PDA

Επιστροφή στο Forum : Λάρισα - Πρόβλημα συγχρονισμού



PunkBuster
22-06-06, 22:41
Καλησπέρα. Έχω DSL εδώ και ένα χρόνο και ποτέ μου δεν είχα κάποιο σοβαρό πρόβλημα. Σήμερα όμως κατα το μεσημέρι και ενώ η σύνδεση λειτουργούσε μια χαρά ξαφνικά αποσυνέθηκε και τώρα δεν συγχρονίζεται καθόλου δεν ξακινάει καν το router κάποια προσπάθεια συγχονισμού. Έκανα τα πάντα, αλλάξα καλώδιο τηλεφώνου, εβαλα το router σε άλλη πρίζα τηλεφώνου,επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. τίποτα. Πήγα να δηλώσω βλάβη στον ΟΤΕ αλλά εκείνη την ώρα έκλειναν και δεν το σήκωναν @#$%%@#%&$#%


Είναι λες και δεν έχω dsl πλέων στην γραμή μου. Μήπως αν καθυστερήσεις τον λογαριασμό σοθ απενεργοποιούν την dsl? γιατί έχω την εντύπωση πως είναι καθυστερημένος, πάντως τηέφωνα μπορώ και παίρνω κανονικά.

Καμιά ιδέα κανείς?

Α επίσης η 56Κ ή μάλλον 31,2Κ είναι χάλια!!!

gallahant
22-06-06, 23:21
Μηπως κανουν τιποτα επιδιορθωσεις στην περιοχη σου?

Εμανα προχθες κοπηκε για 2 ωρες περιπου,πηρα τηλ και μου ειπαν οτι ειχε καποιο προβλημα και να δοκιμασω σε καμια ωρα (Αμπελοκηποι-Αθηνα)

euri
23-06-06, 00:28
Σύμφωνα με το 121 υπάρχει γενικότερο πρόβλημα στις γραμμές DSL του ΟΤΕ στη Λάρισα. Δεν ξέρουν πότε θα αποκατασταθεί.

JOEBOO
23-06-06, 08:05
Συμφωνα με το 1242 υπαρχει διαδικασια αναβαθμισης DSLAM (Μεταμορφωσης) η κατι τετοιο...Η καινουριες θυρες περνανε η κατι τετοιο...Σημερα θα ειναι ονλαιν ...

PunkBuster
23-06-06, 13:18
Πήρα τηλ΄. τελικά και μου είπαν πως γίνεται αναβάθμιση και είναι off το DSLAM της μεταμόρφωσης από χθες(καλα αυτό το κατάλαβα και μόνος μου :lol:). Μα τι λαλάκες είναι? Να πεις πως ήταν καμια μεμονομένη περίπτωση εντάξει αλλά εδολόκληρο DSLAM και το γράφουν στα @@ τους:rtfm:?

euri
23-06-06, 14:48
Η τάξη πρέπει να αποκαταστάθηκε. Τα modemια συγχρονίζουν.

PunkBuster
23-06-06, 18:04
Επιβεβαιώνω τον euri. Το routeraki συγχρονίζει.

FFGR
23-06-06, 20:06
Πρώτο τηλέφωνο μου περίπου στις 9 το πρωί στον ISP :
"Υπάρχει πρόβλημα στο DSLAM" (συνχρονίζονταν, αλλά δεν μιλούσε με ISP)

Δεύτερο τηλέφωνο αργότερα την ίδια ημέρα στον ΟΤΕ :
"Υπάρχει πρόβλημα, έχουμε τους τεχνικούς μας εκεί" (αποσυνχρονίστηκε)

Σήμερα το πρωί :
"Κάνουμε αναβάθμιση!" (μπράβο αφού μας ενημερώσατε ότι κάνετε αναβάθμιση μια μέρα μετά και αφού πήραμε εμείς τηλέφωνο μπράβο σας, το e-mail που σας έγραψα στην δήλωση για την γραμμή μου βλέπω το χρησιμοποιείτε για ενημέρωση)

Γύρω στις 1:30 ήρθε επιτέλους πίσω η γραμμή ! Πάλι καλά που δεν είχα κοιμηθεί μερικές μέρες και έτσι πέρασα σχεδόν ανώδυνα :whistle:

smyrosnik
28-06-06, 08:22
Εγώ 2η μέρα σήμερα και δεν έχω DSL , δεν συγχρονίζει. Είμαι στο κέντρο της Φιλελλήνων.

No-Name
28-06-06, 09:33
Υπάρχει γενικότερο πρόβλημα στις συνδέσεις στην ευρυτερη περιοχή της Λάρισας,κανονικά θα έπρεπε από εχθές να είστε όλοι ΟΚ σύμφωνα με τα λεγόμενα του ΟΤΕ αλλά ακόμα μάλλον κάνουν αναβαθμίσεις.Καλή δύναμη στους αποσυγχρονισμένους

semka
28-06-06, 11:05
Περίπου στις 1000 συνδέσεις έχουνε πρόβλημα στη Λάρισα. Το πρόβλημα οφείλεται στις αναβαθμίσεις που κάνει ο ΟΤΕ γενικότερα.Μέχρι εχθές το βράδι τεχνικοί από Λάρισα-Τρίκαλα προσπαθούσαν να βρούνε που είναι το πρόβλημα. Σήμερα και καλά θα το λύνανε. Απ ότι καταλαβαίνετε , καλές οι αναβαθμίσεις του ΟΤΕ, αλλά δυστυχώς όλοι θα γίνουν beta user , αφού πρώτα βέβαια αντιμετωπίσουν προβλήματα συγχρονισμού και σύνδεσης με τους ΙSP.

@ ADSLgr.com All rights reserved.