PDA

Επιστροφή στο Forum : Μήνυμα προς Forthnet



georginiogr
19-07-10, 07:59
Αγαπητοί κύριοι της Forthnet. Είμαι πελάτης σας εδώ και δύο χρόνια στην πόλη του Κιλκίς. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος σχετικά με τις υπηρεσίες που μου προσφέρετε και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα έως και τη στιγμή που γράφονται αυτές οι γραμμές. Η αφορμή για να γραφτεί αυτό το άρθρο είναι η έλλειψη υποδομών adsl στην περιοχή όπου βρίσκεται το πατρικό μου σπίτι στην έδρα του Δήμου Κρουσσών, την Τέρπυλλο στο νομό Κιλκίς. Εδώ και 7 χρόνια, ο Οτε αδιαφορεί για την περιοχή αυτή, όσον αφορά την πρόσβαση σε ευρυζωνικές υπηρεσίες, με αποτέλεσμα την αγανάκτιση των κατοίκων της ευρύτερης περιοχή του Δήμου Κρουσσών για την αδιαφορία, ΑΛΛΑ και την προκλητική αύξηση στις χρεώσεις ΕΠΑΚ για σύνδεση στο διαδύκτυο μέσω Dial-up απο τον ΟΤΕ, καθιστώντας πλέον απαγορευτικό το ίντερνετ στην περιοχή αυτή. Παράκληση λοιπόν δική μου και κατ' επέκταση του συνόλου των κατοίκων της περιοχής αυτής, είναι η επέκταση του ιδιόκτητου δικτύου σας. Αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα την κατακόρυφη αύξηση του πελατολόγιού σας καθιστώντας μια τέτοια κίνηση απο πλευράς σας άκρως συμφέρουσας και αποδοτικής μιας και όλοι θα φύγουν απο τον ΟΤΕ και θα γίνουν συνδρομητές σας.. Ήδη σε διπλανό οικισμό, την Ευκαρπία Κιλκίς, λειτουργεί το ιδιόκτητο δίκτυό σας (ακόμη δεν υπάρχει πρόσβαση απο πλευράς ΟΤΕ). Παράκληση λοιπόν απο όλους τους αγανατκισμένους δημότες είναι η επέκταση του δικτύου σας. Το σίγουρο είναι οτι δεν θα βγείτε χαμένοι. :oneup:

panatas
19-07-10, 08:15
φιλε μου απου δεν υπαρχουν υποδομες του οτε ουτε η φορτνετ νομιζω θα βαλει παρτε τους τηλεφονο μεσο του δημου και ρωτιστε τους θα σας απαντησουν

Georgevtr
19-07-10, 14:01
Ήδη σε διπλανό οικισμό, την Ευκαρπία Κιλκίς, λειτουργεί το ιδιόκτητο δίκτυό σας (ακόμη δεν υπάρχει πρόσβαση απο πλευράς ΟΤΕ). Παράκληση λοιπόν απο όλους τους αγανατκισμένους δημότες είναι η επέκταση του δικτύου σας. Το σίγουρο είναι οτι δεν θα βγείτε χαμένοι. :oneup:

Βασικά αυτό που γράφεις δέν υφίσταται.
Η 4νετ έχει πάρει το 'πακέτο' για τις επιδοτούμενες περιοχές και επεκτάθηκε τελευταία(άν σου λέει κάτι αυτό).
Κοινώς μήν μερολοιπτείς υπέρ της συγκεκριμένης εταιρίας για 2 λόγους...
α.Ότι εύχεσαι-παρακαλάς τώρα,σε εύλογο χρονικό διάστημα θα βλασθημας!!!
β.Βάση οικονομικών μόνο ο Οτε μπορεί.

talidipa
19-07-10, 20:24
β.Βάση οικονομικών μόνο ο Οτε μπορεί.
Γιατί το λες αυτό?

georginiogr
19-07-10, 22:37
Βασικά αυτό που γράφεις δέν υφίσταται.
Η 4νετ έχει πάρει το 'πακέτο' για τις επιδοτούμενες περιοχές και επεκτάθηκε τελευταία(άν σου λέει κάτι αυτό).
Κοινώς μήν μερολοιπτείς υπέρ της συγκεκριμένης εταιρίας για 2 λόγους...
α.Ότι εύχεσαι-παρακαλάς τώρα,σε εύλογο χρονικό διάστημα θα βλασθημας!!!
β.Βάση οικονομικών μόνο ο Οτε μπορεί.

Μπορείς να μιλήσεις με στοιχεία? Δεν με ενδιαφέρει αν έχει πάρει το πακέτο η 4νετ.... τόσα χρόνια ο πΟΤΕ μας τα παιρνει κανονικά και ΧΟΝΤΡΑ με τις PSTN και δεν μας φέρνει ADSL. Τουλάχιστον η 4νετ επεκτείνεται ταχύτερα στην περιοχή μου απο οτι ο ΠΟτε τόσα χρόνια!

Βάση οικονομικών μόνο ο ΟΤΕ γράφεις...αλλά εγώ μίλησα με παράδειγμα την Ευκαρπία-Κιλκίς όπου η ΦΤΩΧΉ 4νετ είναι η μοναδική δίοδος στο ιντερνετ έναντι του ΚΟΝΟΜΗΜΕΝΟΥ απο τα πάγια και τις PSTN ΟΤΕ. :down:

........Auto merged post: georginiogr πρόσθεσε 3 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα αργότερα ........


φιλε μου απου δεν υπαρχουν υποδομες του οτε ουτε η φορτνετ νομιζω θα βαλει παρτε τους τηλεφονο μεσο του δημου και ρωτιστε τους θα σας απαντησουν

Μπερδεύεσαι φίλε.... ανέφερα παράδειγμα την Ευκαρπία-Κιλκίς όπου ΜΟΝΟ η 4νετ δίνει πρόσβαση σε ADSL σε αντιθεση με τον ΟΤΕ που επιμένει σε PSTN. Αν πάλι δεν πιστεύεις, δες το χάρτη διαθεσιμότητας του παρόντος site.

@ ADSLgr.com All rights reserved.