PDA

Επιστροφή στο Forum : NTSC Region 1 DVD. Θα "παίζει"?



Arkady
12-07-10, 15:54
Θέλω να παραγγείλω μέσω e-bay ένα Region1 DVD (ταινία) σε σύστημα NTSC. Το DVD-player που έχω είναι region-free, αλλά θα παίζει το διακάκι που είναι NTSC ή θα αντιμετωπίζει πρόβλημα λόγω PAL?

WAntilles
12-07-10, 16:59
Θέλω να παραγγείλω μέσω e-bay ένα Region1 DVD (ταινία) σε σύστημα NTSC. Το DVD-player που έχω είναι region-free, αλλά θα παίζει το διακάκι που είναι NTSC ή θα αντιμετωπίζει πρόβλημα λόγω PAL?

Αν είναι region-free το player σου, τότε ναι, το δισκάκι θα παίζει κανονικότατα.

Arkady
12-07-10, 17:40
Αν είναι region-free το player σου, τότε ναι, το δισκάκι θα παίζει κανονικότατα.

Ναι είναι region free.
Τα NTSC δισκάκια παίζουν κανονικά σε DVD players που είναι PAL?

manicx
13-07-10, 11:16
Εφόσον είναι region free, η αναπαραγωγή γίνεται κανονικότατα χωρίς κανένα πρόβλημα.

netlag
13-07-10, 12:11
offtopic, αλλα γιατι σε vista και 7, το flashαρισμενο region free recorder μου δεν διαβαζε πρεσαριστα dvd video, και απο οταν γυρισα στο κανονικο firm, διαβαζει μια χαρα?

Καπου μπαινει στη μεση το λειτουργικο , και σε κοβει.

manicx
13-07-10, 12:40
Ναι, είναι γνωστό αυτό. Εγώ προσωπικά έχω 2 recorders, ένα φλασαρισμένο κι ένα κανονικό. Αν δεν θες να έχεις τέτοιο πρόβλημα, το 'σπας' με software όπως το AnyDVD.

netlag
13-07-10, 13:15
Πολυ κακως ειχα βαλει region free firmware, γιατι δεν με απασχολουσε, απλα δεν γνωριζα τα side effects. Θα μπορουσα να ειχα βαλει το ιδιο modified firm χωρις να ειναι region free.

Το AnyDVD αν και δουλευει καταπληκτικα, δεν βαζω τετοιο πραγμα στο pc μου.

WAntilles
13-07-10, 13:25
1. Για DVD player μίλησε ο άνθρωπος, όχι για οπτικό drive σε PC.

2. Γιατί δεν βάζεις AnyDVD; Σε πληροφορώ ότι έχει άψογη συμπεριφορά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.