PDA

Επιστροφή στο Forum : 1 Kaspersky License on 2 Computers?



kainourgios
21-07-10, 02:17
Παίδες.

Προ ολίγου αγόρασα μέσω internet μια άδεια για το Kaspersky Pure.

Ερώτημα: Μπορώ να το εγκαταστήσω σε δύο υπολογιστές (έχω και ένα netbook) ή την πάτησα που δεν πήρα την προσφορά με τις 3 άδειες;

Υ.Γ.: Πρίν είχα το kaspersky anti-virus και το είχα εγκαταστήσει και στους δύο υπολογιστές με τη μία άδεια που είχα αγοράσει και δε συνέβη τίποτα.

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμη με το Pure.

Τρέχει κάτι αν "καταφέρω" να το εγκαταστήσω σε δύο υπολογιστές;

kostantis
21-07-10, 02:24
Κανονικά μία άδεια αντιστοιχεί σε έναν υπολογιστή.
Εάν χρησιμοποιήσεις μία άδεια σε 2 υπολογιστές ίσως σου κάνουν το lisence blacklisted.

Προφανώς και έπρεπε να πάρεις την προσφορά με τις 3 άδειες για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

kainourgios
21-07-10, 02:44
Και αν μου το κάνουν blacklisted... τι θα γίνει;

Θα μου σταματήσουν τη λειτουργία του προγράμματος με κάποιο τρόπο;

Μπόρω τώρα εκ των υστέρων να πάρω τις τρεις άδειες με την προσφορά; Γνωρίζει κανείς κάτι;

tsigarid
21-07-10, 05:10
Δεν θα μπορείς να κάνεις update. Δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις αναβάθμιση πια...

kainourgios
21-07-10, 09:03
Οκ...

Αν δω ότι μου κάνει update κανονικά και στους δύο υπολογιστές τι να κάνω; Να το αφήσω έτσι;

Πριν με τα δύο anti-virus με την άδεια του ενός μου έκανε update κανονικότατα και από τους δύο υπολογιστες...

Τώρα σοβαρά.

Να αγοράσω και ένα δεύτερο πακέτο intenet-security-antivirus;;;
Μπορώ να κάνω διακανονισμό με την kaspersky να πληρώσω τη διαφορά για μια ή δύο επιπλέον άδειες (να δώσω δηλαδή τα 20-30 ευρώ διαφορά και όχι τα 70 από την αρχή);;;

Και επίσης αν υποθέσουμε ότι "τρέχει" κάτι με την ταυτόχρονη χρήση από δύο υπολογιστές μιας άδειας (με παρακολουθούν, δεν μου δίνουν updates κτλ.) αν απεγκαταστήσω το πρόγραμμα από τον ένα υπολογιστή θα έιμαι εντάξει (-status quo ante-επιστροφή στην προτέρα -νόμιμη- κατάσταση);

vasileios13
21-07-10, 09:33
Οκ...

Αν δω ότι μου κάνει update κανονικά και στους δύο υπολογιστές τι να κάνω; Να το αφήσω έτσι;

Πριν με τα δύο anti-virus με την άδεια του ενός μου έκανε update κανονικότατα και από τους δύο υπολογιστες...

Τώρα σοβαρά.

Να αγοράσω και ένα δεύτερο πακέτο intenet-security-antivirus;;;
Μπορώ να κάνω διακανονισμό με την kaspersky να πληρώσω τη διαφορά για μια ή δύο επιπλέον άδειες (να δώσω δηλαδή τα 20-30 ευρώ διαφορά και όχι τα 70 από την αρχή);;;

Και επίσης αν υποθέσουμε ότι "τρέχει" κάτι με την ταυτόχρονη χρήση από δύο υπολογιστές μιας άδειας (με παρακολουθούν, δεν μου δίνουν updates κτλ.) αν απεγκαταστήσω το πρόγραμμα από τον ένα υπολογιστή θα έιμαι εντάξει (-status quo ante-επιστροφή στην προτέρα -νόμιμη- κατάσταση);

1 άδεια για κάθε ΗΥ,φίλε...απλά πρά(γ)ματα! Αλλιώς blacklisted ο κωδικός!:down:

LoVis
21-07-10, 09:38
Βαλε στον αλλον AVG free και τελειωσε το θεμα..πολυ καλο , δωρεαν και βαλτο και σε οσους υπολογιστες θες...και full support...

kainourgios
21-07-10, 10:30
Ρε παίδες...

Τώρα όμως που έχω ήδη κάνει εγκατάσταση σε δυο PC... αν απεγκαταστήσω από τον ένα υπολογιστή... η εταιρία θα μου δώσει αμνηστία ή δεν θα με συγχωρέσει...;;;

Μπορώ να κάνω αναβάθμιση της άδειας μου σε δύο ή τρεις με οικονομικλη τιμή...;;;

Μπορεί να με πληροφορήσει-βοηθήσει κάποιος;;;;;;

Ευχαριστώ.

opener
21-07-10, 13:48
@ kainourgios,
Εφ' οσον οπως λες

Προ ολίγου αγόρασα μέσω internet μια άδεια για το Kaspersky Pure.η αγορα της μιας αδειας εγινε προσφατα και τωρα θελεις την

προσφορά με τις 3 άδειες;
εγω πιστευω οτι αν στειλεις ενα mail στο sales support και τους εξηγησεις το λαθος σου (οτι αντι 3 αδειων αγορασες μονο μια) θα σε βοηθησουν να κανεις την αλλαγη.

kainourgios
21-07-10, 13:58
Χθες την αγόρασα...

Επικοινώνησα με τον αντιπρόσωπο στην Ελλάδα, Talos-tech, τους έκανα forword το mail από την Kaspersky και μου είπαν ότι θα επικοινωνήσουν με την εταιρία να δούμε τι μπορεί να γίνει.

Θα σας ενημερώσω για το τι θα γίνει για να ξέρουμε για το μέλλον.

vasileios13
21-07-10, 22:55
Χθες την αγόρασα...

Επικοινώνησα με τον αντιπρόσωπο στην Ελλάδα, Talos-tech, τους έκανα forword το mail από την Kaspersky και μου είπαν ότι θα επικοινωνήσουν με την εταιρία να δούμε τι μπορεί να γίνει.

Θα σας ενημερώσω για το τι θα γίνει για να ξέρουμε για το μέλλον.

Θα σε φτιάξουν από την Talos...μάλλον...;)

kainourgios
23-07-10, 22:36
Thank you for ordering from Kaspersky Lab. At your request a return has been initiated. Your request to return items will expire in 7 days. You must follow the instructions below before your request expires. We are unable to issue a refund before these instructions are followed.

Please go to the link below to access the terms and conditions for your refund.

[...]

Παίδες,

Όπως έχω αναφέρει σε προηγούμενο μήνυμά μου, είχα ζητήσει μέσω E-mail από την Kaspersky να μου ακυρώσει την αγορά της μιας άδειας του PURE που είχα κάνει προ ολίγων ημερών.

Έλαβα με E-mail την ακόλουθη απάντηση.

We will continue processing your refund for each product where you have accepted the terms and conditions. Once you have accepted the terms of the return, your refund should appear within 5-7 working days.

Return Request Details:

[...]

If you have questions about your order, please visit: www.findmyorder.com

Please note: This email message was sent from a notification-only address that cannot accept incoming email. Please do not reply to this message.

Sincerely,
Kaspersky Lab Customer Service

Πήγα στο link που μου έδινε η εταιρία ακολούθησα τα διαδικαστικά και τώρα περιμένω την επιστροφή των χρημάτων.

Ερώτημα:

Η εταιρία, πριν μου στείλει το άνωθεν μήνυμα, πήρε τα λεφτά από την κάρτα.

Πως θα μου τα επιστρέψει; Με κατάθεση στην πιστωτική μου;

Έχει κάποιος φίλος από το forum αντίστοιχη εμπειρία επιστροφής χρημάτων;

sdikr
23-07-10, 23:15
Με επιστροφή στην κάρτα σου
θα έχεις δηλαδή kaspersky 20 +
kaspersky 20 -

vasileios13
23-07-10, 23:32
Φίλε δεν χρειάζεται να ανοίγεις νέα θέματα... Μπορούσες να συνεχίσεις στο θέμα που είχες ήδη ανοίξει...:p

kainourgios
25-07-10, 02:29
Παίδες έλαβα προ ολίγου το ακόλουθο μήνυμα από kaspersky και δεν μπορώ να καταλάβω τίποτα.
Έδωσα 70 ευρώ για το PURE μεσω της κάρτας μου και μου επιστρέφουν 11 δολάρια;
Δεν είμαι και πολύ αγγλομαθής... μπορεί να μου ξεκαθαρίσει κάποιος τι έχει γίνει;
Υπάρχει καμία ένωση χρηστών Internet που μπορώ να απευθυνθώ;
Μήπως μου επιστρέφουν άλλο πράγμα και η αγορά μου ισχύει κανονικά; (π.χ. επιστρέφεται το CD και όχι το software που κατέβασα μέσω internet...)
Δεν μπορώ να καταλάβω τίποτα. Να το χρησιμκοποιήσω τελικά το πρόγραμμα ή όχι;

Dear [...],

A refund has been generated for your order as a result of your request, the fulfiller's request, incorrect address, or a refused shipment.

Refund details:
[...]
Amount: $11.44

If you have questions about your order, please visit: www.findmyorder.com

Please note: This email message was sent from a notification-only address that cannot accept incoming email. Please do not reply to this message.

Sincerely,
Kaspersky Lab Customer Service
www.findmyorde

MNP-10
25-07-10, 08:58
Τα θεματα ενωθηκαν... συνεχισε να γραφεις σ'αυτο - δε χρειαζεται νεα θρεντς, οντως.

kainourgios
25-07-10, 11:52
Έχω πανικοβληθεί μωρέ...

η Kaspersky τελικά μυ επιστρέφει το ποσό ή όχι;

τι είναι αυτά τα 11$ επιστροφής;;;

Εγώ 100$ έδωσα.

Μήπως δεν έγινε επιστροφή και μπορώ να χρησιμοποιήσω το λογισμικό...;

Στην κάρτα μου δεν φαίνεται καμία επιστροφή χρημάτων μέχρι τώρα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.