PDA

Επιστροφή στο Forum : Getright wont shut down



Gordito
17-06-06, 02:10
1)Οταν κατεβαζω ενα αρχειο με το getright και του δινω την εντολη να κλεινει τα windows μολις τελειωσει αυτο δεν υπακουει.Δεν εχω παρατηρησει αν βγαζει καποιο μηνυμα λαθους,κατεβαζει σωστα τα αρχεια αλλα δεν κανει shut down.Προφανως οφειλεται σε καποιο απο τα προγραμματα που ειναι ανοικτα αλλλα ποιο να ειναι αυτο?
2)Το firewall μου κοβει το getright και ας εχω δωσει εγω εντολη allow all.Μιλαμε για το Κεριο και μαλιστα δεν με ρωταει αν θα το κοψει αλλα μου βγαζει ενα μηνυμα "Intrusion alert".To εχει αντιμετωπισει κανεις?
Eυχαριστω!!

no_logo
17-06-06, 02:26
νομίζω πως την απάντηση τι δίνεις και εσύ ο ίδιος, λογικά είναι το kerio. Αν υπάρχει κάποιο log σε αυτό το firewall θα πρέπει να έχει καταγράψει και τα "κοψίματα" του getright όταν προσπαθεί να κλείσει το pc

Gordito
17-06-06, 15:09
νομίζω πως την απάντηση τι δίνεις και εσύ ο ίδιος, λογικά είναι το kerio. Αν υπάρχει κάποιο log σε αυτό το firewall θα πρέπει να έχει καταγράψει και τα "κοψίματα" του getright όταν προσπαθεί να κλείσει το pc
To βασικο μου προβλημα ειναι οτι δε μου κλεινει τα windows οταν τελειωσει τα downloads.Kαι παω να κανω download το ΚΕRΙΟ μου βγαζει ενα intrusion alert αλλα δε με ρωταει αν θα το επιτρεψω η οχι,το κοβει ουτως η αλλως

no_logo
17-06-06, 15:18
To βασικο μου προβλημα ειναι οτι δε μου κλεινει τα windows οταν τελειωσει τα downloads.Kαι παω να κανω download το ΚΕRΙΟ μου βγαζει ενα intrusion alert αλλα δε με ρωταει αν θα το επιτρεψω η οχι,το κοβει ουτως η αλλως

με κλειστό το kerio υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο shut down ή στο κατέβασμα;

Δεν είναι δυνατόν πάντως να μην μπορείς να το ρυθμίσεις. κοίτα αν υπάρχει κάποιο φόρουμ της sunbelt που βγάζει πλέον το kerio. Ισως εκεί να μπορείς να βρεις από που μπορείς να το ρυθμίσεις

Gordito
17-06-06, 20:16
με κλειστό το kerio υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο shut down ή στο κατέβασμα;

Δεν είναι δυνατόν πάντως να μην μπορείς να το ρυθμίσεις. κοίτα αν υπάρχει κάποιο φόρουμ της sunbelt που βγάζει πλέον το kerio. Ισως εκεί να μπορείς να βρεις από που μπορείς να το ρυθμίσεις
να σου πω αν κλεισω το kerio αρχιζει και κατεβαζει κανονικα.Στις επιλογες του firewall εχει ενα application behaviour blocking το οποιο φανταζομαι αν το απενεργοποιησω θα κατεβαζει κανονικα το getright αλλα χανω σε θεμα ασφαλειας.Το θεμα ειναι γιατι το βλεπει σαν intrusion:hmm: :hmm:
Να απενεργοποιησω το firewall δεν ειναι υγιης τροπος αντιμετωπισης,να αφηνω ολο το βραδυ τον υπολογιστη "αφυλαχτο";)

@ ADSLgr.com All rights reserved.