PDA

Επιστροφή στο Forum : Πόσες μέρες για ενεργοποίηση?



Σελίδες : [1] 2

droulas13
21-07-10, 09:00
Ανήκω στην Netone και έκανα αίτηση να πάω στη hol. Μου ρθε μήνυμα στο κίνητο ότι παραλάβανε την αίτηση μου στις 21/6. Σήμερα μπαίνω αισίως στην 22η εργάσιμη μέρα και το μόνο που έχει συμβεί είναι εκείνο το πρώτο μήνυμα στο κινητό ότι και καλά η αίτηση σας θα προωθηθεί για υλοποίηση.

Το RUO του 2007 που διάβασα λέει για μέγιστο επιτρεπτό χρονικό διάστημα ενεργοποίησης απο ΟΤΕ σε εναλλακτικό αλλα δεν τονίζει ότι το ίδιο ισχύει και απο εναλλακτικό σε εναλλακτικό.

Τους έχω πάρει ήδη μια φορά στη hol και μου είπανε ότι και καλά έχουν περιθώριο 30 εργάσιμες. Όχι ότι με αυτούς τους ρυθμούς θα τα καταφέρουν σε 30 εργάσιμες, αλλά και αυτό το 30 εργάσιμες δεν μου κάθετε καλά. Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει με κάποιο url αν γίνεται σε πόσες μέρες δεσμεύεται να με μεταφέρει ένας εναλλακτικός στο δίκτυό του από άλλο εναλλακτικό?

Ευχαριστώ.

vasileios13
21-07-10, 09:36
Έχε την υπομονή φίλε,εμένα εχθές ήρθε μήνυμα για να ενεργοποιηθώ αύριο και εξοπλισμό δεν έχω παραλάβει ακόμα...Τι να πω...:mad:

Vitruvian78
21-07-10, 09:43
Δεν ακούγονται πολύ φυσιολογικά όλα αυτά! Συνήθως τους παίρνουν 15 ημέρες μόνο. Ο εξοπλισμος φτάνει όταν έχει δωθεί και ημερομηνία ενεργοποίησης. Νομιίζω θα πρέπει να κάνετε επίσημως παράπονα στην εταιρεία.

vasileios13
21-07-10, 17:15
Δεν ακούγονται πολύ φυσιολογικά όλα αυτά! Συνήθως τους παίρνουν 15 ημέρες μόνο. Ο εξοπλισμος φτάνει όταν έχει δωθεί και ημερομηνία ενεργοποίησης. Νομιίζω θα πρέπει να κάνετε επίσημως παράπονα στην εταιρεία.

Ναι ,εγώ τώρα επέστρεψα και καπάκι παίρνω τηλέφωνο....

........Auto merged post: vasileios13 πρόσθεσε 9 λεπτά και 21 δευτερόλεπτα αργότερα ........

UPDATE: Την αίτηση την έκανα on-line στις 3-7-2010 και μου έστειλαν μήνυμα ότι,"Στάδιο Αίτησης Ενεργοποίησης

για τον τηλεφωνικό αριθμό: 210*******

Η σύνδεση σας βρίσκεται υπό υλοποίηση. Προβλεπόμενη ημερομηνία ενεργοποίησης υπηρεσίας 05/08/2010.
Πολύ μακρυά δεν πάει η βαλίτσα;

Vitruvian78
21-07-10, 17:30
Ναι ,εγώ τώρα επέστρεψα και καπάκι παίρνω τηλέφωνο....

........Auto merged post: vasileios13 πρόσθεσε 9 λεπτά και 21 δευτερόλεπτα αργότερα ........

UPDATE: Την αίτηση την έκανα on-line στις 3-7-2010 και μου έστειλαν μήνυμα ότι,"Στάδιο Αίτησης Ενεργοποίησης

για τον τηλεφωνικό αριθμό: 210*******

Η σύνδεση σας βρίσκεται υπό υλοποίηση. Προβλεπόμενη ημερομηνία ενεργοποίησης υπηρεσίας 05/08/2010.
Πολύ μακρυά δεν πάει η βαλίτσα;

Ίσως λόγω καλοκαιριού οι διαδικασίες να είναι πιο αργές. Μην τα κουράζετε τα παλικάρια.... έχει και ζέστη! :p

vasileios13
21-07-10, 18:47
Ίσως λόγω καλοκαιριού οι διαδικασίες να είναι πιο αργές. Μην τα κουράζετε τα παλικάρια.... έχει και ζέστη! :p

Ναι και εγώ δεν είμαι να ασχολούμαι πολύ....γιατί θα φάω καμιά φρίκη στο τέλος! Θα περιμένω ως 5-8-2010 που μου είπαν και βλέπουμε... Έτσι και αλλιώς με Forthnet είμαι ψιλο-ΟΚ...:respekt:

NikosGR7
21-07-10, 18:57
Ρε παιδιά εγώ με το που έκανα αίτηση μου ήρθε μήνυμα και μέσα σε 15 μέρες (και λιγότερο) είχε γίνει ήδη ενεργοποίηση.

vasileios13
21-07-10, 19:34
Ρε παιδιά εγώ με το που έκανα αίτηση μου ήρθε μήνυμα και μέσα σε 15 μέρες (και λιγότερο) είχε γίνει ήδη ενεργοποίηση.

Με τα νέα πακέτα...; Περιοχή;

Vitruvian78
21-07-10, 21:50
Με τα νέα πακέτα...; Περιοχή;

Κανονικά έτσι γίνεται....

vasileios13
21-07-10, 22:51
Πρέπει να έχουν μπουκώσει από τις πολλές αιτήσεις...

shadesofgrey
22-07-10, 00:04
20 εργασιμες μου βγαινουν εμενα 9/7 εκανα αιτηση το μνμ μου αναφερει 6/8 ενεργοποιηση σχετικα καλα καθως οταν εβαλα forthnet εκανα πανω απο 2μηνο και δεν εκανα εγκατασταση νεας γραμμης τοτε ..πριν απο 2 χρονια ολα αυτα τωρα να δουμε αν επραξα σωστα ή με βλεπω μετα απο το 12μηνο να ξαναβαζω forthnet :hmm:

εξοπλισμο παρελαβα 6 εργασιμες αφοτου εκανα αιτηση :respekt:

vasileios13
22-07-10, 01:09
20 εργασιμες μου βγαινουν εμενα 9/7 εκανα αιτηση το μνμ μου αναφερει 6/8 ενεργοποιηση σχετικα καλα καθως οταν εβαλα forthnet εκανα πανω απο 2μηνο και δεν εκανα εγκατασταση νεας γραμμης τοτε ..πριν απο 2 χρονια ολα αυτα τωρα να δουμε αν επραξα σωστα ή με βλεπω μετα απο το 12μηνο να ξαναβαζω forthnet :hmm:

εξοπλισμο παρελαβα 6 εργασιμες αφοτου εκανα αιτηση :respekt:

Μπάχαλο...έκανα αίτηση 3 μέρες πριν από εσένα και εξοπλισμός "γιοκ"... Σου έστειλαν το νέο ρούτερ; http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=411226

alex24
22-07-10, 13:47
Να ρωτησω κατι και γω με τη σειρα μου λοιπον εχω μια δευτερη γραμμη με tellas και θελω να την μεταφερω στη hol και την συνδιαστικη προσφορα με την vodafone μιας και εχω συνδεση πηγα εχθες σε καταστημα vodafone εκανα την αιτηση και θα θελα να ρωτησω ποτε περιπου θα λαβω το πρωτο μυνημα και ποτε θα ολοκληρωθει ολη διαδικασια γιατι στο καταστημα λιγο πολυ δεν τα πιανε η υπαλληλος!!!

Vitruvian78
22-07-10, 14:16
Να ρωτησω κατι και γω με τη σειρα μου λοιπον εχω μια δευτερη γραμμη με tellas και θελω να την μεταφερω στη hol και την συνδιαστικη προσφορα με την vodafone μιας και εχω συνδεση πηγα εχθες σε καταστημα vodafone και θα θελα να ρωτησω ποτε περιπου θα λαβω το πρωτο μυνημα και ποτε θα ολοκληρωθει ολη διαδικασια γιατι στο καταστημα λιγο πολυ δεν τα πιανε η υπαλληλος!!!

Να κάνεις τις αιτήσεις σου μέσω της ιστοσελίδας της ΧΟΛ και ξέχνα τα μέσω υπαλλήλων vodafone και τα σχετικά. Μέσω νετ θα κερδίσεις και 3 μήνες δώρο (μόνο αν κανεις αίτηση μέσω νετ).

alex24
22-07-10, 14:22
Δυστυχως εκανα βλακεια και εκανα την αιτηση στο καταστημα αλλα μου φαινετε καπως περιεργο που δεν ελαβα μυνημα οτι εχει κατατεθει η αιτηση μου!!Μηπως να κανω και μια on line να ειμαι μεσα?

arial
22-07-10, 15:54
Δυστυχως εκανα βλακεια και εκανα την αιτηση στο καταστημα αλλα μου φαινετε καπως περιεργο που δεν ελαβα μυνημα οτι εχει κατατεθει η αιτηση μου!!Μηπως να κανω και μια on line να ειμαι μεσα?

Mπορεις και απο την σελιδα της hol να μαθεις την πορεια της αιτησης σου , αλλα συνηθως δεν στελνεται αμεσως το sms, χρειαζεται καπου 1-2 μερες. Aλλιως παρε να ρωτησεις για την πορεια της αιτησης σου στο 13844.

Μην κανεις KAI online αιτηση πριν μαθεις τι γινεται με αυτη την αιτηση.

alex24
22-07-10, 17:03
Oλα ΟΚ μου ηρθε το μυνηματακι ειπα πως δεν θα ερθει γιατι η υπαλληλος δεν επαιρνε και πολλα ειδικα μολις της ειπα οτι εγω ειμαι ο πελατης στην wind και κατοχος της γραμμης ειναι ο αδερφος μου διοτι παλιοτερα η γραμμη ητανε στον ΟΤΕ ητανε στο ονομα του και πρεπει να το γραψει και αυτο και σε αυτη την αιτηση γιατι αλλιως θα ακυρωθει δεν πολυ καταλαβε και αργησαμε καπως να συννενοηθουμε και ανυσηχυσα!!

vasileios13
22-07-10, 17:17
Oλα ΟΚ μου ηρθε το μυνηματακι ειπα πως δεν θα ερθει γιατι η υπαλληλος δεν επαιρνε και πολλα ειδικα μολις της ειπα οτι εγω ειμαι ο πελατης στην wind και κατοχος της γραμμης ειναι ο αδερφος μου διοτι παλιοτερα η γραμμη ητανε στον ΟΤΕ και ητανε στο ονομα του και πρεπει να το γραψει και αυτο και σε αυτη την αιτηση γιατι αλλιως θα ακυρωθει δεν πολυ καταλαβε και αργησαμε καπως να συννενοηθουμε και ανυσηχυσα!!

Δεν κατάλαβα τίποτα.......:p

alex24
22-07-10, 19:44
Δεν κατάλαβα τίποτα.......:p

Aπλα επειδη ειναι διαφορετικο το ονομα πελατη και το ονομα κατοχου της γραμμης επρεπε να το γραψει στην αιτηση διοτι ο ΟΤΕ που κανει της φορητοτητας δεν βλεπει το ονομα πελατη αλλα το ονομα κατοχου.Τωρα καταλαβες?

NikosGR7
22-07-10, 20:11
Με τα νέα πακέτα...; Περιοχή;

Ναι βέβαια με τα νέα πακέτα. Περιοχή Περάματος.

Vitruvian78
22-07-10, 23:03
Aπλα επειδη ειναι διαφορετικο το ονομα πελατη και το ονομα κατοχου της γραμμης επρεπε να το γραψει στην αιτηση διοτι ο ΟΤΕ που κανει της φορητοτητας δεν βλεπει το ονομα πελατη αλλα το ονομα κατοχου.Τωρα καταλαβες?

Να πάρεις να ακυρώσεις την αίτηση και να υποβάλλεις νέα αίτηση απο την ιστοσελίδα τους. Γιατί να χάσεις τους 3 μήνες δώρο;;;

vasileios13
23-07-10, 00:30
Ναι βέβαια με τα νέα πακέτα. Περιοχή Περάματος.

Ωραίος,εγώ Ελευσίνα και πρέπει να περιμένω ως 5-8-2010.....:down:

MNP-10
23-07-10, 09:41
Εκανα αιτηση μεταφορας απο ΟΤΕ στις 8 Ιουλιου, στις 9 το προωθησανε με εκτιμωμενη ημερομηνια 23/7 (σημερα)... πριν λιγο επεσε η συνδεση και ξανανεβηκε αμεσα..

07/23/2010 09:29:00 ADSL Media Up !
07/23/2010 09:27:42 If(PPPoE1) stop
07/23/2010 09:27:40 If(PPPoE1) stop PPP
07/23/2010 09:27:37 ADSL Media Down !

Σε εναμιση λεπτο ειχε γινει η μεταφορα απο ΟΤΕ=>HOL... :cool: Πραγματικα δε το περιμενα τοσο γρηγορα (εννοω την αλλαγη βροχου και το downtime, γιατι η αιτηση εφαγε μεεεερες)

nio25
23-07-10, 11:51
Εμένα την (online) αίτηση μου για το hol adsl plus την έλαβαν στις 12/7 (ξεκίνησε η υλοποίηση της).Στις 19/7 πήρα στο 13844 να ρωτήσω πως πάει και μου είπαν για 26/7 ενεργοποίηση.Χθες όμως που ξαναπήρα μου είπαν οτι περιμένουμε την φορητότητα του αριθμού απο την forthnet...οπότε φαντάζομαι το 26/7 δεν ισχύει και πολύ.
Μέχρι τώρα μόνο ένα sms μου έχει έρθει ότι προωθήθηκε η αίτηση μου για υλοποίηση στις 12/7.

Να ρωτήσω και κάτι στην online αίτηση έβαλα να μου στείλουν τον εξοπλισμό σε άλλη διεύθυνση από αυτή της γραμμής και τους το επισήμανα και όταν έστειλα τα χαρτιά.Φαντάζομαι ότι θα τον στείλουν στην διεύθυνση που επέλεξα;Έχει τύχει σε κάποιον να βάλει άλλη διεύθυνση εξοπλισμού;

alex24
26-07-10, 18:01
Εμενα παντως απο την πεμπτη 22/7 μου εχει ερθει sms οτι η αιτηση προωθηθηκε για υλοποιηση και τιποτα αλλο!!

nio25
26-07-10, 18:47
Έχεις ακόμα...εμένα στις 12/7 μου έστειλαν το πρώτο sms και σήμερα ήρθε η ημερομηνία ενεργοποίησης (12/8).Το 26/7 που έλεγαν δεν ισχύει τελικά.Απ οτι κατάλαβα απ αυτά που μου έλεγαν στην εξυπηρέτηση, 26/7 θα έδινε η forthnet το νούμερο στην hol κάτι τέτοιο.Δυστυχώς δεν είμαι και στο σπίτι για να δω μήπως έχει αλλάξει τίποτα...

john84
27-07-10, 09:50
Μπορει 26.7 να προοθησαν το αιτημα στον ΟΤΕ. Κανονικα η φορητοτητα σου Forth->HOL θα γινει 12/8. Μπορεις να πας ομως και στο site της HOL (http://www.hol.gr) και να βαλεις τον αριθμο σου στο αντιστοιχο πεδιο για την πορια της αιτησης σου και να δεις εκει την ημερομηνια ο ιδιος.

nio25
27-07-10, 11:19
Ναι το παρακολουθώ και από εκεί.Χθες μου έβγαλε για πρώτη φορά ημερομηνία ενεργοποίησης (12/8) και χθες μου ήρθε και μήνυμα για τον εξοπλισμό.Στο τηλ. μια μου λέγανε ότι θα ενεργοποιηθώ στις 26/7 και μια μου λέγανε για την forthnet και το νούμερο...τώρα δεν ξέρω τι ακριβώς έχει γίνει γιατί όπως είπα δεν είμαι σπίτι για να δω μήπως έχει γίνει τίποτα με το τηλέφωνο.Έτσι κι αλλιώς τέλος αυγούστου θα επιστρέψω οπότε φαντάζομαι μέχρι τότε θα έχει ολοκληρωθεί η μεταφορά.

alex24
28-07-10, 12:00
Μια εβδομαδα σχεδον και ακομα εχει κολλησει <<η αιτηση προωθηθηκε για υλοποιηση>> απο οτι ηξερα οι διαδικασια γινοτανε καπως γρηγορα σε αυτην την εταιρια!!!

nio25
28-07-10, 15:27
Πιστεύω κάπου την πρώτη βδομάδα του αυγούστου θα πάρεις μήνυμα για ημερομηνία ενεργοποίησης (αν κρίνω πόσο κάνανε σε μένα).Πιστεύω το αργότερο τέλος αυγούστου θα έχεις ενεργοποιηθεί.Ένας μήνας πιστεύω είναι περίπου καλά :p
Πάρε τους και κανένα τηλέφωνο να δεις τι θα σου πούνε...

alex24
31-07-10, 15:00
Oτι προχωρά κανονικά που δεν το βλέπω αυτό ακόμα στο ίδιο στάδιο είμαι. Έχω κάνει αίτηση ακύρωσης γιατί βαριέμαι να ασχολουμε πότε θα ενεργοποιηθεί. Αλήθεια την αίτηση ακύρωσης με fax που έστειλα μετά από πόσες μέρες την βλέπουνε?Να υπενθυμίσω ότι είμαι στο στάδιο η αιτηση προωθηθηκε για υλοποίηση.

vasileios13
31-07-10, 16:33
Oτι προχωρά κανονικά που δεν το βλέπω αυτό ακόμα στο ίδιο στάδιο είμαι. Έχω κάνει αίτηση ακύρωσης γιατί βαριέμαι να ασχολουμε πότε θα ενεργοποιηθεί. Αλήθεια την αίτηση ακύρωσης με fax που έστειλα μετά από πόσες μέρες την βλέπουνε?Να υπενθυμίσω ότι είμαι στο στάδιο η αιτηση προωθηθηκε για υλοποίηση.

Ακύρωση έκανες επειδή βαριέσαι να περιμένεις; Κατάλαβα καλά...;

alex24
31-07-10, 18:20
Oχι δεν βαριέμαι να περιμένω μιας και ξέρω ότι όλη η διαδικασία απαιτεί κάποιο ορισμένο χρονικό διάστημα της τάξης των 10-15 ημερών. Απλά νομίζω ότι η αναμονή του τι γίνεται η αίτηση προχωρά δεν προχωρά με κάνει αδιάφορο ήδη μπαίνω στη 2η εβδομάδα και έχει απλά μείνει εκεί έχω κάνει αρκετά τηλέφωνα στην ΤΥ και ο καθένας λέει τα δικά του.Θα προτιμούσα να είχες πεί κάτι να βοηθήσεις παρά να σχολιάσεις φίλε vasileios13 αλλά ΟΚ :respekt:

vasileios13
31-07-10, 20:34
Oχι δεν βαριέμαι να περιμένω μιας και ξέρω ότι όλη η διαδικασία απαιτεί κάποιο ορισμένο χρονικό διάστημα της τάξης των 10-15 ημερών. Απλά νομίζω ότι η αναμονή του τι γίνεται η αίτηση προχωρά δεν προχωρά με κάνει αδιάφορο ήδη μπαίνω στη 2η εβδομάδα και έχει απλά μείνει εκεί έχω κάνει αρκετά τηλέφωνα στην ΤΥ και ο καθένας λέει τα δικά του.Θα προτιμούσα να είχες πεί κάτι να βοηθήσεις παρά να σχολιάσεις φίλε vasileios13 αλλά ΟΚ :respekt:

Ρε φίλε,πλάκα μου κάνεις; Tι σχολίασα; Εγώ έχω κάνει αίτηση 3 Ιούλη και περιμένω να συνδεθώ στις 5 Αυγούστου...δηλαδή 1 μήνα+ αναμονή... Απλά κάνε υπομονή...:oneup:

shadesofgrey
31-07-10, 20:37
εμενα αυτην την εβδομαδα μου στειλανε 3-4 μνμ οτι θα με παρουν τηλεφωνο για να ερθουν να με συνδεσουν και να κοιταξουν την γραμμη στην πολυκατοικια ....ειναι να ενεργοποιηθω στις 6 αυγουστου αλλα χλωμο το κοβω.......

vasileios13
31-07-10, 20:47
εμενα αυτην την εβδομαδα μου στειλανε 3-4 μνμ οτι θα με παρουν τηλεφωνο για να ερθουν να με συνδεσουν και να κοιταξουν την γραμμη στην πολυκατοικια ....ειναι να ενεργοποιηθω στις 6 αυγουστου αλλα χλωμο το κοβω.......

Τώρα σε ποιον πάροχο είσαι; Έχεις ήδη ίντερνετ ή βάζεις πρώτη φορά σε αυτήν τη γραμμή; Εγώ έχω Forthnet,αλλά είχα και παλιότερα HOL...

shadesofgrey
31-07-10, 20:59
Τώρα σε ποιον πάροχο είσαι; Έχεις ήδη ίντερνετ ή βάζεις πρώτη φορά σε αυτήν τη γραμμή; Εγώ έχω Forthnet,αλλά είχα και παλιότερα HOL...

σε αυτη την γραμμη δεν γνωριζω αν οι προηγουμενοι ειχανε ιντερνετ. μετακομισα πριν 1 μηνα και κατι εδω και το διαμερισμα ητανε αδειο 2 χρονια και. στο παλιο μου σπιτι ειχα forthnet και θα ξαναεβαζα γιατι αν εξαιρεσεις

+ 2 και κατι μηνες να μου ενεργοποιησουν την γραμμη
+ τις συνεχομενες διακοπες συνηθως απο οκτωβριο με ιανουαριο
+ και την 2mbps συνδεση που ειχα - πληρωνα για μεχρι τα 6 mbps λογω αποστασης μειωνονταν.

καλα ημουνα . δεν ειχα προβλημα ουτε με πληρωμες και η εξυπηρετηση καλη ητανε οταν μ χαλασε μια φορα το modem . αλλα ειπα να βαλω HOL λογω τιμης και 3 μηνες δωρο .. αφου το σταθερο ουτε που το πειραζω οποτε με καλυπτει το HOL Plus που εβαλα τωρα .

Αλλα με HOL εχω προβληματα . Οι κυριοι μπερδεψαν το δικο μου κινητο με ενος αλλου και μου στελνουν και τα δικα του μνμ και εγω καλεσα για να τους το πω μν περιμενει και αλλος τζαμπα.....αλλα τιποτα ακομα μου ερχονται τα μνμ του τελος παντων ελπιζω απο βδομαδα να τελειωνω και να με ενεργοποιησουν γιατι και το στικακι ειναι ολιγον τι ακριβο γρηγορο αλλα ακριβο.

alex24
31-07-10, 23:46
Ακύρωση έκανες επειδή βαριέσαι να περιμένεις; Κατάλαβα καλά...;

Aυτο σχολιασες αλλα τελος παντων δεν εχω κατι προσωπικο με κανενα εδω μεσα αντιθετα απλα εβαλα ενα ερωτημα και δεν πηρα αυτο που εψαχνα συμπαραστεκομαι στο προβλημα που εχεις αλλα δεν εχουμε ολοι την ιδια επιμονη και αντοχη και την ιδια καθημερινοτητα γιατι αλλιως στα λενε και αλλιως πραττουν αυτα .....Απλα ζητω συγγνωμη σε περιπτωση που εκανα λαθος!!!

vasileios13
31-07-10, 23:55
Aυτο σχολιασες αλλα τελος παντων δεν εχω κατι προσωπικο με κανενα εδω μεσα αντιθετα απλα εβαλα ενα ερωτημα και δεν πηρα αυτο που εψαχνα συμπαραστεκομαι στο προβλημα που εχεις αλλα δεν εχουμε ολοι την ιδια επιμονη και αντοχη και την ιδια καθημερινοτητα γιατι αλλιως στα λενε και αλλιως πραττουν αυτα .....Απλα ζητω συγγνωμη σε περιπτωση που εκανα λαθος!!!

Δεν έγινε και τίποτα φίλε... Τώρα έχω Forthnet και απλά περιμένω να με ενεργοποιήσει η HOL,να γλιτώσω μερικά φράγκα...Έτσι κάνω υπομονή... Ελπίζω 5 Αυγούστου να γίνει!;)

bpapad81
03-08-10, 09:14
Oχι δεν βαριέμαι να περιμένω μιας και ξέρω ότι όλη η διαδικασία απαιτεί κάποιο ορισμένο χρονικό διάστημα της τάξης των 10-15 ημερών. Απλά νομίζω ότι η αναμονή του τι γίνεται η αίτηση προχωρά δεν προχωρά με κάνει αδιάφορο ήδη μπαίνω στη 2η εβδομάδα και έχει απλά μείνει εκεί έχω κάνει αρκετά τηλέφωνα στην ΤΥ και ο καθένας λέει τα δικά του.Θα προτιμούσα να είχες πεί κάτι να βοηθήσεις παρά να σχολιάσεις φίλε vasileios13 αλλά ΟΚ :respekt:

ωραίος και μετα σου φταίνε ο πάροχος...
οταν αλλάζεις παροχους σταν τα μπλουζακι...
Τι να πω...ακου σκεπτικο, ειναι αδιαφορος για το αν προχωρα η οχι η αιτηση σου...:worthy::worthy::down::down::down:
Δυστυχώς δεν τα κανει ολα ο παροχος ειναι στην μεση και ΟΤΕ, σε καθε περιπτωση, αν ηταν μονο ο παροχος για ολα τα θεματα, θα συμφωνουσα μαζι σου...Αλλα δεν ειναι ετσι..

alex24
03-08-10, 13:27
ωραίος και μετα σου φταίνε ο πάροχος...
οταν αλλάζεις παροχους σταν τα μπλουζακι...
Τι να πω...ακου σκεπτικο, ειναι αδιαφορος για το αν προχωρα η οχι η αιτηση σου...:worthy::worthy::down::down::down:
Δυστυχώς δεν τα κανει ολα ο παροχος ειναι στην μεση και ΟΤΕ, σε καθε περιπτωση, αν ηταν μονο ο παροχος για ολα τα θεματα, θα συμφωνουσα μαζι σου...Αλλα δεν ειναι ετσι..

Ειπα καπου οτι αλλαζω παροχους σαν τα μπλουζακια,ειδες οτι μεταβαινω απ τον ενα παροχο στον αλλον?Και να το κανα ειναι δικαιωμα μου ξερεις και δεν χρειαζομαι την παρατηρηση σου αυτην καντην αλλου και δεν ειπα πουθενα οτι ο παροχος ειναι αδιαφορος γιατι πιστεψε με γνωριζω την διαδικασια οπως πρεπει να γινει και εαν διαβαζες το προηγουμενα η αιτηση μου δεν εχει ακομα αποσταλει στον ΟΤΕ για υλοποιηση οποτε δεν νομιζω οτι ειναι προβλημα του ΟΤΕ αλλα της hol που δεν την εχει στειλει ακομα.Εμενα το θεμα μου εχει ληξει και ζητω συγγνωμη για τυχον off topic που εχουνε γινει.....:respekt:

bpapad81
03-08-10, 13:37
Ειπα καπου οτι αλλαζω παροχους σαν τα μπλουζακια,ειδες οτι μεταβαινω απ τον ενα παροχο στον αλλον?Και να το κανα ειναι δικαιωμα μου ξερεις και δεν χρειαζομαι την παρατηρηση σου αυτην καντην αλλου και δεν ειπα πουθενα οτι ο παροχος ειναι αδιαφορος γιατι πιστεψε με γνωριζω την διαδικασια οπως πρεπει να γινει και εαν διαβαζες το προηγουμενα η αιτηση μου δεν εχει ακομα αποσταλει στον ΟΤΕ για υλοποιηση οποτε δεν νομιζω οτι ειναι προβλημα του ΟΤΕ αλλα της hol που δεν την εχει στειλει ακομα.Εμενα το θεμα μου εχει ληξει και ζητω συγγνωμη για τυχον off topic που εχουνε γινει.....:respekt:

Οκ, παρανοιση...εχεις δικιο...

:sorry:

shadesofgrey
03-08-10, 18:02
το τρομερο ειναι ο παροχος να ναι ενταξει να ερχεται να σε συνδεσει και η πολυκατοικια μαζι με τους διαχειριστες να ναι κουλοι , απο ποτε τα κουτια του Οτε στις πολυκατοικιες κλειδωνονται ???? και αν ναι μαλλον εγω ημουνα σε αλλη πολυκατοικια πιο καλη πριν,

αντε τωρα να κλεισεις ξανα ραντεβου να σε συνδεσουν τωρα , ποσο καιρο παιρνει να ερθει παλι τεχνικος ? με ραντεβου δεν παει ? και κατι ακομα ειναι να ενεργοποιηθω την παρασκευη αν μεχρι τοτε δεν εχει ερθει τεχνικος τι γινεται? ο λογαριασμος αρχιζει κανονικα?

ευχαριστω και σορρυ αλλα ολιγον τι δε ξερω τι μου γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις

vasileios13
05-08-10, 00:45
Παιδιά όσοι κάνατε αίτηση στα νέα προγράμματα της HOL,ενεργοποιηθήκατε την προβλεπόμενη ημερομηνία ενεργοποίησης υπηρεσίας ή όχι; Εγώ περιμένω σήμερα να συνδεθώ (5-8-2010),γι'αυτό ρωτάω...;)

arial
05-08-10, 00:49
Εγω ημουν καλο παιδι, ηξεραν ποσο ηθελα να φυγω απο τον ΟΤΕ και με συνδεσαν 3 μερες νωριτερα απο την προβλεπομενη ημερομηνια :p

vasileios13
05-08-10, 09:47
Εγω ημουν καλο παιδι, ηξεραν ποσο ηθελα να φυγω απο τον ΟΤΕ και με συνδεσαν 3 μερες νωριτερα απο την προβλεπομενη ημερομηνια :p

Για να δουμε,θα με συνδέσουν σήμερα;

john84
05-08-10, 12:47
Παιδιά όσοι κάνατε αίτηση στα νέα προγράμματα της HOL,ενεργοποιηθήκατε την προβλεπόμενη ημερομηνία ενεργοποίησης υπηρεσίας ή όχι; Εγώ περιμένω σήμερα να συνδεθώ (5-8-2010),γι'αυτό ρωτάω...;)

Ναι εγω ενεργοποιηθηκα κανονικα. μου ειχαν στειλει πρωτη ημερομηνια ενεργοποιησης 7/6 , αλλα στο site αλλαξε και πηγε 4/6 οποτε και ενεργοποιηθηκε μια χαρα...:oneup:

shadesofgrey
05-08-10, 13:40
εμενα ητανε να ενεργοποιηθει αυριο αλλα ο τεχνικος εκανε λαθος και μου ειπε οτι το κουτι με τις γραμμες ηταν κλειδωμενο και ετρεχα σαν χαζος να βρω το κλειδι ενω δεν ητανε κλειδωμενο και ουτε αναφορα εκανε για το συμβαν και με πηρανε τηλ μετα απο 3 δικα μου τηλεφωνα χτες για να με συνδεσουν δευτερα 3 μερες αργοτερα να δουμε αντε γιατι θελουμε να παμε και διακοπες παει το εισιτηριο ευτυχως το αλλαξα.:down:

alexandros
05-08-10, 15:49
Υπομονή!!!

BELIS
06-08-10, 10:41
Νέα αριθμοδότηση στην Αγιά Παρασκευή στο σπίτι της ξαδέρφης μου ενεργοποιήθηκε χθες 05-08-2010κυριολεκτικά μετά από 15 μέρες (2 εβδομάδες) από όταν έκανε την online αίτηση!Προσωπικά εντυπωσιάστηκα!

@ ADSLgr.com All rights reserved.