PDA

Επιστροφή στο Forum : ADSL Βριλήσσια, συνεχείς αποσυνδέσεις



Flareman
19-06-06, 15:55
Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με συνεχείς αποσυγχρονισμούς από το DSLAM του, περιοχή Βριλησσίων; (210-8034xxx). Έχω ΟΤΕνετ OnDSL Kit 384 φοιτητικό, και από την Πέμπτη που μας πέρασε που ολοκληρώθηκε η διασύνδεση με ΕΔΕΤ αποσυγχρονίζεται και ρίχνει τη γραμμή (άρα και τη σύνδεση) συνέχεια, μέχρι και 100 φορές τη μέρα. Τα διαστήματα είναι τυχαία, από δίλεπτο μέχρι μισάωρο, σε σημείο εκνευριστικό... έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος τα ίδια από την εδώ περιοχή;:(

Kthulhu
20-06-06, 12:06
Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με συνεχείς αποσυγχρονισμούς από το DSLAM του, περιοχή Βριλησσίων; (210-8034xxx). Έχω ΟΤΕνετ OnDSL Kit 384 φοιτητικό, και από την Πέμπτη που μας πέρασε που ολοκληρώθηκε η διασύνδεση με ΕΔΕΤ αποσυγχρονίζεται και ρίχνει τη γραμμή (άρα και τη σύνδεση) συνέχεια, μέχρι και 100 φορές τη μέρα. Τα διαστήματα είναι τυχαία, από δίλεπτο μέχρι μισάωρο, σε σημείο εκνευριστικό... έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος τα ίδια από την εδώ περιοχή;:(

Εγώ μένω στο Φάληρο, αλλά η δουλειά μου είναι στα Βριλήσσια, κοντά στο Ταχυδρομείο. Όντως, κι εδώ έχουμε πρόβλημα με συχνές αποσυνδέσεις κατά τη διάρκεια της ημέρας. Εντάξει, όχι 100, αλλά τουλάχιστον δις ημερισίως το net πέφτει. Και, όχι τίποτε άλλο, πρέπει να τρέχουμε μέχρι το server για να το ξανασηκώσουμε...

Flareman
21-06-06, 13:18
Ήρθε σήμερα συνεργείο του ΟΤΕ, είχα κάποια τοπικά προβλήματα με κάτι καλώδια από διπλανά διαμερίσματα (έχω PSTN, τα διπλανά ήταν ένα χαλασμένο και ένα ISDN που έκαναν παρεμβολές), και λένε (απ' τον ΟΤΕ) ότι έχει πάρει υγρασία ένα καλώδιό τους στο δρόμο και θα το κοιτάξουν... Αναμείνατε νεώτερα:)...

ggeorgan
21-06-06, 13:31
Σε γραμμή 210-810xxxx δεν έχω παρατηρήσει καμμία αλλαγή.

Flareman
21-06-06, 23:49
Άφησα σήμερα το PC ανοιχτό όλη μέρα και δεν παρουσιάστηκε το παραμικρό πρόβλημα! Μούφες τα καλώδια και οι υγρασίες, εδώ ήταν το σφάλμα και το μαστορέψανε... τέέέέλος:D

manoulamou
22-06-06, 14:24
Ήρθε σήμερα συνεργείο του ΟΤΕ, είχα κάποια τοπικά προβλήματα με κάτι καλώδια από διπλανά διαμερίσματα (έχω PSTN, τα διπλανά ήταν ένα χαλασμένο και ένα ISDN που έκαναν παρεμβολές), και λένε (απ' τον ΟΤΕ) ότι έχει πάρει υγρασία ένα καλώδιό τους στο δρόμο και θα το κοιτάξουν... Αναμείνατε νεώτερα:)...

Άφησα σήμερα το PC ανοιχτό όλη μέρα και δεν παρουσιάστηκε το παραμικρό πρόβλημα! Μούφες τα καλώδια και οι υγρασίες, εδώ ήταν το σφάλμα και το μαστορέψανε... τέέέέλος
Τελος καλο - ολα καλα!
Αλλα δεν σε καταλαβα πληρως, δλδ κατι κανανε, δεν ηρθανε για πλακα
κατι μαστορεψανε και διορθωθηκε πραγματι ? Τι ακριβως?

Flareman
22-06-06, 18:52
Ανοίξανε το κουτί του ΟΤΕ της πολυκατοικίας στην είσοδο κάτω και κόψανε/ξανασυνδέσανε δυο-τρία ζεύγη καλωδίων, λεπτομέρειες δεν ξέρω:( Αλλά απ' ότι δείχνει διορθώθηκε και ήταν θέμα ΟΤΕ - μικρό το κακό, αφού η σύνδεση πάει ροδάνι πλέον:D

@ ADSLgr.com All rights reserved.