
-"πόσο θα παρει αυτο ρε παιδιά;"
- "10 εργάσιμες"
Παίρνω σήμερα τηλέφωνο μου λένε οτι έγινε και μου κλείνουν ραντεβού για ποτε;
Για τις 25/11! :wall:
Πλάκα μου κάνετε λεω στο παλικάρι που ήταν στα ρεντεβού για τους τεχνικούς.
Δυστυχώς όχι μου λέει.
μου έδωσε και το τηλέφωνο και το όνομα του υπεύθυνου των τεχνικών αλλά :
1ον) Αντε βρες τον
2ον) Τι να του πω; αφήστε πίσω κάποιον άλλον δυστυχή και βολέψτε εμένα;

Οποτε για να κάνουμε σούμα
15 ημέρες που έφαγα στην HOL προσπαθώντας να κάνω την μεταφορά
10 ημέρες για την προμέτρηση
23 ημέρες για να έρθει τεχνικός να φέρει τη γραμμή
20 ημέρες που θα πάρει για να γίνει η μεταφορα της γραμμής της HOL απο την παλιά διευθυνση στην νέα.

68 ημέρες για μια μεταφορά γραμμής.
παρανοϊντ :crazy:

ΥΓ ας ειναι καλα ο γείτονας που έχει αφήσει ξεκλείδωτο το wifi

@ ADSLgr.com All rights reserved.