PDA

Επιστροφή στο Forum : Windows Vista Beta 2 .



Σελίδες : [1] 2

Patentman
18-06-06, 12:10
Τωρα και Windows Vista :biggrin: :twisted:

Νικαετός
18-06-06, 12:22
Τα παρήγγειλα ήδη ...μου έστειλαν link να τα κατεβάσω , αλλά 3 μέρες όλο busy ήταν οι servers , οπότε παρήγγειλα το dvd (αυτό με την 64μπιτη έκδοση έχει μέσα και την 32μπιτη ) και τώρα περιμένω !

(και άσε τους "άλλους" να τσακώνονται ,ποια διανομή linux θα χρησιμοποιήσουν και αν τα RPM είναι κακά ή όχι , ή αν το KDE είναι καλύτερο από το Gnome :p :p )

(Nα μην τους πειράξουμε και λίγο ? Τόσα μας λένε LOL )


Πάντως σπίτι παίζουν και Fedora , ΚΑΙ Mac OS και Suse ...και (παρά λίγο) Free BSD !

WandereR
18-06-06, 12:58
Αφου έχεις MacOS βρε νίκο..., τσάμπα παιδεύεσαι...;)


Το ergonomic 4000 της ΜΣ το έχετε δει?

nnn
18-06-06, 13:46
Νίκο θα χρεωθείς όμως 16 € για το Dvd που θα σου φέρουν ;)

FFGR
18-06-06, 13:57
Τωρα και Windows Vista :biggrin: :twisted:

Σε κανέναν χρόνο :p

Θα τα βάλω όταν αρχίσουν να μαζεύονται τα παιχνίδια που θέλουν DX10, είναι ο μόνος μου λόγος για να βάλω Vista.

Νικαετός
18-06-06, 23:11
Νίκο θα χρεωθείς όμως 16 € για το Dvd που θα σου φέρουν ;)


Δεν κατάλαβες ...τα πληρώνεις προκαταβολικά LOL !

no_logo
18-06-06, 23:21
Δεν κατάλαβες ...τα πληρώνεις προκαταβολικά LOL !

πληρώνεις δηλαδή για να γίνεις beta λευκό εργαστηριακό ποντίκι της microsoft ;

Απλά κάτι δεν μου ταιριάζει :hmm:

sdikr
18-06-06, 23:25
πληρώνεις δηλαδή για να γίνεις beta λευκό εργαστηριακό ποντίκι της microsoft ;

Απλά κάτι δεν μου ταιριάζει :hmm:

Πληρώνεις τα έξοδα αποστoλής ;)

no_logo
18-06-06, 23:33
Πληρώνεις τα έξοδα αποστολής ;)


αυτή είναι η δικαιολογία / επιχείρημα της εταιρείας σίγουρα
Απλά πιστευω πως σε ένδειξη σεβασμού στο πρόσωπο του beta tester που δέχεται να βάλει την ψυχική του υγεία στα ηρεμιστικά -αγχολυτικά βάζοντας ένα ασταθές σύστημα στο pc του με σκοπό την εξυπηρέτηση της μικρομάλακης για να βρει λύσεις, βελτιώσεις, αδυναμίες θα έπρεπε η διανομή/αποστολή να είναι δωρεάν.
Αυτό είναι το ελάχιστο που θα έπρεπε να κάνουν

nnn
18-06-06, 23:35
Δεν κατάλαβες ...τα πληρώνεις προκαταβολικά LOL !
Α νόμιζα ό,τι πληρώνεις με την παραλαβή :rolleyes:

Πήγα και εγώ να τα παραγγείλω αλλά μόλις είδα 16 € έβαλα την μεγάμπιτη στο full.
Σε 11 ώρες ήταν εδώ.

Νικαετός
18-06-06, 23:49
@ no logo , γίνεσαι υπερβολικός ! Αν θέλεις το παραγγέλνεις - κατεβάζεις , δεν σε υποχρεώνει κανείς . Μπορείς να το κατεβάσεις δωρεάν επίσης . Τώρα , αν είναι ασταθές - beta και εγώ δεν ξέρω τι άλλο, τότε : έπαιξα και έχασα ... so what ? Εδώ έχω φάει ατελείωτες ώρες , προσπαθώντας να περάσω , άλλα συστήματα στον υπολογιστή μου ;)

mrsaccess
18-06-06, 23:55
Το ubuntu που δεν είναι και beta γιατί στο στέλνουν δωρεάν; :roll:

Patentman
19-06-06, 00:01
Φαντασου ουτε ετσι δεν "πουλαει" :rolleyes:

ΥΓ. οχι ασταθες αλλά καραπροβληματικη ειναι η εκδοση. Τα ΜΕ ηταν τελεια μπροστα της.

joseph
19-06-06, 10:18
Patentman έγραψες ....

WAntilles
19-06-06, 15:36
Τα ΜΕ ηταν τελεια...

Κατά "Ριζοσπάστην" ή "Ελεύθερον Τύπον"; :hmm:

Patentman
19-06-06, 15:58
Βαλε τα vista δουλεψε τα και μετα θα παρακαλας να βρεθεις ξαφνου με λειτουργικο τα Millennium.
Καλα τα vista αλλά πολυ beta, κατά το μπετά.

FFGR
19-06-06, 22:26
Βαλε τα vista δουλεψε τα και μετα θα παρακαλας να βρεθεις ξαφνου με λειτουργικο τα Millennium.
Καλα τα vista αλλά πολυ beta, κατά το μπετά.

LOL!

M$ + beta + λειτουργικό = better kill yourself :rofl:

Το τραγικό είναι ότι έχω δει κάτι ωραίες beta (σε παιχνίδια) άλλο πράμα ...

"-Η κάρτα γραφικών μου δεν δουλεύει σωστά.
-Άλλαξε στην άλλη εταιρία!"

"-Υπάρχει πρόβλημα με τους AMD (μη σωστή υποστήριξη)
-Βάλε Intel! (αυτό το είχαν και στο beta FAQ τους :down: )"

pentium_vi
20-06-06, 13:32
LOL!

M$ + beta + λειτουργικό = better kill yourself :rofl:

Το τραγικό είναι ότι έχω δει κάτι ωραίες beta (σε παιχνίδια) άλλο πράμα ...

"-Η κάρτα γραφικών μου δεν δουλεύει σωστά.
-Άλλαξε στην άλλη εταιρία!"

"-Υπάρχει πρόβλημα με τους AMD (μη σωστή υποστήριξη)
-Βάλε Intel! (αυτό το είχαν και στο beta FAQ τους :down: )"

Για ποια BETA μιλάτε? Γιατί η 5384 είναι πολύ σταθερή και ήδη είναι το κύριο λειτουργικό μου μαζί με το Office 2007 BETA 2.

Όσον αφορά τα 16 euros συμπεριλαμβάνουν τα μεταφορικά και όταν βγει η RC1 θα σταλλεί δωρεάν σε όσους εγκαταστήσουν την BETA 2 και την ενεργοποιήσουν

FFGR
20-06-06, 13:45
@pentium_vi

Μιλάω γενικώς, διότι η beta είναι ότι λέει το όνομα της ... beta.
Προβλήματα θα υπάρχουν, είτε μεγάλα είτε μικρα.

Ακόμη και ένα προιόν να βρεί από beta φάση, άμα δεν έχει γίνει σωστά θα καταντήσεις τους πελάτες σου unofficial beta testers οι οποίοι θα έχουν πληρώσει κιόλας το προιόν ! Έχω δει κάποια πολύ καλά παιχνίδια (μιας και σε αυτόν τον τομέα ασχολούμαι) όχι beta ... ούτε σαν alpha edition να βγαίνουν στην αγορά.

Φυσικά υπάρχουν και προιόντα τα οποία είναι πάρα πολύ σταθερά ακόμη και σε beta φάση από την αρχή (υποδουλόνοντας ότι οι δημιουργοί έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά).

Patentman
20-06-06, 13:58
Σε μενα κολαει με το παραμικρο η 5384, παω να μπω σε μια καρτελα ρυθμισων και μενει παγωτο. Και δεν εχει τιποτα αλλο εγκατεστημενο παρα μονο το trend micro pc cillin -το οποιο συστηνει για σωστη λειτουργια (αν και ειναι beta και αυτο).

memos31
20-06-06, 14:53
Σε μενα κολαει με το παραμικρο η 5384, παω να μπω σε μια καρτελα ρυθμισων και μενει παγωτο. Και δεν εχει τιποτα αλλο εγκατεστημενο παρα μονο το trend micro pc cillin -το οποιο συστηνει για σωστη λειτουργια (αν και ειναι beta και αυτο).:rofl::rofl::rofl:
Kαι μετα μιλατε για το ubuntu.:respekt:

WAntilles
20-06-06, 15:56
Σε μενα κολαει με το παραμικρο η 5384, παω να μπω σε μια καρτελα ρυθμισων και μενει παγωτο. Και δεν εχει τιποτα αλλο εγκατεστημενο παρα μονο το trend micro pc cillin -το οποιο συστηνει για σωστη λειτουργια (αν και ειναι beta και αυτο).

Βάλε ME.

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

viron
20-06-06, 16:17
Μην ζητάμε το τέλειο από μια ΒΕΤΑ έκδοση. Αν δεν το καταλάβουμε τι σημαίνει ΒΕΤΑ καλύτερα να μην ασχοληθούμε γιατί θα απογοητευθούμε.

Οταν βγεί η RC1 έκδοση θα μπορούμε να είμαστε και πιο απαιτητικοί και πιο αυστηροί.

ΒΕΤΑ σημαίνει εθελοντής στην εξεύρεση προβλημάτων που αναφέρονται για επίλυση. Και μιλάμε για ΠΟΛΛΑ προβλήματα.

Βύρων.

FFGR
20-06-06, 17:38
ΒΕΤΑ σημαίνει εθελοντής στην εξεύρεση προβλημάτων που αναφέρονται για επίλυση.

Λάθος.
Αυτό που λες είναι open beta tester.

Beta είναι η φάση στην οποία το πρόγραμμα έχει μόλις τελειώσει την alpha (πρώτες εκδόσεις, εσωτερικές δοκιμές από τους ίδιους τους δημιουργούς για προβλήματα στον κώδικα, προσθήκη διαφόρων λειτουργιών) και ανάλογα άμα είναι ευραίως ανοιχτή λέγεται open ή closed.

Σε αυτήν την φάση έχει διακοπεί η προσθήκη καινούργιων λειτουργιών και όλο το βάρος δίνεται στην εξεύρεση διαφόρων bugs και στην επίλυση τους.

Συνήθως σταματάνε στο beta την επίλυση και στη gamma φάση (που δεν γίνεται πάντα) δίνεται το προιον στους testers για να το χρησιμοποιήσουν σαν να είναι τελειωμένο (σαν απλοί χρήστες δηλαδή).

no_logo
20-06-06, 18:02
Λάθος.
Αυτό που λες είναι open beta tester.

Beta είναι η φάση στην οποία το πρόγραμμα έχει μόλις τελειώσει την alpha (πρώτες εκδόσεις, εσωτερικές δοκιμές από τους ίδιους τους δημιουργούς για προβλήματα στον κώδικα, προσθήκη διαφόρων λειτουργιών) και ανάλογα άμα είναι ευραίως ανοιχτή λέγεται open ή closed.

Σε αυτήν την φάση έχει διακοπεί η προσθήκη καινούργιων λειτουργιών και όλο το βάρος δίνεται στην εξεύρεση διαφόρων bugs και στην επίλυση τους.

Συνήθως σταματάνε στο beta την επίλυση και στη gamma φάση (που δεν γίνεται πάντα) δίνεται το προιον στους testers για να το χρησιμοποιήσουν σαν να είναι τελειωμένο (σαν απλοί χρήστες δηλαδή).


ωραια όλα αυτά αλλά κατα πόσο ισχύουν στην μικρομάλακη; :whistle: :whistle:

WAntilles
20-06-06, 18:10
Μην ζητάμε το τέλειο από μια ΒΕΤΑ έκδοση. Αν δεν το καταλάβουμε τι σημαίνει ΒΕΤΑ καλύτερα να μην ασχοληθούμε γιατί θα απογοητευθούμε.

Οταν βγεί η RC1 έκδοση θα μπορούμε να είμαστε και πιο απαιτητικοί και πιο αυστηροί.

Ναι-ναι, τις έχουμε δει και τις τελικές.

Εχθές πέρασα τα updates του τελευταίου μηνιαίου security bulletin στα XP Pro x64 SP-1. Μιλάμε για πολύ αυνανισμό στο Redmond. :mad:

Και φυσικά το 80% (σε μέγεθος) των updates αφορούσε τα IE & Outlook & WMP, αυτά δηλαδή με τις τρύπιες xeno-scripting engines. :mad:

FFGR
20-06-06, 18:53
ωραια όλα αυτά αλλά κατα πόσο ισχύουν στην μικρομάλακη;

Στους πάντες ισχύουν αυτά :whistle:

RC = release candidate (όπως τα λέει η MS) είναι η τελική φάση (τελική πριν βγεί η Gold έκδοση).

Feature lock (τέλος δηλαδή της Alpha) έχει ήδη γίνει και τώρα ψάχνουν για bugs, δηλαδή έχουν περάσει στις δοκιμαστικές εκδόσεις.

Φυσικά τα τελευταία χρόνια άμα προσέξεις υπάρχουν όλο και περισσότερες open beta, λόγοι είναι η μείωση του κόστους (δεν χρειάζεται να πληρώσεις testers), το ότι μπορεί να γίνει καλύτερη δουλειά (μπορεί να γίνει φυσικά και χειρότερη, εξαρτάται από τους testers) και το ότι δεν χρειάζεται να ψάξεις άτομα για να σου κάνουν αυτήν την δουλεια.
Έχει πάντως κολήσει στην βιομηχανία ο όρος beta = δοκιμή, μιας και φυσικά μπορείς ας πούμε να χωρίσεις την closed από την open beta σε beta και gamma.

ΥΓ :

Μάλλον πολύ μιλάω σήμερα :whistle:

Ούγκα Μπούγκα Μπούγκα !

HateBreeder
21-06-06, 02:03
Ωραία και καλά τα vista!
Τα βάλαμε και σαν δεύτερο λογισμικό!
Πως θα τα βγάλουμε τώρα και πως θα βγάλουμε την επιλογή στο bios για να μην τα βλέπει;

Patentman
21-06-06, 03:11
Κανε φορματ. Αν εκανες upgrade δεν γυρνα πισω, αν εχεις κανει dual boot (με πρωτο τα ΧΡ) τοτε κανε φορματ το partition των Vista και σβηστα! Μετα πηγαινε και φτιαξε το boot.ini και σβησε του την λανθασμενη καταχωρηση για τα Vista. Κανε επανεκινηση και εισαι ΟΚ.

ΥΓ. Τι εννοεις με το bios;

JOTE
21-06-06, 09:28
καλημερα ,
δοκιμασα να τα κανω clean install αλλα με τιποτα δεν θελουν να δουν το SATA (sil 3112) και κολαει το συμπαν !!!!!!
Ουτε καν επιλογη να βαλω τους drivers δεν εχει!

Συγνωμη αλλα αυτη δεν ειναι μια απο τις πιο διαδεδομενες καρτες SATA?


Εγκατασταση μονο πανω απο XP SP2 και θελει και drivers για το SATA!

Δεν ειμαστε καθολου σοβαροι μου φαινεται!

pentium_vi
21-06-06, 12:34
καλημερα ,
δοκιμασα να τα κανω clean install αλλα με τιποτα δεν θελουν να δουν το SATA (sil 3112) και κολαει το συμπαν !!!!!!
Ουτε καν επιλογη να βαλω τους drivers δεν εχει!

Συγνωμη αλλα αυτη δεν ειναι μια απο τις πιο διαδεδομενες καρτες SATA?


Εγκατασταση μονο πανω απο XP SP2 και θελει και drivers για το SATA!

Δεν ειμαστε καθολου σοβαροι μου φαινεται!

Σε εμένα παίζει κανονικότατα με τον συγκεκριμένο controler.

Δοκίμασε να αντιγράψεις τον κατάλογο με τους driver του controller απο το CD της μητρικής σε ένα USB stick και εκεί που θα σου ζητήσει δίσκους πες του να ψάξει για drivers. Δεν χρειάζεται το oemsetup.inf που έχουν οι δισκέτες που χρησιμοποιείς με το F6 στα XP μόνο το *.inf και οι drivers.

Flareman
21-06-06, 13:02
Ερώτηση: σε Athlon XP 1800+ με 512 RAM και GeForce 6200 τα σηκώνει; Μη βάλω την 384 να κατεβάζει και μείνω με τη γλύκα...

FFGR
21-06-06, 13:08
Με κανέναν θεό.

Κάρτα γραφικών είναι άσχετη (εκτός άμα θες να δεις γραφικά γραφικά γραφικά)
Μνήμη θέλεις παραπάνω, όπως και επεξεργαστή (μπορεί να είσαι εντάξει με επεξεργαστή μπορεί και όχι).

Flareman
21-06-06, 13:15
XP τότε και τα μυαλά στη θέση τους:( Να δω από παιχνίδια τι θα κάνουμε όταν επικρατήσει το DX10... Αν βάλω το Classic Interface δεν τα αντέχει; (Υπ' όψιν, έχω το συνήθειο να βάζω 4GB swap file σε όλες τις εκδόσεις Windows που δουλεύω)

FFGR
21-06-06, 16:03
Μια αναβάθμιση τον επεξεργαστή και παραπάνω RAM θέλεις (ελπίζω μόνο να έχεις μεγάλο σκληρό δίσκο). Και PCIe να έχεις ακόμη καλύτερα.

Για τα παιχνίδια DX10 δεν θα βγούν τόσο σύντομα όσο πιστεύεις. Επειδή ΔΕΝ υπάρχει συμβατότητα μεταξύ DX9 και 10 στα XP (επειδή το 10 είναι Vista exclusive) οι devs θα βγάλουν τα παιχνίδια για αρκετό καιρό ακόμη στο 9 (υπολόγισε μέσα και τα παιχνίδια τα οποία ακόμη θα είναι υπό δημιουργία), τον οποίο τον υπολογίζω τουλάχιστον 3-6 μήνες να αρχίσουν να βγαίνουν αρκετά παιχνίδια με το 10.

jimkk
21-06-06, 17:40
Εγκατεστησα τα vista σε καινουργιο σκληρο και θα ηθελα να μπορω να επιλεγω το OS (στον παλιο σκληρο εχω τα xp pro)...γινεται με καποιον boot manager???

Patentman
21-06-06, 17:50
Αν ο ενας ειναι PATA και ο αλλος ειναι SATA επελεξε απο το bios ποιος κοντρολλερ θα ειναι ο bootable. Στις Asus με F8 και αφου κανει POST η μητρικη μπαινεις κατευθειαν στο μενου χωρις να πειραξεις την στανταρ ρυθμιση στο bios.
Ουτε loader ουτε τιποτα ;) Κατα άλλα υπαρχουν boot loaders που κανουν αυτη την δουλεια αλλά δεν ξερω καποιον να σου πω free.

letterman
21-06-06, 17:58
sorry gia ta greeklish....8a ta kanw edit mexri to bradi... erwthsh......
egkatesthsa ta vista beta 2 se kainourgio sklhro kai 8a h8ela na mporw na epilegw to OS (ston palio sklhro exw ta xp pro)... ginetai me kapoion boot manager? ligh boh8eia please....


σε εμενα παντως μου μετονομασε το φακελο windows σε windows old και ενω μου βγαζει την επιλογη με boot manager δεν φορτωνει τα παλια windows

jimkk
21-06-06, 17:59
Και οι δυο ειναι PATA.....

Αυτο θα βοηθουσε????


http://btmgr.webframe.org/


ok...solved

augerinos
22-06-06, 20:05
Τα πέρασα κι εγώ για να έχω έστω μια εμπειρία του τι είναι στην πράξη.

Εντυπώσεις.

Σίγουρα ο πυρήνας τους είναι πιο σταθερός από αυτόν των XP (των 32μπιτων εκδόσεων τουλάχιστων), παρ'όλα αυτά, πολλά επιμέρους πράγματα δεν είναι.

Όλες σχεδόν οι ρυθμίσεις, διαχειρίζονται πλέον με webpage-based καρτέλες, κάτι σαν να κάνεις configure τον ρούτερ σου δηλαδή.

Είναι περισσότερο παραμετροποιήσιμα απ'τα XP.
Είναι πολύ πιο όμορφα απ'τα XP.
Είναι πιο γρήγορα απ'τα XP 32-Bit, πιο αργά όμως από 2003 (Και φαντάζομαι XP 64-Bit).
Είναι πιο αποκρίσιμα. Αν δηλαδή κολήσει ένα πρόγραμμα (ναι, μου κόλλησε), δεν κολλάει το σύμπαν μαζί του.
Οι γραμματοσειρές του είναι λίγο περίεργες. Μπορεί απλώς να μην τις έχω συνηθίσει. Ειδικά αν έχεις LCD, το ClearType δεν είναι σωστά ρυθμισμένο και βλέπεις τα fonts με κόκκινα περιγράμματα. Το απενεργοποίησα και όλα οκ .
Το search function στο start menu είναι πολύ χρήσιμο.
Ο νέος τρόπος με τον οποίο λειτουργεί το "Show All Programs" στο Start είναι πολύ πιο γρήγορος, πολύ πιο αποκρίσιμος και τελικά πολύ πιο βολικός.

Τα page requests στους browsers (και στον firefox) έχουν επιταχυνθεί με αποτέλεσμα με το που κάνεις request την σελίδα να εμφανίζεται αμέσως.

Η Sidebar αρκετά βολική, δεν κάνει βλακείες και παρενοχλήσεις ούτε με video ούτε με παιχνίδια ούτε με προγράμματα γενικά.

Ενοχλητικό το σύστημα ασφαλείας που έχουν βάλει. Σχεδόν σε κάθε εφαρμογή, σε εγκαταστάσεις προγραμμάτων, σε καρτέλες ρυθμίσεων κλπ εμφανίζεται μήνυμα ώστε να επιβεβαιώσεις την ενέργειά σου (οτι δλδ εσύ άνοιξες το τάδε πρόγραμμα/ρύθμιση/εγκατάσταση). Φυσικά το απενεργοποίησα.

Η μνήμη που καταναλώνεται είναι πολλή. 34ΜΒ ο explorer + 70(!)MB o dwm(Desktop Windows Manager) + 27MB το svchost = 131MB μόνο τα windows σε idle λειτουργία και χωρίς ανοιχτά προγράμματα.

Αυτά προς το παρόν, αν δω κάτι άλλο θα το γράψω.

JOTE
22-06-06, 20:42
Σε εμένα παίζει κανονικότατα με τον συγκεκριμένο controler.

Δοκίμασε να αντιγράψεις τον κατάλογο με τους driver του controller απο το CD της μητρικής σε ένα USB stick και εκεί που θα σου ζητήσει δίσκους πες του να ψάξει για drivers. Δεν χρειάζεται το oemsetup.inf που έχουν οι δισκέτες που χρησιμοποιείς με το F6 στα XP μόνο το *.inf και οι drivers.

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα οταν τα βαζω να κανουν clean install ξεκινανε και προχωρανε χωρις να μου πουν (πχ πατα F6) και στο τελος μου βγαζουν μια πολυ ωραια μπλε οθονη! οταν τα βαζω απο upgrade ή clean install μεσα απο τα xp ολα καλα!

Ειναι μερικες φορες να απορεις! :hmm:


και κατι αλλο! το εχει δοκιμασει κανεις με προγραματα του τυπου p2p ???

pentium_vi
23-06-06, 13:51
Σε ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα οταν τα βαζω να κανουν clean install ξεκινανε και προχωρανε χωρις να μου πουν (πχ πατα F6) και στο τελος μου βγαζουν μια πολυ ωραια μπλε οθονη! οταν τα βαζω απο upgrade ή clean install μεσα απο τα xp ολα καλα!

Ειναι μερικες φορες να απορεις! :hmm:


και κατι αλλο! το εχει δοκιμασει κανεις με προγραματα του τυπου p2p ???

Δεν ζητάνε να πατήσεις F6 το περιβάλλον εγκατάστασης είναι Windows PE 2.0. απλά όταν φτάσει στο σημείο που πρέπει να επιλέξεις δίσκο εκεί πρέπει να επιλέξεις το Add Driver

Στο e-mule που δοκίμασα πρέπει να βρείς το e-mule.exe και να επιλέξεις στην καρτέλα του compatibility την επιλογή Run as Administrator αλλοιώς δεν αποθηκεύει τίποτα :(

Γενικότερα τα Vista χρειάζονται μνήμη τουλάχιστον 1GB (σε εμένα με το που ξεκινάει είναι ήδη 800ΜΒ) αλλά την διαχειρίζονται πολύ καλύτερα από τα XP και έτσι δεν αγκομαχάει το σύστημα

Η 6200 παίζει με τα Vista κανονικά χωρίς πρόβλημα γιατί είναι DirectX 9 κάρτα. Αρκεί να έχει τουλάχιστον 128ΜΒ μνήμη.

teo_L20
23-06-06, 15:29
Κατα την εγκατασταση των windows vista,κατα την επιλογή του partition και στα δυο βλεπω την εξής εικόνα:

9103

και να μου λεει κατώ-κατω οτι δεν γινεται να εγκατασταθουν τα windows,λογο απροσδιοριστου μεγέθους κτλ.

Μήπως γνωριζει κανεις τι συμβαινει?:sorry:

emav
23-06-06, 15:42
Σχετικές απαντήσεις υπάρχουν εδώ (http://www.vistaforums.com/forum/Topic485-7-1.aspx).

teo_L20
23-06-06, 15:51
thanks!

joseph
26-06-06, 21:52
Γεια σας , έχω ένα πρόβλημα με το DVD που κατέβασα απο την MS είναι 2.2 γίγα , χ86 , το έκανα σε DVD έκανε εκκίνηση , αλλά μετά το κλείδι λέει δεν μπορεί να ανοίξει το windows image Είναι corrupted το αρχείο; τι λέτε; πάντως ξεκινάει κανόνικα, ενώ τώρα κατεβάζω το ίδιο αρχείο απο amule που είναι 3.13 γίγα ...

augerinos
26-06-06, 22:05
2,2 και απ'την Microsoft, τότε είναι corrupted 100%.


32-bit edition (3.5 GB)
64-bit edition (4.4 GB)

Νικαετός
26-06-06, 23:06
Ήλθε σήμερα και το dvd , που όπως προείπα περιέχει και τις δύο εκδόσεις : Vista 32 kai Vista 64 ...

Μόλις τελειώσει ο αγώνας αρχίζει η εγκατάσταση σε καινούργιο SATA σκληρό , σε FX- 60 ...

(Και ο Θεός βοηθός !!)


9172 9173

WAntilles
26-06-06, 23:12
Ήλθε σήμερα και το dvd , που όπως προείπα περιέχει και τις δύο εκδόσεις : Vista 32 kai Vista 64 ...

Μόλις τελειώσει ο αγώνας αρχίζει η εγκατάσταση σε καινούργιο SATA σκληρό , σε FX- 60 ...

(Και ο Θεός βοηθός !!)


9172 9173

Θα βάλει το ένα DRM να αλληλοσυνθλιβεί με τ' άλλο. :mrgreen:

Μακοσχί <-> Βήστα

Νικαετός
26-06-06, 23:13
Θα το διαπιστώσω WAn , θα το διαπιστώσω LOL !!

@ ADSLgr.com All rights reserved.