PDA

Επιστροφή στο Forum : adsl ναι ή όχι



paulotsa
13-07-10, 20:10
Γειά σας παιδιά και πάλι...
εγω μενω στη κερκυρα σε ενα χωριο αρκετά κοντα στη πόλη. Το διπλανό σπίτι έχει adsl ενώ εγώ δέν μπορώ να βάλω γιατι μου είπαν οτι πέρνω γραμμή απο άλλο τηλεφωνικο κέντρο. Ωραια...ντάξει ειπα,κάποια στιγμή θα πάρει με το δικο ου τηλεφωνικο κεντρο adsl. Και ήρθε η στιγμή που ο οτε αποφασίζει να περάσει οπτικές ίνες. Περνανε οι οπτικές ίνες εδώ και 2μηνες και αποφασίζω να κανω αίτηση για adsl. Πάω πρώτα στο σαιτ να δω προσφορές και πρίν κάνω την αίτηση μου βγάζει ένα παρα8υράκι να ελένξω την διαθεσημότητα adsl στη γραμμη μου. Και δυστυχώς μου λεέι οτι δεν ύπάρχει....:


Είδος σύνδεσης: PSTN

Αριθμός τηλεφώνου: 26630*****

Δεν υπάρχει διαθεσιμότητα ADSL στην περιοχή σας.

Δεν υπάρχει διαθεσιμότητα Conn-x TV στην περιοχή σας.

Τελευταία ενημέρωση: 13/07/2010 01:00:22


Τί συμβαίνει πάλι?:down::down:

mob
13-07-10, 21:21
Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πας μια επίσκεψη στον ΟΤΕ της περιοχής σου. ;)

spanaks
13-07-10, 22:32
Το ότι μπήκε οπτική ίνα δε σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι θα λειτουργήσει και "άμεσα".
Ρώτα στο τοπικό τεχνικό τμήμα.

andrewn
14-07-10, 21:32
Πόσα χρόνια περνούνται αυτές οι οπτικές ίνες πια! :-) Ενημέρωσε μας τι θα γίνει φίλε μου γιατί έχουμε κανονίσει και διακοπές εκεί κοντά. Να μπορούμε να πάμε να βρούμε internet κάπου!

nontasaggelis
15-07-10, 11:54
Οι οπτικες ινες δεν προυποθετουν και την εγκατασταση DSLAM στο κεντρο που ανοικεις!

paulotsa
15-07-10, 20:59
Ωραια....ευχαριστω πολυ....andrewn: τα εργα για τις οπτικες ίνες εχουν τελειωσει εδω και 2 μηνες....μην ανησηχεις.....παντως και εργα να ηταν ακομη δεν υπρχε προβημα....ανετα περνας με το αυτοκηνιτο.....οσο για το ινερνετ, θα βρεις σε ενα σορο καφετεριες, ξενοδοχεια ακομα και απο τον δημο. Απλά εγω ειμαι σε δυσκολη περιοχη και μονο mobile inernet μπορω να εχω μεχρι στιγμης....καλες διακοπεςςς

andrewn
19-07-10, 07:32
Πάλι καλά!!! Δεν αντέχω άλλο σκάψιμο, ειδικά αν δεν θα έχω ιντερνετ!!! :-)

@ ADSLgr.com All rights reserved.