PDA

Επιστροφή στο Forum : Λογαριασμος για τελη ενεργοποιησης Double Play



zoug100
16-07-10, 05:02
Ενεργοποιηθηκε το double play μου στις 28 Ιουνιου.Ειχα κανει online αιτηση και ετσι εχω 3 μηνες δωρεαν(ελπιζω).
Το θεμα ειναι πως ακομα δεν μου εχει ερθει ο λογαριασμος με τα τελη ενεργοποιησης της υπηρεσιας που ειναι 35.90 ευρω μετα απο 20 μερες που εχουν περασει.
Θα μου πειτε και τι ανησυχεις;Θελεις να πληρωσεις;
Ανησυχω για τον εξης λογο.Πριν το double play ειχα μονο adsl απο την HOL και τηλεφωνια απο Οτε.Ειχα βαλει ενα επιδοτουμενο προγραμμα το οποιο οσοι θυμαστε και ξερετε το προπληρωνες.Οπως και οντως ειχα προπληρωσει περυσι τον Ιουλιο και δεν μου ειχε ερθει ποτε λογαριασμος μιας και ειχα προπληρωσει.Και φοβαμαι μηπως με εχουν ακομα εκει.Ξερω εγω...
Ομως επειδη εχω ακουσει πολλα περιεργα σκηνικα με το λογιστηριο της HOL και επειδη εχουν περασει τοσες μερες και λογαριασμος με τα τελη ενεργοποιησης για το double play δεν εχει ερθει,αρχιζω και ανησυχω με την εννοια πως αυτοι ειναι ικανοι να μου στειλουν καμια 50αρια λογαριασμους μετα απο καιρο και να μου πουνε πληρωσε τους.
Μαλιστα φιλος μου που ενεργοποιηθηκε σε double play gr μετα απο λιγες μερες του ηρθε κανονικα ο λογαριασμος με τα τελη ενεργοποιησης(αυτος δεν ειχε κανει online αιτηση για να εχει 3 μηνες δωρεαν).
Και σκεφτομουν να τους παρω ενα τηλεφωνο να τους ρωτησω τι γινεται.
Σκεψου δηλαδη να φτασω σε σημειο να τους λεω στειλτε μου λογαριασμο!Χαχαχαχαχα. :rofl: :rofl: :rofl:
Απλα φοβαμαι μηπως καποια στιγμη στειλουν μαζεμενα πολλα και τρεχω και δεν φτανω.Πολλα εχουν ακουσει τα αυτια μου....
Θα ηθελα να μου πουν και αλλοι φιλοι που μπηκαν σε Double Play μετα απο ποσο καιρο τους ηρθε ο λογαριασμος για τα τελη ενεργοποιησης.

john84
16-07-10, 10:01
Αγω ενεργοποιηθηκα 4/6 και ο λογαριασμος με το τελος ενεργοποιησης ηρθε πριν 6 μερες 10/7 αρα εχεις ακομα...μην ανυσηχεις θα σου ερθει.

jkoukos
16-07-10, 10:55
Η HOL εκδίδει τους μηνιαίους λογαριασμούς ανάλογα με την ημερομηνία ενεργοποίησης του κάθε πελάτη.
Αν η ημερομηνία που γράφεις είναι σωστή, ο λογαριασμός θα εκδοθεί 28 Ιουλίου.
Για σιγουριά πήγαινε στη σελίδα (https://myaccount.curbas.hol.gr/index.cgi) του λογαριασμού σου, για να δεις την καταχωρημένη ημερομηνία ενεργοποίησης.

hall2001
16-07-10, 11:01
Ναί μην ανυσηχείς θα σου έρθει,αυτά δεν τα ξεχνάνε ποτέ,αυτό που ξεχνάνε είναι όταν σου κάτσει βλάβη τίποτα άλλο δεν σου λέω κουράγιο γιατί θα το χρειαστείς.Εγώ είχα πρόβλημα στην πόρτα την οπία δεν έφτιαξαν ποτέ, 2 μήνες τους παρακάλαγα οσπου άλλαξα πάροχο και ως δια μαγίας έφτιαξαν όλα.τ/υ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ για τα μπάζα.

dplayer
21-07-10, 01:29
Αν έιχες υπηρεσια internet είναι σαν αναβάθμιση οποτε δε χρεώνεσαι τέλη ενεργοποίησης

zoug100
21-07-10, 02:31
Αν έιχες υπηρεσια internet είναι σαν αναβάθμιση οποτε δε χρεώνεσαι τέλη ενεργοποίησης

Ναι.Πριν βαλω το double play ειχα ηδη adsl απο την HOL και ειχα τηλεφωνια απο Οτε (μεριζομενος βρογχος).
Λες οντως να ειναι ετσι και τελικα να μην πληρωσω τα 35.90 ευρω;Να θεωρειται αναβαθμιση οπως λες και εσυ και να μην χρεωνομαι τελη ενεργοποιησης;Δεν θα ηταν ασχημα.Για να δουμε...Θα δειξει... ;)

iakinthos
21-07-10, 08:32
Ναι.Πριν βαλω το double play ειχα ηδη adsl απο την HOL και ειχα τηλεφωνια απο Οτε (μεριζομενος βρογχος).
Λες οντως να ειναι ετσι και τελικα να μην πληρωσω τα 35.90 ευρω;Να θεωρειται αναβαθμιση οπως λες και εσυ και να μην χρεωνομαι τελη ενεργοποιησης;Δεν θα ηταν ασχημα.Για να δουμε...Θα δειξει... ;)
Θα το πληρώσεις το τέλος ενεργοποιήσης
Κι εγώ από internet hol και τηλεφωνία οτε, όταν ήρθε ο πρώτος λογαριασμός εμπεριείχε και το τέλος ενεργοποιήσης

zoug100
02-08-10, 22:46
Καλησπερα παιδια.
Μια ερωτηση να κανω.Που μπορω να πληρωνω λογαριασμους HOL χωρις να χρεωνομαι με προμηθεια;
Σε καταστηματα Vodafone και σε καταστηματα Carrefour-Μαρινοπουλος κρατανε και προμηθεια;
Ρωταω γιατι αυτα τα δυο με βολευουν να πηγαινω να πληρωνω.

Asas
02-08-10, 23:59
Εγώ που πήγα και πλήρωσα σε κατάστημα voda 3 ανεξοφλητους πλήρωσα μόνο το ποσό που αναγραφόταν στον συνολικό λογαριασμό...;)

zoug100
04-08-10, 13:34
Παντως μου ηρθε ο πρωτος λογαριασμος απο την HOL και ειχε περιοδο χρεωσης απο 16-6-10 εως 15-7-10 και το ποσο πληρωμης ηταν 2.48 ευρω.Δηλαδη ο πρωτος μηνας δωρεαν(εκανα online αιτηση και εχω τους 3 πρωτους μηνες δωρεαν).Τα 2.48 ηταν κλησεις σε 5ψηφιο αριθμο που χρεωνεται.
Τελη ενεργοποιησης δεν μου ηρθαν να πληρωσω παντως επειδη μπηκα σε double play.Μπορει επειδη ειχα ηδη adsl απο την HOL να μην χρεωνουν τελη ενεργοποιησης ή πολυ απλα θα μου ερθει να το πληρωσω αργοτερα σε αλλο λογαριασμο.
Παντως εξοφληση εκανα σε καταστημα Vodafone και δεν μου κρατησαν καθολου προμηθεια. :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.