PDA

Επιστροφή στο Forum : Λογαριασμός tellas μετά από διακοπή



pan82
05-08-10, 02:38
Ρε παιδιά αν και παρακολουθώ τα θέματα έχω καιρό να γράψω, ήμουν στη tellas μόνο adsl μέχρι τέλη Απριλίου, έκανα αίτηση φορητότητας στον ote μέσα Απρίλη και 26 Απρίλη ολοκληρώθηκε η φορητότητα. Μου έρχεται το πάγιο του Μαίου λέω οκ, μετά έρχεται και το πάγιο του Ιουνίου δε πληρώνω φυσικα και παίρνω στο 13800 αφού η κοπελιά εκεί προσπάθησε να μου τη πει γιατί λεει δε μπορώ να συνεργάζομαι με μια εταιρεία και να φεύγω χωρίς να ενημερώνω, αφού δε την έβρισα καλά ειμαστε απλά συγκρατήθηκα και της ειπα ότι στη φορητότητα δεν υποχρεούμαι να κάνω κάτι σας ενημέρωνει η νέα εταιρεία όταν σας παίρνει τη γραμμή όπως είχατε κανει και σεις όταν έφυγα από τον ΟΤΕ, με τα πολλά μου λέει θα περάσουν το αίτημα και ίσως χρειαστεί να πάω σε κατάστημα να διακόψω (τι ακριβώς δε μου είπε αφού ειχε ήδη διακοπεί 2 μήνες), αρχές Ιούλη παίρνω πάλι τηλ μου λεν βεβαίως έχει περαστεί το αίτημα διακοπής να μην ανησυχώ κα απλά ενημέρωσα ακριβώς την ημέρα που άλλαξε η γραμμή θα έρθει λογαριασμός επόμενος να μη πληρώσω κάτι απλά είναι σε επεξεργασία το αίτημα διακοπής (1 μήνα+ σε επεξεργασία οκ). Χθες με παιρνουν τηλ από ένα 21028ΧΧΧΧΧ και τι μου λενε ότι έχω απλήρωτο υπόλοιπο 2 μηνών (Μάιος-Ιούνιος) και πρέπει να εξοφλήσω άμεσα πάλι η ίδια συζήτηση αυτοί δε βλέπουν τη διακοπή και να στείλω φαξ στο, εκεί την έκοψα και της λέω δε θέλω να μου το πείτε καν κάντε ότι θέλετε αν θέλω θα πάω σε κάποιο κατάστημα αλλά πραγματικά αν με ξαναπάρουν θα τους βρίσω άσχημα. Αυτή μάλλον ήταν από καμιά εισπρακτική γιατί δε συννενοούμασταν, να ασχοληθώ άλλο μαζί τους η να τους το κλείσω αν με ξαναπάρουν;; είναι δυνατόν 3+ μήνες μετά να μη βλέπουν ότι η γραμμή μεταφέρθηκε;

Schumipes11
05-08-10, 10:06
Είναι δυνατόν γιατί κανονικά ακόμη και αν ο ΟΤΕ σου είπε ότι θα αναλάβει τα σχετικά με την διακοπή απο αυτούς, εσύ κανονικά πρέπει να στείλεις ένα φαξ ακύρωσης που να αναγράφεις ότι επιθυμείς να διακοπεί η υπηρεσία ιντερνετ,υπογεγραμμενη και μια φωτοτυπία της ταυτότητας σου, για να είσαι καλυμμένος ότι το δικό σου καθήκον απέναντι σε αυτούς το έκανες.Αν δεν το κάνεις υπάρχει περίπτωση ακόμη και στον ΟΤΕ που θα είσαι να σου έρχονται λογαριαμοί κανονικά από αυτούς και από τον ΟΤΕ ταυτόχρονα και στο λέω από προσωπική εμπειρία, εδώ γνωστός μου είχε βάλει Τελλάς και για 1 και βάλε ολόκληρο χρόνο ΔΕΝ ερχόντουσαν λογαριασμοί σε αυτόν καθόλου ενώ οι υπηρεσίες δουλεύανε κανονικά χωρίς φραγή, και αφού καλέσαμε τους ανίδεους του τμήματος billing , τότε είδανε ότι μαζεύτηκε ένα σεβατό ποσό και του στείλανε όλο μαζί σε ένα λογαριασμό 960 ευρώ, ενώ δεν έφταιγε εκείνος αφού οι ηλίθιοι στέλνανε σε άλλη πόλη τον λογαριασμό που συμπτωματικά είχε μια οδό με την ίδια ονομασία με εκείνου οπότε καταλαβαίνεις για τι μπάχαλο και οργάνωση μιλάμε.

beeftech
05-08-10, 10:58
εδώ γνωστός μου είχε βάλει Τελλάς και για 1 και βάλε ολόκληρο χρόνο ΔΕΝ ερχόντουσαν λογαριασμοί σε αυτόν καθόλου ενώ οι υπηρεσίες δουλεύανε κανονικά χωρίς φραγή, και αφού καλέσαμε τους ανίδεους του τμήματος billing

σπίρτο ο γνωστός σου... το έσκασε τελικά το χιλιάρικο;

blkik
05-08-10, 12:03
Φιλε pan82 έχω το ίδιο πρόβλημα παρόλο που άλλαξα πάροχο πρίν απο έξι μήνες η wind μου έστελνε λογαριασμό για το επόμενο δίμηνο αλλα δεν έχασα το χρόνο με τηλ στους ανίκανους έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Ετσι δεν ξαναήρθε λογαριασμός. Φυσικά και δεν του πλήρωσα παρά μόνο αναλογικά τις πρώτες 15 μέρες. Από τότε περιμένω εξοφλητικό αλλά μάλλον δεν θα έρθει ποτέ. Κα εισπρακτική με με πήρε και της εξήγησα ότι δεν πρόκειται να πληρώσω.

Το έχουν σύστημα φαίνεται για να καλύψουν εστω και λιγο τα τεράστια χρέη τους

Όσο για τον φίλο του Schumipes είναι μεγάλο θύμα(για να μην πώ τίποτα άλλο) και τον έφαγε κανονικά το 1000αρικο η Wnd. Έχει τουλάχιστον 3 χρόνια που στο RUO αναφέρει ότι ο νέος πάροχος αναλαμβάνει να κόψει το παλιό

beeftech
05-08-10, 12:53
σου προτείνω να ξαναδιαβάσεις τι έλεγε ο schu.

είχε υπηρεσία από την τελλας για 1 χρόνο αλλά λογαριασμοί πηγαίναν αλλού.

προσωπικά στον 2ο μήνα κι'όλας θα πήγαινα να ρωτήσω τι τρέχει και δεν μου έρχεται λογαριασμός

uncharted
05-08-10, 16:35
συμπερασμα: η wind παραβιαζει συστηματικα το RUO :evil:

που ειναι η ΕΕΤΤ να ριξει μια καλη καμπανα???

beeftech
05-08-10, 17:03
uncharted, στην περίπτωση του φίλου του schum, ο φίλος είχε υπηρεσία κανονικά. δεν την είχε κόψει. ο λογαριασμός πήγαινε αλλού μόνο. το σχόλιο του blkik που έκανες παράθεση, αναφερόταν σε αυτό.

μην κάνεις τέτοια σχόλια, σε παρακαλώ, έχεις καταλάβει λάθος τι συνέβη

uncharted
05-08-10, 17:21
uncharted, στην περίπτωση του φίλου του schum, ο φίλος είχε υπηρεσία κανονικά. δεν την είχε κόψει. ο λογαριασμός πήγαινε αλλού μόνο. το σχόλιο του blkik που έκανες παράθεση, αναφερόταν σε αυτό.

μην κάνεις τέτοια σχόλια, σε παρακαλώ, έχεις καταλάβει λάθος τι συνέβη
αναφερομαι στο περιστατικο του αρχικου poster... και δεν ειναι ο μονος ;)

φυσικα αυτο που ζητανε ειδοποιηση με fax ειναι καρα-παρανομο και μη συμβατο με το RUO

beeftech
05-08-10, 17:46
τώρα που έσβησες την παράθεση, ναι...

blkik
05-08-10, 20:11
Αν είχε υπηρεσία απο την Tellas κανονικά και δεν την έκοψε για να πάει αλλού τότε είναι τελείως offtopic
Εδώ το θέμα που έγραψε αυτός που άνοιξε το θέμα είναι για χρέωση μετά από αλλαγή εταιρείας και όχι για λάθος λογαριασμούς που πηγαίναν αλλού

pan82
06-08-10, 10:48
Κι εγώ αυτό ηξερα ότι σύμφωνα με το ruo δεν υπάρχει λόγος να ενημερώσεις εσυ το παλιό παροχο γιατί όπως προείπα κι από τον οτε όταν έφυγα δεν έκανα άλλη ενέργεια παρά μόνο αίτημα φορητότητας στη τελας.οπότε αν με ξανάπάρουν απλά θα τ' ακούσουν άγρια απ'ότι είδα δεν ήρθε τρίτος λογαριασμός πάντως οπότε ίσως μετά τις δύο φορές που επικοινώνησα το πήραν χαμπάρι.

Schumipes11
06-08-10, 11:16
Αν είχε υπηρεσία απο την Tellas κανονικά και δεν την έκοψε για να πάει αλλού τότε είναι τελείως offtopic
Εδώ το θέμα που έγραψε αυτός που άνοιξε το θέμα είναι για χρέωση μετά από αλλαγή εταιρείας και όχι για λάθος λογαριασμούς που πηγαίναν αλλού

Σαν παράδειγμα το ανέφερα για να καταλάβει ότι δεν είναι ο μονος που του έχουν τύχει τέτοια υπάρχουν και χειρότερα......Παρόλα αυτά συμφωνώ με τα λεγόμενα σου, αλλά δεν νομίζω να είμαι έξω από το θέμα απο την στιγμή που έκανα μια αναφορά σε 2-3 γραμμές....

μπλες
06-08-10, 16:47
μονο στην τελας τα κανουν αυτα εμενα που μου στελνουν λογαριασμους χωρις να μου παρεχουν τιποτα τη να πω

tolispolo
06-08-10, 19:25
Φιλε μου απλα γραψτους εκει που δεν πιανει μελανι και μην αγχωνεσαι.

Εχω φυγει απο αυτους απο το Μαρτιο και μου χρεωναν παγια μεχρι και τον Ιουλιο.Με πηραν τηλεφωνα και απλα τους ειπα οτι αν με ξαναενοχλησετε θα σας κανω καταγγελια στην ΕΕΤΤ και θα παμε δικαστικα.Απο τοτε τιποτα.

Απο την στιγμη που εισαι σε αλλο παροχο φαινονται τα τιμολογια απο ποτε εισαι ενεργοποιημενος στο νεο παροχο και δεν εχεις κανενα προβλημα.
:whistle:

villasg
07-08-10, 20:33
Να ρωτησω και εγω ?
Εχω tellas απο την αρχη του zisto .
Περσυ εκοψα το ιντερνετ και κρατησα μονο την τηλεφωνια (Tellas Telephony No Limit ) , λογο που εφυγα απο αθηνα λογω εργασιας , για να την χρησημοποιει η μητερα μου που μενει στο σπιτι .
Τωρα γυρνω ξανα μονιμα αθηνα , αλλα εστειλα αιτημα στην ΟΝ για φορητοτητα ( με την προσφορα που εχει ) για να παω εκει .

Πρεπει να κανω κατι εγω προς την tellas ?
Και ρωταω γιατι στο "Tellas Telephony No Limit" (http://www.wind.com.gr/Left-Menu/Fixed---Internet/For-Individual/Tellas-Telephony/Tellas-Telephony-No-Limit.aspx) γραφει και " * Δυνατότητα χρήσης ADSL Ιnternet έως 24 Mbps με χρονοχρέωση " αρα δεν απενεργοποιηθηκε το ιντερνετ .

Φοβαμαι μην κανω πατατα και χασω τον αριθμο .


Υγ : εμενα μου χρεωναν router κανα 6 μηνο μεχρι να το παρω χαμπαρι και να στειλω φαχ-χεστηρι ( δεν ειχα παρει ρουτερ καρδια μου ... )

tolispolo
08-08-10, 22:34
Τιποτα δεν χρειαζεται να κανεις εσυ φιλε μου.
Μονο την αιτηση στο νεο παροχο και ολα τα υπολοιπα τα αναλαμβανει η ON (στην περιπτωση σου). Με την αιτηση γινεται αυτοματα και η διακοπη απο τον παλιο παροχο. Μην στειλεις ουτα φαξ ουτε τιποτα.Τα φαξ συνηθως καταληγουν στον καλαθο των αχρηστων!!!

proalless
12-08-10, 23:27
μου συμβαινει ακριβως το ιδιο απο τον αρχες μαιου συγκεκριμενα απο 11-5 αλλαξα παροχο μετα απο 14 μηνες δηλαδη καθησα και 2 μηνες παραπανω (@@##$) μπηκα στην forthnet ειδα αλλαγη στο διπλο απο 5mbps εχω τωρα 9.6 το χαμηλο μου και εκει που περιμενω να μου ερ8ει εκκαθαριστικος λογαριασμος αντε μεχρι 10 ευρω αυτοι ακομα συνεχιζουν να μου στελνουν λογαριασμους. τους πηρα και 2 φορες τηλεφωνο χρεωθηκα απο 2 ευρω γιατι η εξυπηρετηση πελατων που εχουν χρεωνεται και η απαντηση που πηρα ηταν θα το διορθωσουν. εχει φτασει αυγουστος και ολοκληρη εταιρεια δεν εχει ξερει ποιοι ειναι συνδρομητες της και ποιοι οχι.
εγω τους αγνωω πλεον ας στελνουν λογαριασμους εικονικους τα γραπτα μενουν.
τεραστιο στοιχειο η αποστολη του λογαριασμου στο σπιτι( στοιχειο καταγγελιας)
ζω για την στιγμη που θα με παρει τηλεφωνο καποιος απο εισπρακτικη εταιρεια να μου πει οτι τους χρωσταω
η λυση ειναι μια να τους αγνοησεις μην ασχολησαι
με το μπαχαλο που εχουν σαν εταιρεια ειναι να απορεις με αυτους

pan82
08-09-10, 11:16
μου συμβαινει ακριβως το ιδιο απο τον αρχες μαιου συγκεκριμενα απο 11-5 αλλαξα παροχο μετα απο 14 μηνες δηλαδη καθησα και 2 μηνες παραπανω (@@##$) μπηκα στην forthnet ειδα αλλαγη στο διπλο απο 5mbps εχω τωρα 9.6 το χαμηλο μου και εκει που περιμενω να μου ερ8ει εκκαθαριστικος λογαριασμος αντε μεχρι 10 ευρω αυτοι ακομα συνεχιζουν να μου στελνουν λογαριασμους. τους πηρα και 2 φορες τηλεφωνο χρεωθηκα απο 2 ευρω γιατι η εξυπηρετηση πελατων που εχουν χρεωνεται και η απαντηση που πηρα ηταν θα το διορθωσουν. εχει φτασει αυγουστος και ολοκληρη εταιρεια δεν εχει ξερει ποιοι ειναι συνδρομητες της και ποιοι οχι.
εγω τους αγνωω πλεον ας στελνουν λογαριασμους εικονικους τα γραπτα μενουν.
τεραστιο στοιχειο η αποστολη του λογαριασμου στο σπιτι( στοιχειο καταγγελιας)
ζω για την στιγμη που θα με παρει τηλεφωνο καποιος απο εισπρακτικη εταιρεια να μου πει οτι τους χρωσταω
η λυση ειναι μια να τους αγνοησεις μην ασχολησαι
με το μπαχαλο που εχουν σαν εταιρεια ειναι να απορεις με αυτους


Mπήκε και ο Σεπτέμβριος και ναι η αγαπητή Wind μου έστειλε σήμερα ένα ακόμα πάγιο αυτό του Σεπτεμβρίου σα να μη συμβαίνει τίποτα, δε τη παλεύουν άλλο οι άνθρωποι πλέον είμαι πεπεισμένος, 5 μήνες μετά και ακόμα δε ξέρουν ότι έχω φύγει... τι να πω πια. Περιμένω τη στιγμή που θα με ξαναπάρουν από την εισπρακτική τους εκεί θα πέσει το γέλιο

proalless
14-09-10, 12:15
Mπήκε και ο Σεπτέμβριος και ναι η αγαπητή Wind μου έστειλε σήμερα ένα ακόμα πάγιο αυτό του Σεπτεμβρίου σα να μη συμβαίνει τίποτα, δε τη παλεύουν άλλο οι άνθρωποι πλέον είμαι πεπεισμένος, 5 μήνες μετά και ακόμα δε ξέρουν ότι έχω φύγει... τι να πω πια. Περιμένω τη στιγμή που θα με ξαναπάρουν από την εισπρακτική τους εκεί θα πέσει το γέλιο
εμενα παλι για τον μηνα Σεπτέμβριο μου εστειλαν λογαριασμο με ενα παγιο μειον
μαλλον αρχισε να μπαινει στο συστημα τους η εκδοχη
οτι δεν ειμαι συνδρομητης τους.
εγω να δεις πως περιμενω την εισπρακτικη.

pan82
21-09-10, 02:58
Mπήκε και ο Σεπτέμβριος και ναι η αγαπητή Wind μου έστειλε σήμερα ένα ακόμα πάγιο αυτό του Σεπτεμβρίου σα να μη συμβαίνει τίποτα, δε τη παλεύουν άλλο οι άνθρωποι πλέον είμαι πεπεισμένος, 5 μήνες μετά και ακόμα δε ξέρουν ότι έχω φύγει... τι να πω πια. Περιμένω τη στιγμή που θα με ξαναπάρουν από την εισπρακτική τους εκεί θα πέσει το γέλιο

Σήμερα πρωι πρωί στις 9 πήραν από την εισπρακτική που μ΄ειχαν πάρει πριν κανα δίμηνο αλλά ρε γαμώτο κοιμόμουν και δε το σήκωσα να γελάσουμε λίγο...

proalless
01-10-10, 02:50
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
σημερα πηρανε τηλ απο την wind(για ιντερνετ σταθερο) το απαντησε η γυναικα μου
και μας εκαναν προσφορα να μας κατεβασουν το παγιο
(νεα πακετα πιο οικονομικα) :rofl:

δεχτηκαμε την προσφορα και ας ειμαστε στην forthnet απο τον μαιο
αντε να δω ποτε θα παρουν γραμμη οι αετοι της wind
οτι δεν ειμαστε πελατες τους.:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

tasanas
03-10-10, 22:38
Έπρεπε να τους ζητήσεις και δώρο κανα ρουτεράκι. Απαράδεκτοι χαχαχαχ

sta8ista
04-10-10, 21:43
Δε γλυτώνεις ποτέ από αυτούς δηλαδή? Κι εγω που έλεγα ότι όταν θα φύγω θα ησυχάσω, αυτοί θα μου στέλνουν λογαριασμούς?? Για γέλια ή για κλάματα? Και κα΄που διάβασα ότι η wind με την τελλας ενοποίησαν τελείως τα συστήματα τους και είναι όλα τέλεια!!! χοχοχο που έλεγε κι ο Θείος!

thmios98
07-10-10, 15:31
Κάτι παρόμοιο με τον pan82 έχω πάθει και εγώ, ζητάω τη βοήθεια σας:

Μέχρι τον Ιανουάριο του 2010 ήμουνα συνδρομητής σε Tellas 2Mbit στο ονομά μου, πάνω σε γραμμή ΟΤΕ στο όνομα του πατέρα μου. Τοτε άλλαξα σε connx με αίτηση σε κατάστημα του ΟΤΕ. Η Tellas όμως συνεχίζει μέχρι τώρα να μου στέλνει λογαριασμούς σαν να ήμουνα κανονικά συνδρομητής. Τους έχω πάρει τηλέφωνο και τη μια μου λένε: "Δεν έχει περαστεί ακόμα στο σύστημα", την άλλη: "Πρέπει να στείλετε αίτηση με fax από κατάστημα να γίνει διακοπή", και "Πρέπει να το πληρώσετε γιατί ο λογαριασμός τρέχει κανονικά".

Δεν θα έπρεπε από ΟΤΕ να είχανε στείλει αίτηση διακοπής; Πρέπει να στείλω εγώ fax στη Tellas για διακοπή και να πληρώσω το υπόλοιπο; Τι να κάνω;:hmm:

μπλες
07-10-10, 18:24
Κάτι παρόμοιο με τον pan82 έχω πάθει και εγώ, ζητάω τη βοήθεια σας:

Μέχρι τον Ιανουάριο του 2010 ήμουνα συνδρομητής σε Tellas 2Mbit στο ονομά μου, πάνω σε γραμμή ΟΤΕ στο όνομα του πατέρα μου. Τοτε άλλαξα σε connx με αίτηση σε κατάστημα του ΟΤΕ. Η Tellas όμως συνεχίζει μέχρι τώρα να μου στέλνει λογαριασμούς σαν να ήμουνα κανονικά συνδρομητής. Τους έχω πάρει τηλέφωνο και τη μια μου λένε: "Δεν έχει περαστεί ακόμα στο σύστημα", την άλλη: "Πρέπει να στείλετε αίτηση με fax από κατάστημα να γίνει διακοπή", και "Πρέπει να το πληρώσετε γιατί ο λογαριασμός τρέχει κανονικά".

Δεν θα έπρεπε από ΟΤΕ να είχανε στείλει αίτηση διακοπής; Πρέπει να στείλω εγώ fax στη Tellas για διακοπή και να πληρώσω το υπόλοιπο; Τι να κάνω;:hmm:

ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:

b1ll0s
17-10-10, 03:52
Διάβασα στο forum τα παράπονα όλων σχετικά με την Tellas. Έχω zisto από αρχές 2008 νομίζω. Έχει να μου έρθει λογαριασμός από 12/08. Για ένα χρόνο τους επαίρνα τηλέφωνο ανά τακτά χρονικά διαστήματα και τους έλεγα το πρόβλημα μου και μου έλεγαν ότι δε φαίνεται να υπάρχει κάποιο πρόβλημα και θα το κοιτάξουμε το ζήτημα σας. Πήγα σε κάταστημα της Wind μήπως βρω άκρη από εκεί και μου είπαν ότι δε γίνεται να πληρώσετε το λογαριασμό εδώ. Έπαψα να ασχολούμαι και επιδή δεν ήθελα να μπω σε διαδικασία αλλάγης παρόχου περιμένω εδώ και ένα χρόνο να μου έρθει λογαριασμός. Μου είχαν πει να μην ανησυχώ θα γίνει διακανονισμός. Έχτες το πρωί κόβεται το τηλέφωνο και το Internet λόγω γενικής βλάβης του ΟΤΕ. Παίρνω στο 13800 να ρωτήσω γιατί και να δω αν είναι λόγω απλήρωτων λογαριασμών κοιτάει το σαίνι που σήκωσε το τηλέφωνο και μου λέει με έντονο ύφος ότι δεν έχω πληρώσει εδώ και 2 χρόνια. Τους λέω ότι έχω ενημερώσει άπειρες φορές και με βγάζουν τρελό, ότι δεν έχω πάρει καθόλου. Μου λένε επίσης ότι αυτοί ειναι ok και στέλνουν κανονικά τους λογαριασμούς και οτί αν υπήρχε κάποιο θέμα θα τους επέστρεφε το ταχυδρομείο και μου το κλείνει. Πηγαίνω σε κατάστημα της Wind, ρωτάω τι γίνεται και μου λένε ότι το υπόλοιπο είναι 0 και ότι φαίνεται ότι δε χρωστάω τίποτα. Σκέφτομαι ότι ήρθε η ώρα να διάκοψω. Τι με συμβουλεύετε, να μην τους πω τίποτα γιατί δεν υπάρχει περιπτωση να βρω ποτέ άκρη μαζί τους ή μα στείλω fax για να είμαι καλυμένος? Επίσης υπάρχει περίπτωση τώρα που το ανακαλύψανε να μου ζητάνε τοκούς ή να πληρώσω ολόκληρο το μπουγιουρντι μαζεμένο?

pan82
02-12-10, 00:29
Ρε στη tellas δε τη παλεύουν αφού από τον Απρίλιο που χει γινει η φορητοτητα απο tellas adsl σε conn-x και οι λογαριασμοί έρχονταν κανονικά με παίρνουν με ξαναπαίρνουν το χω πει ενα σωρό φορές, με χουν πάρει τουλάχιστον 5 φορές το τελευταίο δίμηνο, προχθές μου ρθε καινούργιος λογαριασμός στα 140€ ως τώρα 7 μηνες και καλά. Σήμερα με παίρνει περιχαρής ενας από κινητό κι ολας πρώτη φορά να με ενημερώσει για την απλήρωτη οφειλή μου, αφου του ειπα το γνωστό στορυ μου λεει οχι φαίνεται ότι έχει γίνει διακοπή ειναι εκκαθαριστικός ο λογαριασμός κι έχει γίνει συμψηφισμός. Α λέω και ποσο ειναι; 118€ μου λεει. Πως γίνεται αυτό λέω αφού ειχα πληρώσει ώς τέλη Απριλίου και μεταφέρθηκε στον ΟΤΕ στις 25 Απριλίου θα έπρεπε να μου επιστραφεί και κάποιο ποσό και μου λεει μα η διακοπή έγινε 18/11!! Τι να κάνω να τους γράψω η να πάω να πάρω κανά επίσημο χαρτί από τον οτε ποτε έγινε η φορητοτητα να τους το στείλω με κανα φαξ μπας και ηρεμήσουν;

nyannaco
02-12-10, 09:27
Να τους ζητήσεις να σε ενημερώσουν γραπτώς, οπότε θα έχεις και υλικό για την ΕΕΤΤ :twisted:

jdtech
02-12-10, 20:00
Σίγουρα να πάρεις το χαρτί να είσαι καλυμένος εσύ και μετά άστους να χτυπιούνται. Έτσι κι αλλιώς λεφτά από εσένα δε θα δουν , τώρα για να καταφέρουν να καταλάβουν ότι δεν είσαι πια συνδρομητής τους θα σου πρότεινα να τους στείλεις μαζί με το χαρτί και ένα cd του Πλούταρχου για να κλαίνε για την απωλειά τους. :rofl:

pan82
10-12-10, 16:10
Σίγουρα να πάρεις το χαρτί να είσαι καλυμένος εσύ και μετά άστους να χτυπιούνται. Έτσι κι αλλιώς λεφτά από εσένα δε θα δουν , τώρα για να καταφέρουν να καταλάβουν ότι δεν είσαι πια συνδρομητής τους θα σου πρότεινα να τους στείλεις μαζί με το χαρτί και ένα cd του Πλούταρχου για να κλαίνε για την απωλειά τους. :rofl:

Χαχα το αστείο είναι ότι μου ηρθε ενας λογαριασμός χθες 150€ -20€ συνολο 130€ και ενας δεύτερος πιστωτικός που λέει -123€ να μη πληρωθει θα ακολουθήσει εκκαθαριστικός. Καλά προφανώς δε θα δουν δεκάρα από μένα αλλά έχει γέλιο το όλο στόρυ αφήστε που με πήραν πριν κανά τρίμηνο να πάω στη τελλας σταθερο ενώ υποτίθετε ότι ειχα ήδη αφου δε τους φαινόταν κομμένο...

hellasman
22-01-12, 16:40
Καλησπέρα.
Εδώ και σχεδόν 2 ναι 2 ! (δύο) χρόνια έχω πάρει σύνδεση ιντερνετ από tellas (κράτησα τον ΟΤΕ για τηλεφωνία) και δεν έχουν στείλει ούτε έναν ! λογαριασμό. Ούτε καν έχουν επικοινωνήσει ότι δεν τους πληρώνω.
Έχει ξανατύχει σε κανέναν σας κάτι τέτοιο? Πολύ τρελή υπόθεση αλλά παραπήγε.
Να τους ειδοποιήσω ο ίδιος ή θα είμαι πολύ "θύμα" όπως υποπτεύομαι και μου τα στείλουν όλα μαζί?
Και μια άλλη ερώτηση.Μπορεί να σας φανεί χαζή αλλά υπάρχει η tellas ακόμα? Site δεν βρίσκω. Όταν πατήσεις σε κάποιο link της tellas (άμα βρεθεί κανένα) κάνει αυτόματα redirection στη Wind. Στο 13800 επίσης απαντάει η Wind.
Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτούς? Είδα το νήμα που είναι κάπως παλιό αλλά εγώ εχω αρχίσει και ανησυχώ.
Φοβάμαι μη μου στείλουν κανένα μπουγιουρντί με τόκους.

no_logo
22-01-12, 23:42
Να τους ειδοποιήσω ο ίδιος ή θα είμαι πολύ "θύμα"

εγώ άλλη λέξη θα χρησιμοποιούσα :p

μην κάνεις καμιά βλακεία και ειδοποιήσεις

kmpatra
23-01-12, 00:15
Και μια άλλη ερώτηση.Μπορεί να σας φανεί χαζή αλλά υπάρχει η tellas ακόμα? Site δεν βρίσκω. Όταν πατήσεις σε κάποιο link της tellas (άμα βρεθεί κανένα) κάνει αυτόματα redirection στη Wind. Στο 13800 επίσης απαντάει η Wind.
Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτούς? Είδα το νήμα που είναι κάπως παλιό αλλά εγώ εχω αρχίσει και ανησυχώ.
Φοβάμαι μη μου στείλουν κανένα μπουγιουρντί με τόκους.
H tellas δεν υφίσταται πλέον εχει απορροφηθεί/εξαγοραστει εδώ και καιρό από την wind

christakoss
23-01-12, 00:25
εγώ άλλη λέξη θα χρησιμοποιούσα :p

μην κάνεις καμιά βλακεία και ειδοποιήσεις

αν κάποια στιγμή θέλει να διακόψει την σύνδεση ή θέλει να φύγει τι ακριβώς θα συμβεί;;Αν τα πληρώσει τότε όλα μαζεμένα;;Αυτοί από πλευράς τους είναι καλυμμένοι.Οι υπηρεσίες που του παρείχαν ήταν οκ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.