PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas στα Χανια



O proedros
20-07-10, 23:13
Παιδια θα μετακομισω στην ακρωτηριου Χαλεπα και θα θελα να ξερω για την tellas σε αυτην την περιοχη τι ταχυτητες προσφερει? Να την προτιμησω απο Forthnet??

iakoboss7
24-07-10, 09:23
μακρια απο τελλας οπως λενε και πολοι εδω μεσα.... δες και τα υπολοιπα νηματα εδω μεσα!

O proedros
24-07-10, 10:31
Εχω ακουσει οτι εχει καλο δικτυο στα χανια. ΕΙδικα για την περιοχη που νοικιασα μου εχουν πει σιγουρα οτι η forthnet ειναι ανυπαρκτη, το 24 ειναι ουσιαστικα 3-8 οποτε ειπα να της δωσω μια ευκαιρια.

iakoboss7
24-07-10, 10:45
κατι αλλο τοτε!!! μπορεις να περιμενεις και αλους να σου απαντησουν αλλα εγω στην θεση σου δεν θα εμπλεκα με ισως την χειροτερη εταιρια! κ σιγουρα παντως μην περιμενεις η τελλας να ποιανει παραπανω απο αλλες εταιριες! πολοι εχουν διαμαρτιριθει οτι εχουν κοφτη στην ταχυτιτα! τωρα αν επιμενεις ο ο θεος μαζι σου!!!!!

olzi
24-07-10, 23:44
μακρια απο τελλας οπως λενε και πολοι εδω μεσα.... δες και τα υπολοιπα νηματα εδω μεσα!

Συμφωνώ διάβασε και βγάλε συμπέρσμα

μπλες
25-07-10, 10:54
Παιδια θα μετακομισω στην ακρωτηριου Χαλεπα και θα θελα να ξερω για την tellas σε αυτην την περιοχη τι ταχυτητες προσφερει? Να την προτιμησω απο Forthnet??

τρελος εισαι μακρια απο τελλας φορθνετ και παλι φορθνετ!δεσ τα δικα μου χαλια εδω και βγαλε συμπερασμα http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=399087:down::down::down::down::down::down::down:

johnson
25-07-10, 14:34
τρελος εισαι μακρια απο τελλας φορθνετ και παλι φορθνετ!δεσ τα δικα μου χαλια εδω και βγαλε συμπερασμα http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=399087:down::down::down::down::down::down::down:

4νετ και πάλι 4νετ;
Βαλτός είσαι; :hmm:

iakoboss7
25-07-10, 15:14
γενικα ουσιαστικα εχεις να διαλεξεισ αναμεσα σε ΟΝ,Fortnet,OTE και ισως HOL

antonis556
25-07-10, 15:16
Μιας και μενεις κρητη , διαλεξε κατι μεταξυ ΟΤΕ - Forthnet ...

tasanas
01-08-10, 00:43
Σίγουρα μακρία από tellas. Γενικά η εταιρεία στην επαρχία πάει χάλια. Διάβασε το φόρουμ θα το διαπιστώσεις και εσύ.

O proedros
01-08-10, 11:15
Τι να πω ρε παιδια ο ενας μου λεει μακρια απο forthnet o αλλος μακρια απο tellas αντε βρες ακρη. Παντως απο την tellas μεχρι στιγμης δεν την παλευουν. Μπηκα την τεταρτη να δω την κατασταση της αιτησης και ανακαλυψα οτι ειχε απορριφθει επειδη το τηλεφωνο που ειχα δωσει δεν μπορουσε για τεχνικους λογους να χρησιμοποιηθει ωστε να γινει η συνδεση. Απο οτι καταλαβα δεν ειχαν σκοπο να με ειδοποιησουν κιολας και γω θα ημουν ηρεμος...Τελικα βρηκε η υπαλληλος ενα αλλο γειτονικο τηλεφωνο και προλαβα πριν αρχειοθετηθει η αιτηση. Τωρα περιμενω να παει τεταρτη ωστε να δουμε τι θα γινει με το καινουργιο τηλεφωνο. Αν δεν γινει κατι και τοτε τελος γιατι ηδη εχει καθυστερησει πολυ και παω σε forthnet.Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα....

geopapath23
08-08-10, 20:27
μακριά από Tellas!
Φορθεντ φορθεντ φορθνετ :)
http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10012960

talidipa
09-08-10, 22:50
Τι να πω ρε παιδια ο ενας μου λεει μακρια απο forthnet o αλλος μακρια απο tellas αντε βρες ακρη. Παντως απο την tellas μεχρι στιγμης δεν την παλευουν. Μπηκα την τεταρτη να δω την κατασταση της αιτησης και ανακαλυψα οτι ειχε απορριφθει επειδη το τηλεφωνο που ειχα δωσει δεν μπορουσε για τεχνικους λογους να χρησιμοποιηθει ωστε να γινει η συνδεση. Απο οτι καταλαβα δεν ειχαν σκοπο να με ειδοποιησουν κιολας και γω θα ημουν ηρεμος...Τελικα βρηκε η υπαλληλος ενα αλλο γειτονικο τηλεφωνο και προλαβα πριν αρχειοθετηθει η αιτηση. Τωρα περιμενω να παει τεταρτη ωστε να δουμε τι θα γινει με το καινουργιο τηλεφωνο. Αν δεν γινει κατι και τοτε τελος γιατι ηδη εχει καθυστερησει πολυ και παω σε forthnet.Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα....
Κοίτα κυρίως το μακρυά από 4νετ θα το ακούς απο αυτούς που έχουν HOL, αλλά και όσοι έχουν 4νετ και όσοι έχουν HOL θα λένε μαζί μακρυά από τελλας - wind.


μακριά από Tellas!
Φορθεντ φορθεντ φορθνετ :)
http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10012960
Από πλευράς μου και ως απόλυτα ευχαριστημένη από την εταιρεία θα συμφωνήσω με τον προλαλλήσαντα. Γνωστός μου στο Ηράκλειο Κρήτης με 4νετ είναι κι αυτός πολύ ικανοποιημένος. Συμπεραίνω ότι και στα Χανιά καλά θα είναι!

akkiiss55
10-08-10, 14:26
Κοίτα κυρίως το μακρυά από 4νετ θα το ακούς απο αυτούς που έχουν HOL, αλλά και όσοι έχουν 4νετ και όσοι έχουν HOL θα λένε μαζί μακρυά από τελλας - wind.



και οσοι εχουν περασει και απο 4νετ και ΗΟΛ και τελας στο τελος λενε:"ΟΤΕ και παλι ΟΤΕ"
γιατι απλα το καταναλωτικο κοινο δν καταλαβαινει πολλα,ή δεχεται οσα θελει και απο οποιον θελει με αποτελεσμα να ειναι δυσαρεστημενο απο τν ΟΤΕ και αφου τα εχει γυρισει ολα να λεει: "πολυ καλος ο ΟΤΕ".
οχι επειδη οι αλλοι παροχοι ηταν απαραιτητα χειροτεροι,αλλα γιατι δν ηταν τοσο καλοι οσο προσδοκα το κοινο.
δεν ειναι λιγοι αυτοι π φευγουν απο ΟΤΕ επειδη εχουν ταχυτητα 18,πανε σε αλλους παροχους με αποτελεσμα το 18 να ειναι μακρινο και απιαστο ονειρο και στο τελος να λενε"τελικα ειναι καλος ο ΟΤΕ"(τη στιγμη π αν ο βασικος παροχος δινει αυτην τν ταχυτητα,στν καλυτερη περιπτωση, θα τν πιασεις μεσω αλλου παροχου)

silegav
12-08-10, 08:30
Προσωπικά είμαι σε εναλλακτικό (4νετ) και από ταχύτητες δεν έχω κάποιο παράπονο. Γενικά έχω τραύμα από τα ποσά που πλήρωνα (μόνο για τηλέφωνο) παλιά στον ΟΤΕ και τώρα δεν θέλω ούτε να σκεφτώ να γυρίσω για οποιοδήποτε λόγο πίσω, ειδικά από τη στιγμή που είμαι χαρούμενος εδώ και 3 χρόνια εδώ που είμαι. Το να πληρώσω 40€ το δίμηνο παραπάνω για να έχω 1-2 Mbit παραπάνω (που δεν είναι και σίγουρο ότι θα τα έχω) δε το βρίσκω καλό ROI :-)

antonis556
16-08-10, 17:18
Αν δεν υπαρχει οικονομικο προβλημα , καλυτερα να πας ΟΤΕ ...

silegav
18-08-10, 15:14
Δε συμφωνώ, αλλά σεβαστό κι αυτό. Όταν με το καλό ο ΟΤΕ καταφέρει να έχει τιμές στα επίπεδα των άλλων, ίσως το σκεφτώ. για την ώρα εναλλακτικοί και πάλι εναλλακτικοί.

xaniamike
08-11-11, 12:08
αυτο τον καιρο πως ειναι η κατασταση στα χανια με την tellas/wind; παραμενει χαλια; με ενδιαφερει για το κεντρο της πολης...

xaniamike
28-11-11, 20:19
δεν υπαρχει κανεις απο χανια με wind να μας πει εντυπωσεις στο ιντερνετ;

@ ADSLgr.com All rights reserved.