PDA

Επιστροφή στο Forum : σχετικά με το κλείδωμα στην ταχύτητα



pana13giotis
12-07-10, 12:35
επειδή διαβάζω σε θέματα με σχέση το κλείδωμα που κάνουν οι εταιρίες τηλεφωνίας στο internet . θέλω να μου εξηγήσετε τι είναι αυτό και γιατί το κάνουν και τι μπορώ να κάνω για να μην γίνει αυτό.

ευχάριστο

akkiiss55
17-07-10, 11:23
επειδή διαβάζω σε θέματα με σχέση το κλείδωμα που κάνουν οι εταιρίες τηλεφωνίας στο internet . θέλω να μου εξηγήσετε τι είναι αυτό και γιατί το κάνουν και τι μπορώ να κάνω για να μην γίνει αυτό.

ευχάριστο

για το κλειδωμα δν μπορεις να κανεις κατι.
σημαινει δλδ οτι ο παροχος σ βαζει ανω φραγμα ταχυτητας μια συγκεκριμενη τιμη και δν τν αφηνει ελευθερη εως τα 24
αυτο συμβαινει συνηθως οταν για παραδειγμα η γραμμη σ δεν μπορει να συγχρονισει.σε αυτη τν περιπτωση σ κατεβαζουν τν ταχυτητα και τν κλειδωνουν σε μια συγκεκριμενη τιμη για να μν εχεις αποσυγχρονισμους αργοτερα

pana13giotis
17-07-10, 11:37
aaaa τώρα το κατάλαβα .

ευχάριστο!!!

yanageo
18-07-10, 05:18
Επίσης υπάρχει και το traffic shaping που ουσιαστικά σου κλειδώνει την ταχύτητα σε συγκεκριμένο είδος κίνησης. Πχ μόνο στα torrents.

internal
21-07-10, 11:45
Ότι δηλαδή με σκέφτηκε η Τελλάς και είπε "κάτσε να μην έχει αποσυνδέσεις να του βάλουμε φράγμα στα 10 ":lol::lol: Όλη η γειτονιά με άλλους παροχούς πιάνει πάνω από 20 σταθερά. Εμένα με έχουν εδώ και μήνες στα 9999 ούτε καν 9998 :rofl: Σε κέντρο πόλης μένω αμα δεν πιάνει εδώ πάνω από 20 που πιάνει ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.