PDA

Επιστροφή στο Forum : Δικια μου γραμμη 512 Απο οτε



brell
18-06-06, 11:26
Παρακαλω,αν καποιος γνωριζει ας με πληροφορησει:

1)Εχωντας δικια μου γραμμη adsl 512/128 απο τον ΟΤΕ και εχωντας provider την ΤΕΛΛΑΣ,
μπορω να βαλω username και password απο καποιο φιλο μου που ειναι με κουτι adsl in a box plus στη Forthnet και να συνδεθω στο internet με τη Forthnet του φιλου μου?
2)Χρειαζεται να κανω αλλαγες στο usrobotics 7005 modem μου?
3)Αν ναι,ποιες ειναι αυτες?
4)Επισης,αν φερω το lingsys 354g του φιλου μου,που ειναι συντονισμενο στη Forthnet,μπορω
να το λειτουργησω στη δικη μου γραμμη με τη Forthnet provider και τους κωδικους του φιλου
μου?
5)Tι αλλαγες θελει,ενδεχομενως, το συγκεκριμμενο modem/router για να λειτουργησει στη δικη μου γραμμη?

Ευχαριστω,προκαταβολικα,για τις οποιες απαντησεις.

ownagE_
18-06-06, 12:54
1) Ναι
2) Οχι, μονο να αλλαξεις username και password εκτός αν το modem σου ειναι κλειδωμένο στην ΤΕLLAS και δεν δουλεύει με αλλους ISPs (δεν το νομιζω ομως)
4) Ναι
5) Τιποτα

nnn
18-06-06, 13:36
Οι αλλαγές που πρέπει να γίνουν είναι στο Username/Password και στους Dns.

nickvog
18-06-06, 21:09
Nα κάνω και γω μία παραπλήσια ερώτηση....

1) Εχοντας δική μου γραμμή 512 (ΟΤΕ) στο τηλέφωνο του σπιτιού (Ν. Ηράκλειο) και Forthnet 384 σύνδεση, μπορώ αν πάω να μείνω σε άλλο σπίτι - κέντρο Αθήνας- (προσωρινά, για λίγο καιρό) να χρησιμοποιώ εκεί τη γραμμή και τη σύνδεσή μου και αν - ναι - πώς ??? ;)

2) Μήπως παίζει κάποιο ρόλο το γεγονός ότι στο νέο χώρο διαμονής υπάρχει ήδη τηλέφωνο (προφανώς άλλο νούμερο) χωρίς DSL ?? :hmm:

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την όποια απάντηση.... :)

nnn
18-06-06, 22:39
@nickvog
Δεν μπορείς γιατί χρειάζεσε Adsl Γραμμή και στο νέο χώρο.
Αν βάλεις εκεί Adsl γραμμή από τον Οτέ τότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις την υπάρχουσα συνδρομή σου στη Forthnet.

nickvog
24-06-06, 11:06
Eυχαριστώ πολύ για την απάντηση. Αναγκαστικά, θα βάλω νέα γραμμή... :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.