PDA

Επιστροφή στο Forum : «οτε On the Broadband»: Πανελλαδικό πρόγραμμα για τη διάδοση της ευρυζωνικότητας



Σελίδες : [1] 2

DeMaitre
14-06-06, 15:39
Κινητή Μονάδα Ενημέρωσης θα επισκεφτεί 29 σταθμούς σε όλη την Ελλάδα

Πανελλαδικό διαγωνισμό για τη βράβευση των καλύτερων μαθητικών ιστοσελίδων προανήγγειλε ο ΟΤΕ


Με στόχο την εκπαίδευση και εξοικείωση του κοινού με το Διαδίκτυο και ιδιαίτερα τις ευρυζωνικές υπηρεσίες, η Διοίκηση του ΟΤΕ παρουσίασε σήμερα την πρώτη τεχνολογική Κινητή Μονάδα Ενημέρωσης σε πανελλαδικό επίπεδο, «ΟΤΕ On the Broadband» - Ευρυζωνικές Υπηρεσίες ΟΤΕ, αναλαμβάνοντας μια σημαντική πρωτοβουλία.

Με βασικό μήνυμα «κάνε τη ζωή σου πιο εύκολη», η κινητή αυτή μονάδα θα ταξιδέψει σε όλη την Ελλάδα, επισκεπτόμενη 29 πόλεις – σταθμούς μέσα σε μια διετία (2006-2007).

Οι επισκέπτες θα έχουν τη δυνατότητα να βιώσουν ο καθένας προσωπικά τα οφέλη των ευρυζωνικών υπηρεσιών και:

είτε να γνωρίσουν το διαδίκτυο, επιλέγοντας μέσα από διάφορες θεματικές ενότητες, όπως αθλητισμός, εκπαίδευση, e-shopping, ταξίδια, επιστήμη κλπ.
είτε να περιηγηθούν σε διάφορες ιστοσελίδες ανάλογα με τα ενδιαφέροντά τους, αξιοποιώντας τις υψηλές ταχύτητες που προσφέρει η ευρυζωνικότητα.
Πλούσια δώρα θα περιμένουν όλους όσους επισκεφθούν την κινητή μονάδα «ΟΤΕ On the Broadband» - Ευρυζωνικές Υπηρεσίες ΟΤΕ. Σε κάθε σταθμό θα κληρώνονται ηλεκτρονικοί υπολογιστές, Palm Tops, πακέτα σύνδεσης ADSL, MP3 players κ.α. καθώς και αναμνηστικά δώρα.

Ξεκινώντας τον Ιούλιο, και μέχρι το τέλος του 2006, το πρόγραμμα θα φιλοξενηθεί σε 17 πόλεις – σταθμούς με την ακόλουθη σειρά:
Αθήνα (Μπουρνάζι Περιστερίου, Θησείο), Ηράκλειο, Αγ. Νικόλαος, Ρέθυμνο, Χανιά, Καλαμάτα, Ναύπλιο, Πειραιάς, Αλεξανδρούπολη, Κομοτηνή, Ξάνθη, Θεσσαλονίκη (2 σταθμοί), Σέρρες, Δράμα και Καβάλα.

Επιπλέον, η Διοίκηση του ΟΤΕ προανήγγειλε σήμερα ότι προχωρά στη θεσμοθέτηση ενός ετήσιου πανελλαδικού διαγωνισμού για τη βράβευση των καλύτερων μαθητικών ιστοσελίδων με στόχο την ενδυνάμωση του ενδιαφέροντος των μαθητών, κυρίως του Γυμνασίου, για τις νέες τεχνολογίες και την έμπρακτη στήριξη τους.

Κατά την επίσημη παρουσίαση του προγράμματος, ο Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος του ΟΤΕ, κ. Παναγής Βουρλούμης, δήλωσε μεταξύ άλλων:

«Για τον ΟΤΕ, η Ευρυζωνικότητα δεν είναι μια αφηρημένη έννοια. Αποτελεί όχι μόνο το μέλλον της επιχείρησης αλλά και το μέλλον της Ελλάδας. Για το λόγο αυτό, επενδύουμε και αναπτύσσουμε μια σειρά πρωτοβουλιών, τόσο ο ίδιος ο ΟΤΕ όσο και οι θυγατρικές του, που θα συμβάλλουν καθοριστικά αφενός στην εξοικείωση του κόσμου με το διαδίκτυο και αφετέρου στην εξάπλωση της ευρυζωνικότητας τόσο στις μεγάλες αστικές περιοχές όσο και στην περιφέρεια. Την προηγούμενη εβδομάδα, η θυγατρική μας ΟΤΕΝΕΤ παρουσίασε το διαγωνισμό καινοτομίας «Innovation 2006», μια ενέργεια για την τόνωση της καινοτομίας και την προώθηση της χρήσης του διαδικτύου. Σήμερα, με το πρόγραμμα «ΟΤΕ On the Broadband» κάνουμε το δεύτερο βήμα για την υλοποίηση της στρατηγικής μας. Από τον Σεπτέμβριο θα παρουσιάσουμε και μια ακόμα πρωτοβουλία του ΟΤΕ για τη βράβευση των καλύτερων μαθητικών ιστοσελίδων. Όλα αυτά φανερώνουν την επιθυμία και τη δέσμευσή μας να συμβάλλουμε, στην περαιτέρω διάδοση των καινοτόμων ιδεών και τεχνολογιών στην Ελληνική κοινωνία».

Πηγή: Γραφείο Τύπου ΟΤΕ
www.presspoint.gr (http://www.presspoint.gr/release.asp?id=90352)

gkandir
14-06-06, 17:34
...

είτε να περιηγηθούν σε διάφορες ιστοσελίδες ανάλογα με τα ενδιαφέροντά τους, αξιοποιώντας τις υψηλές ταχύτητες που προσφέρει η ευρυζωνικότητα....

Τι θα κάνει ο οτε, θα τους μεταφέρει με αεροπλάνο σε άλλη χώρα; :twisted:

anon
14-06-06, 17:38
Αντί για φιέστες κλπ, δεν λέει λεω γω να χαμηλώσει τις τιμές στις ΑΡΥΣ, να δώσει επιτέλους και πάνω απο 1Mbps που έχουμε κολλήσει εκεί κάτι χρόνια, να φτιάξει και το δίκτυο του...... Ουσιαστικά πράγματα. Αλλά φαίνεται παίζει ακομη το δώσε στον λαό άρτον και θεάματα.

MNP-10
14-06-06, 17:39
Καλα μας δουλευουν οτι δηθεν προωθουν την ευρυζωνικοτητα? Γιατι δεν ριχνουν τις τιμες να μπει μεσα ο κοσμος? Ειναι δυνατον ακομα το παγιο της γραμμης να εχει 19Ε για την 384?

Aramil
14-06-06, 17:51
Από την μία η κίνηση αυτή είναι καλή και μπράβο τους.Αλλά από την άλλη πως θα γνωρίσει ο κόσμος την ευρυζωνικότητα αν δεν την έχει σπίτι του....?

yianniscan
14-06-06, 18:18
Τι θα κάνει ο οτε, θα τους μεταφέρει με αεροπλάνο σε άλλη χώρα; :twisted:Όχι αλλά θα χρησιμοποιήσει τις συνδέσεις του HellasSat, που είναι απλησίαστες για τους πολλούς, ή point to point μικροκυματικές ζεύξεις για να υποστηρίξει WiFi hotspots.

Έργα βιτρίνας για να μπορέσουν μερικοί δημόσιοι υπάλληλοι να ταξιδέψουν σ' άλλες πόλεις.

turbo3hp
14-06-06, 19:01
Ρε σεις, ξέρετε τι λέτε; Οι κινητές μονάδες θα χρησιμοποιηθούν αποκλειστικά και μόνο για την μεταφορά πακέτων. Με τόσο μπουκωμένο δίκτυο, τα πακέτα θα προωθούνται από εδώ και στο εξής με φορτηγάκια.

gkandir
14-06-06, 19:05
Ρε σεις, ξέρετε τι λέτε; Οι κινητές μονάδες θα χρησιμοποιηθούν αποκλειστικά και μόνο για την μεταφορά πακέτων. Με τόσο μπουκωμένο δίκτυο, τα πακέτα θα προωθούνται από εδώ και στο εξής με φορτηγάκια.
ΑΠΙΘΑΝΟ!!! lol

:rofl: :rofl: :rofl:

kiriakosk
14-06-06, 19:18
][_ {()} ][_ Δεν πάνε στο Βουρλούμη να του κάνουν κανένα μάθημα????:rolleyes:
Γιατί ο μόνος ανασταλτικός παράγοντας ανάπτυξης των ευρυζωνικών δικτύων είναι ο (π)ΟΤΕ.

Ε Λ Ε Ο Σ τι ακούμε σε αυτή την Ελλάδα!!!:nono:

EvilHawk
14-06-06, 19:20
Κάπου θυμάμαι ένα πολυσέλιδο thread που λέγαμε ότι η έλλειψη παιδείας του Έλληνα αποτελεί βασικό παράγοντα υστέρησης της διείσδυσης των νέων τεχνολογιών ??? :whistle:

Μονάχα θετική μπορώ να χαρακτηρίσω κάθε προσπάθεια ενημέρωσης των μαθητών, δεν πάει να την κάνει και η Μαρία η Πενταγιώτισσα δεν με απασχολεί καθόλου.

golity
14-06-06, 21:03
Κάπου θυμάμαι ένα πολυσέλιδο thread που λέγαμε ότι η έλλειψη παιδείας του Έλληνα αποτελεί βασικό παράγοντα υστέρησης της διείσδυσης των νέων τεχνολογιών ??? :whistle:

Μονάχα θετική μπορώ να χαρακτηρίσω κάθε προσπάθεια ενημέρωσης των μαθητών, δεν πάει να την κάνει και η Μαρία η Πενταγιώτισσα δεν με απασχολεί καθόλου.
Να υποθέτω ότι εννοείς ένα γενικότερο πλαίσιο ενημέρωσης και όχι τα φορτηγάκια του ΟΤΕ σαν μέσο ενημέρωσης και εξοικείωσης των νέων με τις τεχνολογίες και της αύξησης των ευρυζωνικών συνδέσεων στην Ελλάδα! :p

chatasos
14-06-06, 21:55
Μονάχα θετική μπορώ να χαρακτηρίσω κάθε προσπάθεια ενημέρωσης των μαθητών, δεν πάει να την κάνει και η Μαρία η Πενταγιώτισσα δεν με απασχολεί καθόλου.
Εγώ θα έλεγα να νοικιάσει ένα φορτηγάκι το forum και να πάει αυτό να κάνει την ενημέρωση στον κόσμο...:hmm: :p

wintech2003
14-06-06, 21:58
Εγώ θα έλεγα να νοικιάσει ένα φορτηγάκι το forum και να πάει αυτό να κάνει την ενημέρωση στον κόσμο...:hmm: :p

+1 και απο μενα :oneup::oneup::oneup:

EvilHawk
14-06-06, 23:28
Εγώ θα έλεγα να νοικιάσει ένα φορτηγάκι το forum και να πάει αυτό να κάνει την ενημέρωση στον κόσμο...:hmm: :p

Δεν ξέρω άν θα μας βολέψει το φορτηγάκι!:p


Αν δεν κάνω λάθος υπάρχουν παρόμοια προγράμματα ενημέρωσης που τρέχουν σε όλη την Ελλάδα πχ . http://ru6.cti.gr/broadband/el/periptero.php, με την συμμετοχή μάλιστα άλλων εταιρειών όπως πχ. εδώ (http://www.go-online.gr/goonline/regional/article.html?article_id=24&PHPSESSID=8b04d1684a6227ac28da2977187c8397)

Για να καταλάβω δηλαδή άν το πρόβλημα που έχουν μερικοί εστιάζετε στην λέξη ΟΤΕ... :hmm:


Να υποθέτω ότι εννοείς ένα γενικότερο πλαίσιο ενημέρωσης και όχι τα φορτηγάκια του ΟΤΕ σαν μέσο ενημέρωσης και εξοικείωσης των νέων με τις τεχνολογίες και της αύξησης των ευρυζωνικών συνδέσεων στην Ελλάδα! :p

Να υποθέσεις ότι κάθε συνεισφορά, από όπου και να προέρχεται, στην καταπολέμηση του ψηφιακού αναλφαβητισμού την θεωρώ θετική ενέργεια! ;)

Και για να φέρω ένα πιο τρανταχτό παράδειγμα, του γιατί όλες οι παρόμοιες ενέργειες πρέπει να χαρακτηρίζονται θετικές, διαβάστε αυτό :


Νο problemo, μην ξεχνάς τις επιδείξεις, αυτές είναι το ζουμί ->
http://broadband.pieria.gr/events/epideikseis

Και είναι μόλις 6 από 30 (οι υπόλοιπες από Σεπτέμβρη να τσιμπηθούν και οι μαθητές ;) )

Ανακοινώσεις είχαν παίξει σε 3 εφημερίδες του νομού, προσκλήσεις στάλθηκαν σε άπειρους θεσμικούς εκπροσώπους (με το σκοπό να πολλαπλασιάσουν στα μέλη την πληροφορία για το τι είδαν/άκουσαν). Δυστυχώς δεν είδα την προσέλευση που θα ήθελα... Τέσπα το ζουμί δεν είναι οι ημερίδες (3 τον αριθμό), αλλά οι 30 επιδείξεις.

Χαχαχα, πραγματικά 90% ερωτηθέντων δεν ξέρει τι είναι "ευρυζωνικότητα" (άσχετα αν έχει μέρος αυτού του ποσοστού ADSL λ.χ.). Πραγματικά πάντως θέλει αρκετή δουλειά και για να μαθευτεί τι είναι αλλά και γιατί το θέλει κάποιος. Οι ομιλητές παρουσίασαν εφαρμογές που ειλικρινά με έκαναν να τρίβω τα μάτια μου... Μακάρι τώρα να βρεθεί κόσμος στο νομό να τις υιοθετήσει.

απο το thread :arrow: Εκδηλώσεις για την ευρυζωνικότητα στο Νομό Πιερίας (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=40830)

kiriakosk
14-06-06, 23:35
Για να καταλάβω δηλαδή άν το πρόβλημα που έχουν μερικοί εστιάζετε στην λέξη ΟΤΕ... :hmm:

Το γιατί εστιαζόμαστε στον (π)ΟΤΕ μάλλον δεν θέλει και μεγάλη ανάλυση!!!
Τώρα αν θεωρείς ότι το τουρ των δημόσιων υπάλληλων του (π)ΟΤΕ θα προσφέρει κάτι σημαντικό στην καταπολέμηση του ψηφιακού αναλφαβητισμού με για σου με χαρά σου!

Τουλάχιστον άσε μου το δικαίωμα να διατηρώ τις επιφυλάξεις μου αφού ο (π)ΟΤΕ με την μέχρι τώρα στάση του άλλα πράγματα μας έχει δείξει!!! :down:

EvilHawk
14-06-06, 23:47
Νο problem!
Ο καθένας είναι ελεύθερος να διατηρεί τίς επιφυλάξεις του. Απλά καλό θα είναι να καταλαβαίνετε κάποτε και τίς πραγματικές διαστάσεις των προβλημάτων και ότι δεν σηκώνουν όλα τα θέματα πλακίτσα!


90% ερωτηθέντων δεν ξέρει τι είναι "ευρυζωνικότητα" (άσχετα αν έχει μέρος αυτού του ποσοστού ADSL)

sdikr
14-06-06, 23:55
Νο problem!
Ο καθένας είναι ελεύθερος να διατηρεί τίς επιφυλάξεις του. Απλά καλό θα είναι να καταλαβαίνετε κάποτε και τίς πραγματικές διαστάσεις των προβλημάτων και ότι δεν σηκώνουν όλα τα θέματα πλακίτσα!


90% ερωτηθέντων δεν ξέρει τι είναι "ευρυζωνικότητα" (άσχετα αν έχει μέρος αυτού του ποσοστού ADSL

Νομίζουν οτι είναι το κατέβασμα όλου του Internet (τραγουδιά, ταίνιες κλπ) στον/στους σκληρους τους δισκους




Το γιατί εστιαζόμαστε στον (π)ΟΤΕ μάλλον δεν θέλει και μεγάλη ανάλυση!!!
Τώρα αν θεωρείς ότι το τουρ των δημόσιων υπάλληλων του (π)ΟΤΕ θα προσφέρει κάτι σημαντικό στην καταπολέμηση του ψηφιακού αναλφαβητισμού με για σου με χαρά σου!

Τουλάχιστον άσε μου το δικαίωμα να διατηρώ τις επιφυλάξεις μου αφού ο (π)ΟΤΕ με την μέχρι τώρα στάση του άλλα πράγματα μας έχει δείξει!!! :down:

το έχω πει και αλλού και θα το πώ και ξανά, τουλάχιστον εδώ και 4 χρόνια που ξεκινησε το adsl προχωράει, πρόσφατα σε νήμα αναφέρθηκε οτι μπήκε στην Πήλο dslam.

Ειναι ακριβώς, είναι αργός, έχει γραφειοκρατία, αλλά τουλάχιστον κάνει επενδύσεις (και τα dslam είναι με χρήματα του ΟΤΕ ΑΕ και όχι του κρατικου ΟΤΕ)

Ενά άλλο άσχετο, αναφέρθηκε σε νήμα οτι λέει η Q-telecom είναι σπονσορ στο rockwave κάτι, καί είπαν σχεδόν όλοι μπράβο, αν έλεγε OTE όλοι θα λέγαν :down:

Επιφυλάξεις έχω και για άλλους πλέον

PopManiac
15-06-06, 00:00
[cynic mode on] Η ενημέρωση θα περιλαμβάνει και How Tos με πιταρισμένα DSLAM, πρακτική επίδειξη του πώς δεν μπορείτε να μιλήσετε με VoIp, τι είναι οι "πόρτες" και γιατί δεν έχουμε, πόσο δύσκολο ήταν να αμολήσουμε καλούμπα μέσα από βουνά και πελάγη και γιατί κι εσείς δεν κατεβάζετε γυναίκες από το PC σας a la διαφήμιση ΟΤΕ με γνωστό καλλιτέχνη; :whistle: [cynic mode off]

Πέρα από αυτά, με προϋπόθεση πως έχει περιεχόμενο, νομίζω πως θα είναι όντως πολύ χρήσιμο...

kiriakosk
15-06-06, 00:04
Ο ΟΤΕ θα ήταν καλυτέρα να έκανε αλλά πράγματα για να βοηθήσει στην διάδοση της ευρυζωνικότητας! Όπως να αρχίσει να παρέχει αξιόπιστη και φθηνή υπηρεσία ADSL. Όλα τα άλλα είναι παρηγοριά στον άρρωστο…

EvilHawk
15-06-06, 00:08
Πέρα από αυτά, με προϋπόθεση πως έχει περιεχόμενο, νομίζω πως θα είναι όντως πολύ χρήσιμο...

Φαντάζομαι ότι όταν ένας έμπειρος χρήστης σαν τον cosmos λέει για παρόμοια εκδήλωση (απο άλλο φορέα δεν εχει καμμια σημασία για εμένα)


Οι ομιλητές παρουσίασαν εφαρμογές που ειλικρινά με έκαναν να τρίβω τα μάτια μου...
Μακάρι τώρα να βρεθεί κόσμος στο νομό να τις υιοθετήσει.

ότι περιεχόμενο μπορεί να υπάρξει άνετα .... ;)

EvilHawk
15-06-06, 00:11
Ο ΟΤΕ θα ήταν καλυτέρα να έκανε αλλά πράγματα για να βοηθήσει στην διάδοση της ευρυζωνικότητας! Όπως να αρχίσει να παρέχει αξιόπιστη και φθηνή υπηρεσία ADSL. Όλα τα άλλα είναι παρηγοριά στον άρρωστο…

Αγαπητέ για τα "άλλα" πράγματα, υπάρχουν 36.000 θέματα που τα συζητάμε, εδώ και κάμποσα χρόνια ...

Η ισοπέδωση των πάντων δεν βοήθησε ποτέ κανένα.

PopManiac
15-06-06, 00:16
Φαντάζομαι ότι όταν ένας έμπειρος χρήστης σαν τον cosmos λέει για παρόμοια εκδήλωση (απο άλλο φορέα δεν εχει καμμια σημασία για εμένα)



ότι περιεχόμενο μπορεί να υπάρξει άνετα .... ;)

Εδώ φίλε δεν ξέρω αν με βρίσκεις σύμφωνο... Εκδηλώσεις από φορέα σε φορέα μπορεί να διαφέρουν (μπορεί και όχι)...

Πέρα από τον κυνισμό μου παραμένω αισιόδοξος, αλλά ας δω και το περιεχόμενο και το συζητάμε ξανά.

Αλλά, κακά τα ψέματα, για τον πιο ψαγμένο χρήστη που γνωρίζει τι παίζει με γραμμές και τιμές, όπως και να το κάνεις μια τέτοια κίνηση ΟΤΕ χωρίς να συνοδεύεται από άλλες, ξυπνά συναισθήματα...:viking

Κατ' ελάχιστον!!!:whistle:

kiriakosk
15-06-06, 00:19
Αυτό λέω και εγώ ας πιάσει να λύσει ένα-ένα τα 36.000 θέματα μετά και μετά πάει στα επόμενα...
Τεσπα ο καθένας είναι πως το βλέπει! Αλλά με τον ΟΤΕ όπως ξαναείπα πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί.

Γιατί ως γνωστών καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά το όνομα!

EvilHawk
15-06-06, 00:24
Εδώ φίλε δεν ξέρω αν με βρίσκεις σύμφωνο... Εκδηλώσεις από φορέα σε φορέα μπορεί να διαφέρουν (μπορεί και όχι)...

Πέρα από τον κυνισμό μου παραμένω αισιόδοξος, αλλά ας δω και το περιεχόμενο και το συζητάμε ξανά.

Αλλά, κακά τα ψέματα, για τον πιο ψαγμένο χρήστη που γνωρίζει τι παίζει με γραμμές και τιμές, όπως και να το κάνεις μια τέτοια κίνηση ΟΤΕ χωρίς να συνοδεύεται από άλλες, ξυπνά συναισθήματα...:viking

Κατ' ελάχιστον!!!:whistle:

Εδώ ακόμα δεν εχουν συνέλθει απο το μπάμ της ζήτησης ADSL συνδέσεων απο "μη ενημερωμένους" χρήστες, λές να μας χαλάσει η ενημέρωση των μαθητών και η βράβευση μαθητικών ιστοχώρων, που ενδεχομένως να δώσει παραπάνω ώθηση στην ζήτηση ? ;)

MNP-10
15-06-06, 00:31
Ευρυζωνικοτητα ειναι ενας σχεδον τεχνικος ορος, αποτελεσμα μεταφρασης του broadband. Λες στον αλλο adsl και το πιανει (γρηγορο ιντερνετ).

Το προβλημα μας δεν ειναι στο να μαθουν την συγκεκριμενη λεξη. Ειμαι σιγουρος οτι αμα τους ρωτουσαμε 10 "RAM-οειδης" εκφρασεις σχετικα με τα computer - και ας ειναι και τελειως καθημερινα πραγματα, δε θα τα γνωριζανε. Και αυτο φυσικα δεν σημαινει απολυτως τιποτα.

Σημαντικο ειναι να μπει ο κοσμος. Και το μονο πραγμα που αποδεδειγμενα, βαση συσχετιστικων στοιχειων επιπεδου τιμης-εισοδου, δειχνει ξεκαθαρα οτι οδηγει τον κοσμο στο broadband ειναι Η ΧΑΜΗΛΗ ΤΙΜΗ.

Ολα τα υπολοιπα ειναι της πλακας. Οταν πωλειται 19Ε μονο το παγιο της 384 δεν φταιει ο ελληνας που ειναι "ηλεκτρονικα αναλφαβητος".

Δηλαδη οταν η hol ξεκινησε με το broadband pack τις προσφορες με 19Ε τελικες ολα μεσα, και πηγαμε απ'τους 60-80χιλιαδες στους 250.000+, τι εγινε?

Οταν πριν 2 βδομαδες το forthnet εβαλε την προσφορα με τα 10Ε / μηνα και μπηκαν 6-7 χιλιαδες ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕΣΑ, τι εγινε?

Μηπως ολοι αυτοι οι 200+ χιλιαδες κοσμου ξαφνικα γινανε φωτεινοι παντογνωστες? Μηπως γινανε κινητες wikipedia?

Απ'τη στιγμη λοιπον που τα νουμερα διεισδυσης πολλαπλασιαζονται με τη μειωση του κοστους σε λογικοτερα επιπεδα, η διαδοση περναει μεσα απ'αυτη τη μειωση κοστους.

Οποιος ειδε τον mr Βουρλουμη στην τηλεοραση πριν μια βδομαδα που ανακοινωνε προγραμμα διαδοσης ευρυζωνικοτητας με διαγωνισμους προτοτυπιας απο νεους ανθρωπους και αλλα τετοια, θα ειδε απ'το body language του συγκεκριμενου κυριου οτι αυτο εστελνε αντιθετα σηματα απ'αυτα που προσπαθουσε να επικοινωνησει διαβαζοντας το χαρτι με το λογο του.

Δεν θελω να επεκταθω περισσοτερο γιατι ειναι κουραστικη η συζητηση για τον ΟΤΕ. Απλα θα θυμησω κατι που ειχαν πει: Οσο μπαινουν, τοσο θα πεφτουν οι τιμες.

Ερωτηση.. Πηγαμε απ'τις 60-70 χιλιαδες χρηστων (τελευταια μειωση των 5Ε) στους 250χιλιαδες και πλεον με ανεκτελεστες συνδεσεις λογω ελλειψεων σε πορτες. Που ειναι η μειωση, ΟΕΟ?

sdikr
15-06-06, 00:33
[cynic mode on] Η ενημέρωση θα περιλαμβάνει και How Tos με πιταρισμένα DSLAM, πρακτική επίδειξη του πώς δεν μπορείτε να μιλήσετε με VoIp, τι είναι οι "πόρτες" και γιατί δεν έχουμε, πόσο δύσκολο ήταν να αμολήσουμε καλούμπα μέσα από βουνά και πελάγη και γιατί κι εσείς δεν κατεβάζετε γυναίκες από το PC σας a la διαφήμιση ΟΤΕ με γνωστό καλλιτέχνη; :whistle: [cynic mode off]

Πέρα από αυτά, με προϋπόθεση πως έχει περιεχόμενο, νομίζω πως θα είναι όντως πολύ χρήσιμο...


Ειναι γνωστό οτι στις παρουσιάσεις πάντα διχνουν την καλή πλευρά μονο (όλοι τους)

Πάντως πάω στοιχήμα οτι δεν θα τους δίξουν πως δουλέυουν τα μουλάρια 24 ώρες το 24άρο :p


Μιλάμε όμως για το πως δουλέυει το όλο θέμα, όχι για τα προβλήματα που μπορεί να έχει, μερικές απόψεις έχουμε αναφέρει πολλοί εδώ μέσα, μεγαλύτερες ταχύτητες, φθηνότερα πάγια, fair use, τότε ναί δουλέυει η ευρυζωνικότητα (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=649694#post649694)

Αλλίως δεν έχουμε ευρυζωνικότητα έχουμε το κλασικό που κάνουμε στα supermarket όταν έχουν τρελές προσφορές!

Ειμάστε λίγο πεινασμένοι για Bandwidth (αφού τοσο καίρο δεν είχαμε *ναι φταίει ο ΟΤΕ) προσωπικά εχώ σταματήσει να κατεβάζω 24 ωρες την ημέρα μετά απο 8 μήνες που εβάλα adsl

Αυτό που χρείαζεται ειναι να το μάθει ο κόσμος και να έχει πρόσβαση σε αυτό (πόρτες *δυστήχως μονο ο ΟΤΕ βάζει ) μετά θα έχουμε και τους Light users και θα δουλέψει επιτέλους αυτό το καταραμένο contention ratio που έχουν σε όλη την ευρώπη

kiriakosk
15-06-06, 00:41
Ερωτηση.. Πηγαμε απ'τις 60-70 χιλιαδες χρηστων (τελευταια μειωση των 5Ε) στους 250χιλιαδες και πλεον με ανεκτελεστες συνδεσεις λογω ελλειψεων σε πορτες. Που ειναι η μειωση, ΟΕΟ?

Εγώ πάντως δεν την είδα! (την μείωση τιμών) Τελευταία φορά που την είδαν, ανέβαινε την Κηφισίας αλλά προσπέρασε το μέγαρο του ΟΤΕ!
Από τότε η τύχη της αγνοείτε!!!:cry:

chatasos
15-06-06, 00:45
Εγώ πάντως δεν την είδα! (την μείωση τιμών) Τελευταία φορά που την είδαν, ανέβαινε την Κηφισίας αλλά προσπέρασε το μέγαρο του ΟΤΕ!
Από τότε η τύχη της αγνοείτε!!!:cry:

Έχει κολλήσει στην κίνηση....κάποια στιγμή όμως θα φτάσει στον προορισμό της:hmm:

EvilHawk
15-06-06, 00:46
E μα πού πάνε με φορτηγάκι στην Κηφισίας .... :p

kiriakosk
15-06-06, 00:47
Έχει κολλήσει στην κίνηση....κάποια στιγμή όμως θα φτάσει στον προορισμό της:hmm:

το (π)ΟΤΕ είναι που με φοβίζει!!!! :lol:

sdikr
15-06-06, 00:56
Ερωτηση.. Πηγαμε απ'τις 60-70 χιλιαδες χρηστων (τελευταια μειωση των 5Ε) στους 250χιλιαδες και πλεον με ανεκτελεστες συνδεσεις λογω ελλειψεων σε πορτες. Που ειναι η μειωση, ΟΕΟ?

Conn-x, 47 ευρώ με το ΦΠΑ γραμμή και παρόχη όλα μέσα ;)


Αυτό δεν είναι μείωση;

αα ναι ξέχασα στις αορίστου ουτε οι πάροχοι κάναν κάτι,

Ακόμα μην ξεχνάς οτι οταν πρωτομπήκε αυτό το καταραμένο adsl, είχαμε 25 ευρώ στον ΟΤΕ (με 50% εκπτωση) και οι πάροχοι δίναν με 50%

περιμέναν να ρίξει την τιμή πρώτα ο ΟΤΕ (να κάνει μονιμη την εκπτωση δηλάδη) για να μειώσουν.

οπότε φτάνουμε στο σημέρα, 1024 OTE Γραμμη, 32.9 + φπα 39.15

Μεγάλος πάροχος 42.72 (για το Internet)

Το παιχνίδι πλέον θα γίνει στα πακέτα και στην χονδρική ;)

kokoretsi
15-06-06, 01:13
Υποκρισία για άλλη μια φορά !!

Gordito
15-06-06, 01:14
Το γιατί εστιαζόμαστε στον (π)ΟΤΕ μάλλον δεν θέλει και μεγάλη ανάλυση!!!
Τώρα αν θεωρείς ότι το τουρ των δημόσιων υπάλληλων του (π)ΟΤΕ θα προσφέρει κάτι σημαντικό στην καταπολέμηση του ψηφιακού αναλφαβητισμού με για σου με χαρά σου!

Τουλάχιστον άσε μου το δικαίωμα να διατηρώ τις επιφυλάξεις μου αφού ο (π)ΟΤΕ με την μέχρι τώρα στάση του άλλα πράγματα μας έχει δείξει!!! :down:
αλλο πραγμα ειναι να επιφυλασεσαι και αλλο η εμπαθεια(πΟΤΕ).γιατι εχετε εστιασει ολοι στον Οτε λες και οι αλλες εταιριες ειναι αμοιρες ευθυνων.
Και γιατι πρεπει σε καθε ειδηση να εχουμε παλι τα ιδια(πΟΤΕ κτλ)?? Δηλαδη που ειναι το αρνητικο στην κινηση αυτη? Γιατι τα ισοπεδωνετε ολα?Η ενημερωση των πολιτων για την ευρυζωνικοτητα ειναι ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ,κατα ποσο ειναι "ευρυζωνικοτητα" ειναι αλλο θεμα.
Βγηκε καμια Forthnet,καμια Tellas να κανει καμια σοβαρη τετοια κινηση?
Τσαντιζομαι λεμεεεε:evil: :twisted: :evil: :twisted:

MNP-10
15-06-06, 01:44
αα ναι ξέχασα στις αορίστου ουτε οι πάροχοι κάναν κάτι,


Τι να κανουν δηλαδη? Δε φτανει που μπαινουν μεσα απ'τα πακετα πληρωνοντας τα λεφτα που επρεπε να δινει ο χρηστης στον ΟΤΕ, προτεινεις να το κανουν και για τις αοριστου? Δηλαδη ολοι για τον ΟΤΕ θα δουλευουν?




Ακόμα μην ξεχνάς οτι οταν πρωτομπήκε αυτό το καταραμένο adsl, είχαμε 25 ευρώ στον ΟΤΕ (με 50% εκπτωση) και οι πάροχοι δίναν με 50%

περιμέναν να ρίξει την τιμή πρώτα ο ΟΤΕ (να κάνει μονιμη την εκπτωση δηλάδη) για να μειώσουν.


Σωστος, αλλα αλλο τοτε, αλλο σημερα. Σημερα οι ISP ειναι χωμα (μπαινουν μεσα πληρωνοντας τον ΟΤΕ) και ο ΟΤΕ κανει την παπια οσον αφορα μειωσεις - επειδη ξερει οτι οσο το καθυστερει, τοσο πιο πολυ βαζει μεσα τους ISPs.




οπότε φτάνουμε στο σημέρα, 1024 OTE Γραμμη, 32.9 + φπα 39.15

Μεγάλος πάροχος 42.72 (για το Internet)


:lol: και για τους 2.

sdikr
15-06-06, 02:15
Τι να κανουν δηλαδη? Δε φτανει που μπαινουν μεσα απ'τα πακετα πληρωνοντας τα λεφτα που επρεπε να δινει ο χρηστης στον ΟΤΕ, προτεινεις να το κανουν και για τις αοριστου? Δηλαδη ολοι για τον ΟΤΕ θα δουλευουν?




Σωστος, αλλα αλλο τοτε, αλλο σημερα. Σημερα οι ISP ειναι χωμα (μπαινουν μεσα πληρωνοντας τον ΟΤΕ) και ο ΟΤΕ κανει την παπια οσον αφορα μειωσεις - επειδη ξερει οτι οσο το καθυστερει, τοσο πιο πολυ βαζει μεσα τους ISPs.




:lol: και για τους 2.

Ας κάνουν τότε δικό τους δικτυο για να τα πέρνουν ;)

Σου είπα την τιμή που δίνει ο ΟΤΕ μέσω connx
δεν μείωσε τιμές;

MNP-10
15-06-06, 02:53
Θα ναι για παντα ετσι ή ειναι τιμη προσφορας μεχρι να αλλαξουν γνωμη (οπως γραφουν στο συμβολαιο)?

Η ερωτηση ισχυει και για τις χαμηλων ταχυτητων συνδεσεις που ειναι το κριτηριο για την αυξηση της ευρυζωνικοτητας.

edit: Και βασικα μιλαμε για ΟΤΕνετ, οχι για ΟΤΕ. Ο ΟΤΕ την γραμμη ακομα αμετακινητη την εχει αρα καθε μειωση τιμων ειναι αναγκαστικα προσωρινη και με μορφη προσφορας γιατι μπαινουν μεσα οι ISPs (ΟΤΕΝΕΤ συμπεριλαμβανομενης)

GoG
15-06-06, 04:04
Τι θα κάνει ο οτε, θα τους μεταφέρει με αεροπλάνο σε άλλη χώρα; :twisted:
:worthy: :worthy: :worthy: :respekt:

del_ahmettt
15-06-06, 11:46
Καθαρά κίνηση συμφωνα με τις επιταγες του marketing και σιγουρα καπως καθυστερημένη...
Απλως είναι μια διαφήμιση μιας φανταστικής υπηρεσιας σε ένα ιδεατό δίκτυο...

Tώρα αν υπαρχει γενικότερο οφελος για τη διαδοδη της ευρυζωνικότητας στη χώρα είναι θεμα υπο συζήτηση...


Αθήνα (Μπουρνάζι Περιστερίου, Θησείο), Ηράκλειο, Αγ. Νικόλαος, Ρέθυμνο, Χανιά, Καλαμάτα, Ναύπλιο, Πειραιάς, Αλεξανδρούπολη, Κομοτηνή, Ξάνθη, Θεσσαλονίκη (2 σταθμοί), Σέρρες, Δράμα και Καβάλα.

Ο θίασος τώρα και στην πόλη σας!:p Σας περιμένουμε...:lol:

Δεν βλεπω Πάτρα στην λιστα και ανησυχώ.:hmm:
Εδώ είτε τα εχουν κονομήσει χοντρά, είτε φοβουνται το γιαούρτωμα... :whistle:

contime
15-06-06, 15:04
Και μένα ψιλοβλακειούλα μου φαίνεται όλο το σκηνικό. Το είδα και στις ειδήσεις πριν λίγο. Δηλαδή θα βαζουν τον κοσμακη να χρησιμοποιήσει το broadband για 1 ώρα και μετα νομίζουν οτι αυτός ο κοσμάκης θα παει στα οτεσοπ να ενεργοποιήσει γραμμή dsl ή θα καταλάβει τι είναι αυτό. Η προώθηση του broadband γινεται με εργα! Ηθελα να ηξερα τι θα λένε εκει περα?
<<Μεσω voip θα μπορειτε να πραγματοποιείται φθηνές κλήσεις!>>
ΠΟΙΟ VOIP??? Με τους πακετοκοφτες του ΟΤΕ???
Τι να χαιρετίσω λοιπόν την κοροιδία του ΟΤΕ? Ευχαριστώ δε θα πάρω!

dimangelid
16-06-06, 03:37
Καλές είναι τέτοιες κινήσεις αλλά δεν αρκούν μόνο αυτές. Αν μειωθούν ΔΡΑΣΤΙΚΑ οι τιμές (και όχι ψευτομειώσεις μέσω προσφορών) και αν βελτιωθεί η ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών [αναβάθμιση όλων των κέντρων, αφαίρεση της αλητείας που ονομάζεται "κόφτης πακέτων" , παροχή της ονομαστικής ταχύτητας κάθε σύνδεσης (όπως γίνεται στα κέντρα της Siemens) κ.λ.π. ] τότε θα έχουμε πραγματική ανάπτυξη της ευρυζωνικότητας. (απάντηση σε προηγούμενο χρήστη) Το adslgr.com σίγουρα θα έκανε καλύτερη ενημέρωση από τον ΟΤΕ. Ο ΟΤΕ δεν πρόκειται να παρουσιάσει ούτε VoIP (γιατί δεν τον συμφέρει) , ούτε τα P2P. Ήθελα να ήξερα τι θα δείξουν στον κόσμο. Αν μάθω τις ημερομηνίες που θα είναι στην Αθήνα η κινητή μονάδα ενημέρωσης και βρίσκομαι στην Αθήνα, θα πάω σίγουρα για να δω τι λένε...

FFGR
16-06-06, 03:49
Κόλπο είναι βρε ...

Πέρνουν τους ηλικιωμένους, τους δείχνουν τι μπορούν να κάνουν κτλ, τους ψήνουν να αγοράσουν, μετά ρωτάνε τιμή και από την τιμή παθαίνουν έμφραγμα :twisted:

Ορίστε, λιγότεροι συνταξιούχοι για να πληρώνει το κράτος, περισσότερα για την τσέπη του !

/sarcasm off

Χωρίς πλάκα το βλέπω πολύ θετικό, ΑΡΚΕΙ να μην πλασάρουν συνδέσεις ΟΤΕnet. Έτσι και δω ΕΝΑ banner που λέει OTEnet θα αρχίσω τα @#%*@^%

Ενημέρωση στο κοινό για τις νέες τεχνολογίες από όποιον και να γίνει καλό είναι.

Tobras
16-06-06, 05:07
... τι πρέπει να κάνει ο ΟΤΕ ακόμα για να καταλάβουμε τι "εταιρία" είναι...

ΟΧΙ! δεν θέλω να μάθει στα παιδιά ο ΟΤΕ τι είναι ευριζονικότητα...

Μη ξεχνάτε ότι όταν η microsoft έχασε τη δίκη για τον internet explorer πρότεινε να χαρίσει σε σχολεία υπολογιστές και προγράμματα ίσης αξίας με το πρόστιμο που θα έτρωγε...

Δηλαδή να πιάσει πελάτες τα παιδάκια...

Αυτό κάνει και ο ΟΤΕ... Δηλαδή θα μάθει στα παιδάκια ο ΟΤΕ τί είναι ευριζονικότητα?!?!?!?!?! "μπαμπά θέλω otenet!!! μήπως αυτό θέλει να τους μάθει???

ΤΡΕΛΑΘΗΚΑΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ??????

Δηλαδή σαν να κάνει ένας παιδεραστής μάθημα για τη σεξουαλικότητα στο δημοτικό...

Είμουν στο εξωτερικό για αρκετούς μήνες και δεν μπήκα στο adslgr γιατί ήξερα ότι δεν μπορώ να βοηθήσω από εκεί...

Ένα σας λέω μ αυτά που είδα...

Ο ΟΤΕ και να δώσει ξαφνικά cable 30Mbits με 30€ πάλι δεν ξοφλάει...

Η ζημιά που έχει γίνει στην Ελλάδα σαν χώρα είναι σχεδόν ανεπανόρθωτη σε συγκριση του τι θεωρούνε δεδομένο στο Βέλγιο και στην Γερμανία... Θα πρέπει να κλείσει η εταιρία αυτή που λέγετε ΟΤΕ και να δημευθεί η περιουσία του για να αποζημιοθούμε και πάλι θα μας χρωστάει ...

FFGR
16-06-06, 05:10
Άμα δεν μάθουν από κοντά πως είναι το άσχημο τότε πως θα πάρουν μέτρα εναντίων του ; :p

Tobras
16-06-06, 05:52
για τον ΟΤΕ τα παιδία πρέπει να μαθαίνουν μόνο στο μάθημα Ιστορίας...

"Κάποτε υπήρξε μια συμορία που λεγόταν ΟΤΕ και...
... αλλά τα παιδία στο adslgr μαζεύτικαν, δουλέψανε μαζί, αντιδράσανε ενημερώσανε τον κόσμο με φυλλάδια έξω από τους ΟΤΕδες, κάνανε μηνύσεις, δεν φοβήθηκαν σε απειλές και τσαμπουκάδες και έτσι τώρα εμείς έχουμε internet όπως και ο υπόλοιπος πλανήτης... "

Άντε ήρθε η ώρα να μαζέψουμε υπογραφές και εκτός ιστοσελίδας...

sdikr
16-06-06, 11:33
... τι πρέπει να κάνει ο ΟΤΕ ακόμα για να καταλάβουμε τι "εταιρία" είναι...

ΟΧΙ! δεν θέλω να μάθει στα παιδιά ο ΟΤΕ τι είναι ευριζονικότητα...

Μη ξεχνάτε ότι όταν η microsoft έχασε τη δίκη για τον internet explorer πρότεινε να χαρίσει σε σχολεία υπολογιστές και προγράμματα ίσης αξίας με το πρόστιμο που θα έτρωγε...

Δηλαδή να πιάσει πελάτες τα παιδάκια...

Αυτό κάνει και ο ΟΤΕ... Δηλαδή θα μάθει στα παιδάκια ο ΟΤΕ τί είναι ευριζονικότητα?!?!?!?!?! "μπαμπά θέλω otenet!!! μήπως αυτό θέλει να τους μάθει???

ΤΡΕΛΑΘΗΚΑΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ??????

Δηλαδή σαν να κάνει ένας παιδεραστής μάθημα για τη σεξουαλικότητα στο δημοτικό...

Είμουν στο εξωτερικό για αρκετούς μήνες και δεν μπήκα στο adslgr γιατί ήξερα ότι δεν μπορώ να βοηθήσω από εκεί...

Ένα σας λέω μ αυτά που είδα...

Ο ΟΤΕ και να δώσει ξαφνικά cable 30Mbits με 30€ πάλι δεν ξοφλάει...

Η ζημιά που έχει γίνει στην Ελλάδα σαν χώρα είναι σχεδόν ανεπανόρθωτη σε συγκριση του τι θεωρούνε δεδομένο στο Βέλγιο και στην Γερμανία... Θα πρέπει να κλείσει η εταιρία αυτή που λέγετε ΟΤΕ και να δημευθεί η περιουσία του για να αποζημιοθούμε και πάλι θα μας χρωστάει ...

Αυτό μονο για τα ανέκδοτα μπορεί να πάει ;)

Βλέπεις με το που θα κλεισει ο ΟΤΕ έχουμε τόσους πολλούς έτοιμους να μας προσφέρουν cable 30mbit!!
:rofl:

FFGR
16-06-06, 11:37
Έχουμε την ΒιΒΟΔΙ να μας δίνει τις φοβερές συνδέσεις σε οοοοοόλη την Ελλάδα (έχει 100% κάλυψη βλέπεις) χωρίς προβλήματα, με φοβερό customer service (πρέπει να κάνεις χόκους πόκους για να ξέρεις τι γίνεται) και μην ξεχνάμε ότι είναι με δικά της καλώδια όλα !

Tobras
16-06-06, 14:40
Ε, τότε "να πάρουμε όλοι το πόδι μας" απο το πληκτρολόγιο και να ζητήσουμε σαν χώρα να αναλάβει μια επιτροπή από την Ευρώπη την ευριζονικότητα στην Ελλάδα.

Έχουμε αποδείξει ότι είμαστε άχρηστοι στην εκμετάλλευση της τεχνολογίας και εφευρετικοί στην απάτη.

Ας έρθει κάποιος που θα είναι άχρηστος στην απάτη και εφευρετικός στην εκμετάλλευση της τεχνολογίας...

Μη κολλάτε. Δεν παινεύω κανέναν εναντίον του ΟΤΕ. Απλώς στην Ευρώπη έχουν ίντερνετ, εδώ δεν τα καταφέραμε. Ε, ας έρθουν να μας βάλουν...

Tobras
16-06-06, 17:44
Αυτό μονο για τα ανέκδοτα μπορεί να πάει ;)

Βλέπεις με το που θα κλεισει ο ΟΤΕ έχουμε τόσους πολλούς έτοιμους να μας προσφέρουν cable 30mbit!!
:rofl:


Όχι φίλε μου. Είναι άλλο να έχει το τηλεφωνικό δίκτυο ο ΟΤΕ για να κάνει τις απάτες του* κι άλλο οποιαδήποτε άλλη εταιρία για να μας προσφέρει internet να την πληρώνουμε και να κάνει τη δουλειά της, ΟΧΙ ΤΗΝ ΑΠΑΤΗ ΤΗΣ.

Άλλο να σε χειρουργεί χασάπης για να πουλήσει το κρέας σου κι άλλο γιατρός που η δουλειά του είναι να σε θεραπεύσει...






*(υπάρχουν στοιχεία και εντάσσοντε σε δικογραφία πλέον, δεν πετάω μια λέξη έτσι για πλάκα...)

sdikr
16-06-06, 17:49
Όχι φίλε μου. Είναι άλλο να έχει το τηλεφωνικό δίκτυο ο ΟΤΕ για να κάνει τις απάτες του* κι άλλο οποιαδήποτε άλλη εταιρία για να μας προσφέρει internet να την πληρώνουμε και να κάνει τη δουλειά της, ΟΧΙ ΤΗΝ ΑΠΑΤΗ ΤΗΣ.

Άλλο να σε χειρουργεί χασάπης για να πουλήσει το κρέας σου κι άλλο γιατρός που η δουλειά του είναι να σε θεραπεύσει...






*(υπάρχουν στοιχεία και εντάσσοντε σε δικογραφία πλέον, δεν πετάω μια λέξη έτσι για πλάκα...)

Ααα κατάλαβα!!!

Αφου έχεις τόσο τρανταχτά στοιχεία, κάτω ο ΟΤΕ!!!

maik
16-06-06, 18:23
Στοιχεια απο διαφορες ερευνες και ερωτηματολογια που εχουν δημοσιευθει
Το 90% των ερωτηθεντων δεν ξερει τι ειναι το ADSL.
Η διεισδηση της ευρυζωνικοτητας ειναι απο τις χαμηλοτερες στην ΕΕ
Το 30% των φοιτητων δηλωσε οτι δεν εχει Η/Υ γιατι δεν το βρισκει χρησιμο.
..........................................
............................................
...........................................
Το 60% των νοικοκυριων στην χωρα δεν εχει Η/Υ.

Γινεται μια κινηση ενημερωσης και μερικοι το μονο που ξερουν ειναι κατηγοριες, εξυπναδες , χαβαλε και πικροχολα σχολια. Ευτυχως ειναι τα ιδια και τα ιδια ατομα.
Οταν καποιος γνωστος σας σας ρωτησει τι ειναι το ADSL και αν ειναι καλο να βαλει μην τον αφησετε. Θα σας κοβει απο το κατεβασμα ολου του internet.

@ ADSLgr.com All rights reserved.