PDA

Επιστροφή στο Forum : "Δεν το πιστεύω ότι επιλέξατε να φύγετε τώρα...!!"



octap
21-07-10, 16:21
Για διάφορους λόγους αποφάσισα, ύστερα απο 4-5 χρόνια, να "αφήσω" την Tellas και να περάσω στην HOL.

Εχθές το πρωί κατέθεσα την αίτηση στην HOL, σήμερα το μεσημέρι (πριν λίγο δηλαδή) χτυπάει το σταθερό μου.

Μια γυναικεία φωνή στην άλλη άκρη της γραμμής να με χαιρετίζει με περίσσια καλοσύνη και τρελή φρεσκάδα.
- "Σας καλώ απο την wind...λαβαμε ένα αίτημα σας σχετικά με την διακοπη της συνεργασίας σας με την εταιρία μας...(και σε αυτό το σημείο τα δίνει όλα)...ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ....ΔΕΝ το πιστευω το χρονικο σημείο που επιλέξατε να κάνετε κάτι τέτοιο! Πριν ακριβως μια εβδομάδα η εταιρία ανακοίνωσε οτι λόγω οικονομικής κρίσης, και μόνο για τους παλιούς συνδρομητές όπως είστε εσείς, δεν θα πληρώσετε τίποτα για τους επομενους 4 μήνες."

"Μου τα λέτε αυτά επειδή λάβατε το αίτημα απο την HOL.........επειδή φεύγω?"

"ΟΧΙ !...ισχύει για όλους τους παλαιούς συνδρομητές!"

μπλα μπλα μπλα...

Λοιπόν, για να μην το πολυλογώ...δεν με ενδιαφέρει καθολου η συγκεκριμένη προσφορά και ούτε θα έμπαινα για αυτό το λόγο να ακυρώσω μια απόφαση που έχω πάρει ήδη, να μετακομίσω στην HOL (δεν αναφέρω κάποιο απο τους λόγους που μετακομίζω, και δεν υποννοώ ότι είμαι απαραίτητα δυσαρεστημένος απο την Tellas)

Από απλή περιέργια και μόνο, είπα να ψάξω να βρω κάποιο δελτίο τύπου, κάποια ανακοίνωση στο site της Wind για αυτήν την περιβόητη προσφορά. Μέσα στα newsletters των 2 τελευταίων μηνών τουλάχιστον δεν βρήκα κάτι. Έκανα και ένα πρόχειρο ψάξιμο και στο forum εδω (που ομολογώ ότι εδω και αρκετά χρόνια δεν επισκέπτομαι συχνά)...δεν βρήκα κάτι.

Παρακαλώ ενημερώστε με ΑΝ ισχύει πράγματι αυτή η προσφορά για τους παλιούς συνδρομητές (τι εννοεί "παλιούς" βέβαια είναι λίγο γενικό...να πούμε αυτοί που έχουνε κλείσει 12 μήνες?...ίσως). Να θυμήσω, μου ανέφερε ρητώς.... 4 μήνες χωρίς πάγιο για όλους τους παλιούς συνδρομητές της Τελλας...

Διαφορετικά...παρακαλώ όπως επικοινωνήσετε ΟΛΟΙ οι ενδιαφερόμενοι με την κ. αφαίρεση προσωπικών στοιχείων (13800 ...9) την οποία είχα την συνομιλία να σας ενημερώσει. Απο την στιγμή, που όπως με ενημέρωσε είναι κάτι επίσημο και για όλους, δεν θα έχει κανένα πρόβλημα να ενημερώσει η ίδια ή κάποιος συνάδελφός της για την συγκεκριμένη προσφορά και εσας που δεν φέυγετε αλλα είστε παλιοί συνδρομητές.
Σε περίπτωση που δεν θυμάται ακριβώς την συγκεκριμένη προσφορα... μπορείτε να αναφερθείτε στην (όπως επιβάλεται) ηχογραφημένη συνομιλία της μαζί μου την Τετάρτη 21/07/2010 και ώρα ...περίπου 14.15....ονομάζομαι αφαίρεση προσωπικών στοιχείων

Ευχαριστώ πολύ και χαίρομαι που φέρνω στους συν-συνδρομητές μου ένα τόσο όμορφο νέο.

........Auto merged post: octap πρόσθεσε 69 λεπτά και 49 δευτερόλεπτα αργότερα ........

...Εχω επικοινωνήσει, και υποτίθεται ότι περιμένω call back απο την συγκεκριμένη υπάλληλο. Θέλω να την ρωτήσω να μου υποδείξει την ανακοίνωση την τελλας που αναφέρει την συγκεκριμένη προσφορά.


(ελπίζω να έχουνε καταλάβει το ύφος μου όσοι διαβάσαν όλα τα παραπάνω........)

τους έχω σιχαθεί όλους....πραγματικά....
...έχω σιχαθεί να με μεταχειρίζονται λες και είμαι πρόβατο...λες και πρέπει όπως-και-δήποτε να είμαι άσχετος και να χάφτω ότι παραμύθι σκαρφίζεται ο κάθε καριερίστας - άσχετος προιστάμενος, και αναθέτει στα κοριτσάκια και τα αγοράκια των helpdesks, υφιστάμενους του, να μου πασάρουν.

Δεν θέλω να επεκταθώ...τους έχω βαρεθεί...

Barlong
21-07-10, 16:27
Όλα αυτά γιατί σου έκαναν μια προσφορά για να μην σε χάσουν από πελάτη? Ηρεμιαααααα

octap
21-07-10, 16:45
Όλα αυτά για τα παραμύθια που έχω (έχουμε) φάει τόσα και τόσα χρόνια...
Που υπότιμούν την νοημοσύνη μου (μας)....

1000 φορές να σου λένε με σοβαρότητα και ειλικρίνια την αλήθεια και όχι ότι μπαρούφα τους έρθει. Στην συγκεκριμένη περίπτωση ας λένε στον κόσμο: "αποφάσισες να φύγεις? Υπάρχει κάποιος λόγος ...κάποιο παράπονο που έχεις και ίσως μπορέσουμε να το λύσουμε? Και μαζί με αυτό να σου προσφέρουμε 4 μήνες free αν μείνεις, ναι κάνουμε ότι μπορούμε γιατι είναι σημαντικό να μην χάνουμε πελάτες" ...απλά και σταράτα. Ποιος ο λόγος να σου αραδιάζουν την μπαρούφα όμως...απο βίτσιο, απο συνήθεια? Απο τι και γιατί?

akkiiss55
21-07-10, 16:54
Όλα αυτά για τα παραμύθια που έχω (έχουμε) φάει τόσα και τόσα χρόνια...
Που υπότιμούν την νοημοσύνη μου (μας)....

1000 φορές να σου λένε με σοβαρότητα και ειλικρίνια την αλήθεια και όχι ότι μπαρούφα τους έρθει. Στην συγκεκριμένη περίπτωση ας λένε στον κόσμο: "αποφάσισες να φύγεις? Υπάρχει κάποιος λόγος ...κάποιο παράπονο που έχεις και ίσως μπορέσουμε να το λύσουμε? Και μαζί με αυτό να σου προσφέρουμε 4 μήνες free αν μείνεις, ναι κάνουμε ότι μπορούμε γιατι είναι σημαντικό να μην χάνουμε πελάτες" ...απλά και σταράτα. Ποιος ο λόγος να σου αραδιάζουν την μπαρούφα όμως...απο βίτσιο, απο συνήθεια? Απο τι και γιατί?

σωστα...απαραδεκτο να σ προσφερουν 4 μηνες δωρο για να παραμεινεις στν τελας...
ολες οι εταιριες εχουν καμπανιες για να καλουν τους προς ακυρωση συνδρομητες για να παραμεινουν.αν αυτο σε δυσαρεστει,δν μπορω να εκφρασω λογια κ αποψη
επιλογη σ ειναι βεβαια να πας σε αλλο παροχο και να αποδεχτεις ή να απορριψης τν προσφορα π σ δινει ο προηγουμενος.αυτο δε σημαινει οτι θα βγουμε κ στα καναλια κ στους δρομους με πλακατ επειδη σ κανει καποιος μια προσφορα...

μπλες
21-07-10, 17:04
Για διάφορους λόγους αποφάσισα, ύστερα απο 4-5 χρόνια, να "αφήσω" την Tellas και να περάσω στην HOL.

Εχθές το πρωί κατέθεσα την αίτηση στην HOL, σήμερα το μεσημέρι (πριν λίγο δηλαδή) χτυπάει το σταθερό μου.

Μια γυναικεία φωνή στην άλλη άκρη της γραμμής να με χαιρετίζει με περίσσια καλοσύνη και τρελή φρεσκάδα.
- "Σας καλώ απο την wind...λαβαμε ένα αίτημα σας σχετικά με την διακοπη της συνεργασίας σας με την εταιρία μας...(και σε αυτό το σημείο τα δίνει όλα)...ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ....ΔΕΝ το πιστευω το χρονικο σημείο που επιλέξατε να κάνετε κάτι τέτοιο! Πριν ακριβως μια εβδομάδα η εταιρία ανακοίνωσε οτι λόγω οικονομικής κρίσης, και μόνο για τους παλιούς συνδρομητές όπως είστε εσείς, δεν θα πληρώσετε τίποτα για τους επομενους 4 μήνες."

"Μου τα λέτε αυτά επειδή λάβατε το αίτημα απο την HOL.........επειδή φεύγω?"

"ΟΧΙ !...ισχύει για όλους τους παλαιούς συνδρομητές!"

μπλα μπλα μπλα...

Λοιπόν, για να μην το πολυλογώ...δεν με ενδιαφέρει καθολου η συγκεκριμένη προσφορά και ούτε θα έμπαινα για αυτό το λόγο να ακυρώσω μια απόφαση που έχω πάρει ήδη, να μετακομίσω στην HOL (δεν αναφέρω κάποιο απο τους λόγους που μετακομίζω, και δεν υποννοώ ότι είμαι απαραίτητα δυσαρεστημένος απο την Tellas)

Από απλή περιέργια και μόνο, είπα να ψάξω να βρω κάποιο δελτίο τύπου, κάποια ανακοίνωση στο site της Wind για αυτήν την περιβόητη προσφορά. Μέσα στα newsletters των 2 τελευταίων μηνών τουλάχιστον δεν βρήκα κάτι. Έκανα και ένα πρόχειρο ψάξιμο και στο forum εδω (που ομολογώ ότι εδω και αρκετά χρόνια δεν επισκέπτομαι συχνά)...δεν βρήκα κάτι.

Παρακαλώ ενημερώστε με ΑΝ ισχύει πράγματι αυτή η προσφορά για τους παλιούς συνδρομητές (τι εννοεί "παλιούς" βέβαια είναι λίγο γενικό...να πούμε αυτοί που έχουνε κλείσει 12 μήνες?...ίσως). Να θυμήσω, μου ανέφερε ρητώς.... 4 μήνες χωρίς πάγιο για όλους τους παλιούς συνδρομητές της Τελλας...

Διαφορετικά...παρακαλώ όπως επικοινωνήσετε ΟΛΟΙ οι ενδιαφερόμενοι με την κ. αφαίρεση προσωπικών στοιχείων (13800 ...9) την οποία είχα την συνομιλία να σας ενημερώσει. Απο την στιγμή, που όπως με ενημέρωσε είναι κάτι επίσημο και για όλους, δεν θα έχει κανένα πρόβλημα να ενημερώσει η ίδια ή κάποιος συνάδελφός της για την συγκεκριμένη προσφορά και εσας που δεν φέυγετε αλλα είστε παλιοί συνδρομητές.
Σε περίπτωση που δεν θυμάται ακριβώς την συγκεκριμένη προσφορα... μπορείτε να αναφερθείτε στην (όπως επιβάλεται) ηχογραφημένη συνομιλία της μαζί μου την Τετάρτη 21/07/2010 και ώρα ...περίπου 14.15....ονομάζομαι αφαίρεση προσωπικών στοιχείων

Ευχαριστώ πολύ και χαίρομαι που φέρνω στους συν-συνδρομητές μου ένα τόσο όμορφο νέο.

........Auto merged post: octap πρόσθεσε 69 λεπτά και 49 δευτερόλεπτα αργότερα ........

...Εχω επικοινωνήσει, και υποτίθεται ότι περιμένω call back απο την συγκεκριμένη υπάλληλο. Θέλω να την ρωτήσω να μου υποδείξει την ανακοίνωση την τελλας που αναφέρει την συγκεκριμένη προσφορά.


(ελπίζω να έχουνε καταλάβει το ύφος μου όσοι διαβάσαν όλα τα παραπάνω........)

τους έχω σιχαθεί όλους....πραγματικά....
...έχω σιχαθεί να με μεταχειρίζονται λες και είμαι πρόβατο...λες και πρέπει όπως-και-δήποτε να είμαι άσχετος και να χάφτω ότι παραμύθι σκαρφίζεται ο κάθε καριερίστας - άσχετος προιστάμενος, και αναθέτει στα κοριτσάκια και τα αγοράκια των helpdesks, υφιστάμενους του, να μου πασάρουν.

Δεν θέλω να επεκταθώ...τους έχω βαρεθεί...

φυγε φιλε μου μακρια απο δαυτους να μην σε βρουν τιποτα χειροτερα δες εμενα 2 μηνες χωρις τηλ ειμαι

uncharted
21-07-10, 17:16
(και σε αυτό το σημείο τα δίνει όλα)...ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ....ΔΕΝ το πιστευω το χρονικο σημείο που επιλέξατε να κάνετε κάτι τέτοιο! Πριν ακριβως μια εβδομάδα η εταιρία ανακοίνωσε οτι λόγω οικονομικής κρίσης, και μόνο για τους παλιούς συνδρομητές όπως είστε εσείς, δεν θα πληρώσετε τίποτα για τους επομενους 4 μήνες."
1) το μεμπτο δεν ειναι τοσο η προσφορα (που δεν ξερουμε αν ισχυει τελικα, αν κρινω απο το "λογιστηριο" τους), οσο η κοροιδια (βλ. 3)
2) οικονομικη κριση περναει ολος ο ομιλος wind, χρονια τωρα, γι' αυτο και προχωρουν σε αναδιαρθρωση χρεων (θα ειχε πλακα να τους το ανεφερες, που βρισκουν τα λεφτα και χαριζουν παγια :whistle:)
3) πριν ακριβως μια βδομαδα? :rofl: μπα, τα ιδια λεγανε και τον μαρτιο

επαναλαμβανω: η κοροιδια ειναι ΜΕΜΠΤΗ .-

akkiiss55
21-07-10, 17:21
1) το μεμπτο δεν ειναι τοσο η προσφορα (που δεν ξερουμε αν ισχυει τελικα, αν κρινω απο το "λογιστηριο" τους), οσο η κοροιδια (βλ. 3)
2) οικονομικη κριση περναει ολος ο ομιλος wind, χρονια τωρα, γι' αυτο και προχωρουν σε αναδιαρθρωση χρεων (θα ειχε πλακα να τους το ανεφερες, που βρισκουν τα λεφτα και χαριζουν παγια :whistle:)
3) πριν ακριβως μια βδομαδα? :rofl: μπα, τα ιδια λεγανε και τον μαρτιο

επαναλαμβανω: η κοροιδια ειναι ΜΕΜΠΤΗ .-

η προσφορα μπαινει κανονικοτατα στους λογαριασμους τ συνδρομητη.
δε χανεται ουτε ενας μηνας απο τη συμφωνια π γινεται με τν πελατη

octap
21-07-10, 17:28
Μπορεί να γράφω για το σημερινό περιστατικό που έτυχε να είναι στην Τελλας αλλα πραγματικά δεν τα βάζω με την Τελλας συγκεκριμένα. Ολο το σύστημα έχει γίνει μη χειρότερα και τα βάζω με όλους και όπως λεώ, τους έχω βαρεθεί.

Κάποτε, πριν κάποια χρόνια (όταν συμμετείχα ενεργα στο adslgr) τα βασικά προβλήματα μας ήταν οι ταχύτητες και το φόρτωμα των dslam σε καποιες περιοχες, τα downtimes, τις τιμές του adsl στην Ελλαδα και κάτι τέτοια. Τώρα τα βασικότερα παράπονα είναι για την άθλια εξυπηρέτηση (εξαπάτηση) πελατών, για τις κρυμμένες χρεώσεις, για τον ηθελημένες καθυστερήσεις αιτήσεων μεταφοράς απο την εταιρία που "χάνει" πελάτη, για κλειδωμένες ταχύτητες (βλ. τελλας), για τηλεφωνικά κέντρα απρόσωπα που στις μισές επιλογές σου απαντάει ηχογραφημένη πληροφορία και όχι φυσικό πρόσωπο και γενικά η όλη νοοτροπία του να μην σέβονται τους πελάτες και να ψάχνουν να βρουν τρόπους είτε να τον κοροιδέψουν, είτε να τον πληροφορήσουν ψευδώς ή παραπληροφορήσουν κτλ κτλ...

Πως να ξεχάσω...εγω και μαζί μου άλλοι 1000δες πρωην συνδρομητές της forthnet, που μας ήρθε σπίτι ύστερα απο 2 και 3 χρόνια ειδοποίηση ότι χρωστάμε (για συνδρομές τρίμηνες τότε, όπως τις έδινε η forthnet, που έπρεπε να ΠΡΟ-ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ για να σου ανοίξουν). Και όποιος ΕΤΥΧΕ να είχε σε κάποιο συρτάρι κρατημένη απόδειξη του έλεγαν "συγνώμη λάθος". Επεστρεψε η forthnet, σε όσους "τσίμπησαν" και πήγαν και πλήρωσαν το υποτιθέμενο χρέος τους τα λέφτα πίσω αφου θα έπρεπε να καταλαβουν ότι έχουν κάνει ...πατάτα? (αν δεν έγινε ηθελημένα βέβαια).

Όπως είπα και στην αρχή, το πρόβλημα μου είναι γενικό...και όχι με την Τελλας. Και γιατί κάποιος ρώτησε, που είναι το κακό που μου κάνουν μια προσφορά απο την τελλας για να μείνω, άσχετα αν και αυτό το κάνουν προσπαθώντας να με κοροιδέψουν....αναφέρω ελάχιστα απο αυτα που έχουνε δει τα μάτια μου τόσα χρόνια......γιατί είμαι αγανακτισμένος....γιατί δεν με ενδιαφέρει πλέον να γράφω και το ονομά μου δημόσια και αυτού που νομίζει ότι μπορεί να το παίζει έξυπνος με οποιονδήποτε υποτίθεται εξυπηρετεί μέσω τηλεφώνου.

μπλες
21-07-10, 17:37
εμενα παντως μου ειχαν πει οτι το παγ. θα ειναι 15€ και στους λογαριασμους που ερχωνται ναι λογαριασμους μην γελατε μου στελνουν και λογαριασμους ασχετα αν τηλ δεν εχω 2 μηνες το παγειο ειναι 25€ ειναι απατη

alex24
21-07-10, 17:51
εμενα παντως μου ειχαν πει οτι το παγ. θα ειναι 15€ και στους λογαριασμους που ερχωνται ναι λογαριασμους μην γελατε μου στελνουν και λογαριασμους ασχετα αν τηλ δεν εχω 2 μηνες το παγειο ειναι 25€ ειναι απατη

Kαι μενα ητανε 3 μηνες δωρο και τελικα πληρωσα 42 ευρο και θα μου επιστρεψουνε οταν φυγω χαχα!!Εκανα αιτηση ηδη για hol ασε που το τηλ μια λειτουργει μια οχι και οποτε του καπνισει λεει και οτι <<το τηλεφωνο δεν λειτουργει για τεχνικους λογους>> ενω ειναι μια χαρα οτι να ναι ηδη συμπληρωσα ενα μηνα και το εχω μετανιωσει κιολας:p

gfevran
21-07-10, 17:56
Οσο για την προσφορά είναι εύκολο να το διαπιστώσης αν ισχύει, με ερώτηση σε ενα απο τα καταστήματα της Wind!

akkiiss55
21-07-10, 18:10
Οσο για την προσφορά είναι εύκολο να το διαπιστώσης αν ισχύει, με ερώτηση σε ενα απο τα καταστήματα της Wind!

απο τα καταστηματα μαλλον δε γνωριζουν τη διαδικασια αυτη...

iliask
21-07-10, 19:40
συνηθισμένη πρακτική που πρέπει να την εκμεταλευονται ολοι μιας και ο πολέμος έιναι εντονος αναμέσα στις εταιρίες ( προς όφελος μας ) Ετσι έκαναν και στα κινητά και μου έδωσε η wind 6 μήνες πάγια δώρο ( στο κινητό) Τωρα η hol μου έστειλε μυνημα για 2 μήνες δώρεαν πάγια όποτε θα πάρω τελλάς που έχω και στα σταθερά να δώ αμα παίζει η προσφορά για τους 4 μήνες .........
Αυτα γίνονται μόνο μέσω τηλεφωνου ! Στο καταστημα δεν ξέρουν τίποτα .

nyannaco
21-07-10, 19:58
Κι εμένα το Μάρτιο μου πρότειναν 4 μήνες δώρο για να μη φύγω, δεν είναι πρωτότυπο. Μάλλον πάγια πολιτική είναι (όταν σου φεύγουν καραβιές, φτιάχνεις και την ανάλογη πολιτική :twisted:).
Δεν μου είπαν βέβαια τα φίδια περί προσφοράς σε όλους τους παλιούς, μου το πούλησαν σαν αποζημίωση επειδή η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι ήταν τα προβλήματα ημερών με τηλέφωνο και net που είχαν προηγηθεί.

chaos38
21-07-10, 20:36
Ελεος...ρε παιδια πιστευετε οτι η wind ειναι ή μοναδικη εταιρια που κανει καποιο δωρο σε πελατη της για να μην φυγει ?

Αυτη η διαδικασια της αντιπροσφορας ισχυει σχεδον παντου......

Μην τρελαθουμε κιολας....

psylos
21-07-10, 23:40
Συγκεκριμενα για καθε πελατη που κανει φορητοτητα υπαρχει απο το νομο συγκεκριμενη διορια μεσα στην οποια η παλια εταιρεια μπορει να προσπαθησει να κρατησει τον πελατη... Ειτε μιλαμε για σταθερο τηλεφωνο ειτε για κινητο.

Aias
21-07-10, 23:59
Σε ολες τις εταιριες υπαρχει τμημα που κοιταει να κρατησει τους πελατες και αναλογα κανουν προσφορες.Που να δεις τι θα σου ελεγαν αν ειχε και καμια βλαβη και εφευγες για αυτον τον λογο.

Χαλαρωσε πηγαινε οπου γουσταρεις

beeftech
23-07-10, 15:25
τί θα λέγανε; επειδή τώρα είμαι στην κατάσταση που περιγράφεις

Ax0R7aG0z
23-07-10, 15:38
Χαρίζοντάς σου τους 4 μηνες σε δεσμεύουν για τους υπόλοιπους 8 (σύνολο ένας χρόνος);
Αν οχι, άφησε τους να σου τους κεράσουν και φύγε μετά...
Που ξέρεις, μπορεί να σου κεράσουν ακόμα 4!!!
Τζάμπα ίντερνετ!!!
Αφού δεν έπιασε το γρύλορούτερ...

μπλες
23-07-10, 20:05
Χαρίζοντάς σου τους 4 μηνες σε δεσμεύουν για τους υπόλοιπους 8 (σύνολο ένας χρόνος);
Αν οχι, άφησε τους να σου τους κεράσουν και φύγε μετά...
Που ξέρεις, μπορεί να σου κεράσουν ακόμα 4!!!
Τζάμπα ίντερνετ!!!
Αφού δεν έπιασε το γρύλορούτερ...

το καθολουρουτερ το ξερετε !ειναι η νεα υπηρεσια απο την τελασ μου την παρεχουν εμενα εδω και δυο μηνες οποιος ενδιαφερετε πληρ. εδω http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=399087 :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

beeftech
23-07-10, 20:56
είναι καινούρια τεχνολογία. routerless adsl.

αντί να έχεις εσύ το ρουτερόνι

συνδέεις κατ'ευθείαν το lan του πισί σου στον τοίχο.

(πλάκα πλάκα, καλύτερα να κοτσάρεις το ρούτερ σου στην εισαγωγή κάτω στην πολυκατοικία... )

akkiiss55
23-07-10, 23:29
Χαρίζοντάς σου τους 4 μηνες σε δεσμεύουν για τους υπόλοιπους 8 (σύνολο ένας χρόνος);
Αν οχι, άφησε τους να σου τους κεράσουν και φύγε μετά...
Που ξέρεις, μπορεί να σου κεράσουν ακόμα 4!!!
Τζάμπα ίντερνετ!!!
Αφού δεν έπιασε το γρύλορούτερ...

αν εισαι νεος εξακολουθει να ισχυει το συμβολαιο κ οι οροι αυτου.αν ειναι ανω τ ενος ετους τοτε την κανεις οποτε θες

tempo
23-07-10, 23:38
πάντως ο φίλος έχει δίκιο και καλά κάνει και φεύγει.....
μου θύμισε πριν απο μερικούς μήνες που πήρα τηλ. εταιρεία κινητής τηλεφωνίας να ρωτήσω για την επιδότηση που έχω και αν υπάρχει κανένα δωράκι αν ξανακάνω συμβόλαιο μαζί τους (το συμβόλαιο μου είχε λήξει 1 χρόνο πριν και έτσι ήμουν ελεύθερος να φύγω).....70 ευρώ επιδότηση μου λένε.....είναι η τελευταία και καλύτερη προσφορά σας; τους λέω.......ναι μου λένε,δεν μπορεί να γίνει τίποτα καλύτερο.
όταν πήραν την αίτηση μεταφοράς σε άλλη εταιρεία με πήραν τηλέφωνο και μου πρότειναν 250ευρώ επιδότηση και 20% μείωση στο πάγιο για 1 χρόνο......

αρνήθηκα ευγενικά!

μπλες
24-07-10, 08:24
είναι καινούρια τεχνολογία. routerless adsl.

αντί να έχεις εσύ το ρουτερόνι

συνδέεις κατ'ευθείαν το lan του πισί σου στον τοίχο.

(πλάκα πλάκα, καλύτερα να κοτσάρεις το ρούτερ σου στην εισαγωγή κάτω στην πολυκατοικία... )

Άσε που είναι και οικολογικό αφού κάνει και οικονομία στο ρευμα
καθολουρουτερ απο την wind:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

akkiiss55
24-07-10, 11:10
πάντως ο φίλος έχει δίκιο και καλά κάνει και φεύγει.....
μου θύμισε πριν απο μερικούς μήνες που πήρα τηλ. εταιρεία κινητής τηλεφωνίας να ρωτήσω για την επιδότηση που έχω και αν υπάρχει κανένα δωράκι αν ξανακάνω συμβόλαιο μαζί τους (το συμβόλαιο μου είχε λήξει 1 χρόνο πριν και έτσι ήμουν ελεύθερος να φύγω).....70 ευρώ επιδότηση μου λένε.....είναι η τελευταία και καλύτερη προσφορά σας; τους λέω.......ναι μου λένε,δεν μπορεί να γίνει τίποτα καλύτερο.
όταν πήραν την αίτηση μεταφοράς σε άλλη εταιρεία με πήραν τηλέφωνο και μου πρότειναν 250ευρώ επιδότηση και 20% μείωση στο πάγιο για 1 χρόνο......

αρνήθηκα ευγενικά!

καλα σιγουρα...ο καθεις κανει τις επιλογες τ κ πορευεται.ανοιχτη αγορα εχομε και διαλεγουμε απο τον παγκο τι θα ψωνισουμε...εχουμε δικαιωμα επιλογης

dennis2006
24-07-10, 16:19
4 μηνες χωρις παγιο? αυτο μου θυμιζει πριν καποιους μηνες που βγηκαν και ελεγαν οτι θα μας εκαναν δωρο 2 παγια για την ταλαιπωρια που ειχαμε με τι διακοπες. φυσικα ΠΟΤΕ δεν εγινε κατι τετοιο. εμενα συνεχιζουν ακομη και με χρεωνουν το modem 4 μηνες μετα το τελος 12 μηνων και οποτε πηγαινω να κανω παραπονα στο καταστημα μου λενε περιμενετε να ερθει και ο αλλος λογαριασμος.

μπλες
24-07-10, 17:54
4 μηνες χωρις παγιο? αυτο μου θυμιζει πριν καποιους μηνες που βγηκαν και ελεγαν οτι θα μας εκαναν δωρο 2 παγια για την ταλαιπωρια που ειχαμε με τι διακοπες. φυσικα ΠΟΤΕ δεν εγινε κατι τετοιο. εμενα συνεχιζουν ακομη και με χρεωνουν το modem 4 μηνες μετα το τελος 12 μηνων και οποτε πηγαινω να κανω παραπονα στο καταστημα μου λενε περιμενετε να ερθει και ο αλλος λογαριασμος. εγω τη να πω που μου ειχαν πει αλλο παγιο απο αυτο που ερχετε στο λογαριαμο και μαλιστα χωρις να εχω τηλ. και νετ ειναι εταιρεια για τα μπαζα :down::down::down::down:

Ax0R7aG0z
24-07-10, 18:49
Αν υπέγραψες κάτι διαφορετικό από αυτό που πληρώνεις είναι παράνομοι και θα σου τα επιστρέψουν,
αν όμως σε χρεώνουν τα 'ψιλά γράμματα' την πάτησες...

μπλες
24-07-10, 19:22
το συμβόλαιο λεει μονο το πρόγραμμα οχι την τιμή τι τα θες βρίσκεις άκρη με αυτούς εδω πάω για τρεις μήνες νεκρή γραμμή και δεν βρίσκω άκρη θα βρω για την τιμή που μου έταξαν τα λαμογια απο το τηλ

Ax0R7aG0z
24-07-10, 19:44
Φαντάζομαι πως έχεις κάνει τις απαραίτητες ενέργειες με τη ΕΕΕΤ έτσι; Καταγγελίες και τα σχετικά;
Γιατί αν έχεις σοβαρό πρόβλημα μην περιμένεις να λυθεί με την γκρίνια και μόνο:mad:
Είναι λίγο αργοκίνητα καράβια...

olzi
24-07-10, 23:41
Για διάφορους λόγους αποφάσισα, ύστερα απο 4-5 χρόνια, να "αφήσω" την Tellas και να περάσω στην HOL.

Εχθές το πρωί κατέθεσα την αίτηση στην HOL, σήμερα το μεσημέρι (πριν λίγο δηλαδή) χτυπάει το σταθερό μου.

Μια γυναικεία φωνή στην άλλη άκρη της γραμμής να με χαιρετίζει με περίσσια καλοσύνη και τρελή φρεσκάδα.
- "Σας καλώ απο την wind...λαβαμε ένα αίτημα σας σχετικά με την διακοπη της συνεργασίας σας με την εταιρία μας...(και σε αυτό το σημείο τα δίνει όλα)...ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ....ΔΕΝ το πιστευω το χρονικο σημείο που επιλέξατε να κάνετε κάτι τέτοιο! Πριν ακριβως μια εβδομάδα η εταιρία ανακοίνωσε οτι λόγω οικονομικής κρίσης, και μόνο για τους παλιούς συνδρομητές όπως είστε εσείς, δεν θα πληρώσετε τίποτα για τους επομενους 4 μήνες."

"Μου τα λέτε αυτά επειδή λάβατε το αίτημα απο την HOL.........επειδή φεύγω?"

"ΟΧΙ !...ισχύει για όλους τους παλαιούς συνδρομητές!"

μπλα μπλα μπλα...

Λοιπόν, για να μην το πολυλογώ...δεν με ενδιαφέρει καθολου η συγκεκριμένη προσφορά και ούτε θα έμπαινα για αυτό το λόγο να ακυρώσω μια απόφαση που έχω πάρει ήδη, να μετακομίσω στην HOL (δεν αναφέρω κάποιο απο τους λόγους που μετακομίζω, και δεν υποννοώ ότι είμαι απαραίτητα δυσαρεστημένος απο την Tellas)

Από απλή περιέργια και μόνο, είπα να ψάξω να βρω κάποιο δελτίο τύπου, κάποια ανακοίνωση στο site της Wind για αυτήν την περιβόητη προσφορά. Μέσα στα newsletters των 2 τελευταίων μηνών τουλάχιστον δεν βρήκα κάτι. Έκανα και ένα πρόχειρο ψάξιμο και στο forum εδω (που ομολογώ ότι εδω και αρκετά χρόνια δεν επισκέπτομαι συχνά)...δεν βρήκα κάτι.

Παρακαλώ ενημερώστε με ΑΝ ισχύει πράγματι αυτή η προσφορά για τους παλιούς συνδρομητές (τι εννοεί "παλιούς" βέβαια είναι λίγο γενικό...να πούμε αυτοί που έχουνε κλείσει 12 μήνες?...ίσως). Να θυμήσω, μου ανέφερε ρητώς.... 4 μήνες χωρίς πάγιο για όλους τους παλιούς συνδρομητές της Τελλας...

Διαφορετικά...παρακαλώ όπως επικοινωνήσετε ΟΛΟΙ οι ενδιαφερόμενοι με την κ. αφαίρεση προσωπικών στοιχείων (13800 ...9) την οποία είχα την συνομιλία να σας ενημερώσει. Απο την στιγμή, που όπως με ενημέρωσε είναι κάτι επίσημο και για όλους, δεν θα έχει κανένα πρόβλημα να ενημερώσει η ίδια ή κάποιος συνάδελφός της για την συγκεκριμένη προσφορά και εσας που δεν φέυγετε αλλα είστε παλιοί συνδρομητές.
Σε περίπτωση που δεν θυμάται ακριβώς την συγκεκριμένη προσφορα... μπορείτε να αναφερθείτε στην (όπως επιβάλεται) ηχογραφημένη συνομιλία της μαζί μου την Τετάρτη 21/07/2010 και ώρα ...περίπου 14.15....ονομάζομαι αφαίρεση προσωπικών στοιχείων

Ευχαριστώ πολύ και χαίρομαι που φέρνω στους συν-συνδρομητές μου ένα τόσο όμορφο νέο.

........Auto merged post: octap πρόσθεσε 69 λεπτά και 49 δευτερόλεπτα αργότερα ........

...Εχω επικοινωνήσει, και υποτίθεται ότι περιμένω call back απο την συγκεκριμένη υπάλληλο. Θέλω να την ρωτήσω να μου υποδείξει την ανακοίνωση την τελλας που αναφέρει την συγκεκριμένη προσφορά.


(ελπίζω να έχουνε καταλάβει το ύφος μου όσοι διαβάσαν όλα τα παραπάνω........)

τους έχω σιχαθεί όλους....πραγματικά....
...έχω σιχαθεί να με μεταχειρίζονται λες και είμαι πρόβατο...λες και πρέπει όπως-και-δήποτε να είμαι άσχετος και να χάφτω ότι παραμύθι σκαρφίζεται ο κάθε καριερίστας - άσχετος προιστάμενος, και αναθέτει στα κοριτσάκια και τα αγοράκια των helpdesks, υφιστάμενους του, να μου πασάρουν.

Δεν θέλω να επεκταθώ...τους έχω βαρεθεί...

Άστα να πάνε έτσι είναι όπως τα λες

μπλες
25-07-10, 11:07
Φαντάζομαι πως έχεις κάνει τις απαραίτητες ενέργειες με τη ΕΕΕΤ έτσι; Καταγγελίες και τα σχετικά;
Γιατί αν έχεις σοβαρό πρόβλημα μην περιμένεις να λυθεί με την γκρίνια και μόνο:mad:
Είναι λίγο αργοκίνητα καράβια...

εχω καει καταγγελιες εεττ ,συνηγορο καταναλωτη ,γενικη γραμματεια καταναλωτη εδω και δυο περιπου μηνες και κανενας δεν εχει παρει απαντηση απο την τελας
Μου ειπαν απο εεττ οτι δεν θα απαντησουν για λογο οτι τα εχουν κανει τοσο σαλατα που δεν ξερουν τη να πουν:worthy::worthy:

Ax0R7aG0z
25-07-10, 19:13
Ωραία πράματα!!!
Κουράγιο μπλε!!!

μπλες
25-07-10, 20:52
Ωραία πράματα!!!
Κουράγιο μπλε!!!

ευχαριστω να εισαι καλα φιλε μου:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.