PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέα σύνδεση και ....splitter, ποιός???



lightg3
17-06-06, 13:56
Χαιρετώ,
μετά από 7 μήνες στο νέο σπίτι στην Παλλήνη και μη μπορώντας να βάλω ADSL (είμαι σε PCM):sorry: :sorry: ,
βρήκα μια άκρη;) , που θα κοιτάξει να δεί αν μπορεί να με συνδέσουν στο σπίτι, απο άλλο σημείο (από καφαο κατι τετράγωνα πιο κάτω, γιατί στο δικό μου τετράγωνο δεν υπάρχει ελεύθερη γραμμή) επειδή το έχει κάνει και σε άλλον γνωστό του αλλά σε άλλη περιοχή.
Τέλος πάντων, ας επλίσουμε ότι θα γίνει κάτι μέσα στην επόμενη εβδομάδα.

Τώρα στο ερώτημα μου, (έκανα search στο forum - topic αλλά έβγαζε πολλά αποτελέσματα που αναφέρονταν η λέξη splitter και δεν βρήκα κάτι σχετικό, βέβαια, είχα ρωτήσει και παλαιότερα αλλά απλά μου είχαν πεί ότι το προμηθεύει ο ΟΤΕ) επειδή, αν βάλω, θα βάλω γραμμή απο ΟΤΕ και σύνδεση από άλλον ISP, το Splitter (ISDN), ποιός και πότε το δίνει, π.χ. στο OTESHOP όταν κάνω την αίτηση για ενεργοποίηση, ή ο ISP όταν κάνω σύνδεση (σημειώνω ότι δεν θα πάρω BOX γιατί έχω το USR 9106), ή το αγοράζω εγώ από κάπου;;;;

Ευχαριστώ,

Αν υπάρχει απάντηση, παρακαλώ βάλτε το link για το topic, ή της σελίδας του ΟΤΕ ή του ISP που το αναφέρει. (είτε με PN)

emav
17-06-06, 14:28
Ρίξε μια ματιά εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=41076&highlight=splitter).

axeman
17-06-06, 14:28
Αν και δεν γνωρίζω ποιος θα σου φέρει το splitter μπορώ να σου πω ότι αν μπλεξεις στα πλοκάμια τους τότε πήγαινε και παρε ένα splitter με 7-8 € να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Έτσι εκανα εγώ και πήρα αυτό (http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?category=SPLITTER) και παίζει μια χαρά.

manoulamou
17-06-06, 15:09
Εγω επειδη βαριομουν να περιμενω πηρα αυτο που λεει ο axeman
αλλα δεν λεει να πληρωσεις εστω και τοσα
ετσι κι αλλιως θα σου το φερει τσαμπα το courrier του ΟΤΕ!

lightg3
17-06-06, 16:59
Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας. Δεν είναι θέμα χρημάτων, απλά έλεγα αν το έδεινε κανείς επι τόπου.

(Sorry, αλλά απο οτι κατάλαβα εψαχνα μόνο στο topic ADSL OTE):sorry:

@ ADSLgr.com All rights reserved.