PDA

Επιστροφή στο Forum : Από οτε double play σε Vodafone για το σπίτι



nikos30
18-07-10, 11:08
Καλημέρα σας. Πρόσφατα (13/7/2010) μεταφέρθηκα μέσω φορητότητας από τον οτε στην υπηρεσία Vodafone για το σπίτι. Το περίεργο είναι ότι η (παλιά) σύνδεση μου στο inernet (connx) παραμένει ενεργή παρόλο που διαπιστωμένα έχει ολοκληρωθεί η φορητότητα στη Vodafone. Όταν τηλεφώνησα στην εξυπηρέτηση πελατών του οτε μου είπαν ότι σύντομα (2-3 εργάσιμες) θα διακοπεί. Όμως αυτή παραμένει ενεργή.
Μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι για την περίπτωση; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

tsorbi
18-07-10, 11:57
Φρόντισε να την εκμεταλλευθείς όσο είναι ακόμη ενεργή.

nikos30
18-07-10, 14:09
Και αν ο ΟΤΕ συνεχίζει να χρεώνει εν αγνοία μου;
Να σημειώσω εδώ ότι έχω σύνδεση στο internet μέσω του usb modem της Vodafone.

nikos30
18-07-10, 18:15
Μου προκαλεί απορία πάντως. Αυτή τη στιγμή έχω σταθερή (κινητή) τηλεφωνία από τη Vodafone και adsl από τον ΟΤΕ.
Οι εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις εξυπηρετούνται από την Vodafone (O αριθμός μου έχει μεταφερθεί με φορητότητα) και έχω διαπιστωμένα conn-x.
Μπορεί κάποιος λοιπόν να εξυπηρετείται από ΔΥΟ παρόχους;

tsorbi
18-07-10, 18:17
Δεν σε έχει κόψει ακόμη ο ΟΤΕ.

nikos30
18-07-10, 18:28
Στο 13888 μου απάντησαν ότι δεν είμαι πιά πελάτης τους από 13/7. Όμως στην εξυπηρέτηση πελατών otenet βλέπουν κανονικά ενεργή τη σύνδεση μου στο inernet. Μάλιστα ό υπάλληλος εκεί μου είπε ότι μπορεί και να μείνουν τα πράγματα έτσι 4 εως 5 ....μήνες. Ο ΟΤΕ λέει δεσμεύει τους κωδικούς πρόσβασης για ...λίγο. Φυσικά μου απάντησε εσείς δεν θα χρεώνεστε..
Τα συμπεράσματα δικά σας.

Vitruvian78
18-07-10, 21:12
Έφυγες απο τον ΟΤΕ και πήγες στο χειρότερο πακέτο της αγοράς;;!! Μου κάνει εντύπωση που η Vodafone προσφέρει ακόμα προγράμματα τηλεφωνίας. Στη θέση σου θα επέλεγα hol double-play που συνεργάζεται με τη Vodafone και είναι κλάσεις καλύτερο πακέτο....

nikos30
18-07-10, 21:57
Συμφωνώ μαζί σου. Αλλά άκουσε και την υπόλοιπη ιστορία.
Αρχές του έτους πάω σε κατάστημα Voda και κάνω αίτηση για τη συνδυαστική προσφορά hol DP - Vodafone. Εκεί αρχίζει ηπεριπέτεια. Εξι (6) μήνες αναμονή για ενεργοποίηση και τίποτα.... Τηλεφωνήματα επί τηλεφωνημάτων στη HOL και πάντα η ίδια απάντηση: είστε σε σειρά προτεραιότητας μόλις ανοίξουν θύρες στη περιοχή σας. Τελικά η ίδια η ΗΟL μου έστειλε γράμμα τον ....Ιούνιο ότι δυστυχώς δεν μπορούμε να σας εξυπηρετήσουμε λόγω .....αντικειμενικών τεχνικών δυσκολιών.
Συνεχίζω κάνοντας αίτηση στη Wind/tellas η οποία προσέφερε ένα εξίσου οικονομικό πακέτο. Και εδώ τα ίδια.... Το δίκτυό μας δεν μπορεί να σας ...εξυπηρετήσει μου είπε η ευγενέστατη υπάλληλος μετά από μια εβδομάδα.
Θα αναρωτιέστε που μένω. Οχι στα βουνα και τα λαγκάδια αλλά στη Πάτρα 5 λεπτά από το κέντρο. (οδός΄Πατρών κλάους)
Ταυτόχρονα η Voda μου έκανε προσφορά (όπως και σε κάθε συνδρομητή συμβολαίου) για mobile broadband συμβόλαιο 1GB με 10 ευρώ/μήνα. Για καλή μου τύχη έχω εξαιρετικό σήμα στην περιοχή μου και έτσι συμβαίνει το εξής παράδοξο: Έχω μεγαλύτερες ταχύτητες με το USB στικ παρά με το adsl του ΟΤΕ.
Έτσι φίλε Vitruvian78 πήγα στο ...χειρότερο πακέτο της αγοράς.
Εντυπώσεις: Λόγω καλού σήματος έχω άριστη τηλεφωνία, γρήγορο internet (το οποίο βεβαίως μετακινείται μαζί μου) και τέλος πληρώνω σαφώς λιγότερα χρήματα

Vitruvian78
18-07-10, 22:29
Συμφωνώ μαζί σου. Αλλά άκουσε και την υπόλοιπη ιστορία.
Αρχές του έτους πάω σε κατάστημα Voda και κάνω αίτηση για τη συνδυαστική προσφορά hol DP - Vodafone. Εκεί αρχίζει ηπεριπέτεια. Εξι (6) μήνες αναμονή για ενεργοποίηση και τίποτα.... Τηλεφωνήματα επί τηλεφωνημάτων στη HOL και πάντα η ίδια απάντηση: είστε σε σειρά προτεραιότητας μόλις ανοίξουν θύρες στη περιοχή σας. Τελικά η ίδια η ΗΟL μου έστειλε γράμμα τον ....Ιούνιο ότι δυστυχώς δεν μπορούμε να σας εξυπηρετήσουμε λόγω .....αντικειμενικών τεχνικών δυσκολιών.
Συνεχίζω κάνοντας αίτηση στη Wind/tellas η οποία προσέφερε ένα εξίσου οικονομικό πακέτο. Και εδώ τα ίδια.... Το δίκτυό μας δεν μπορεί να σας ...εξυπηρετήσει μου είπε η ευγενέστατη υπάλληλος μετά από μια εβδομάδα.
Θα αναρωτιέστε που μένω. Οχι στα βουνα και τα λαγκάδια αλλά στη Πάτρα 5 λεπτά από το κέντρο. (οδός΄Πατρών κλάους)
Ταυτόχρονα η Voda μου έκανε προσφορά (όπως και σε κάθε συνδρομητή συμβολαίου) για mobile broadband συμβόλαιο 1GB με 10 ευρώ/μήνα. Για καλή μου τύχη έχω εξαιρετικό σήμα στην περιοχή μου και έτσι συμβαίνει το εξής παράδοξο: Έχω μεγαλύτερες ταχύτητες με το USB στικ παρά με το adsl του ΟΤΕ.
Έτσι φίλε Vitruvian78 πήγα στο ...χειρότερο πακέτο της αγοράς.
Εντυπώσεις: Λόγω καλού σήματος έχω άριστη τηλεφωνία, γρήγορο internet (το οποίο βεβαίως μετακινείται μαζί μου) και τέλος πληρώνω σαφώς λιγότερα χρήματα

Δεν εντυπωσιάζομαι καθόλου, μια κι εγώ μέσα στο λεκανοπέδιο και οι ταχύτητές μου είναι πανάθλιες! Κατάλαβα ποιό πακέτο έχεις.....έκανα εγώ λάθος.....είχε ένα double-play η Vodafone παλιότερα που τώρα καταργήθηκε και ουσιαστικά τους πελάτες σε αυτό το πακέτο τους πήρε η ΗΟL. Υπήρχανε πολλά προβλήματα ειδικά στο κομμάτι της τηλεφωνίας, γι αυτό στο είπα. Προφανώς δεν υπήρχε διαθέσιμη πόρτα στο κέντρο με το οποίο συνδέεσαι γι αυτό και δεν μπορούσανε να σου παρέχουν υπηρεσίες η ΗΟL και η ΤΕΛΛΑΣ. Το πακέτο στο οποίο είσαι είναι εντελώς λαχείο (όχι πως και οι σταθερές ευρυζωνικές συνδέσεις δεν είναι), αν είσαι κοντά σχετικά σε κάποια κεραία του παρόχου, τότε δουλεύει πολύ καλά και η τηλεφωνία αλλά και το ίντερνετ. Αν όμως δεν υπάρχει καλή κάλυψη είναι πολύ χάλια η απόδοση τους. Οπότε αν σου λειτουργεί καλά και είσαι ευχαριστημένος, τότε ξέχνα τους όλους τους άλλους και μην το κουνάς.

nikos30
18-07-10, 22:42
Συμφωνούμε απόλυτα.
Το μόνο μειονέκτημα του πακέτου είναι ο περιορισμός (GB) στο download αλλά για inernet surfing, e-mail και light use γενικά είναι μια χαρά.
Στον ΟΤΕ πλήρωνα ...απεριόριστα τη στιγμή που δεν χρειαζόμουν κάτι τέτοιο.
Βέβαια ο ΟΤΕ από οτι φαίνεται με συμπάθησε τόσο που ακόμη δεν με εγκαταλείπει και μου προσφέρει τις υπηρεσίες του ....δωρεάν??

Vitruvian78
18-07-10, 23:31
Συμφωνούμε απόλυτα.
Το μόνο μειονέκτημα του πακέτου είναι ο περιορισμός (GB) στο download αλλά για inernet surfing, e-mail και light use γενικά είναι μια χαρά.
Στον ΟΤΕ πλήρωνα ...απεριόριστα τη στιγμή που δεν χρειαζόμουν κάτι τέτοιο.
Βέβαια ο ΟΤΕ από οτι φαίνεται με συμπάθησε τόσο που ακόμη δεν με εγκαταλείπει και μου προσφέρει τις υπηρεσίες του ....δωρεάν??

Καλά αυτό είναι δικό τους θέμα, εφόσον εσύ επίσημα δεν ανήκεις στο πελατολόγιο τους πλέον, άστους να σου παρέχουν ιντερνετ όσο θέλουν.....:whistle:

nikos30
18-07-10, 23:37
Αναρωτιέμαι μήπως θα έπρεπε να καταθέσω ο ίδιος αίτηση κατάργησης του conn-x.....

Vitruvian78
19-07-10, 00:22
Απο τη στιγμή που φεύγεις απο το δίκτυο κάποιου παρόχου αυτομάτως ακυρώνονται και όλες οι υπηρεσίες που είχες μαζί του. Μίλησες μαζί τους άλλωστε.....θα έπρεπε να σε είχαν ενημερώσει αν ίσχυε κάτι άλλο.

nikos30
19-07-10, 00:40
Έχεις δίκιο. Ισως δεν θα έπρεπε να ανησυχώ τόσο:hmm: Πάντως σε κάθε περίπτωση θα ενημερώσω με post.

nikos30
19-07-10, 22:59
Και σήμερα ενεργό connx.

Vitruvian78
19-07-10, 23:05
Λοιπόν επειδή σε βλέπω να έχεις αγχωθεί με το θέμα, πάρε τους ένα τηλέφωνο αύριο (13888) και εκδήλωσε την ανησυχία σου επί του θέματος. Πιστεύω οτι μόνο έτσι θα ησυχάσεις! ;)

nikos30
19-07-10, 23:18
Δυστυχώς έχω πάρει τηλ και έχω επισκεπτεί και oteshop και ΟΛΟΙ δηλώνουν άγνοια και απορία. Καθένας και διαφορετική γνώμη. Άλλος λέει ότι είναι θέμα ...ωρών άλλος ..μηνών να διακοπεί το connx. Η ιστορία όμως έχει αρχίσει να μου αρέσει. Αλήθεια πόσο κοστίζει να κρατήσω το connx (μόνο internet) σε συνδυασμό με το Voda για το σπίτι;

Vitruvian78
19-07-10, 23:50
Δυστυχώς έχω πάρει τηλ και έχω επισκεπτεί και oteshop και ΟΛΟΙ δηλώνουν άγνοια και απορία. Καθένας και διαφορετική γνώμη. Άλλος λέει ότι είναι θέμα ...ωρών άλλος ..μηνών να διακοπεί το connx. Η ιστορία όμως έχει αρχίσει να μου αρέσει. Αλήθεια πόσο κοστίζει να κρατήσω το connx (μόνο internet) σε συνδυασμό με το Voda για το σπίτι;

Μπορεί να γίνει αυτό;; Ίσως πληρώνοντας πάγιο + Conn-X και για κλήσεις χρησιμοποιείς vodafone. Οπότε θα έχεις και σταθερή γραμμή απο τον ΟΤΕ κανονικά σε περίπτωση ανάγκης.....δεν ξέρω πόσο φθηνό θα σου βγεί το πακέτο όμως.....ΟΤΕ + κάτι άλλο δεν νομίζω να σου βγαίνει με τίποτα οικονομικό! :hmm: Αφού σου αρέσει το Conn-X και απ' ότι φαίνεται το έχεις βολευτεί, γιατί πήγες και έμπλεξες με vodafone;; Ας έμενες ΟΤΕ σκέτο. Τι χρήση θέλεις να κάνεις σε τηλέφωνο και ίντερνετ (+τηλεόραση);

nikos30
19-07-10, 23:52
Άκυρο:down:.
Το connx από οτι βλέπω στο oteshop κοστίζει 23,26 Ε/μήνα για 24άρα σύνδεση. (Φαντάζομαι η τιμή περιλαμβάνει και πάγιο ΟΤΕ για PSTN γραμμή).
Μαζί με το πάγιο της Voda (περίπου 15Ε για 500 λεπτά δωρεάν/μήνα) φθάνουμε κοντά στα 40Ε.
Η τιμή ενός DP πακέτου σε ένα μάλλον .........ετερόκλητο σχήμα.

Vitruvian78
19-07-10, 23:57
Άκυρο:down:.
Το connx από οτι βλέπω στο oteshop κοστίζει 23,26 Ε/μήνα για 24άρα σύνδεση. (Φαντάζομαι η τιμή περιλαμβάνει και πάγιο ΟΤΕ για PSTN γραμμή).
Μαζί με το πάγιο της Voda (περίπου 15Ε για 500 λεπτά δωρεάν/μήνα) φθάνουμε κοντά στα 40Ε.
Η τιμή ενός DP πακέτου σε ένα μάλλον .........ετερόκλητο σχήμα.

Ναι, αλλά αν θυμάμαι καλά 24 δεν μπορείς να πιάσεις, σωστά;; Πόσο συγχρόνιζε(-ζει) η γραμμή σου με το conn-x; Μιλάς πολύ στο τηλέφωνο; Πακέτο τηλεόρασης σε ενδιαφέρει;

nikos30
20-07-10, 00:09
Αυτή τη στιγμή τα πράγματα έχουν ως εξής:
1) Σταθερό Voda(500 λεπτά δωρεάν/μηνα) =15E
2) Mobile broadband (3,6Mbps) με ογκοχρέωση (1GB δωρεάν/μηνα)=10Ε
Όλα αυτά (υπερ)καλύπτουν τις δικές μου ανάγκες όπως έχω προαναφέρει.
Πρίν πλήρωνα ΟΤΕ DP 45E/μήνα
Είναι καθαρά θέμα συνδυασμού οικονομίας και αναγκών. Ολα τα πακέτα της αγοράς απευθύνονται σε ξεχωριστές ανάγκες το καθένα.Με τον ΟΤΕ πέρα από τις χρεώσεις δεν είχα κανένα παράπονο. Τουναντίον.

........Auto merged post: nikos30 πρόσθεσε 4 λεπτά και 28 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Απλά είμαι άτυχος που κατοικώ σε περιοχή μακριά από το DSLAM του ΟΤΕ. (att 43db snr 9) και τυχερός που έχω εξαιρετικό σήμα Voda.

Vitruvian78
20-07-10, 00:23
Δεν είχες το σωστό πακέτο.....εφόσον δεν έπιανες 24 και δεν μιλάς πολύ στο τηλέφωνο
έπρεπε να κάνεις τον εξης συνδιασμό:

Σταθερά+Κινητά 200' για PSTN σύνδεση € 19,90 /μήνα
Conn-x 2Mbps € 17,06 Μηνιαίο τέλος
----------------------------------------------------------------------------------
€36,96 (με το πάγιο μέσα στην τιμή)

Οκ, ας μην σε μπερδεύω τώρα, σίγουρα θα πληρώνεις λιγότερα.....απλά πιστεύω οτι ο ΟΤΕ πλέον έχει πλησιάσει αρκετά τις τιμές των εναλλακτικών, που πλέον δεν συμφερει τόσο να το ρισκάρεις με τον κάθε εναλλακτικό για 10 ευρώ λιγότερα το μήνα.

nikos30
20-07-10, 00:33
Καλά τα λές. Παρέλειψα όμως να σου πω ότι στη Voda έχω και άλλα 2 συμβόλαια κινητής στα οποία έχω (έστω και μικρή) έκπτωση 140+140 λεπτά/μήνα με συνολικά 35Ε.
Αυτό μας δίνει ένα grand total 60Ε σε ΕΝΑ λογαριασμό με ΜΙΑ ημερομηνία λήξης κάτι που με διευκολύνει αφάνταστα στη μηνιαία διαχείριση των εξόδων μου.
Τέλος να σημειώσω ότι σαν πελάτης Voda θα μπορώ στο μέλλον να προσθέσω/αλλάξω υπηρεσίες από ΗΟL.

Vitruvian78
20-07-10, 00:40
Ναι, καταλαβαίνω....εγώ πάλι είμαι πιστός στην Cosmote, και μάλλον.....δεν μπορώ χωρίς τον ΟΤΕ, μια και πάντα σ'αυτόν επιστρέφω!! :p

nikos30
20-07-10, 00:46
Τελικά οι εταιρίες θα μας κάνουν πελάτες-οπαδούς και έτσι θα παραβλέπουμε τυχόν ελαττώματά τους στη προσπάθειά μας να πείσουμε (κυρίως) τους εαυτούς μας ότι κάναμε τη σωστή επιλογή.

Vitruvian78
20-07-10, 00:53
Σαφώς, μέσα στον πόλεμο τιμών που επικρατεί.....απλά οι εναλλακτικοί δεν έχουν καταφέρει να με πείσουν τελικά... δεν ξέρω ίσως εγώ να είμαι κολλημένος....

nikos30
20-07-10, 01:00
Δεν πιστεύω ότι έχει να κάνει με τον καθένα από εμάς. Αν παρατηρήσεις προσεκτικά αυτό που ονομάζεις πόλεμο των τιμών θα δείς ότι τελικά πρόκειται για μια ειρήνη και εναρμόνιση τιμών τελικά μεταξύ όλων των εταιριών.΄Κάπου στο forum είχα διαβάσει και ένα ανδιαφέρον άρθρο για το συγκεκριμένο θέμα.

Vitruvian78
20-07-10, 01:17
Δεν πιστεύω ότι έχει να κάνει με τον καθένα από εμάς. Αν παρατηρήσεις προσεκτικά αυτό που ονομάζεις πόλεμο των τιμών θα δείς ότι τελικά πρόκειται για μια ειρήνη και εναρμόνιση τιμών τελικά μεταξύ όλων των εταιριών.΄Κάπου στο forum είχα διαβάσει και ένα ανδιαφέρον άρθρο για το συγκεκριμένο θέμα.

Στην Ελλάδα φεύγουμε απο το μονοπώλιο πάντα με προορισμό το καρτέλ, έτσι αντιλαμβανόμαστε τον ανταγωνισμό...

nikos30
20-07-10, 01:25
Παν μέτρον άριστον........

nikos30
21-07-10, 22:10
Συνεχίζουμε κανονικά με connx για 9η μέρα.

nikos30
23-07-10, 00:28
10η μέρα

Vitruvian78
23-07-10, 09:31
LoL! Εντάξει μια χαρά πας.....φανταζομαι όμως οτι τηλεφωνία απο τον ΟΤΕ δεν έχεις πια. Πιστεύω οτι η πορτα σου στο ιντερνετ θα παραμένει ενεργή μέχρι να λήξει ημερομηνιακά... Μην ξεχνάς οτι η γραμμή σου, αν είχε περάσει σε άλλο πάροχο σταθερών τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών, τότε δεν θα μπορούσες να λάβεις υπηρεσίες ίντερνετ απο τον ΟΤΕ.....τώρα όμως δεν συμβαίνει το ίδιο καθώς το πακέτο που έχεις λειτουργεί με sim card και όχι μέσω του δημόσιου τηλεφωνικού δικτύου.

nikos30
23-07-10, 18:26
Κάπως έτσι έχουν τα πράγματα. Από το 13888 μια ευγενέστατη υπάλληλος η οποία φαινόταν ότι ήξερε τι έλεγε μου είπε ότι οι κωδικοί μου θα είναι ενεργοί για 2-3 μήνες ακόμα! (Φυσικά χωρίς χρεώση μου είπε). Το ίδιο μου είπαν και σε ΟΤΕshop με εξίσου εξυπηρετική διάθεση. Έτσι εδώ μάλλον λήγει το θέμα.΄Ας το έχετε υπόψιν και εσείς που παρακολουθείτε. Εκεί που οι άλλοι δίνουν 3 πρώτους μήνες δωρεάν ο ΟΤΕ δίνει τους 3 τελευταίους.;)

Vitruvian78
24-07-10, 19:53
Κάπως έτσι έχουν τα πράγματα. Από το 13888 μια ευγενέστατη υπάλληλος η οποία φαινόταν ότι ήξερε τι έλεγε μου είπε ότι οι κωδικοί μου θα είναι ενεργοί για 2-3 μήνες ακόμα! (Φυσικά χωρίς χρεώση μου είπε). Το ίδιο μου είπαν και σε ΟΤΕshop με εξίσου εξυπηρετική διάθεση. Έτσι εδώ μάλλον λήγει το θέμα.΄Ας το έχετε υπόψιν και εσείς που παρακολουθείτε. Εκεί που οι άλλοι δίνουν 3 πρώτους μήνες δωρεάν ο ΟΤΕ δίνει τους 3 τελευταίους.;)

Ωραιότατα! Αν το ήξερες θα απέφευγες να κάνεις σύνδεση στο ιντερνετ και με τη vodafone....τουλάχιστον εκμεταλλεύσου το με το να κατεβάζεις μεγάλα αρχεία που στην vodafone θα σου είναι μετα χρημμάτων. Οι άλλοι όμως δίνουν και τηλεφωνία δωρεάν, όχι μόνο ιντερνετ.

nikos30
24-07-10, 21:12
Δεν πειράζει. Δεν την παντρεύομαι τη Vodafone. Θα δοκιμάσω το πακέτο της και αργότερα (εφόσον αλλάξουν οι ανάγκες μου) βλέπουμε. Πάντως στον ΟΤΕ πολύ δύσκολα θα επιστρέψω.
Δεν μπορώ εύκολα να το εξηγήσω αλλά κατά βάθος αισθάνομαι χαρά που μετά από τόσα χρόνια δεν θα λαμβάνω τον διμηνιαίο, ακαλαίσθητο, δυσνόητο και αναχρονιστικό λογαριασμό του ΟΤΕ.

tsorbi
25-07-10, 00:44
Μην είσαι απόλυτος.
Ποτέ δεν ξέρεις τι επιφυλάσσει ο ΟΤΕ στο μέλλον.
FTTC-VDSL-FTTH κ.λ.π.

nikos30
08-08-10, 23:17
:helloUpdate: Πλησιάζω να κλείσω μήνα. Conn-x ενεργό. Ακόμα...::hmm:

silegav
09-08-10, 21:42
Αφού είσαι σε φάση δοκιμής και έχεις και 3 μήνες τσάμπα ίντερνετ ξεκίνα και δοκίμαζε τους πάντες! :-)

Η forthnet ξέρω ότι έχει κάτι προσφορές για τηλεφωνία και συνδυαστικά για Nova.. ψήσου, ευκαιρία είναι :-Ρ

nikos30
11-08-10, 23:01
Αφού είσαι σε φάση δοκιμής και έχεις και 3 μήνες τσάμπα ίντερνετ


Είναι πράγματι τσάμπα ή όχι :nono:
Οψόμεθα σε λίγο που θα έρθει και λογαριασμός ΟΤΕ:rtfm:(τελευταίος)

thanasisge
13-08-10, 22:42
Mε λίγα λόγια και συγχωρήστε την ασχετοσύνη μου αλλά έκοψες τον ΟΤΕ για να πας σε 3g? Και άντε πεσ ότι τον ΟΤΕ τον βαρέθηκες (και καλά έκανες να σου πω) αλλά γιατί αρνήθηκες τους άλλους παρούχους για το 3g?

nikos30
13-08-10, 23:44
γιατί αρνήθηκες τους άλλους παρούχους για το 3g?

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=3642206#post3642206

Καλησπέρα thanasisge. Το 3g ήταν η μοναδική διέξοδος που μου επετράπη δυστυχώς:mad:.

@ ADSLgr.com All rights reserved.