PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL: Hellas Off Line



dipapadi
21-06-06, 16:42
Υπάρχει κάποιος που έκανε μεταφορά κυκλώματος που είχε ενεροποιήσει η HOL;
Μετά από 11 μέρες αναμονής μετά την αίτηση και έχοντας πληρώσει 40 ευρώ, αποφάσισαν να μου αποκαλύψουν ότι δεν υπάρχουν θύρες στο Νέο Κόσμο; Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να περιμένω 11 μέρες για να το μάθω αυτό; Και πήρα 4 φορές τηλέφωνο, μίλησα με δυο-τρια άτομα και όλοι μου έλεγαν:
"Δεν ξέρουμε πότε θα ενεργοποιηθεί"
"Δεν ξέρουμε αν υπάρχουν θύρες"
Τι σκ... ξέρουν αυτοί οι άνθρωποι;
Αφήστε που είπαν ότι θα με πάρουν δυο φορές τηλέφωνο και ακόμα περιμένω!
Ξέρει κανείς αν μπορώ να ζητήσω αποζημίωση για το χρονικό διάστημα που δεν θα έχω σύνδεση;

thestria
21-06-06, 17:22
Η εταιρία δεν γνωρίζει αν δεν την έχει ενημερώσει πρώτα ο οτε. Για παράδειγμα οι έντεκα μέρες που αναφέρεις πιστεύω ότι είνια φυσιολογικός χρόνος. Δύο ημέρες μέχρι η αίτηση να φτάσει στα χέρια τους. Δύο μέχρι να σε καταχωρήσουν. Τέσσερις μέχρι να πας στον οτε. Και τρεις μέχρι να εμφανιστεί από τον οτε η έλλειψη πόρτας. ΣΥΝΟΛΟ 11 (παράδειγμα ήταν, μην το πάρεις της μετρητής).

joseph
21-06-06, 20:31
Μπορείς να ζητήσεις πίσω τα χρήματα σου , και να διακόψεις ... Μπορείς όμως να τα αφήσεις ώστε να ενεργοποιηθεί με την πρώτη ευκαιρία, και τότε ζητάς αναβάθμηση της γραμμής, για καλύτερες τιμές προφανώς .... Εαν έχεις πάρει πακέτο , θα περιμένεις μέχρι να βρεθεί πόρτα, υπάρχουν περιπτώσεις που περιμέναν και περιμένουν 6 μήνες ... Εαν είσαι σε μεγάλο κέντρο , θα γίνει σύντομα, αλλιώς έχε υπομονή, δεν είναι θέμα HOL αλλά ΟΤΕ , και όλοι οι isp πιέζουν όσο να ναι για τις πόρτες ... Εφόσον έχεις μπει στην αναμονή , είναι κρίμα να χάσεις την σειρά σου , για να πληρώσεις λιγότερα ... Εαν τώρα είσαι νέος, πηγαινε να πλατσουρίσεις σε καμία παραλία ...

manoulamou
22-06-06, 09:26
Παλι προβλημα διαθεσιμοτητας θυρων απο τον ΟΤΕ.
Ευτυχως βεβαια που υπαρχουν και οι ISPs να πιεζουν για να ξεκουνηθει λιγο ο δεινοσαυρος.
Αλλα εχω παντα την απορια γιατι δεν βρισκεται ποτε κανεις να ενημερωσει τον ταλαιπωρο πολιτη
που καιγεται για τις υψηλες(?) ταχυτητες και τις αλλες εξαιρετικες υπηρεσιες της ευρυζωνικοτητας:
Κυριε μου, μπορει να μην υπαρχουν διαθεσιμη τεχνολογια ή/και διαθεσιμες πορτες στην περιοχη σας,
το ελεγξατε ή προτιματε ετσι κι αλλιως να περιμενετε και να μπειτε σε λιστα αναμονης?
Γιατι ολοι πρωτα κοιτανε πως να τα τσεπωσουν και μετα αφηνουν τον πελατη να βριζει και ADSL να μη βλεπει?
Ασε που δεν υπαρχουν ξεκαθαρες διαδικασιες, εαν αργησει πολυ η ενεργοποιηση, πώς αποζημιωνεται ο πελατης,
ασχετα αν και πότε επι τελους πηρε την πολυποθητη θυρα, για το χαμενο χρονο/χρημα του.:evil:

dipapadi
27-06-06, 11:03
καταρχή σε κάθε περίπτωση 11 εργάσιμες μέρες για να ανακοινωθεί ότι δεν υπάρχουν θύρες είναι απαράδεκτο. Η αίτηση δόθηκε στον ΟΤΕ από την επόμενη μέρα της αίτησής μου. Απλά κάνοντας ένα τηλέφωνο στον ΟΤΕ μπορεί να σου πει αν υπάρχουν θύρες ή όχι. Άρα δεν μπορώ να δεχθώ ότι είναι θέμα ΟΤΕ. Είναι και θέμα αδιαφορίας της HOL. Θα μπορούσε να με είχε ενημερώσει το πολύ από την 3η μέρα ότι δεν υπάρχουν θύρες!
Είχα πολύ περισσότερα προβλήματα όταν έκανα την σύνδεση στην HOL και ξέρω τι λέω! Ο κόσμος που δουλεύει εκεί μέσα ενδιαφέρεται μόνο για να πάρει την αίτηση και να πληρωθεί και από εκεί και πέρα όλες οι απαντήσεις που παίρνεις είναι:

δεν ξέρουμε
δεν μας ενημερώνει ο ΟΤΕ
δεν γνωρίζουμε συγκεκριμένους χρόνουςΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση να πάρεις άλλη απάντηση εκτός από αυτή!

joseph
27-06-06, 16:50
παραβλέπεις κάποια πράγματα, όπως την συμφωνία μεταξύ εταιριών για τις πόρτες και κάποια άλλα που δεν πρόκειται να μάθουμε. Η καθυστέρηση είναι λογική κατ'εμέ, επίσης μπαίνεις σε λίστα αναμονής και καθε μέρα γίνονται αλλαγές , και μέσα σε 11 ημέρες απο την 3 μέρα που θα σου έλεγαν δεν υπάρχει πόρτα , στην 11 που θα σου έλεγαν , είσαι τυχερός μόλις βρήκαμε πόρτα και πολλά άλλα, δεν είναι θέμα αδιαφορίας, αλλα γραφειοκρατίας , καμία σχέση με το δημόσιο, απλά πρέπει να γίνουν και κάποια στάδια που δεν χρειάζεται να λέγονται στους πελάτες, το γιατί είναι λογικό , καμία εταιρία δεν βγάζει τα άπλυτα στην φόρα , και σε άλλη εταιρία να πήγαινες το ίδιο θα γινόταν ... Η είσαι πολύ νέος , οπότε πάνε σε καμία παραλία να ξελασκάρεις απο τα μαθήματα , ή τρώγεσαι να συναντήσεις τον Χάρο ( Black Humor ) Εαν ήθελες να μάθεις εαν υπάρχει πόρτα στην περιοχή σου, έπρεπε να πάρεις μόνος την 134 , και μετά να πάρεις την HOL , παίρνεις στοιχεία του υπαλλήλου και ζητάς αυθημερόν επιβεβαίωση πόρτας για την πόρτα, εφόσον είναι διαθέσιμη, αλλά αφου δεν είναι , μην περιμένεις απο την HOL πολλά πράγματα ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.