PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορίες ...



Constadine
03-08-10, 09:22
Καλημέρα αγαπητοί φίλοι

Γύρισα χαρούμενος την Κυριακή από τις διακοπές, μιας και την Δευτέρα θα ενεργοποιούνταν η σύνδεσή μου στη HOL. Όλα καλά με το τηλέφωνο, αλλά δεν παίζει το Internet.

Έχω βάλει το lite πακέτο με σταθερό τηλέφωνο και 6Mbps internet.

Ενώ ο router (NetFaster WLAN, αυτό με τα λουλουδάκια γύρω γύρω!!) συνχρονίζει, δεν μπορώ να δω καμία σελίδα εκτός της σελίδα της hol. Αυτά σε σύνδεση με ethernet, μιας και ασύρματα δεν μπορώ να συνδεθώ καθόλου (προσπαθεί συνέχεια να κάνει ανάκτηση διεύθυνσης).

Το 13844, μου λέει πως όλα είναι καλά και έπρεπε να παίζει χωρίς να πειράξω τίποτα.

Να υποθέσω πως απλά πρέπει να κάνω registration και να δηλώσω username/password στον router ή μπορεί να φταίει και κάτι άλλο;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

dkmaster
03-08-10, 10:11
Δες στον Η/Υ σου μήπως έχει καρφωτές ip/dns στο ασύρματο και στο ethernet. Αν έχεις βάλ' τα στο αυτόματο και δοκίμασε. Με ethernet μην βάλεις το καλώδιο στην lan 4 γιατί είναι για την iptv. Επίσης ασχέτως το τι σου είπαν για user/pass που όντως δεν χρειάζεται καλό είναι να φτιάξεις και να τα περάσεις αν τα προηγούμενα δεν σου λειτουργήσουν.

Constadine
03-08-10, 10:33
dkmaster:
Όχι, δεν έχω καρφωτές IP/Dns ούτε στο ασύρματο ούτε στο ethernet, Και δεν το βάζω στο 4 που είναι το IpTv. Θα δοκιμάσω το απόγευμα με user/pass, μπας και παίξει. Ευχαριστώ.

medousa
04-08-10, 15:32
Αν βλεπει μονο hol τοτε καποιο προβλημα εχει το zero touch configuration. Ενδεχομενος να ηταν προβλημα της στιγμης, κανε registration κ περασε τα στο cpe.

@ ADSLgr.com All rights reserved.