PDA

Επιστροφή στο Forum : ote connx 2mbps



_FLIP_
23-07-10, 23:57
γεια σας

πόσο πληρώνεται ( μόνο για το ίντερνετ ) όσοι έχετε OTE connx 2Mbps ( τη μικρότερη ταχύτητα που προσφέρει ο ΟΤΕ πλέον ). ;

ευχαριστώ!

Georgevtr
24-07-10, 00:03
oteshop.gr
Δέν τό χουν κρυφό:p

emeliss
24-07-10, 00:05
Το conn-x 2Mbps έχει 17,06 ευρώ το μήνα.

tsorbi
24-07-10, 00:07
Conn-x 2Mbps € 17,06 Μηνιαίο τέλος
Conn-x 24Mbps € 23,26 Μηνιαίο τέλος
http://oteshop.ote.gr/storefront/-/conn-x/conn-x/prodconnx_super_offer.html

_FLIP_
24-07-10, 01:15
ναι, εγω θελω καποιος να μου πει στανταρ οχι αυτα που γραφουν τα site!

DSLaManiaC
24-07-10, 01:45
ναι, εγω θελω καποιος να μου πει στανταρ οχι αυτα που γραφουν τα site!

Ε αφού τόσα είναι τι να σου πουν?

Αν θες τελικό, βάλε αυτό το κόστος + πάγιο.

iakoboss7
24-07-10, 09:20
ποσο ειναι το παγιο βρε παιδια τωρα με το νεο φπα?

emeliss
24-07-10, 09:43
http://oteshop.ote.gr/storefront/-/-/-pstn-/-/prodnew_pstn_connection.html

thanasisge
27-07-10, 22:02
Εγώ πάντως έχω connx 4mbps και otetalk24/7 και πληρώνω 110 ευρώ το δίμηνο. νομίζω 23 ευρώ το μήνα πρέπει να είναι το νετ. Μαλλον πληρώνω πολλά. θα προσπαθήσω να τους πάρω τηλ να μάθω περισσότερα, μπας και δικαιούμε καμια μείωση γιατί αλλιώς νομίζω ότι ύγγηκεν η ώρα του αποχαιρετισμού

utp
29-07-10, 22:09
Τωρα εχω το adsl economy της forthnet με 25, κατι ευρω.
Ο οτε δινει την 24 αρα του με 23,26 που λεει ΜΑΖΙ με το παγιο
ή 23,26 +15.25=38,51/μηνα????

Geocheats2
29-07-10, 22:25
αν εισαι φητητης μπορεις να παρεις φοιτιτικο connex οτε απο την διοδος με 4 ευρο νομιζω

........Auto merged post: GEOCHEATS2 πρόσθεσε 2 λεπτά και 23 δευτερόλεπτα αργότερα ........

τον μινα

utp
29-07-10, 22:28
Πολυ μπερδεμα η διαδικασια μου φενεται και δεν ξερω για ποσο καιρο θα ειμαι φοιτητης ακομη και ποσο θα κατσω σε αυτο το μερος.
Καποιος να μου απαντησει στο παραπανω.

FuS
31-07-10, 16:49
Tα 23,26 ευρώ αφορούν μόνο το conn-x και προσθέτεις το πάγιο (15,25 ευρώ).
Άρα σύνολο 38,5 ευρώ.
Αν πάντως κάποιος θέλει επιπλέον απερίοριστα αστικά υπεραστικά και 60'/μήνα κινητά τότε συμφέρει καλύτερα το DP24 F2M με 45,2 ευρώ.

21706
02-08-10, 09:51
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι: πόσο στοιχίζει το ADSL OTE στα 2Mbps χωρίς το
OnDSL HOME;

Στα 24Mbps είναι 27,600 + 23% το δίμηνο αλλά με ενδιαφέρουν τα 2Mbps.

Asas
02-08-10, 10:39
Το κακό με τον ΟΤΕ είναι ότι δεν πληρώνεις μόνο το ποσό του ιντερνετ αλλά καιπάγιο πράγμαπου δεν κάνεις με τους εναλλακτικούς...;)

21706
02-08-10, 10:58
Το κακό με τον ΟΤΕ είναι ότι δεν πληρώνεις μόνο το ποσό του ιντερνετ αλλά καιπάγιο πράγμαπου δεν κάνεις με τους εναλλακτικούς...;)

Δηλαδή με τους εναλλακτικούς πληρώνεις μόνο 17,06 ευρώ το μήνα για τα 2Mbps;

silegav
09-08-10, 22:09
Από forthnet που κοιτούσα τις προάλλες, είδα ότι παίζει προσφορά (http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10010179)μέχρι το τέλος του μήνα με 15€ για 24Mb.

21706
10-08-10, 09:13
Από forthnet που κοιτούσα τις προάλλες, είδα ότι παίζει προσφορά (http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10010179)μέχρι το τέλος του μήνα με 15€ για 24Mb.

Για τον πρώτο χρόνο είναι (15x6 + 25,7x6)/12 = 20,35 €/μήνα.
Στη συνέχεια γίνεται 25,7 €/μήνα.

LOUKAS32
10-08-10, 09:38
εγω δινω 80 διμηνο

silegav
12-08-10, 08:03
εγω δινω 80 διμηνο :-) Νομίζω υπάρχει εμφανής διαφορά.

emeliss
12-08-10, 10:10
Βασικά αν το δεις λίγο καλύτερα θα ανακαλύψεις ότι η διαφορά δεν είναι και τόσο εμφανής. Εκτός και αν δεν μιλάς καθόλου στο τηλέφωνο (σίγουρα όχι προς κινητά), δεν πρόκειται για νέα γραμμή και αλλάζεις κάθε χρόνο πάροχο κυνηγώντας τις προσφορές.

silegav
17-08-10, 22:05
Μα ο φίλος στην αρχή ρώτησε μόνο για internet πόσο πληρώνουμε και γι'αυτό ανέφερα το συγκεκριμένο πακέτο. Δεν έχω υπόψη μου αν ο ΟΤΕ έχει κάποιο πακέτο που έχει μόνο internet, αλλά ακόμα και σε αυτή την περίπτωση το πάγιο που έχεις υποχρεωτικά ανεβάζει πολύ το κόστος.

Όσο για τα κινητά που ανέφερες, με τα 30 ευρώ που είναι η διαφορά ανάμεσα στα 2 πακέτα, θα μπορείς να πάρεις μια νέα σύνδεση με χρόνο ομιλίας από κινητό σε κινητό :-)

sdikr
17-08-10, 22:30
Μα ο φίλος στην αρχή ρώτησε μόνο για internet πόσο πληρώνουμε και γι'αυτό ανέφερα το συγκεκριμένο πακέτο. Δεν έχω υπόψη μου αν ο ΟΤΕ έχει κάποιο πακέτο που έχει μόνο internet, αλλά ακόμα και σε αυτή την περίπτωση το πάγιο που έχεις υποχρεωτικά ανεβάζει πολύ το κόστος.

Όσο για τα κινητά που ανέφερες, με τα 30 ευρώ που είναι η διαφορά ανάμεσα στα 2 πακέτα, θα μπορείς να πάρεις μια νέα σύνδεση με χρόνο ομιλίας από κινητό σε κινητό :-)

Θα τα φας στις κλήσεις στην υποστήριξη :p

silegav
18-08-10, 14:36
Τουλάχιστον σε έχουν χρηματοδοτήσει για να τις κάνεις, και σπας και τη μοναξιά σου. Η αλήθεια είναι πως δεν έχω άποψη για το πως είναι η υποστήριξη της 4νετ, καθώς έχω να μιλήσω μαζί τους πάνω από 2,5 χρόνια, αφού δεν έχω προβλήματα με τη γραμμή μου.

Τώρα μάλλον θα πρέπει να τους κατηγορήσω που έχω πάρει παραπάνω κιλά με τα 30ρια που μου περίσευαν και ξόδευα κάθε μήνα σε ποτά και φαγητά. :)

cool11
12-01-13, 16:42
Λιγο παλιο το θεμα...
Αλλα με δεδομενο οτι:

- απ'οσο ξερω οι αλλοι isp providers εχουν ανωτερη των 2mbps ταχυτητα, ως μινιμουμ στα πακετα τους
- το 2mbps εχει γινει στανταρντ εδω και χρόνια (παλιωσε? αρκετα?)
- ξεκινα ηδη το vdsl στην ελλαδα

Θελω λοιπον να ρωτησω...
βλεπετε να μενει για καιρο ακομη το 2mbps ως το entry level πακετο του οτε, με internet connx ? Προβλέψεις-εκτιμησεις?
Ή θα παει για άνοδο, με καταργηση της 2αρας γραμμης;

Vitruvian78
12-01-13, 19:16
Λιγο παλιο το θεμα...
Αλλα με δεδομενο οτι:

- απ'οσο ξερω οι αλλοι isp providers εχουν ανωτερη των 2mbps ταχυτητα, ως μινιμουμ στα πακετα τους
- το 2mbps εχει γινει στανταρντ εδω και χρόνια (παλιωσε? αρκετα?)
- ξεκινα ηδη το vdsl στην ελλαδα

Θελω λοιπον να ρωτησω...
βλεπετε να μενει για καιρο ακομη το 2mbps ως το entry level πακετο του οτε, με internet connx ? Προβλέψεις-εκτιμησεις?
Ή θα παει για άνοδο, με καταργηση της 2αρας γραμμης;

Δεν μπορει να καταργηθεί σύντομα τουλάχιστον, διότι πολλές γραμμές δεν σηκώνουν πάνω απο 3Mbps, όσο κι αν σου ακούγεται παράξενο. Μια απο αυτές τις γραμμές είναι και η δική μου. Δεν συγχρονίζει σε πακέτο των 24 καν! Οπότε, αν ο ΟΤΕ καταργήσει την συγκεκριμένη ταχύτητα, πριν αναβαθμίσει, με όποιο τρόπο σκοπεύει το δίκτυο απο το Α/Κ μέχρι τον καταναλωτή, αυτό σημαίνει οτι μας καταδικάζει να μείνουμε χωρίς ADSL ίντερνετ και να επιστρέψουμε στις dial-up συνδέσεις. Βέβαια στη χώρα αυτή είναι όλα πιθανά, καθώς το πισωγύρισμα έχει επέλθει σε αλλόυς πιο ουσιαστικούς τομείς, σιγά μην νοιαστούν για την τεχνολογια και πώς θα εξυπηρετηθούμε εγώ κι εσύ! Οπότε όσο το ADSL δεν έχει αντικατασταθεί πλήρως απο το VDSL, όπως dial-up αντικαταστηθηκε απο το ADSL, λογικά τα πακέτα του ΟΤΕ θα παραμένουν ώς έχουν. Άσε που είναι αμφίβολο κατα πόσον οι καταναλωτές είναι πρόθυμοι να πληρώσουν παραπανω για το VDSL. Θα φανεί το πράγμα.....

FuS
13-01-13, 02:13
Θα συνεχίσουν να υπάρχουν τα 2 mbps.

cool11
04-03-13, 23:12
Δεν μπορει να καταργηθεί σύντομα τουλάχιστον, διότι πολλές γραμμές δεν σηκώνουν πάνω απο 3Mbps, όσο κι αν σου ακούγεται παράξενο. Μια απο αυτές τις γραμμές είναι και η δική μου. Δεν συγχρονίζει σε πακέτο των 24 καν! Οπότε, αν ο ΟΤΕ καταργήσει την συγκεκριμένη ταχύτητα, πριν αναβαθμίσει, με όποιο τρόπο σκοπεύει το δίκτυο απο το Α/Κ μέχρι τον καταναλωτή, αυτό σημαίνει οτι μας καταδικάζει να μείνουμε χωρίς ADSL ίντερνετ και να επιστρέψουμε στις dial-up συνδέσεις. Βέβαια στη χώρα αυτή είναι όλα πιθανά, καθώς το πισωγύρισμα έχει επέλθει σε αλλόυς πιο ουσιαστικούς τομείς, σιγά μην νοιαστούν για την τεχνολογια και πώς θα εξυπηρετηθούμε εγώ κι εσύ! Οπότε όσο το ADSL δεν έχει αντικατασταθεί πλήρως απο το VDSL, όπως dial-up αντικαταστηθηκε απο το ADSL, λογικά τα πακέτα του ΟΤΕ θα παραμένουν ώς έχουν. Άσε που είναι αμφίβολο κατα πόσον οι καταναλωτές είναι πρόθυμοι να πληρώσουν παραπανω για το VDSL. Θα φανεί το πράγμα.....


Θα συνεχίσουν να υπάρχουν τα 2 mbps.

Λέτε, ε?

Γιατι εγω καπου διαβασα οτι ο οτε καταργει τις 2αρες και τις κανει ολες 24αρες πλεον?
(δεν εχω λινκ, σε καποιο αλλο φορουμ το ειδα νομιζω)

Vitruvian78
04-03-13, 23:46
Το ράδιο αρβίλα μπορεί να λέει ο,τι θέλει. Ο ΟΤΕ απο την άλλη ξέρει πολύ καλά τα τρωτά και τα ασχημα του δικτύου του οποτε δεν πρόκειται να καταργήση το πακέτο ελάχιστης ταχύτητας, ώστε να αποφύγει και τους δυσαρεστημένους πελάτες. Μέσα σε εισαγωγικά, διότι αν η γραμμή σου μπορεί να συγχρονίσει στα 6, αναγκαστικά δεν θα τα έχεις ούτε αυτά στον ΟΤΕ, αλλά θα πας στο πακετο των 2.

@ ADSLgr.com All rights reserved.