PDA

Επιστροφή στο Forum : Crasharισμα Laptop Dell μετα απο Update



DJman
17-07-10, 09:42
Καλησπερα.

Χθες εκανα φορματ στο λαπτοπ μου γιατι του εβαλα ενα κανουργιο δισκο(δεν ειναι καινουργιος αλλα τον ειχα για data storage και λειτουργουσε κομπλε).Περναω τα windows λοιπον απο το cd κανονικα λογκαρο windows περναω ολα τα drivers και αρχιζω το windows update αφου πρωτα εβαλα το nod καλου κακου.109 update παρακαλω.Ξεκιναει κανει τα πρωτα 20 ζηταει restart του κανω και εκει που βγαζει την μπαρα που τρεχει για να φωρτωσει ta windows πεταει μια μπλε οθονη για 1 δευτερολεπτο και κανει επανεκινηση και αυτο γινετε για παντα...

.Ξαναπερναω windows, drivers παω να κανω θpdates xωρις το nod αυτη τη φορα παλι τα ιδια.

Τι συμβαινει??? Εχω κανει απειρα φορματ αυτο πρωτη φορα μου γινετε? Σκεφτηκα να φταει ο δισκος αλλα ειναι απιθανο αφου λειτουργουσε κομπλε πριν.

HELPPPPP:clap:

nnn
17-07-10, 09:56
Δίσκος είναι...

DJman
17-07-10, 13:48
Και πως το κανει παντα μετα το update ton windows.Τωρα εβγαλα την μια μνημη και μου ανοιξε 1-2 φορες αλλα την τριτη παλι κολλισε.Εβγαλα την μνημη την ξαναβαλα και ανοιγει.

:worthy::worthy:

Επισης κατι αλλο.Οταν φορτωνει η μπαρα των windowς φαινεται μονο η μπαρα και οχι το λογοτυπο των visτa απο πανω

........Auto merged post: DJman πρόσθεσε 3 λεπτά και 3 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Update..Tωρα δεν ανοιγει παλι:rofl:

........Auto merged post: DJman πρόσθεσε 4 λεπτά και 19 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Update 2o

Οποτε βγαζω την μνημη και την ξαναβαζω τοτε μονο ανοιγει... Αυτο τη σημαινει??:hmm:

nnn
17-07-10, 13:52
Πόσα dims μνήμης έχει ?

ελπίζω να έχεις εγγύηση...

hellasyoda
17-07-10, 13:59
Memtest.

DJman
17-07-10, 14:11
Δεν εχω εγγυηση.2 dimm απο 1 giga στο καθενα.

Memetest πως κανω? Με το diagnostics toy dell?

nnn
17-07-10, 15:28
Για τρέξε το diagnostics από το bios.

DJman
13-10-10, 21:14
Παροολο που ειναι παλιο το θεμα ειπα να το ενημερωσω.Ακομα και εξορκισμο του εχω κανει και παλι κολαει.Εν τελη ηρθε και το πειρε η dell και ο τεχνικος μου ειπε μαλλον για αντικατασταση motherboard καθως ανακαλυψα οτι ειχα ακομα 2 μηνες εγγυηση(ειχα κανει επεκταση)

nnn
13-10-10, 21:17
μια χαρά αφού έχεις εγγύηση

@ ADSLgr.com All rights reserved.