PDA

Επιστροφή στο Forum : Να κάνω migration?



Arkady
21-07-10, 18:52
Είμαι συνδρομητής Forthnet 2play εδώ κάμποσο καιρό, αλλά για διάφορους λόγους (χαμηλές ταχύτητες, συχνά disconnections, ανεκπαίδευτο CC κλπ κλπ) θέλω να φύγω.
Σκέφτομαι για το αντίστοιχο πακέτο της HOL.
Τι λέτε οι παλιοί συνδρομητές της, να γραφτώ στην HOL?

vasileios13
21-07-10, 19:06
Είμαι συνδρομητής Forthnet 2play εδώ κάμποσο καιρό, αλλά για διάφορους λόγους (χαμηλές ταχύτητες, συχνά disconnections, ανεκπαίδευτο CC κλπ κλπ) θέλω να φύγω.
Σκέφτομαι για το αντίστοιχο πακέτο της HOL.
Τι λέτε οι παλιοί συνδρομητές της, να γραφτώ στην HOL?

Εγώ το έκανα ήδη,τώρα που έβγαλε τα νέα πακέτα η HOL...

talidipa
27-07-10, 21:50
Τι περιοχή είσαι κι έχεις τόσο μεγάλο πρόβλημα? Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι φεύγοντας από τον ένα εναλλακτικό και πηγαίνοντας σε άλλον θα έισαι Οκ? Πωσ και δε γυρνάς ΟΤΕ?

Mike86
30-07-10, 16:36
Παίδες καλησπέρα,
για να μην ανοίγω νέο θέμα, θα θέλα να κάνω την ερώτησή μου εδώ.

Είμαι στον ΟΤΕ αλλά θελω να αλλάξω πάροχο. Ο λόγος είναι ότι θεωρώ ότι ο ΟΤΕ είναι αρκετά ακριβός σε σχέση με άλλες εταιρείες. Ναι μεν παρέχει πολύ καλό service αλλά από την άλλη θεωρώ τον εαυτό μου μακακα να τους δίνω τζάμπα λεφτά.

Η συνάδελφός μου στη δουλεια με προτρέπει να δοκιμάσω HOL, αλλά και αυτή δεν έχει και μεγάλη ιδέα από internet, παρόχους, προσφορές, συγκρίσεις κλπ. (όπως και εγώ βέβαια).
Θεωρείτε ότι η HOL είναι αξιόπιστη εταιρεία? Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο οικονομικό πακέτο, σταθερής τηλεφωνίας και adsl και ποιο είναι αυτό?
thnx

harris
30-07-10, 16:41
Κανείς δεν μπορεί να βάλει το χέρι του στην φωτιά και να προτείνει τον έναν ή τον άλλον πάροχο. Άλλοι είναι ευχαριστημένοι από τον πάροχό τους, και άλλοι όχι. Έχει να κάνει με πολλά, κάποια προβλεπόμενα, κάποια απρόβλεπτα ;)

Δυστυχώς οι αποφάσεις αυτές είναι προσωπικές. Διαβάστε αρκετά τα νήματα που υπάρχουν με τα θετικά και αρνητικά των παρόχων, και διαλέξτε αυτόν που σας φαίνεται ως ο πιο αξιόπιστος :)

Arkady
31-07-10, 12:09
Τι περιοχή είσαι κι έχεις τόσο μεγάλο πρόβλημα? Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι φεύγοντας από τον ένα εναλλακτικό και πηγαίνοντας σε άλλον θα έισαι Οκ? Πωσ και δε γυρνάς ΟΤΕ?

Δεν είναι θέμα περιοχής, αλλά ότι στην Τεχνική Υποστήριξη της Forthnet είναι όλοι τρομπέτες...
Δεν θέλω να γράψω σεντόνι για ότι πέρασα, αλλά απλά σου λέω ότι αναγκάστηκα και πλήρωσα ηλεκτρολόγο για να κοιτάξει όλο το σπίτι και να διαπιστώσει ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα στην εσωτερική εγκατάσταση.
Τελικά έστειλε η Forthnet τεχνικό της, ο οποίος διαπίστωσε ότι έχει πρόβλημα η γραμμή τους (υπάρχει βραχυκύκλωμα) αλλά δεν μπορούν να το λύσουν.

ΟΤΕ δεν πάω επειδή είναι ακριβός, ενώ στην HOL μπορώ να έχω κάποια ειδική έκπτωση.

vasileios13
31-07-10, 12:49
Δεν είναι θέμα περιοχής, αλλά ότι στην Τεχνική Υποστήριξη της Forthnet είναι όλοι τρομπέτες...
Δεν θέλω να γράψω σεντόνι για ότι πέρασα, αλλά απλά σου λέω ότι αναγκάστηκα και πλήρωσα ηλεκτρολόγο για να κοιτάξει όλο το σπίτι και να διαπιστώσει ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα στην εσωτερική εγκατάσταση.
Τελικά έστειλε η Forthnet τεχνικό της, ο οποίος διαπίστωσε ότι έχει πρόβλημα η γραμμή τους (υπάρχει βραχυκύκλωμα) αλλά δεν μπορούν να το λύσουν.

ΟΤΕ δεν πάω επειδή είναι ακριβός, ενώ στην HOL μπορώ να έχω κάποια ειδική έκπτωση.

Τι πάει να πει "δεν μπορούν να το λύσουν"... Να τους πιέσεις να βρεθεί λύση... Αλλιώς,αν έχεις 1 χρόνο στην υπηρεσία,σήκω και φύγε....:hmm:

Arkady
31-07-10, 12:54
Τι πάει να πει "δεν μπορούν να το λύσουν"... Να τους πιέσεις να βρεθεί λύση...
Δώσανε την βλάβη στον ΟΤΕ ο οποίος δεν διαπίστωσε πρόβλημα (χμ χμ). Η Forthnet είπε ότι θα στείλει τεχνικό της στο κέντρο να ελέγξει και αυτός, οπότε περιμένω.


Αλλιώς,αν έχεις 1 χρόνο στην υπηρεσία,σήκω και φύγε....:hmm:

Την έκανα ήδη την αίτηση.

Ingenius
31-07-10, 13:58
Δεν είναι θέμα περιοχής, αλλά ότι στην Τεχνική Υποστήριξη της Forthnet είναι όλοι τρομπέτες...
Δεν θέλω να γράψω σεντόνι για ότι πέρασα, αλλά απλά σου λέω ότι αναγκάστηκα και πλήρωσα ηλεκτρολόγο για να κοιτάξει όλο το σπίτι και να διαπιστώσει ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα στην εσωτερική εγκατάσταση.
Τελικά έστειλε η Forthnet τεχνικό της, ο οποίος διαπίστωσε ότι έχει πρόβλημα η γραμμή τους (υπάρχει βραχυκύκλωμα) αλλά δεν μπορούν να το λύσουν.

ΟΤΕ δεν πάω επειδή είναι ακριβός, ενώ στην HOL μπορώ να έχω κάποια ειδική έκπτωση.

Και γιατί δε φώναξες εξ αρχής τεχνικό της Forthnet; Δε στο πρότειναν οι ίδιοι από το CC πριν κάνεις οποιαδήποτε ενέργεια ή δεν το ζήτησες; :hmm:

Arkady
31-07-10, 16:50
Και γιατί δε φώναξες εξ αρχής τεχνικό της Forthnet; Δε στο πρότειναν οι ίδιοι από το CC πριν κάνεις οποιαδήποτε ενέργεια ή δεν το ζήτησες; :hmm:

Η Τεχνική Υποστήριξη μου είπε να φωνάξω πρώτα ηλεκτρολόγο. Όταν δεν διαπιστώθηκε πρόβλημα στην εσωτερική καλωδίωση απο τον έλεγχο του ηλεκτρολόγου, τότε εδέησαν να στείλουν τεχνικό.

tasanas
06-08-10, 01:13
Είναι κοινή πρακτική να χρεώνουν την επίσκεψη του τεχνικού όταν το πρόβλημα οφείλεται σε πρόβλημα της εγκατάστασης στο σπίτι και όχι στο δίκτυο. Γι αυτό η τεχνική υποστήριξη σου λέει να διασφαλίσεις ότι η εγκατάστασή σου είναι σωστή πριν έρθει ο τεχνικός. Αν ήσουν σίγουρος θα μπορούσες να μην καλέσεις ηλεκτρολόγο και να έρθει κατευθείαν ο τεχνικός.

@ ADSLgr.com All rights reserved.