PDA

Επιστροφή στο Forum : ερωτηση για μεταφορά απο forthnet σε Otenet



lefteriz
19-06-06, 18:24
Καλησπερα

εχω γραμμή από ΟΤΕ στα 384kbps και συνδρομή forthnet (3+3) η οποία λήγει αρχές Αυγούστου..

έβλεπα τη διαφήμιση του Otenet ondsl κιτ για 512kbps 20 ευρώ / μήνα όλα πληρωμένα..


στην αρχή σκεφτόμουν να μετατρέψω την γραμμή σε 512 και οταν ληξει η forthnet να πάρω μια συνδρομή πάλι 3 μήνες (+3 δώρο ) 512kbps.

και ΕΡΩΤΩ :) μπορώ να μεταβώ σε αυτό το πακέτο; τι δέσμευση έχει;

ΧΩΡΙΣ φυσικά να διακοπεί η DSL γραμμή μου, γιατί δεν υπάρχει πόρτα ούτε για δείγμα..

Gix
19-06-06, 18:37
Νομίζω 12 μήνες. Χωρίς διακοπή όχι, δεν γίνεται.
€25,8 το έχει η Forthnet: http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10007878

lefteriz
19-06-06, 19:37
ευχαριστώ, το λινκ που δινεις αφορά ADSL 1bill της Forthnet το οποιο για να το βαλω θελει σιγουρα διακοπή και ενεργοποίηση ξανά..

μηπως μπορω με το ConneX να κάνω τιποτα;

Gix
19-06-06, 20:33
Με conn-x νομίζω μπορείς. Πάρε το 134 θα σου πουν.

enwsitis21
19-06-06, 20:58
Conn-x και OTENET Ondsl kit είναι δύο διαφορετικά πακέτα.
Αγοράζοντας conn-x, ξέχνα και την τιμή για 20,50 ευρώ για 512.

fou
19-06-06, 21:12
Με Conn-X γινεται μονο. Ακριβως ιδια περιπτωση ειμαι, και πηγα πηρα πακετακι Conn-x (2 μηνες- 45 ευρω τα 384), τους ειπα οτι θελω 512 και η διαφορα για τους πρωτους 2 μηνες θα μπει στο λογαριασμο του ΟΤΕ. Για τους υπολοιπους 4 μεχρι να συμπληρωθει το 6αμηνο, 28,5 το μηνα. Αυριο ληγει η forthnet και σημερα μου ειπαν οτι θα μου στειλουν τους κωδικους απο ΟΤΕ (για αυριο το βλεπω).
Ετσι δεν μενω ουτε μερα χωρις Ιντερνετ.

cynic
19-06-06, 21:46
Exω αναβαθμισει την γραμμη απο 512κ σε 1024 εδω και μια βδομαδα, συγκεκριμενα ,πηρα τηλ την προηγουμενη Τριτη στο 134 και τους ειπα οτι 8ελω να αναβαθμιστει η γραμμη σε 1μβιτ και ταυτοχρονα να μπω στο προγραμμα της Οτενετ για 1μβιτ με 47.5ε το μηνα, (με 6μηνη δεσμευση).Αρχικα ολα πηγαν καλα, αφου η γραμμη αναβαθμιστηκε την επομενη μερα Τεταρτη, σε 1024.Τους πηρα να τους πω οτι δε με εχουν παρει τηλ για username/pass και μου ειπαν οτι αυτο ειναι φυσιολογικο, αφου η ολη διαδικασια περνει περιπου 3μερες.Επισης οτι τα στοιχεια των συνδρομων οτενετ ειναι "σε αλλο πληροφορικο συστημα" το οποιο δεν ειχε ακομα ενημερωθει.
Οποτε περιμενα μεχρι την Παρασκευη, τηλ στο 134....παλι τα ιδια...θελω ενα user/pass για να μπω τους λεω.Μου απαντανε παλι, οτι ειμαι σε κατασταση αναμονης και να περιμενω τηλεφωνο τους.Σημερα Δευτερα και τιποτα....Δηλαδη ελεος, τοση γραφειοκρατεια για ενα user/pass??Δηλαδη demo πως δινουνε, με δηλωση του νομου 105???Τελος παντων...αυριο κλεινω 1 βδομαδα με 1024κ συγχρονισμενα στο ρουτερ, αλλα 512κ forthnet η οποια ληγει την Πεμπτη...Ξερει κανεις τι μπορω να κανω σε αυτη τη φαση?

kontogianis
20-06-06, 03:11
παρε αύριο στο 134 και πες τους πως εχεις περιμενει ηδη πολλεσ μερεσ και θα σε εξυπηρετησουν

damokles
30-06-06, 22:48
Καλησπερα

εχω γραμμή από ΟΤΕ στα 384kbps και συνδρομή forthnet (3+3) η οποία λήγει αρχές Αυγούστου..

έβλεπα τη διαφήμιση του Otenet ondsl κιτ για 512kbps 20 ευρώ / μήνα όλα πληρωμένα..


στην αρχή σκεφτόμουν να μετατρέψω την γραμμή σε 512 και οταν ληξει η forthnet να πάρω μια συνδρομή πάλι 3 μήνες (+3 δώρο ) 512kbps.

και ΕΡΩΤΩ :) μπορώ να μεταβώ σε αυτό το πακέτο; τι δέσμευση έχει;

ΧΩΡΙΣ φυσικά να διακοπεί η DSL γραμμή μου, γιατί δεν υπάρχει πόρτα ούτε για δείγμα..

To OnDSL Kit δεν μπορείς να το πάρεις. Μπορείς να πάρεις όμως το Conn-X του ΟΤΕ που είναι στην ουσία OteNET και να μην διακοπεί καθόλου η σύνδεσή σου.

Η δικιά μου μετάβαση από Forthnet σε OteNET διήρκεσε ... 1 ώρα!

@ ADSLgr.com All rights reserved.