PDA

Επιστροφή στο Forum : απορια συμβολαιου.. [answered]



flevio
22-06-06, 08:03
ειμαι πελατης συμβολαιου 384 τελλας που λειγει σε 4 μηνες ,
αν ζητησω αναβαθμιση σε 512 ,θα ανανεωθει και το συμβολαιο?

anyway τι γινεται οταν ληξει?

apostol70
22-06-06, 08:12
Όταν λήγει το συμβόλαιο μετατρέπεται σε αορίστου, εκτός αν ένα μήνα πριν την λήξη, στείλεις φαξ που να ζητάς την διακοπή της υπηρεσίας.

Όσο για την αναβάθμιση δεν ξέρω από νομικά αλλά μπορεί να θεωρηθεί σαν ανανέωση

flevio
22-06-06, 08:16
Όταν λήγει το συμβόλαιο μετατρέπεται σε αορίστου, εκτός αν ένα μήνα πριν την λήξη, στείλεις φαξ που να ζητάς την διακοπή της υπηρεσίας.

Όσο για την αναβάθμιση δεν ξέρω από νομικά αλλά μπορεί να θεωρηθεί σαν ανανέωση

δηλαδη θα περασω στο χαμηλοτερο τιμολογιο(?) ,και θα ηταν καλυτερο να κανω αναβαθμιση γραμης τοτε..
Το σκεφτομαι γιατι μπορει να ανεβει το κοστος αναβαθμισης γραμμης μετα το την αναβαθμιση που ετοιμαζει ο οτε..τωρα νομιζω ειναι.. δωρεαν..(?)
παντος θελω με 1000 να φυγω μετα απο τελλας(πολλα κιλα κορο`ι`διας στην τιμολογιακη πολιτικη της) αλλα οι διαδικασιες απενεργοποιησης ενεργοποιησης θα με αφησουν κανα μηνα εκτος adsl ...

nikolas17
22-06-06, 09:25
Λέμε εμείς να μην παίρνεται συμβόλαια Χ μηνών και πακέτα αλλά.... Υποθέτω οτι μπορείς να ζητήσεις να σου κόψουν το adsl την συγκεκριμένη ημερομηνία, δηλαδή όταν τελειώσει το συμβόλαιο. Πάντως αυτό με το χωρίς κανα μήνα adsl είναι μάλλον σίγουρο :P

flevio
22-06-06, 10:56
λιγο πριν μπω εδω στο forum ειχα κανει την αιτηση..:oops:

the_Mask
22-06-06, 13:23
oxi το συμβολαιο δεν ανανεωνεται ,,γινεται η αναβαθμιση χωρις καμια δεσμευση,,,

ntsili
23-06-06, 00:48
Προφανώς να θες την 512 για μέχρι το τέλος του χρόνου βάλτην τώρα, και μπορείς να τους
ενημερώσεις μέχρι 1 μήνα προ της λήξης(=σε 3 μήνες), για οριστική διακοπή . Άρα θα
κρατήσεις την 512 για μόνο 4 μήνες. Δεν θα σου πουν να κάτσεις στην 512 για 12 μήνες
συνολικά - μην φοβάσαι...

Άρα βάζεις τώρα την 512 και:
α)Σε 3 μήνες τους στέλνεις fax για οριστική διακοπή, ή
β)δεν τους λες τίποτα και συνεχίζεις για όσους μήνες θέλεις...
;)

advantix
06-10-06, 00:17
Σε μένα το συμβόλαιο που έκανα είναι για ένα χρόνο και λήγει σε δύο εβδομάδες.
Από ότι κατάλαβα θα μετατραπεί σε αορίστου χωρίς να χρειαστεί να κάνω εγώ κάποια ενέργεια. Σωστά ?
Από εδώ και πέρα ξέρετε τι ισχύει ?
Θα μπορώ ανα πάσα στιγμή να διακόψω χωρίς να μου πούνε ότι είμαι δεσμευμένος με κάποιο συμβόλαιο ?
Αν διακόψω ( λέμε τώρα ) θα μου ζητήσουνε πίσω τον εξοπλισμό ( modem - φιλτρα ) που μου είχανε δώσει δωρεάν ?
Αναβαθμίζετε η γραμμή μου από Tellas ( άσχετα από την αναβάθμιση του ΟΤΕ που έχει γίνει εδώ και καιρό ) σαν παλιός πελάτης ?
Γενικός ποια είναι τα συν και ποια τα πλην για να μείνεις σε μια εταιρία με αορίστου σύνδεση ?
Ρωτάω πολλά μάλλων και ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

@ ADSLgr.com All rights reserved.