PDA

Επιστροφή στο Forum : Tα νευρα μου



chronis
21-06-06, 10:43
Ενα ωραιο πρωι στις 18/05/2006 και ενω ημουν συνδεδεμενος η συνδεση κοπηκε!Αμεσως με παιρνει τηλεφωνο ενας τεχνικος του ΠΟΤΕ,-χαλασε η πορτα σας αλλα σε 5 μερες το πολυ θα την εχω φτιαξει εκτος και εαν θελετε απο 1024 να την ριξω σε 384 αλλα θα χασω την σειρα μου!!
Φυσικσ του λεω οτι 5 μερες μπορω να περιμενω!!Περναει μια βδομαδα και τιποτα!Τηλεφωνω στην forthnet και οι απιστευτοι μου λενε οτι αυτοι δεν βλεπουνε ΠΟΥΘΕΝΑ βλαβη και πως για να με πιστεψουνε θα πρεπει να τους παρει ο ΠΟΤΕ΅!!!Ακολουθησε ενας μηνας κοροιδιας και απο την εταιρια και τον ΠΟΤΕ λεγοντας μου μια οτι καηκε η πορτα μια οτι ειναι γενικο το προβλημα στο Αγιο Γεωργιο στο κερατσινι και μια αλλες λαλακιες!!!!Εδω και τρεις εβδομαδες και αφου τους επαιρνα καθημερινα τηλ μου ελεγαν οτι την επομενη η βλαβη θα εχει αποκατασταθει!!!!
Τελικα σημερα 21/06/και ωρα 09.40 φτιαξανε το προβλημα!!!!
Και ρωταω εγω???Μηπως επρεπε να τους κανω μια μηνυση για να στρωσουν και να ειναι πιο συνεπης????Οταν εγω αργισα να πληρωσω καποιο λογαριασμο με ταραξανε στα τηλεφωνα!!!Και τωρα ουτε ενα συγνωμη δεν λενε!!!!

Αυτη ειναι μια ιστορια καθημερινης τρελας στο Ελλαδισταν!!!:down:

lamesaint
21-06-06, 10:47
Αν η γρμμή είναι στο όνομά σου να ζητήσεις να σου αφαιρέσουν το ανάλογο ποσό από τον λογαριασμό του ΟΤΕ για όσες μέρες ήσουν χωρίς ιντερνετ.

RyDeR
21-06-06, 12:43
Καλά και εσύ τι χρήση του Internet έκανες? Μέχρι και την πόρτα έκαψες! :p
Πάρε Forthnet αν η γραμμή είναι στο όνομα της και πέστους τι έγινε, ζήτα να μιλήσεις με κάποιον ανώτερο και να αποζημιωθείς για τις μέρες που δεν είχες νετ (δεν το βλέπω αλλά μια προσπάθεια..).

chronis
21-06-06, 12:49
Θα μου πιστωσουν ολες τις ημερες που εχασα το θεμα ομως ειναι οτι ειναι καραγκιοζηδες!!!!!!

manoulamou
21-06-06, 18:00
Καλα κι εσυ περιμενες προκοπη απο μια πενηνταρα (φορτη)
που δεν συνεργαζοταν ΠΟΤΕ μαζι σου?:p

nnn
21-06-06, 21:51
Ηρέμησε πρώτα από όλα.
Δυστυχώς μήνυση δεν στοιχειοθετείται μιας και πρέπει να αποδείξεις ό,τι είχες ζημιά από την μη παροχή της υπηρεσίας.
Αφού σου πιστώνουν το διάστημα που ήσουν χωρίς γραμμή τότε σκέψου να κάνεις μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ για το μεγάλο διάστημα αποκατάστασης της βλάβης.
Έτσι για το μαμότο της υπόθεσης.

skyman
23-06-06, 08:41
Καταλαβαίνουμε την ταλαιπωρία σου όμως δεν νομίζω ότι θα βγάλεις κάτι περισσότερο εκτός από σπατάλη χρόνου και αφού θα σου πιστώσουν τις μέρες που έχασες (αυτό έλειπε). Πάντως μια καταγγελία στην ΕΕΕΤ δεν βλάπτει αν θες να το ψάξεις λίγο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.