PDA

Επιστροφή στο Forum : ενεργοποιηση



titan
03-02-04, 22:47
ρε παιδια επειδη πηγα σημερα σε ενα oteshop και με μπερδεψαν ακομα περισσοτερο

οταν κανεις ενεργοποιηση μονο (χωρις εγκατασταση) δινεις ραντεβου με τεχνικους οτε ? ερχεται κανεις σπιτι ? η απλα σε κάποια φάση ενεργοποιουν τη γραμμη και εσυ συνδεεις το μοδεμ ?

leventopaido
03-02-04, 23:46
Όταν κάνεις ενεργοποιήση χωρίς εγκατάσταση δεν έρχεται κανένας στο σπίτι σου. Απλά κάποια στιγμή σε παίρνουν τηλέφωνο και σου λένε ότι η γραμμή έχει ενεργοποιηθεί. Απομένει να ρυθμίσεις μόνο σου τον router. Εάν ο router σου δε συγχρονίζει τότε πέρνεις τον ΟΤΕ τηλέφωνο και τους το λες.

titan
04-02-04, 23:11
εντάξει αυτό ήξερα και εγώ και πήγα στο oteshop αλεξάνδρας και μου έπεσαν τα μαλλιά

μου λέει ο υπάλληλος ότι θα έρθουν τεχνικοί ντε και καλά για να μου βάλουν την γραμμή μέχρι το σπίτι αφού η γραμμή που έχω τώρα δεν είναι adsl

άντε να του εξηγήσεις τώρα , άσε που δεν είχα όρεξη να μας ακούει κανας προιστάμενος εκεί μέσα και να έχει το παιδί μπλεξίματα... αλλά βέβαια είναι και πρόβλημα η παραπληροφόρηση, τι να πεις

επίσης από εκεί με ενημέρωσαν ότι τα alcatel modem είναι ok για siemens dslam, να τους εμπιστευθώ ? το έχω ρωτήσει και εδώ αυτό αλλά καμμία τύχη... τεσπά

zouzouni
06-02-04, 14:58
επίσης από εκεί με ενημέρωσαν ότι τα alcatel modem είναι ok για siemens dslam, να τους εμπιστευθώ ? το έχω ρωτήσει και εδώ αυτό αλλά καμμία τύχη... τεσπά

Όπως λέει και ο UGF_GreekMind sto
http://www.adslgr.com/forum/viewtopic.php?t=4432
ναι, είναι εντάξει το alcatel σε siemens dslam.

@ ADSLgr.com All rights reserved.