PDA

Επιστροφή στο Forum : Είμαι στην φάση λήξης συμβολαίου....



Gigas
24-07-10, 09:11
... αλλά Ω του θαύματος, δεν σκέφτομαι να την κάνω από την Wind αφού και με συμφέρει οικονομικά λόγω του συνδυαστικού πακέτου τηλεφώνου-Internet-κινητού αλλά και επειδή έχω αξιοπρεπείς ταχύτητες, και σχεδόν μηδενικά προβλήματα στα δύο χρόνια που είμαι μαζί τους...

Ομως, θα ήταν καλό να προσπαθήσω να τσιμπήσω καμμιά προσφορά με κάποιον τρόπο και να εκμεταλλευτώ προς το συμφέρον μου την αγορά..

Ποιός λοιπόν είναι ο καλύτερος τρόπος για να πετύχω κάτι τέτοιο;

Ο ένας τρόπος είναι να αφήσω το συμβόλαιο να τρέχει κάτω από τις ίδιες συμφωνίες αλλά αυτό δεν έχει κανένα όφελος για μένα πέρα από το γεγονός ότι θα είμαι ελεύθερος να φύγω όποτε θέλω.

Φαντάζομαι ότι ένας άλλος τρόπος είναι να πάρω τηλέφωνο/επισκεφτώ ένα κατάστημα και να τους πω: "Τι προσφορά υπάρχει για να ανανεώσω το συμβόλαιό μου και τι οφέλη θα έχω από αυτό;"

Ενας τρίτος τρόπος θα ήταν να κάνω αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρεία και να τους αφήσω να μου προσφέρουν εκείνοι ό,τι θεωρήσουν ικανό για να με κρατήσουν και μετά να κάνω υπαναχώρηση στην αίτηση...

Εχει σκεφτεί κανένας άλλος κάτι διαφορετικό που θα μπορούσε λειτουργήσει προς όφελός μας; Τι ρίσκα και τι οφέλη από κάθε πρόταση που έχετε;

Για να δούμε τι έχουν σκεφτεί τα μυαλουδάκια σας σε μια τέτοια περίπτωση;;;;;;

μπλες
24-07-10, 14:00
φυγε για να μην σε βρει τιποτα κακο αυτη πανε απο το κακο στο χειροτερο

panic
24-07-10, 14:06
μεινε ως εχεις και ζητα την εκπτωση στο μηνιαιο σου παγιο αντι της επιδοτησης για συσκευη...
Ακομα και να χειριτερεψουν τα πραγματα στην εταιρεια, απλα θα αλλαξει ονομα...
Κι εγω το ιδιο εκανα... Αν θες πες τους να σου κανουν και κοντρα εκπτωση για να μεινεις... ;)

Gigas
24-07-10, 15:51
φυγε για να μην σε βρει τιποτα κακο αυτη πανε απο το κακο στο χειροτερο

Εχεις γίνει ορκισμένος εχθρός :)
Σε ευχαριστώ πάντως ...


μεινε ως εχεις και ζητα την εκπτωση στο μηνιαιο σου παγιο αντι της επιδοτησης για συσκευη...
Ακομα και να χειριτερεψουν τα πραγματα στην εταιρεια, απλα θα αλλαξει ονομα...
Κι εγω το ιδιο εκανα... Αν θες πες τους να σου κανουν και κοντρα εκπτωση για να μεινεις... ;)

Δεν έγινα σαφής... Η λήξη του συμβολαίου που πλησιάζει αφορά το πακέτο τηλεφωνίας-Ιντερνετ και όχι της κινητής, οπότε δεν παίζει θεμα επιδοτησης συσκευης...
Κρατάω αυτό το τελευταιο σχόλια για την ... κόντρα έκπτωση :)

olzi
24-07-10, 23:43
φυγε για να μην σε βρει τιποτα κακο αυτη πανε απο το κακο στο χειροτερο

συνφωνώ....

blkik
25-07-10, 22:12
εννοείται ότι φεύγεις
Δεν υπάρχει κανένας λόγος να κάτσεις σε μια εταιρεία που δεν έχει πλάνο, πάει απο το κακό στο χειρότερο και δεν ξέρεις σε τίνος τα χέρια θα καταλήξει το φθινόπωρο.
Εξάλου ανάμεσα στους ανίκανους και οποιοσδήποτε άλλους όπου και να πάς θα είναι καλύτερα

nyannaco
26-07-10, 09:28
Γνώμες πέφτουν στο τραπέζι, πάρε και τη δικιά μου: δεν έχω να πω τα καλύτερα για τη συγκεκριμένη εταιρεία, αλλά αφού δεν έχεις πρόβλημα, αν δεν βρίσκεις καλύτερη προσφορά αλλού κάτσε. Και να χρεωκοπήσει, που λέει ο λόγος, κάποιος θα πάρει τη συνδρομητική βάση, 300+ χιλιάδες πελάτες δεν αφήνουν κανέναν αδιάφορο. Αν και πιθανότερο είναι να αλλάξει απλώς ιδιοκτήτη, οπότε δεν σε ακουμπάει. Κι αν δεις ότι αρχίζεις να έχεις προβληματα, την κάνεις όποτε θέλεις.

dimfarma
26-07-10, 09:40
Γνώμες πέφτουν στο τραπέζι, πάρε και τη δικιά μου: δεν έχω να πω τα καλύτερα για τη συγκεκριμένη εταιρεία, αλλά αφού δεν έχεις πρόβλημα, αν δεν βρίσκεις καλύτερη προσφορά αλλού κάτσε. Και να χρεωκοπήσει, που λέει ο λόγος, κάποιος θα πάρει τη συνδρομητική βάση, 300+ χιλιάδες πελάτες δεν αφήνουν κανέναν αδιάφορο. Αν και πιθανότερο είναι να αλλάξει απλώς ιδιοκτήτη, οπότε δεν σε ακουμπάει. Κι αν δεις ότι αρχίζεις να έχεις προβληματα, την κάνεις όποτε θέλεις.

Αυτό είναι το πιο σωστό να κάνει.:oneup:

iliask
26-07-10, 11:10
Οταν κάτι δουλευει δεν το πηράζουμε . Εφόσον είσαι ικανοποιημένος απο την παροχή υπηρεσιων δεν έχεις λόγο να φυγεις . Απο εκει και πέρα . Περνεις τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελάτων και τους λές έχει λήξει το συμβολαιο μου η απένατι εταιρεία μου δίνει 2-3 μήνες δώρο ( + δωρεαν ενεργοποιηση ) μπορείτε να μου κάνετε κατι καλύτερο για να μείνω αλλίως πέρνω πακέτο και σταθερό και κινητό και φευγω.
Μονο απο τηλέφωνο αυτό. Σε καταστημα δεν θα σου κανουν τετοια προταση .

Gigas
26-07-10, 22:31
Οταν κάτι δουλευει δεν το πηράζουμε . Εφόσον είσαι ικανοποιημένος απο την παροχή υπηρεσιων δεν έχεις λόγο να φυγεις . Απο εκει και πέρα . Περνεις τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελάτων και τους λές έχει λήξει το συμβολαιο μου η απένατι εταιρεία μου δίνει 2-3 μήνες δώρο ( + δωρεαν ενεργοποιηση ) μπορείτε να μου κάνετε κατι καλύτερο για να μείνω αλλίως πέρνω πακέτο και σταθερό και κινητό και φευγω.
Μονο απο τηλέφωνο αυτό. Σε καταστημα δεν θα σου κανουν τετοια προταση .


Αρκετές οι προτάσεις και ευχαριστώ όλους.
Κρατάω την δική σου σαν την πιό εύστοχη σε αυτά που ζητάω μια και οι περισσότερες από τις υπόλοιπες προτάσεις ήταν "φύγε", πού όμως δεν είναι ανάμεσα στις επιλογές γιατί όπως προείπα, είμαι αρκετά ευχαριστημένος από την μέχρι την τώρα απόδοση της υπηρεσίας που μου παρέχουν σε τιμή που με συμφέρει.

Οπως καταλαβαίνεις, την προσέγγιση που προτείνεις δεν τήν είχα σκεφτεί. Αμεση και κατά μέτωπο επίθεση... Μου αρέσει :)

Gigas
19-08-10, 21:37
Εχω ηδη κανει την κινηση μου και περιμενω απαντηση..
Θα ενημερωσω οταν και αν εχω εξελιξη στο θεμα.
ισως καποια στιγμη βοηθησει και καποιον αλλον που θα βρεθει στην ιδια θεση... :rolleyes:

dimitrisc5
19-08-10, 22:20
Εχω ηδη κανει την κινηση μου και περιμενω απαντηση..
Θα ενημερωσω οταν και αν εχω εξελιξη στο θεμα.
ισως καποια στιγμη βοηθησει και καποιον αλλον που θα βρεθει στην ιδια θεση... :rolleyes:


αν δεν σ κάνει κόπο φίλε μου πες μου σε παρακαλώ τι τους είπες ακριβώς στο τηλέφωνο που τους πήρες :)

Gigas
19-08-10, 22:35
αν δεν σ κάνει κόπο φίλε μου πες μου σε παρακαλώ τι τους είπες ακριβώς στο τηλέφωνο που τους πήρες :)

Στο τηλέφωνο που τους πήρα, μου ειπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλεψη για τους παραμένοντες πελάτες να γίνεται έκπτωση ή προσφορά μια και το συμβόλαιο που υπογράφηκε είναι ουσιαστικά απεριόριστης διάρκειας -άσχετα με το αρχικό ελάχιστο χρονικό διάστημα στο οποίο ο πελάτης είναι υποχρεωμένος να παραμείνει στην εταιρεία-.

Με παρέπεμψαν λοιπόν να θέσω γραπτό αίτημα ζητώντας αυτά που ζητούσα, πράγμα και το οποίο έκανα..

Εστειλα το φαξ, σιγουρεύτηκα ότι το πήραν και είμαι στην αναμονή...

Οταν έχω νέα τους σχετικά με το τί σκέφτονται να κάνουν για την περίπτωσή μου θα ενημερώσω και εδώ...

dimitrisc5
19-08-10, 23:07
μια χαρά, εμένα πάντως ο ίδιος ο εκπρόσωπος της wind που μου έκανε την αίτηση μου είπε να τους πάρω σε ένα χρόνο και να τους πω να μου κατεβάσουν την τιμή ή να μου δώσουν μία καλύτερη προσφορά αλλιώς θα φύγω. Μου είπε να τους το πω στην "ψύχρα" :P

αυτό θα κάνω και εγώ στο τέλος τις περιόδου αν και να σου πω την αλήθεια αν υπάρχει Hol στην περιοχή μου θα την προτιμήσω σίγουρα ;)

Πάντως πρέπει να είσαι ο Μοναδικό μέσα σε αυτό το φόρουμ που λέει πως είναι ευχαριστημένος με τον ISP του :P :P :P

Gigas
20-08-10, 09:13
μια χαρά, εμένα πάντως ο ίδιος ο εκπρόσωπος της wind που μου έκανε την αίτηση μου είπε να τους πάρω σε ένα χρόνο και να τους πω να μου κατεβάσουν την τιμή ή να μου δώσουν μία καλύτερη προσφορά αλλιώς θα φύγω. Μου είπε να τους το πω στην "ψύχρα" :P

αυτό θα κάνω και εγώ στο τέλος τις περιόδου αν και να σου πω την αλήθεια αν υπάρχει Hol στην περιοχή μου θα την προτιμήσω σίγουρα ;)

Πάντως πρέπει να είσαι ο Μοναδικό μέσα σε αυτό το φόρουμ που λέει πως είναι ευχαριστημένος με τον ISP του :P :P :P

Αυτά είναι τα καλά της ελεύθερης αγοράς...
Τουλάχιστον έχουμε απαλλαχθεί από το αισχρό μονοπώλιο του ΟΤΕ που έκανε ό,τι ήθελε και δεν είχαμε επιλογή.

Οσο για το ευχαριστημένος, υπάρχουν κάποια προβληματάκια αλλά έχω δει και ΠΟΛΥ χειρότερα σε άλλη εταιρεία που βρισκομουν προηγούμενα. Εκεί να έβλεπες κάτι 20ήμερα -καλά το διάβασες, ήταν περισσότερα από ένα- χωρίς τηλέφωνο, όχι απλά χωρίς Ιντερνετ, αποκομένος από επικοινωνία και περιμένοντας να δεήσει και να το κοιτάξουν.

Στην προκειμένη περίπτωση κάτι ελάχιστα προβληματάκια μπορώ να τα αντέξω μια και προφανώς ήμουν από τους .... τυχερούς, αντίθετα μέ άλλες περιπτώσεις εδώ μέσα που πραγματικά βολοδέρνουν...

Εχε όμως υπ' όψιν σου, ότι αυτά που διαβάζεις στο forum δεν ανταποκρίνονται απολύτως στην πραγματική εικόνα, αφού αντιλαμβάνεσαι ότι, ώς επί το πλείστον, εδώ μέσα θα γράψει ο άνθρωπος που έχει προβλήματα και αντιμετωπίζει κατάσταση, ενώ ο απροβλημάτιστος δεν θα μπει στον κόπο να γράψει απαραίτητα αφού όλα ή σχεδόν όλα πάνε καλά...
Οπότε, τελικά έχουμε μια εικόνα προβλημάτων μεγαλύτερη από την πραγματική...

Τέσπα... αυτή είναι η γνώμη μου και φυσικά είναι προσωπική :)

Gavg
20-08-10, 13:30
Είμαι και έγω ένας ευχαριστημένος πελάτης της Wind (πρώην Τελλας) σε σταθερό-internet εδώ και 3 σχεδόν χρόνια, όσο και αν φαίνεται παράξενο σε ορισμένους, ενώ εδώ και 1,5 χρόνο έχω βάλει και 2 κινητά στο συνδυαστικό πακέτο με μεγάλο οικονομικό όφελος λόγω της προσφοράς 3 σε 1. Στο διάστημα αυτό ιδιαίτερο πρόβλημα με το internet υπήρξε όλο το Νοέμβριο του 2008 το οποίο ήταν πανελλαδικό και λύθηκε σταδιακά, αφού μας παίδεψε πολύ. Έκτοτε είχα ζητήσει και αναβάθμιση της ταχύτητας στο Internet και με πήγαν από τα 11 στα 13Μbps και κατεβάζω πάντα σταθερά με 1,2-1,3ΜB/s που με καλύπτει άσχετα αν η γραμμή μου σηκώνει και περισσότερα. Το σταθερό τηλέφωνο με μερικές εξαιρέσεις 3-4 ημερών ήταν πάντα άψογο. Μάλιστα πριν από κάτι μήνες είχε πρόβλημα ένα Σ/Κ και για το λόγο αυτό μου πίστωσαν 10 Ε σε επόμενο λογαριασμό. Πρόσφατα όταν έληγαν τα συμβόλαια στα κινήτα Wind μου έδωσαν χαμηλή επιδότηση και επειδή συνέπεσε η Vodafone που ήμουν παλαιότερα να μου κάνει πολύ καλή προσφορά σε συσκευές και πάγια είπα να τα γυρίσω πίσω σε αυτούς, αν και το σήμα τους απ' ότι έχω διαπιστώσει είναι χειρότερο από της Wind, ειδικά στην περιοχή της Καλαμαριάς που είναι το σπίτι και οι δουλειές της οικογένειας. Με πήραν άμεσως από Wind όταν έφτασε στα χέρια τους η αίτηση φορητότητας και μου προσέφεραν δωρεάν τις συσκευές που ζητούσα και όπως ήταν φυσικό παρέμεινα. Μάλιστα 3 μήνες προτού λήξουν τα συμβόλαια των κινητών και πριν καν γίνει η αίτηση φορητότητας μου είχαν κόψει στο μίσο τα πάγια για 2 μήνες για να με ευχαριστήσουν που είμαι πελάτης τους. Γράφω όλο το ιστορικό μου με τη Wind για να επισημάνω ότι τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση η εξυπηρέτηση πελατών τους είναι αποτελεσματική και δεν υπάρχει γενικός κανόνας, γι' αυτό ότι δουλεύει δεν το πειράζουμε όπως έγραψαν οι προηγούμενοι αν δεν υπάρχει σημαντικό όφελος. To τηλέφωνο μας στο εξοχικό που είναι στον ΟΤΕ έχει κοπεί 3 φορές από την αρχή του χρόνου για πάνω από 10 μέρες συνολικά - η αλήθεια είναι ότι πλεόν είναι και αυτοί πολύ ευγενικοί και στέλνουν συνεργεία σχετικά άμεσα, αλλά ξεχνιούνται εύκολα οι υπάλληλοι του ΟΤΕ, ΔΕΗ, Ολυμπιακής κτλπ των προηγούμενων εποχών με τη συμπεριφορά και το τουπέ βασίλισσας της Αγγλίας... ?:)

snakething
23-08-10, 11:07
Ενταξει ο καθε πικραμενος βγαζει χολη σχετικα με προβλημα που ειχε και δινει την εντυπωση οτι ολη η εταιρια ειναι προβληματικη.Ρωτα αλλους τοσους που δεν αντιμετωπιζουν καποιο προβλημα και οσο αφορα την υπηρεσια ειναι μια χαρα.Η γνωμη μου ειναι εφοσον δεν εχεις καποιο θεμα μεινε.Και εγω εφοσον δεν εχω θεμα με τον δικο μου παροχο δεν μπαινω σε διαδικασια αιτησεων να περιμενω να ενεργοποιηθω και μετα να τρεχω αν εχω θεμα.Η αποφαση δικη σου.

Gigas
27-08-10, 18:08
Τελικά, μετά το φαξ που τους έστειλα, επικοινώνησαν μαζι μου και μου είπαν ότι, μολονότι για τους παραμένοντες πελάτες των οποίων το συμβόλαιο της υποχρεωτικής παραμονής έχει ολοκληρωθεί, δεν υπάρχει πρόβλεψη για προσφορά, παρ' όλα αυτά μου προσφέρουν δύο μήνες δωρεάν πάγια Ιντερνετ-τηλέφωνο.
Τους είπα ότι δεν αρκεί και ότι μάλλον θα προχωρήσω στην αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρεία για να πετύχω την σαφώς καλύτερη προσφορά που δίνεται στους νέους πελάτες και ότι αυτος ο τρόπος δεν είναι και ιδιαίτερα έξυπνος για να κρατήσουν τους πελάτες τους.

Σε λίγους μήνες που ολοκληρώνεται το συμβόλαιο των κινητών της οικογενείας θα λάβουν την ενημέρωση αποχώρησης απο την εταιρείας τους, όλου του πακέτου (σταθερό-Ιντερνετ-2 κινητά) και είμαι περίεργος να δώ πώς θα αντιδράσουν τότε.....

akkiiss55
28-08-10, 10:30
Τελικά, μετά το φαξ που τους έστειλα, επικοινώνησαν μαζι μου και μου είπαν ότι, μολονότι για τους παραμένοντες πελάτες των οποίων το συμβόλαιο της υποχρεωτικής παραμονής έχει ολοκληρωθεί, δεν υπάρχει πρόβλεψη για προσφορά, παρ' όλα αυτά μου προσφέρουν δύο μήνες δωρεάν πάγια Ιντερνετ-τηλέφωνο.
Τους είπα ότι δεν αρκεί και ότι μάλλον θα προχωρήσω στην αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρεία για να πετύχω την σαφώς καλύτερη προσφορά που δίνεται στους νέους πελάτες και ότι αυτος ο τρόπος δεν είναι και ιδιαίτερα έξυπνος για να κρατήσουν τους πελάτες τους.

Σε λίγους μήνες που ολοκληρώνεται το συμβόλαιο των κινητών της οικογενείας θα λάβουν την ενημέρωση αποχώρησης απο την εταιρείας τους, όλου του πακέτου (σταθερό-Ιντερνετ-2 κινητά) και είμαι περίεργος να δώ πώς θα αντιδράσουν τότε.....

1)δεν υπηρχε καν λογος να προσφερουν 2 μηνες δωρο.ο λογος π το εκαναν ηταν καθαρα για το προφιλ της εταιριας προς τα εξω γιατι εχουν βγει πολλες βρωμες
2)παρα το γεγονος αυτο οι 2 μηνες σ φανταζουν λιγοι.οταν κανεις αιτηση σε αλλο παροχο θα σ δωσουν 4 ΑΚΑΤΕΒΑΤΟΥΣ.

Panagioths
28-08-10, 15:24
1)δεν υπηρχε καν λογος να προσφερουν 2 μηνες δωρο.ο λογος π το εκαναν ηταν καθαρα για το προφιλ της εταιριας προς τα εξω γιατι εχουν βγει πολλες βρωμες
2)παρα το γεγονος αυτο οι 2 μηνες σ φανταζουν λιγοι.οταν κανεις αιτηση σε αλλο παροχο θα σ δωσουν 4 ΑΚΑΤΕΒΑΤΟΥΣ.
Ξέρεις εάν είναι άτυπη "πάγια πολιτική" να δίνουν 4 στις φορητότητες της σταθερής;

blkik
28-08-10, 19:07
Ενταξει ο καθε πικραμενος βγαζει χολη σχετικα με προβλημα που ειχε και δινει την εντυπωση οτι ολη η εταιρια ειναι προβληματικη.Ρωτα αλλους τοσους που δεν αντιμετωπιζουν καποιο προβλημα και οσο αφορα την υπηρεσια ειναι μια χαρα.Η γνωμη μου ειναι εφοσον δεν εχεις καποιο θεμα μεινε.Και εγω εφοσον δεν εχω θεμα με τον δικο μου παροχο δεν μπαινω σε διαδικασια αιτησεων να περιμενω να ενεργοποιηθω και μετα να τρεχω αν εχω θεμα.Η αποφαση δικη σου.

Ναι 3 στους 10 περίπου δεν έχει πρόβλημα αλλά συνήθως εδώ συζητάμε και τους άλλους 7.
Οχι απλά η εταιρεία είναι προβληματική αλλά δεν έχει ούτε ένα τομέα που να περνάει την βάση.

Τυπικά αναφέρω: Οικονομικό: 2 αναδιαρθρώσεις χρέους μέσα σε 12 μήνες, έκκληση σε επενδύτες για βοήθεια, Τεχνικό: Μια απλή βλάβη διαρκεί μήνες(υπάρχουν πολλά θέματα αν θες να διαβάσεις), Τηλ υποστήριξη: Εντάξει εδώ γελάμε μόνο ότι αυτοί που απαντούν στην πλειοψηφία τους δεν έχουν ιδέα από οτιδήποτε φτάνει, Υπηρεσίες: H πλειοψηφία των μελών τους φορουμ αποφεύγουν σαν το διάολο την εταιρεία.

Αν εσένα σου έκατσε δεν σημαίνει ότι είναι καλή η εταιρεία

Gigas
28-08-10, 23:32
Ναι 3 στους 10 περίπου δεν έχει πρόβλημα αλλά συνήθως εδώ συζητάμε και τους άλλους 7.

Δεν αμφισβητώ τα λεγόμενά σου -άλλωστε δεν έχω στοιχεία στα χέρια μου για να υποστηρίξω κάτι διαφορετικό- αλλά αυτό το στατιστικό πώς ακριβώς βγαίνει;;;

tasanas
29-08-10, 19:01
Η εταιρεία έχει πολλά προβλήματα γι' αυτό και είναι προς πώληση. Η αναδιάρθρωση γίνεται στα πλαίσια της αναζήτησης αγοραστή.

sta8ista
29-08-10, 21:16
Κι εγώ γνωρίζω γενικά ότι μια εταιρία αλλάζει οργανόγραμμα και διαδικασίες όταν πρόκειται να πουληθεί προκειμένου να μπορεί να ενταχθεί στο τρόπο λειτουργίας της νέας μαμάς εταιρίας.

ΥΓ. Γενικά είναι γνωστό τις πάσι ότι όλοι μιλάνε μόνο όταν έχουν να πουν κάτι που τους ενοχλεί. Οταν όλα πα΄νε ρολόι ποιος ο λόγος να το λέμε. Λέμε...δε βαριέσαι καλά είμαι. Κι ε΄γω επειδή με ζάλισε η τελλάς μπήκα να γράψω και να πω τον πόνο μου και να βρω λύση!

nyannaco
30-08-10, 09:04
Ναι 3 στους 10 περίπου δεν έχει πρόβλημα αλλά συνήθως εδώ συζητάμε και τους άλλους 7.Φίλε μου θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι είναι επικίνδυνο να κάνεις τέτοιου είδους τοποθετήσεις, αν δεν μπορείς να τις τεκμηριώσεις. Μέχρι και μηνύσεις μπορεί να φας. Αλλά και δυσκολεύομαι να το καταπιώ αυτό το νούμερο... δηλαδή αν η Wind έχει 300,000 πελάτες σταθερής/internet, οι 270,000 έχουν πρόβλημα; Και το γράφουν εδώ μόνο 100-200, ή όσοι είναι τέλος πάντων; Μάλλον διαδηλώσεις θα περίμενα...
Σημείωση, για να προλάβω εικασίες περί της ιδιότητάς μου: ανήκω σε αυτούς που έφυγαν τρέχοντας.

snakething
30-08-10, 10:55
Ενταξει μωρε ο blkik οτιναναι γραφει.Δεν μορεις να τον παεις και στα σοβαρα μην ασχοληστε αλλο.

Panagioths
30-08-10, 11:00
Εγώ πάντως την έχω βάλει 2 μήνες τώρα και εκτός από τις αποσυνδέσεις στην αρχή όπου όταν απενεργοποίησα το "boost" του oxygen modem τότε έστρωσαν, δεν έχω κάποιο άλλο πρόβλημα, διακοπή, στραβό και αστείο... Σήμερα ενεργοποιήθηκε και η γραμμή σε ένα άλλο σπίτι οπότε θα το δούμε και σε διαφορετικό κέντρο τι παίζει...

Επίσης, εαν έχεις σύνδεση συμβολαίου κινητής σου βγαίνει η υπηρεσία (για τη γραμμή χωρίς απεριόριστα σταθερά και με απεριόριστο ίντερνετ) τελικά στα 5€ το μήνα που είναι τσάμπα...

blkik
30-08-10, 19:35
Ενταξει μωρε ο blkik οτιναναι γραφει.Δεν μορεις να τον παεις και στα σοβαρα μην ασχοληστε αλλο.

Έλα ξαναπέστο αυτό σε 2 μήνες όταν δεν θα υπάρχει πλέον Wind

Τα περί μυήσεων κτλ τα θεωρώ φαιδρά. Εδώ δεν ασχολείται με τους πελάτες της η εταιρεία θα ασχοληθεί με τους πρώην που την κακολογούν

Εντάξει το 3 στα 10 έιναι μεγάλο κάντε το 4

Τέλος από μένα

akkiiss55
31-08-10, 01:27
Έλα ξαναπέστο αυτό σε 2 μήνες όταν δεν θα υπάρχει πλέον Wind



ελα να μας το πεις αυτο σε 2 μηνες π θα υπαρχει ακομα η wind

Gigas
31-08-10, 01:32
Έλα ξαναπέστο αυτό σε 2 μήνες όταν δεν θα υπάρχει πλέον Wind

Εντάξει το 3 στα 10 έιναι μεγάλο κάντε το 4

Τέλος από μένα


ελα να μας το πεις αυτο σε 2 μηνες π θα υπαρχει ακομα η wind

Φαντάζομαι ότι ο φίλος μας blkik θα έχει κάποιου είδους εσωτερική πληροφόρηση απ' όπου αντλεί τις πληροφορίες του.
Ισως από εκεί να έρχονται και τα στατιστικά του τα οποία όπως διαπιστώνουμε έχουν και έναν βαθμό διόρθωσης, κάτι το οποίο είναι θετικό αφού κανένα στατιστικό δεν μπορεί να είναι απόλυτο.

Ευχαριστούμε πάντως!;)

snakething
31-08-10, 09:28
Ναι μωρε ετσι κλεινουν εταιριες τετοιου μεγεθους απο την μια μερα στην αλλη.
:lol:

prjohn
31-08-10, 22:48
Επίσημα η εταιρεία είναι σε καθεστώς αναδιάρθρωσης με σκοπό την εύρεση αγοραστή. Οι περικοπές είναι λογικό να έχουν επιπτώσεις στην ποιότητα των υπηρεσιών.

chaos38
31-08-10, 23:54
Με τα λεγομενα απο τα παπαγαλακα σε 2-3 μηνες δεν θα υπαρχει Ελλαδα-Ευρωπη-Πλανητης......Wind.....

Θα τρελαθουμε τελειως ........Φερτε το πριονι..........:eguitar

nyannaco
01-09-10, 08:23
Επίσημα η εταιρεία είναι σε καθεστώς αναδιάρθρωσης με σκοπό την εύρεση αγοραστή. Οι περικοπές είναι λογικό να έχουν επιπτώσεις στην ποιότητα των υπηρεσιών.
:rofl::rofl::rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.