PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με forthnet



Borderline
23-07-10, 10:51
Γεια σας,ειμαι νεο μελος εδω,και εγινα διοτι εχω προβλημα με την forthnet.Εβαλε forthnet ο πατερας μου στο μαγαζι του,και ενεργοποιηθηκε η συνδεση την τριτη.Πηγα λοιπον χτες να του συνδεσω το modem (μιας και ειναι και λιγο ασχετος ;p)και αφου εκανα ολες τις ρυθμισεις που απαιτουνται (κωδικους κλπ)πηγα να συνδεθω,αλλα ειχα το εξης προβλημα:το modem συνδεεται στο ιντερνετ αλλα μετα απο 5-10 δευτερολεπτα,αποσυνδεεται αμεσως και πρεπει να περιμενω να ξανασυνδεθει ,μονο και μονο για να γινει το ιδιο.Επισης,το modem κολησε 2 φορες,καθως του εβγαλα το καλωδιο του ethernet ,αλλα τα λαμπακια εμεναν ολα αναμενα.Μας εστειλαν το Thomson 585 v8(και τονιζω το v8,διοτι σπιτι εχουμε το v7,το οποιο δουλευει τελεια).Μηπως ξερει καποιος τι μπορει να φτεει?(Το pc που συνδεουμε το modem εχει windows 7)

hellasyoda
23-07-10, 10:58
ΝΑ ελέγχεις τη συνδεσμολογία ξανά καλώδιο,splitter. Αν είσαι σίγουρος ότι είναι οκ, δοκίμασε το Modem στο σπίτι και το αντίστροφο.

Borderline
23-07-10, 11:09
Εχω συνδεσει το modem σε splitter,και στην θεση του τηλεφωνου εχουμε βαλει ενα fax.Αλλα δοκιμασα να συνδεσω απευθειας το modem στην πριζα του τηλεφωνου,αλλα παλι τα ιδια...

kikostaki
23-07-10, 13:00
δοκιμασε το router v7 στο μαγαζι και αν μπορεισ ανεωασε ενα γραφημα απο dmt

talidipa
25-07-10, 20:10
Λογικά έιναι πρόβλημα του router. Αφού συνδέεται και αποσυνδέεται κάποιο πρόβληαμ έχει το router. Το ρούτερ είναι μόνιαμ συγχρονισμένο ή και αυτό πέφτει?

@ ADSLgr.com All rights reserved.