PDA

Επιστροφή στο Forum : Πολλα παραπονα για χρεωσεις!!!!!!!!



thome
13-07-10, 22:46
Δυστυχως ανηκω στο δικτυο της HOL.
Το προβλημα μου ειναι το εξης
Μου στειλανε ξαφνικα λογαριασμο 529 ευρω οφειλης (λενε σε τηλ. επικοινωνια) απο το 2005!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Σημειωστε οτι ποτε και σε κανεναν λογαριασμο μεχρι τωρα 6/2010 δεν αναφερει προηγουμενο υπολοιπο.
Μετα απο πολλη επιμονη υπομονη ανακαλυπτω οτι αλλη υπαλληλος εχει 291 ευρω αλλη 529 αλλη 334???????????????????
Δηλωσα οτι θελω να μιλησω σε καποιον προισταμενο αλλα ακομα περιμενω να με παρει..........για να διευκρυνησθει το θεμα.
Η ουσια ειναι οτι δεν μπορω να αλλαξω παροχο διοτι εχουν δεσμευσει τον βροχο!!!!!???
Αρα πρεπει να δεχθω οτι ειμαι ελεφαντας και να πληρωσω την αφελεια μου να ειμαι στην
Hol για να φυγω απο την αιχμαλωσια.
Σημειωστε δε οτι ηρθε σημερα νεος λογαριασμος με καπελο 41 ευρω παροτι μου εχουν κανει ενα μηνα τωρα φραγη εξερχομενων κλησεων???????
Σε επικοινωνια πριν λιγο με υπαλληλο μου ειπε οτι η χρεωση γινεται (παροτι εχω φραγη)
επειδη εγω φταιω που δεν πληρωνω τον προηγουμενο λογ/σμο και χρεωνωμαι διοτι η υπηρεσια υπαρχει (οποτε σου χρεωνουν ενα προιον που αν πληρωνες θα απολαμβανες αλλα που δεν μπορεις ομως και να χρησιμοποιησεις βλεπε φραγη παρολα αυτα η χρεωση κανονικα)
Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα σιγουρα οσοι παραμενετε στην εταιρια αυτη θα γραψετε αυριο κατι αντιστοιχο και εσεις..........:(:(:(:(

harris
13-07-10, 23:05
To λογιστήριο της hol ξαναχτυπά :wall:

Προσπάθησε να μιλήσεις με κάποιον υπεύθυνο να δεις αν θα βγάλεις κάποια άκρη... Και αν υπάρχει η δυνατότητα πήγαινε στα γραφεία του, μπας και βγάλεις άκρη.

Εσύ είσαι σίγουρος ότι έχεις πληρώσει κανονικά και το χρέος αυτό δεν υπάρχει;...

moriarti
14-07-10, 12:08
Έχεις αλλάξει πρόγραμμα από το 2005 ως σήμερα? Επειδή εγώ ξεκίνησα πχ το 2006 με DSL HOL και μετά πήγα σε Double Play HOL και το ένα υπόλοιπο που είχα από το πρόγραμμα DSL δεν αναφερόταν πουθενά στους λογαριασμούς του Double Play. Βέβαια στα κομπιούτερ τους φαινόταν κανονικά και φυσικά κάποια στιγμή (μετά από κάμποσο καιρό, σε σημείο που το είχα ξεχάσει εντελώς) καλέστηκα να το πληρώσω. Μήπως αυτό συνέβη και σε σένα?

john84
14-07-10, 12:32
Δυστυχως ανηκω στο δικτυο της HOL.
Το προβλημα μου ειναι το εξης
Μου στειλανε ξαφνικα λογαριασμο 529 ευρω οφειλης (λενε σε τηλ. επικοινωνια) απο το 2005!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Σημειωστε οτι ποτε και σε κανεναν λογαριασμο μεχρι τωρα 6/2010 δεν αναφερει προηγουμενο υπολοιπο.
Μετα απο πολλη επιμονη υπομονη ανακαλυπτω οτι αλλη υπαλληλος εχει 291 ευρω αλλη 529 αλλη 334???????????????????
Δηλωσα οτι θελω να μιλησω σε καποιον προισταμενο αλλα ακομα περιμενω να με παρει..........για να διευκρυνησθει το θεμα.
Η ουσια ειναι οτι δεν μπορω να αλλαξω παροχο διοτι εχουν δεσμευσει τον βροχο!!!!!???
Αρα πρεπει να δεχθω οτι ειμαι ελεφαντας και να πληρωσω την αφελεια μου να ειμαι στην
Hol για να φυγω απο την αιχμαλωσια.
Σημειωστε δε οτι ηρθε σημερα νεος λογαριασμος με καπελο 41 ευρω παροτι μου εχουν κανει ενα μηνα τωρα φραγη εξερχομενων κλησεων???????
Σε επικοινωνια πριν λιγο με υπαλληλο μου ειπε οτι η χρεωση γινεται (παροτι εχω φραγη)
επειδη εγω φταιω που δεν πληρωνω τον προηγουμενο λογ/σμο και χρεωνωμαι διοτι η υπηρεσια υπαρχει (οποτε σου χρεωνουν ενα προιον που αν πληρωνες θα απολαμβανες αλλα που δεν μπορεις ομως και να χρησιμοποιησεις βλεπε φραγη παρολα αυτα η χρεωση κανονικα)
Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα σιγουρα οσοι παραμενετε στην εταιρια αυτη θα γραψετε αυριο κατι αντιστοιχο και εσεις..........:(:(:(:(

Το γεγονος οτι σου χρεωσαν στα καλα του καθουμενου 500+ ευρω ειναι αθλιο μαζι και το καπελο...
Το γεγονος ομως οτι χρεωνεται η υπηρεσια που λογω φραγης δεν απολαμβανεις ειναι συνηθες σε ολους τους παροχους, με προσχημα το ο,τι η παροχη υπηρεσιων εχει διακοπη λογο ωφειλης του πελατη και οχι λογο σκοπιμοτητας της εταιριας, κατι που περιγραφεται (νομιζω) στο συμβολαιο... τωρα στην περιπτωση που υπαρχουν "κερατιατικα" οπως στην περιπτωση σου ειναι πολυ μπερδεμα η κατασταση...:hmm::hmm:

Papados
14-07-10, 16:11
Δεν σου είπαν σε ποιους λογαριασμους αφορά το υπόλοιπο?
Δεν έχεις κρατήσει τις αποδ. πληρωμών?

talidipa
16-07-10, 00:44
Θα σε στεναχωρήσω αλλά κι εγώ είχα ένα θέμα με τις χρεώσεις τις Hol. Είχα ξοφλήσει τα πάντα αλλά μου ζητάγανε να τους ξαναπληρώσω κάποιους λογαριασμούς κι ενώ είχα ήδη διακόψει. Πας να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας. Υπομονή...

yanageo
18-07-10, 05:38
Κι εγώ είχα πρόβλημα με παλαιότερους λογαριασμούς, που τους είχα πληρώσει κ μου έλεγαν ότι είναι απλήρωτοι. Ευτυχώς είχα τις αποδείξεις. Φίλε μου αν έχεις αποδείξεις τους τα στέλνεις με fax ή email και το πράγμα λήγει εκεί. Αλλιώς μπλέκει με το δεινοσαυρικό λογιστήριο της hol.

talidipa
19-07-10, 20:54
Καλά δεν είναι και δεινόσαυροι. Με υπομονή κι επιμονή όλα λύνονται. Μην υπερβάλουμε κιόλας. Επειδή έχουμε αντιμετωπίσει καποια προβήματα εμείς δε χρειάζεται να τα τεντώνουμε τόσο πολύ. Απλά εδώ είμαστε για να μοιραζόμαστε εμπειρίες και να βοηθάμε άλλους που έχουν παρόμοια προβλήματα. Όχι να τους αποκαρδιώνουμε και να λασπολογούμε.

:nono:

@ ADSLgr.com All rights reserved.