PDA

Επιστροφή στο Forum : ταχύτητες 512 στη Νίκαια;;;



xarhss
21-06-06, 11:25
είμαι στο dslam της Νίκαιας, μπορεί κάποιος να μου πει τι ταχύτητες παίζουν με την vivodi 512 στην περιοχη? με forthnet ήμουν καλά στα 384 αλλα πλεον δε με σθμφερει οικονομικα. θα αλλαξω κουτι

chem
21-06-06, 16:12
Φίλε μου μένω Νίκαια. Το τηλέφωνό μου είναι 210491XΧΧΧ,δε ξέρω αν είμαστε στο ίδιο DSLAM. Έχω Vivodi DSL Cube 512 μέσω Α.ΡΥ.Σ ΟΤΕ γραμμή. ΟΙ ταχύτητες που πιάνω στο dowload από sites είναι 55-60 KB/s. Το surfing είναι ταχύτατο, και στα p2p προγράμματα οι ταχύτητες είναι 45-50 KB/s. Δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε με τα pings και γενικότερα είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη vivodi. Το μόνο κακό που αντιμετώπισα ήταν ότι περίμενα 1.5 μήνα να μου ενεργοποιηθεί γιατί δεν είχε πόρτες ο ΟΤΕ. Οπότε πριν κάνεις οτιδήποτε τσέκαρε αν υπάρχουν ελεύθερες πόρτες.
Για ότι άλλο θέλεις εδώ είμαι.

lewton
21-06-06, 16:24
είμαι στο dslam της Νίκαιας, μπορεί κάποιος να μου πει τι ταχύτητες παίζουν με την vivodi 512 στην περιοχη? με forthnet ήμουν καλά στα 384 αλλα πλεον δε με σθμφερει οικονομικα. θα αλλαξω κουτι
Η Vivodi γενικά έχει πολύ καλό δίκτυο, όπως και όλοι οι ISPs αυτή τη στιγμή.
Ο ΟΤΕ είναι το πρόβλημα σε κάποιες περιοχές.

apok
21-06-06, 16:28
Λόγω του ότι έχει να κάνει με το dslam και όχι με την ταχύτητα του Isp μεταφέρθηκε στο νήμα του ΟΤΕ

xarhss
21-06-06, 16:40
Φίλε μου μένω Νίκαια. Το τηλέφωνό μου είναι 210491XΧΧΧ,δε ξέρω αν είμαστε στο ίδιο DSLAM. Έχω Vivodi DSL Cube 512 μέσω Α.ΡΥ.Σ ΟΤΕ γραμμή. ΟΙ ταχύτητες που πιάνω στο dowload από sites είναι 55-60 KB/s. Το surfing είναι ταχύτατο, και στα p2p προγράμματα οι ταχύτητες είναι 45-50 KB/s. Δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε με τα pings και γενικότερα είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη vivodi. Το μόνο κακό που αντιμετώπισα ήταν ότι περίμενα 1.5 μήνα να μου ενεργοποιηθεί γιατί δεν είχε πόρτες ο ΟΤΕ. Οπότε πριν κάνεις οτιδήποτε τσέκαρε αν υπάρχουν ελεύθερες πόρτες.
Για ότι άλλο θέλεις εδώ είμαι.

Σε ευχαριστώ. και πως μπορώ να το ελέγξω αυτό???

chem
21-06-06, 17:05
Πάρε τηλεφωνο στο 134 και συνδέσου με το τμήμα DSL. Πές τον αριθμό του τηλεφώνου σου και ρώτα αν υπάρχουν ελεύθερες πόρτες στην περιοχή. Για να μην ταλαιπωρεθείς άδικα και περιμένεις καιρό για ελεύθερη πόρτα.

vaggoulas
21-06-06, 17:21
Και εγώ είμαι Νίκαια αλλά ανήκω στο DSLAM Κορυδαλλού.:hmm:

No-Name
21-06-06, 22:28
Και εγώ είμαι Νίκαια αλλά ανήκω στο DSLAM Κορυδαλλού.:hmm:

Επίσης είμαι σε dslam Κορυδαλλού...Πρέπει να έχεις γερά νεύρα!

vaggoulas
22-06-06, 00:55
Επίσης είμαι σε dslam Κορυδαλλού...Πρέπει να έχεις γερά νεύρα!
Σήμερα μου συνδέσαν το νέο μου πακέτο και βλέπω πλέον πως είμαι σε Alcatel DSLAM.:stunned:
Όχι σε Intracom που είναι όλο το κέντρο εδώ.Να διορθωθεί στην επιλογή με τα DSLAM άμα είναι.

No-Name
22-06-06, 00:59
έχει και alcatel ο Κορυδαλλός,Πότε μπήκε κιάλλο?Πές μου σε παρακαλώ σε τι ταχύτητες κυμαίνεται η ταχύτητα όταν με το καλό ενεργοποιηθεί η dsl σου.

vaggoulas
22-06-06, 01:07
έχει και alcatel ο Κορυδαλλός,Πότε μπήκε κιάλλο?Πές μου σε παρακαλώ σε τι ταχύτητες κυμαίνεται η ταχύτητα όταν με το καλό ενεργοποιηθεί η dsl σου.
Έτοιμος είμαι.Vivodi 512 αλλά έχω καταλάβει γιατί και πριν 512 είχα πως έχουμε "μπουκώσει".Από το απόγευμα και ύστερα γονατίζει.Πιο νωρίς ήμουν γύρω στο 50κάτι.Αλλά σήμερα το βράδυ με το μουλάρι ανοικτό οι σελίδες άνοιγαν με το ζόρι.Για να μην πω καθόλου.:down:

No-Name
22-06-06, 01:11
ώστε εσύ φταίς για το χάλι μας εε με τα μουλάρια και τα γαϊδούρια??Χμμ κάτσε να ενημερώσω τον ΟΤΕ της περιοχής μας για την προσεχή αποσύνδεση σου :p
άσε πάνω από 70 δεν βλέπω πρίν τις 12 το βράδυ

skyman
23-06-06, 08:31
Να σημειωθεί ότι ο xarhss έχει ISDN γραμμή οπότε λογικά θα βρεί ποιο εύκολα διαθέσιμη πόρτα μιας και συνήθως τα PSTN είναι τα πιο πιταρισμένα Dslam αλλά σίγουρα μια ερώτηση στο 134 θα ξεκαθαρίσει καλύτερα τι ακριβώς παίζει σε διαθεσιμότητα αυτή την περίοδο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.