PDA

Επιστροφή στο Forum : ΡΕΖΙΛΙΚΙ ΤΟΥ ΟΤΕ ΜΕ ΤΟ CONN-X TV (σε σημερινή εφημερίδα)



Σελίδες : [1] 2 3

digital.power
06-08-10, 09:34
Σύμφωνα με την σημερινή αθλητική εφημερίδα ΦΩΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ:

"Εδώ και μέρες διαφημιζόταν η μετάδοση του ματς ΜΑΚΑΜΠΙ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ στο Ιντερνετ και μισή ώρα πριν την σέντρα ... ΕΠΕΣΑΝ ΟΙ SERVERS TOY OTE !!! Αν δεν μεσολαβούσε ο κ. Μαρινάκης αστραπιαία έτσι ώστε να μεταδοθεί το ματς απο τον ΣΚΑΙ δεν θα μεταδιδόταν ΠΟΤΕ! Συγχαρητήρια στον ΣΚΑΙ που σε 10 λεπτά έστησαν πρόχειρο στούντιο για την μετάδοση του αγώνα .."

Μα είναι δυνατόν να πουλάς INTERNET TV .. χωρίς κατάλληλη υποδομή ???
Να δώ τώρα τι πωλήσεις θα κάνει το Conn-X - TV !!!!

Ευτυχώς που δεν έβαλα :clap:

giwrgosth
06-08-10, 09:46
Ποια είναι η κυρία Ρεζιλίκη? :hmm:
Υπεύθυνος του ΟΤΕ για το Conn-X?

nnn
06-08-10, 09:48
Δεν ξέρω ποιά είναι αλλά κακά τα ψέμματα, αν είχε συμβεί σε εναλλακτικό πάροχο αυτό ακόμα θα διαβάζαμε σεντόνια στο forum :lol:

alekan
06-08-10, 09:53
Shit (just) happens...

nnn
06-08-10, 09:56
Doesn't happen όταν θέλεις να λέγεσαι ΟΤΕ και να υποστηρίζεις πως δεν είσαι καφενείο σαν τους υπόλοιπους.

giwrgosth
06-08-10, 10:01
Εντάξει μπορεί να τους έτυχε μια στραβή, δεν θα καταδικάσουμε έναν πάροχο γιατί έπεσε ο server του.
Σαφώς και αν μιλούσαμε για εναλλακτικό πάροχο θα είχε γεμίσει σελίδες, αλλά μην ξεχνάμε πως κάποιοι ψάχνουν ευκαιρία να τα χώσουν στους παρόχους που δεν έχουν υποδομές και τεχνική υποστήριξη σε σχέση με τον ΟΤΕ ;)

nnn
06-08-10, 10:02
Με συγχωρείς αλλά δεν θα δώσω καμιά δικαιολογία σε μια ακριβή υπηρεσία που δεν δούλεψε όπως διαφημίστηκε.

manicx
06-08-10, 10:07
Δεν ξέρω ποιά είναι αλλά κακά τα ψέμματα, αν είχε συμβεί σε εναλλακτικό πάροχο αυτό ακόμα θα διαβάζαμε σεντόνια στο forum :lol:

Ας δώσουν οι εναλλακτικοί, IPTV πρώτα σε παραπάνω από 2-3000 άτομα και μετά μιλάμε.

nnn
06-08-10, 10:10
Ας δώσουν οι εναλλακτικοί, IPTV πρώτα σε παραπάνω από 2-3000 άτομα και μετά μιλάμε.
Έδωσε ο ΟΤΕ και είδα:lol:

alekan
06-08-10, 10:10
Για να προμοταρουν τον Παπαχελά έγινε η όλη κατάσταση
:lol:

sdikr
06-08-10, 10:11
Πάντως κάποια στιγμόυλα εχθές που το άνοιξα είχα κανονικά σήμα το conn-x και μάλιστα έπαιζε τον αγώνα, βλέπεις έπαιζε και ο Αρης και έχει προτεραιότητα :p

Schumipes11
06-08-10, 10:17
Φαντάσου να ήταν και κανένας σημαντικός αγώνας, κανας τελικός τσουλου , η παγκόσμιο κύπελο, σαν τα κοράκια πέσατε όλοι ελεος ρε παιδιά, έτυχε μια συγκυρία και αμέσως να κατακρίνουμε τον ΟΤΕ, που στην τελική είμαι και Ολυμπιακός, εκατσε ένα τεχνικό πρόβλημα που θα μπορούσε να συμβεί σε οποιοδήποτε κανάλι είτε τηλεοπτικό είτε μέσω ιντερνετ , ε, ωραία και? από εκεί που ετοιμαζόμουν να το δω μέσω text alerts από το uefa.com το είδα από τον ΣΚΑΙ στην τηλεόραση,δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια επίθεση από μερικούς προς τον ΟΤΕ τόση χολή και πικρίλα έχετε να βγάλετε, τι σας έκανε.

Υ.Γ.

Είπε κανείς τπτ προχθές που το ΣΤΑΡ έδειχνε την ταινία με τον Βαλ Κιλμερ και διακόπηκε η ταινία για κανα 2 λέπτο και έβλεπες μια γκρίζα οριζόντια γραμμή?Το ξέχασα η τηλεόραση είναι τσάμπα οπότε τι έγινε και που διακόπηκε μια ταινία????

nnn
06-08-10, 10:20
Άσε μην προσπαθείς να συγκρίνεις τα ασύγκριτα.

Schumipes11
06-08-10, 10:28
Άσε μην προσπαθείς να συγκρίνεις τα ασύγκριτα.

Να σου πώ κάτι οκ έχεις δίκιο, καμιά σχέση σε υποδομές ένας τηλεπικοινωνιακός φορέας όχι απλά πάροχος, με ένα τηλεοπτικό σταθμό, αλλά να το θέσω ως εξής αν ας υποθέσουμε ότι το CONNX-TV το δίνανε δοκιμαστικά σε αυτούς που είχαν ιντερνετ με ΟΤΕ και ανοίγανε το κανάλι δωρεάν μια στο τόσο η όποτε είχε κάποιο αγώνα θα μιλάγε κανείς τότε?Επειδή πληρώνει κάποιος ένα αντίτιμο μεγάλο η μικρό όπως θέλει το παίρνει κάποιος, γίνεται ολόκληρο θέμα, και τι έγινε αν έγραψε μια εφημερίδα έτσι,δεν είχανε θέμα και σου λένε να δεν κοτσάρουμε κάτι άσχετο να έχουμε κάτι να αναπτύξουμε , μην ξεχνάμε και που ζούμε σε ποια χώρα και τι είχαμε 4 - 5 χρόνια πριν σε σχέση με άλλες χώρες, και τι έχουμε τώρα, λίγο φιλότιμο,από τα λάθη του κάποιος μαθαίνει........

nnn
06-08-10, 10:36
Μα εκεί είναι το θέμα, το ConnX TV είναι υπηρεσία επί πληρωμή και όχι free.

cranky
06-08-10, 10:38
Εντάξει μπορεί να τους έτυχε μια στραβή, δεν θα καταδικάσουμε έναν πάροχο γιατί έπεσε ο server του.
Τί άλλο έπρεπε να γίνει, δηλαδή, για να τον καταδικάσουμε ;;
Και γιατί να πέσει ο server του ;; :what:
Κανένα μηχανηματάκι σαν τα δικά μας, είναι ;;

manicx
06-08-10, 10:39
Έδωσε ο ΟΤΕ και είδα:lol:

Τι είδες; Έχεις conn-x TV; Η Forthnet έδωσε Fast Path το 2010, σε 10 χρόνια που θα δώσει IPTV να μας πεις τις εντυπώσεις σου. :clap:

giwrgosth
06-08-10, 10:43
Τί άλλο έπρεπε να γίνει, δηλαδή, για να τον καταδικάσουμε ;;
Μα με αυτή τη λογική θα έπρεπε να τους έχουμε κόψει όλους.
Πόσες φορές δεν μου έχει τύχει να μπω να βρω κάτι που το θέλω άμεσα και να είναι κάτω η Forthnet...
Σαφώς και όταν είναι μια υπηρεσία που την πληρώνεις τη θες διαθέσιμη 24/24 και ένας λόγος παραπάνω που ο ΟΤΕ υποτίθετε πως από εξοπλισμό και τεχνική υποστήριξη είναι αστακός, αλλά αν έγινε μια στο τόσο δε νομίζω να είναι και τραγικό.

emeliss
06-08-10, 10:44
Πάντως έχει πολύ ενδιαφέρον η χρονική στιγμή που έγινε η συγκεκριμένη βλάβη. Για το θέμα ο ΟΤΕ θα πρέπει να βγάλει επίσημη ανακοίνωση και σίγουρα να το ψάξει καλά...

KoMo
06-08-10, 10:47
Το θέμα είναι να υπάρξη και μια αξιοπρεπής απάντηση από τον ΟΤΕ.
Όπως επίσης και για το θέμα της τηλεφωνικής υποστήριξης που έπεφτε η γραμμή.(Σκέψου τι άκουσαν οι κακόμοιροι από αυτούς που έβγαλαν γραμμή...)

nnn
06-08-10, 10:49
Τι είδες; Έχεις conn-x TV; Η Forthnet έδωσε Fast Path το 2010, σε 10 χρόνια που θα δώσει IPTV να μας πεις τις εντυπώσεις σου. :clap:
Ήμουνα σε σπίτι φίλου και δεν είδαμε :whistle:

........Auto merged post: nnn πρόσθεσε 0 λεπτά και 52 δευτερόλεπτα αργότερα ........

α και είμαι από τους πρώτους που κράζουν την Forthnet σε όλα τα επίπεδα :whistle:

jekopoulo
06-08-10, 10:59
ελα μωρέ και τι έγινε που τόσοι συνδρομητές και μαγαζάτορες υπογράψανε συμβόλαιο ενός χρόνου για να δουν απο το κονεχ τον ολυμπιακό και τελικά το είδαν απο το Σκάι :rofl:
Στους μαγαζάτορες να πείτε οτι δεν έγινε τίποτα που περίμεναν να δουλέψουν χθες και τελικά........ έπεσε ο server λες και μιλάμε για κανένα μπακάλικο, απο οτι μαθαίνω αρκετοί έχουν στραφεί νομικά κατα του οτε

KoMo
06-08-10, 11:14
Απ' ότι έμαθα είχε πέσει και το ΑΡΥΣ οπότε μάλλον έπαιξε γενικότερο πρόβλημα.

giatros.net
06-08-10, 11:27
Το θέμα είναι οτι πέσανε οι servers, ή γιατί ο θρύλος την ήπιε?

Schumipes11
06-08-10, 11:29
ελα μωρέ και τι έγινε που τόσοι συνδρομητές και μαγαζάτορες υπογράψανε συμβόλαιο ενός χρόνου για να δουν απο το κονεχ τον ολυμπιακό και τελικά το είδαν απο το Σκάι :rofl:
Στους μαγαζάτορες να πείτε οτι δεν έγινε τίποτα που περίμεναν να δουλέψουν χθες και τελικά........ έπεσε ο server λες και μιλάμε για κανένα μπακάλικο, απο οτι μαθαίνω αρκετοί έχουν στραφεί νομικά κατα του οτε


Ας μένανε στη νοβα τότε.....και άμα είναι όπως λές να περιμένει το μαγάζι να δουλεύει σε αγώνα ολυμπιακός - μ.τελ αβιβ , τότε οι μαγαζάτορες αυτοί έχουν σοβαρό θέμα , να με συγχωρείς , εντάξει είναι απαράδεκτο που δεν είχαν κάποια εφεδρική λύση, αλλά όπως ανέφερα ήδη σε προηγούμενο ποστ, αυτό θα μπορούσε να είχε συμβεί σε οποιονδήποτε άλλο μην είμαστε τόσο απόλυτοι και καταστροφικοί, οταν βλέπετε τις ταινιούλες και τα φιλικά του ΠΟΑ που τότε όλα δουλεύουν ρολοϊ είναι καλα δλδ??????

digital.power
06-08-10, 11:34
OK παιδιά :respekt: .. ένα ορθογραφικό λάθος ήταν (ο δαίμων του τυπογραφείου), ας επέμβει ο moderator να το διορθώσει αν ενοχλεί !!

Όσον αφορά τον ΟΤΕ, και όντας κι εγω συνδρομητής του με 2 γραμμές ADSL μάλιστα στον ίδιο χώρο, θα συνφωνήσω 100% με τον nnn (όχι επειδή είναι Admin) σε αυτά που λέει :

- Conn-X TV, μια υπηρεσία με τόσο μεγάλο "ντόρο" και διαφήμιση
- Conn-X TV, πρωτοπορία του ΟΤΕ σε αυτό το είδος
- ΟΤΕ, ο καλύτερος υποδομητικά πάροχος Internet
- OTE, με Γερμανικές επιρροές στην ποιότητα
- ΟΤΕ, μεγαλύτερο κόστος αλλά καλύτερη ποιότητα στην ευρυζωνικότητα

Χθες down οι Servers, έμεινα κατάπληκτος με αυτό που διάβασα στην εφημερίδα.
Μα είναι δυνατόν ο κεντρικός και πιο ουσιώδης πάροχος Ιντερνετ της Ελλάδας να έχει down servers δίχω άμεση εναλλακτική - διορθωτική ενέργεια ??
Εδώ εμείς σηκώνουμε ένα υποτυπώδη server στο σπίτι μας και όταν πέφτει παίρνω τηλέφωνο την κόρη μου 4 χρονών .. πατάει το Power Button και σηκώνεται στο επόμενο 2λεπτο.
Ολόκληρος ΟΤΕ με Admins "γάτους" δεν μπόρεσε να σηκώσει πάλι τους servers ή δεν υπήρχε εφεδρεία ???? Τι χρυσοπληρώνουμε τότε δηλαδή ???

Και δεν είναι "-Οκ και τι έγινε λοιπόν .." όπως απο πολλούς γράφτηκε εδώ μέσα .. πληρώνεις αδρά για να έχεις αυτήν την υπηρεσία και αυτή την ποιότητα .. δεν δικαιολογούνται τέτοιου είδους "λάθη". Γιατί ο σοφός είπε "ότι πληρώνεις .. αγοράζεις" και τα πληρώνουμε ακριβά, συμπερασματικά έχουμε και τις ανάλογες απαιτήσεις.

Εγώ δεν δικαιολογώ με τίποτα αυτό που συνέβει χθές και θα πρέπει να βγεί επισήμως ο ΟΤΕ και να δηλώσει που τελικά οφείλοταν.
Ελπίζω βασικά να δώσει κάποια σοβαρή απάντηση (γιατί σοβαρά είναι και τα λεφτά που δίνουμε) και όχι απάντηση του στυλ .. "-Η καθαρίστρια τράβηξε την πλεξούδα .. " ή "-Είναι σε διακοπές οι Admins ..".

Τέλος, ευτυχώς που ήταν κι ο ΣΚΑΙ και σήκωσε σε 10 λεπτά στούντιο κι έκανε μετάδοση του αγώνα. Αλήθεια ο ΣΚΑΙ πως μπόρεσε και ανταπηξήλθε τόσο γρήγορα και όχι ο Χρυσοπληρωμένος ΟΤΕ ??

Να δώ τώρα πως θα πάνε οι πωλήσεις του CONN-X TV .. !!
Όταν με ξαναπάρουν τηλέφωνο για να μου το πουλήσουν η πρώτη ερώτηση θα είναι "Τους Servers τους φτιάξατε ..?" :p

alekan
06-08-10, 11:35
ddos attack απο τους Εβραίους ήταν, ο καιρός γαρ εγγύς όμως...:crazy:

giwrgosth
06-08-10, 11:39
OK παιδιά :respekt: .. ένα ορθογραφικό λάθος ήταν (ο δαίμων του τυπογραφείου), ας επέμβει ο moderator να το διορθώσει αν ενοχλεί !!
Πλάκα κάνω, έτσι? ;) Φάνηκε αστείο όπως το έγραψες και θυμίζει όντως γυναικείο επίθετο :p

digital.power
06-08-10, 11:46
Απ' ότι έμαθα είχε πέσει και το ΑΡΥΣ οπότε μάλλον έπαιξε γενικότερο πρόβλημα.

Δεν νομίζω, εγώ είχα ιντερνετ κανονικά !!

........Auto merged post: digital.power πρόσθεσε 6 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Ας μένανε στη νοβα τότε.....και άμα είναι όπως λές να περιμένει το μαγάζι να δουλεύει σε αγώνα ολυμπιακός - μ.τελ αβιβ , τότε οι μαγαζάτορες αυτοί έχουν σοβαρό θέμα , να με συγχωρείς , εντάξει είναι απαράδεκτο που δεν είχαν κάποια εφεδρική λύση, αλλά όπως ανέφερα ήδη σε προηγούμενο ποστ, αυτό θα μπορούσε να είχε συμβεί σε οποιονδήποτε άλλο μην είμαστε τόσο απόλυτοι και καταστροφικοί, οταν βλέπετε τις ταινιούλες και τα φιλικά του ΠΟΑ που τότε όλα δουλεύουν ρολοϊ είναι καλα δλδ??????

Όταν δουλεύουν όλα ρολόι και σύμφωνα με αυτα που πληρώνεις ... ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ !! ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΑ τι κάνεις ???
Ας πούμε ότι είσαι στημένος με την παρέα σου να δεις ένα μεγάλο ματς με τα σχετικά παρελκόμενα, μπύρες, πίτσες .. οργάνωση .. μέχρι και στην γυναίκα βρήκες "γκόμενο" για να σε αφήσει ήσυχο αυτή τη συγκεκριμένη βραδυά.. και τσούπ δεν έχεις CONN-X TV, τι κάνεις ????

jekopoulo
06-08-10, 11:47
μια βραδιά γεμάτη κόσμο σε αυτή την εποχή που ζούμε είναι πολύ σημαντικό είτε είναι καφέ είτε ταβέρνα ή οτι άλλο, όταν λες οτι είσαι ο καλύτερος απο τα καφενεία τους παρόχους πρέπει να το αποδεικνύεις κιόλας, και οχι μόλις φόρτωσε το σύστημα...έπεσε ο server, τι είσαι ? η τελλάς ? η είσαι ο οτε ή όχι.
δεν κατάλαβα τι εννοείς οταν λες για ταινίες και φιλικά, αλλά δεν έχει και μεγάλη σημασία

πάντα φιλικά
Γιάννης

sdikr
06-08-10, 11:47
OK παιδιά :respekt: .. ένα ορθογραφικό λάθος ήταν (ο δαίμων του τυπογραφείου), ας επέμβει ο moderator να το διορθώσει αν ενοχλεί !!

Όσον αφορά τον ΟΤΕ, και όντας κι εγω συνδρομητής του με 2 γραμμές ADSL μάλιστα στον ίδιο χώρο, θα συνφωνήσω 100% με τον nnn (όχι επειδή είναι Admin) σε αυτά που λέει :

- Conn-X TV, μια υπηρεσία με τόσο μεγάλο "ντόρο" και διαφήμιση
- Conn-X TV, πρωτοπορία του ΟΤΕ σε αυτό το είδος
- ΟΤΕ, ο καλύτερος υποδομητικά πάροχος Internet
- OTE, με Γερμανικές επιρροές στην ποιότητα
- ΟΤΕ, μεγαλύτερο κόστος αλλά καλύτερη ποιότητα στην ευρυζωνικότητα

Χθες down οι Servers, έμεινα κατάπληκτος με αυτό που διάβασα στην εφημερίδα.
Μα είναι δυνατόν ο κεντρικός και πιο ουσιώδης πάροχος Ιντερνετ της Ελλάδας να έχει down servers δίχω άμεση εναλλακτική - διορθωτική ενέργεια ??
Εδώ εμείς σηκώνουμε ένα υποτυπώδη server στο σπίτι μας και όταν πέφτει παίρνω τηλέφωνο την κόρη μου 4 χρονών .. πατάει το Power Button και σηκώνεται στο επόμενο 2λεπτο.
Ολόκληρος ΟΤΕ με Admins "γάτους" δεν μπόρεσε να σηκώσει πάλι τους servers ή δεν υπήρχε εφεδρεία ???? Τι χρυσοπληρώνουμε τότε δηλαδή ???

Και δεν είναι "-Οκ και τι έγινε λοιπόν .." όπως απο πολλούς γράφτηκε εδώ μέσα .. πληρώνεις αδρά για να έχεις αυτήν την υπηρεσία και αυτή την ποιότητα .. δεν δικαιολογούνται τέτοιου είδους "λάθη". Γιατί ο σοφός είπε "ότι πληρώνεις .. αγοράζεις" και τα πληρώνουμε ακριβά, συμπερασματικά έχουμε και τις ανάλογες απαιτήσεις.

Εγώ δεν δικαιολογώ με τίποτα αυτό που συνέβει χθές και θα πρέπει να βγεί επισήμως ο ΟΤΕ και να δηλώσει που τελικά οφείλοταν.
Ελπίζω βασικά να δώσει κάποια σοβαρή απάντηση (γιατί σοβαρά είναι και τα λεφτά που δίνουμε) και όχι απάντηση του στυλ .. "-Η καθαρίστρια τράβηξε την πλεξούδα .. " ή "-Είναι σε διακοπές οι Admins ..".

Τέλος, ευτυχώς που ήταν κι ο ΣΚΑΙ και σήκωσε σε 10 λεπτά στούντιο κι έκανε μετάδοση του αγώνα. Αλήθεια ο ΣΚΑΙ πως μπόρεσε και ανταπηξήλθε τόσο γρήγορα και όχι ο Χρυσοπληρωμένος ΟΤΕ ??

Να δώ τώρα πως θα πάνε οι πωλήσεις του CONN-X TV .. !!
Όταν με ξαναπάρουν τηλέφωνο για να μου το πουλήσουν η πρώτη ερώτηση θα είναι "Τους Servers τους φτιάξατε ..?" :p

Κάποιοι server δεν ανοίγουν σε 4 λεπτά :p
Ακόμα μιλάμε για 30 λεπτά ή και λιγότερο, το να αναλάβει πχ ο backup server θέλει κάποιο χρόνο

digital.power
06-08-10, 11:48
Το θέμα είναι οτι πέσανε οι servers, ή γιατί ο θρύλος την ήπιε?

Το πρώτο .. το πρώτο .. το δεύτερο ήταν σίγουρο .. χαχαχαχαχαχ

Schumipes11
06-08-10, 11:49
OK παιδιά :respekt: .. ένα ορθογραφικό λάθος ήταν (ο δαίμων του τυπογραφείου), ας επέμβει ο moderator να το διορθώσει αν ενοχλεί !!

Όσον αφορά τον ΟΤΕ, και όντας κι εγω συνδρομητής του με 2 γραμμές ADSL μάλιστα στον ίδιο χώρο, θα συνφωνήσω 100% με τον nnn (όχι επειδή είναι Admin) σε αυτά που λέει :

- Conn-X TV, μια υπηρεσία με τόσο μεγάλο "ντόρο" και διαφήμιση
- Conn-X TV, πρωτοπορία του ΟΤΕ σε αυτό το είδος
- ΟΤΕ, ο καλύτερος υποδομητικά πάροχος Internet
- OTE, με Γερμανικές επιρροές στην ποιότητα
- ΟΤΕ, μεγαλύτερο κόστος αλλά καλύτερη ποιότητα στην ευρυζωνικότητα

Χθες down οι Servers, έμεινα κατάπληκτος με αυτό που διάβασα στην εφημερίδα.
Μα είναι δυνατόν ο κεντρικός και πιο ουσιώδης πάροχος Ιντερνετ της Ελλάδας να έχει down servers δίχω άμεση εναλλακτική - διορθωτική ενέργεια ??
Εδώ εμείς σηκώνουμε ένα υποτυπώδη server στο σπίτι μας και όταν πέφτει παίρνω τηλέφωνο την κόρη μου 4 χρονών .. πατάει το Power Button και σηκώνεται στο επόμενο 2λεπτο.
Ολόκληρος ΟΤΕ με Admins "γάτους" δεν μπόρεσε να σηκώσει πάλι τους servers ή δεν υπήρχε εφεδρεία ???? Τι χρυσοπληρώνουμε τότε δηλαδή ???

Και δεν είναι "-Οκ και τι έγινε λοιπόν .." όπως απο πολλούς γράφτηκε εδώ μέσα .. πληρώνεις αδρά για να έχεις αυτήν την υπηρεσία και αυτή την ποιότητα .. δεν δικαιολογούνται τέτοιου είδους "λάθη". Γιατί ο σοφός είπε "ότι πληρώνεις .. αγοράζεις" και τα πληρώνουμε ακριβά, συμπερασματικά έχουμε και τις ανάλογες απαιτήσεις.

Εγώ δεν δικαιολογώ με τίποτα αυτό που συνέβει χθές και θα πρέπει να βγεί επισήμως ο ΟΤΕ και να δηλώσει που τελικά οφείλοταν.
Ελπίζω βασικά να δώσει κάποια σοβαρή απάντηση (γιατί σοβαρά είναι και τα λεφτά που δίνουμε) και όχι απάντηση του στυλ .. "-Η καθαρίστρια τράβηξε την πλεξούδα .. " ή "-Είναι σε διακοπές οι Admins ..".

Τέλος, ευτυχώς που ήταν κι ο ΣΚΑΙ και σήκωσε σε 10 λεπτά στούντιο κι έκανε μετάδοση του αγώνα. Αλήθεια ο ΣΚΑΙ πως μπόρεσε και ανταπηξήλθε τόσο γρήγορα και όχι ο Χρυσοπληρωμένος ΟΤΕ ??

Να δώ τώρα πως θα πάνε οι πωλήσεις του CONN-X TV .. !!
Όταν με ξαναπάρουν τηλέφωνο για να μου το πουλήσουν η πρώτη ερώτηση θα είναι "Τους Servers τους φτιάξατε ..?" :p



Με τις προπαγάνδες των υπολοίπων παρόχων είστε από τους λίγους που πληρώνουν ακόμη στον ΟΤΕ και δεν αποστρέφονται το "μονοπώλιο" το λεγόμενο, αλλά όταν αυτοί που τον κράζουνε και λένε να φύγω πως και πως, βλέπουν την γλύκα όταν κάνουν μετάβαση σε εναλλακτικό τότε λένε ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ, και δεν νομίζω ότι μιλάμε για Γερμανική ποιότητα απο που κι ως που, ας κάνουν μια βόλτα οι κύριοι διοικούντες τον ΟΤΕ στα κατα τόπους κέντρα τους ανα περιοχές λεκανοπεδίου Αττικής και όχι μόνο, να δούν τι εστί δημόσιο, αλλά παρόλα αυτά ακόμη και δημόσιο που ήταν στα χαρτιά , ο ΟΤΕ είχε πιάσει το νόημα και την προσέγγιση του πως μπορούμε χρησιμοποιόντας δημόσιο χρήμα να δώσουμε υπηρεσίες μεσαίου επιπέδου στον κόσμο.Για να μην γίνομαι γραφικός υποστηρίζω εν θερμώ τις απόψεις μου γιατί τα έχω ακούσει από παρα παρα πολύ κόσμο, (τι να πουν οι συνδρομητές τελλας που σχεδόν κάθε 1-2 ΣΚ πότε έπεφτε το δίκτυο, πότε οι ταχύτητες, δεν δίνανε IP,και αυτά κρατούσανε μέρες όχι ΩΡΕΣ), δεν μπορεί να κριθεί μια πορεία χρόνων ολόκληρων από ένα μεμονωμένο γεγονός , το ξέρετε όλοι πολύ καλά αυτό.........

:nono:

digital.power
06-08-10, 11:51
Κάποιοι server δεν ανοίγουν σε 4 λεπτά :p
Ακόμα μιλάμε για 30 λεπτά ή και λιγότερο, το να αναλάβει πχ ο backup server θέλει κάποιο χρόνο

Ε ναι, ΟΚ !! Έγινε έτσι όμως ??
Περιμένουμε την απάντηση του ΟΤΕ επί του θέματος !!

sdikr
06-08-10, 11:55
Ε ναι, ΟΚ !! Έγινε έτσι όμως ??
Περιμένουμε την απάντηση του ΟΤΕ επί του θέματος !!

τον αγώνα τον έδειχνε κανονικά στις 9:30 που το άνοιξα

emeliss
06-08-10, 12:02
τον αγώνα τον έδειχνε κανονικά στις 9:30 που το άνοιξα
Δεν έχει σημασία. Η τηλεόραση είναι ένα θέμα που "καίει". Ακόμα και μικρή διακοπή είναι πολύ σημαντική.

Πόσο μάλλον όταν συμβαίνει την στιγμή που το προϊόν σου θα είχε τους περισσότερους χρήστες που είχε ποτέ. Μία πολύ καλή διαφήμιση μετατράπηκε σε πολύ καλή δυσφήμηση.

digital.power
06-08-10, 12:02
τον αγώνα τον έδειχνε κανονικά στις 9:30 που το άνοιξα

Άρα έτσι έγινε :)

KoMo
06-08-10, 12:03
[QUOTE=digital.power;3631127]Δεν νομίζω, εγώ είχα ιντερνετ κανονικά !!QUOTE]


Στο λέω σίγουρα (τουλάχιστον για Β.Ελλάδα) γιατί στη δουλειά έχουμε κυκλώματα HOL DSL που περνάνε από ΟΤΕ και χθες ήταν κάτω γύρω στις 7 παρά το απόγευμα.

Όσον αφορά αυτά που αναφέρονται για backup servers κλπ αποκλείεται εταιρία σαν τον ΟΤΕ να μην έχει servers σε cluster τουλάχιστον. Κάποιες φορές όμως είναι και θέμα πέραν του πάτησα το power και πήρε μπρος το εργαλείο...
Πολλά μπορεί να έχουνε γίνει, μέχρι και να κάηκε το πολύπριζο της καμπίνας των server.....
Το θέμα είναι να μην υπάρξουν τέτοια θέματα και στο μέλλον και να υπάρξει μια ανακοίνωση απο τον ΟΤΕ γιατί απευθύνεται σε καταναλωτές...

sspyross
06-08-10, 12:04
Εγώ είχα στηθεί σαν το μλκ απο τις 7 η ώρα σε μια καφετέρια που βρήκα να έχει το connx-tv, γιατί γινόταν χαμός απο κόσμο, και τελικά είδα τον αγώνα απο το σκάι και απλά πλήρωσα τις μπύρες 5 ευρώ αντί να τις έπινα στο σπίτι μου.

Όταν παίρνεις πρώτη φορά στην ύπαρξη σου έναν τόσο αναμενόμενο αγώνα και σου κλατάρει το σύστημα, περίμενε να ξαναέρθει πελάτης.

prodromosfan
06-08-10, 12:05
Απλά απαράδεκτοι :down:

Όταν πληρώνεις μια υπηρεσία (φθηνά/ακριβά το ίδιο είναι) περιμένεις να δουλέψει.
Οταν εισαι ο μεγαλυτερος τηλεπικοινωνιακος φορέας σε μια χώρα, τα λαθη επιτρέπονται αρκει να ειχες προνοησει τι θα κανεις γαι να το διορθωσεις. Και ο ΟΤΕ ΔΕΝ το έκανε.

Επίσης δεν γινεται να κραζουμε για παράδειγμα τη forthnet γιατι κοβονται οι ινες της και δεν εχει backup κυκλωματα
και σε άλλο παροχο να λέμε "ε καλά, και τι έγινε" :whistle:

Ιδια μετρα, ιδια σταθμά, αν θελουμε να ειμαστε αντικειμενικοι.

AssVas
06-08-10, 12:08
Με κυβερνά κάποιος που δέ γουστάρω επειδή τον ψήφισαν άλλοι,
πληρώνω φόρους αλλα και αυτά που με υποχρεώνει με την οποιαδήποτε τροπολογία αποφασίσει, και εν τέλη όταν χρειαστεί να δουλέψει το σύστημα - μηχανισμός για να εξυπηρετηθώ πέρνω μία μάντρα... σχεδόν ΚΑΘΕ φορά και ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ να με κυβερνά...

Ε το connx TV θα είναι επιλογή μου (άν το βάλω ποτέ),δε με υποχρεώνει κανένας, και όταν το βάλω αν είναι στατιστικα ένα παιχνίδι το χρόνο να μην το βλέπω , trully , I dont give a damn, εφόσον μου παρέχει εναλακτική (π.χ ΣΚΑΙ ) και εφόσον απολαμβάνω την υπηρεσία του χωρίς προβλήματα γενικότερα και ειμαι ικανοποιημένος. Το να τύχει μία γενικευμένη βλάβη σαν τη χθεσινή δεν είναι απιθανό και δε συμβαίνει κάθε μέρα.
Δεν μπορεί καμία εταιρία στο κόσμο να σου εγγυηθεί στο συμβόλαιό της υπηρεσία χωρίς ποτέ να παρουσιαστεί κανένα πρόβλημα, δεν είναι θεός κανείς .

Το να πληρώνεις κάτι και να το θές να ναι άρτιο επειδή το "Πληρώνεις" είναι μία λογική
που έχουν πάρα πολλοί Έλληνες, φαντασου να αντιδρούσαν και εκεί που έπρεπε με τον ίδιο τρόπο , πόσο καλύτερος θα ταν αυτός ο τόπος. Τέλος καλο θα ταν να διάβαζαν κ το συμβόλαιο που υπογράφουν.


Υ.Γ το να κάνουν ταυτόχρονο request-boot 5000? (δε γνωρίζω πόσους συνδρομ. online είχε TV χτες) και να δουλέψουν χωρίς πρόβλημα με το "πάτημα ενός κουμπιού" όλα μαζί και όχι σταδιακά και χωρίς να κάνουν τπτε οι τεχνικοί του ΟΤΕ , δεν νομίζω πως είναι εφικτό . Στα θαύματα δε πιστεύω , συμπεράσματα δικά σας.
Απάντηση/Ανακοίνωση απτον ΟΤΕ δεν υπάρχει ακόμα.

digital.power
06-08-10, 12:17
Με τις προπαγάνδες των υπολοίπων παρόχων είστε από τους λίγους που πληρώνουν ακόμη στον ΟΤΕ και δεν αποστρέφονται το "μονοπώλιο" το λεγόμενο, αλλά όταν αυτοί που τον κράζουνε και λένε να φύγω πως και πως, βλέπουν την γλύκα όταν κάνουν μετάβαση σε εναλλακτικό τότε λένε ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ, και δεν νομίζω ότι μιλάμε για Γερμανική ποιότητα απο που κι ως που, ας κάνουν μια βόλτα οι κύριοι διοικούντες τον ΟΤΕ στα κατα τόπους κέντρα τους ανα περιοχές λεκανοπεδίου Αττικής και όχι μόνο, να δούν τι εστί δημόσιο, αλλά παρόλα αυτά ακόμη και δημόσιο που ήταν στα χαρτιά , ο ΟΤΕ είχε πιάσει το νόημα και την προσέγγιση του πως μπορούμε χρησιμοποιόντας δημόσιο χρήμα να δώσουμε υπηρεσίες μεσαίου επιπέδου στον κόσμο.Για να μην γίνομαι γραφικός υποστηρίζω εν θερμώ τις απόψεις μου γιατί τα έχω ακούσει από παρα παρα πολύ κόσμο, (τι να πουν οι συνδρομητές τελλας που σχεδόν κάθε 1-2 ΣΚ πότε έπεφτε το δίκτυο, πότε οι ταχύτητες, δεν δίνανε IP,και αυτά κρατούσανε μέρες όχι ΩΡΕΣ), δεν μπορεί να κριθεί μια πορεία χρόνων ολόκληρων από ένα μεμονωμένο γεγονός , το ξέρετε όλοι πολύ καλά αυτό.........

:nono:

Είναι αυτονόητο ότι θεωρητικά λαμβάνεται απο όλους τους συνδρομητές ως μεμονομένο γεγονός. Το θέμα είναι πως θα ληφθεί όταν επαναληφθεί το γεγονός, γιατί κατά πάσα πιθανότητα θα επαναληφθεί :)

........Auto merged post: digital.power πρόσθεσε 6 λεπτά και 44 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Με κυβερνά κάποιος που δέ γουστάρω επειδή τον ψήφισαν άλλοι,
πληρώνω φόρους αλλα και αυτά που με υποχρεώνει με την οποιαδήποτε τροπολογία αποφασίσει, και εν τέλη όταν χρειαστεί να δουλέψει το σύστημα - μηχανισμός για να εξυπηρετηθώ πέρνω μία μάντρα... σχεδόν ΚΑΘΕ φορά και ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ να με κυβερνά...

Ε το connx TV θα είναι επιλογή μου (άν το βάλω ποτέ),δε με υποχρεώνει κανένας, και όταν το βάλω αν είναι στατιστικα ένα παιχνίδι το χρόνο να μην το βλέπω , trully , I dont give a damn, εφόσον μου παρέχει εναλακτική (π.χ ΣΚΑΙ ) και εφόσον απολαμβάνω την υπηρεσία του χωρίς προβλήματα γενικότερα και ειμαι ικανοποιημένος. Το να τύχει μία γενικευμένη βλάβη σαν τη χθεσινή δεν είναι απιθανό και δε συμβαίνει κάθε μέρα.
Δεν μπορεί καμία εταιρία στο κόσμο να σου εγγυηθεί στο συμβόλαιό της υπηρεσία χωρίς ποτέ να παρουσιαστεί κανένα πρόβλημα, δεν είναι θεός κανείς .

Το να πληρώνεις κάτι και να το θές να ναι άρτιο επειδή το "Πληρώνεις" είναι μία λογική
που έχουν πάρα πολλοί Έλληνες, φαντασου να αντιδρούσαν και εκεί που έπρεπε με τον ίδιο τρόπο , πόσο καλύτερος θα ταν αυτός ο τόπος. Τέλος καλο θα ταν να διάβαζαν κ το συμβόλαιο που υπογράφουν.

Δεν σου παρείχε εναλλακτική ο ΟΤΕ μεταδίδοντας τον αγώνα ο ΣΚΑΙ, αλλά ο κ. Μαρινάκης βλέποντας ότι ο αγώνας υπήρχε κίνδυνος να μην μεταδοθεί ΠΟΤΕ !!!
Τέλος, εμείς θα ακολουθήσουμε την συμβουλή σου να διαβάζουμε το συμβόλαιο που υπογράφουμε .. και θα το πηγαίνουμε και σε δικηγόρο .. γιατί τελικά δεν μπορείς να εμπιστευτείς κανέναν σε αυτήν την χώρα ... αλλά κι εσύ διάβαζε λίγο και το αρχικό post :)

AssVas
06-08-10, 12:20
Δεν σου παρείχε εναλλακτική ο ΟΤΕ μεταδίδοντας τον αγώνα ο ΣΚΑΙ, αλλά ο κ. Μαρινάκης βλέποντας ότι ο αγώνας υπήρχε κίνδυνος να μην μεταδοθεί ΠΟΤΕ !!!
Τέλος, εμείς θα ακολουθήσουμε την συμβουλή σου να διαβάζουμε το συμβόλαιο που υπογράφουμε .. και θα το πηγαίνουμε και σε δικηγόρο .. γιατί τελικά δεν μπορείς να εμπιστευτείς κανέναν σε αυτήν την χώρα ... αλλά κι εσύ διάβαζε λίγο και το αρχικό post

Σαφέστατα και διάβασα το αρχικό post , Αυτο το λες επειδή το είπε η εφημερίδα; ...
Σε αυτη τη χώρα αν έκανες αυτό που λες με το δικηγόρο κάθε φορά που όντως θα σουν αδικημένος και το κανε κ ο καθένας μας θα μασταν πολύ καλύτερα.... οι καταγγελείες όμως απο ότι βλέπω συνήθως γίνονται απτο καναπέ στο troktiko . Τέλος και σε δικηγόρο να το πας αν διαβάσεις το συμβόλαιο θα δεις ότι ο ΟΤΕ και ΚΑΘΕ ΟΤΕ ή εναλλακτικός πάροχος έχει κάλυψη σε τέτοιες περιπτώσεις (μερικά πακέτα - μισθωμένα κτλ έχουν SLA) . Ότι βασίζεται σε DSL τεχνολογία σίγουρα δεν είναι εγγυημένο 24/24 προιόν σε καμία εταιρία στο κόσμο.
Όσον αφορά δε την εμπιστοσύνη η μή στον πάροχο που λετε , αυτό παιδιά είναι στη κρίση του καθένα.

sdikr
06-08-10, 12:21
Απλά απαράδεκτοι :down:

Όταν πληρώνεις μια υπηρεσία (φθηνά/ακριβά το ίδιο είναι) περιμένεις να δουλέψει.
Οταν εισαι ο μεγαλυτερος τηλεπικοινωνιακος φορέας σε μια χώρα, τα λαθη επιτρέπονται αρκει να ειχες προνοησει τι θα κανεις γαι να το διορθωσεις. Και ο ΟΤΕ ΔΕΝ το έκανε.

Επίσης δεν γινεται να κραζουμε για παράδειγμα τη forthnet γιατι κοβονται οι ινες της και δεν εχει backup κυκλωματα
και σε άλλο παροχο να λέμε "ε καλά, και τι έγινε" :whistle:

Ιδια μετρα, ιδια σταθμά, αν θελουμε να ειμαστε αντικειμενικοι.


Ναι δεν λέω όχι, δεν νομίζω κανένας να έχει πεί κάτι στην όποια εταιρία γιατί είχε για 30 λεπτά πρόβλημα.

30 λεπτά, όχι ώρες όχι μέρες ή μήνες :p

jekopoulo
06-08-10, 12:27
1 ωρα πριν ξεκινήσει η μετάδοση έπεσε το σύστημα, και πολύ σωστά ειπώθηκε πλήρωσε ο Μαρινάκης για να το δείξει ο σκαι.

sdikr
06-08-10, 12:49
Δεν σου παρείχε εναλλακτική ο ΟΤΕ μεταδίδοντας τον αγώνα ο ΣΚΑΙ, αλλά ο κ. Μαρινάκης βλέποντας ότι ο αγώνας υπήρχε κίνδυνος να μην μεταδοθεί ΠΟΤΕ !!!
Τέλος, εμείς θα ακολουθήσουμε την συμβουλή σου να διαβάζουμε το συμβόλαιο που υπογράφουμε .. και θα το πηγαίνουμε και σε δικηγόρο .. γιατί τελικά δεν μπορείς να εμπιστευτείς κανέναν σε αυτήν την χώρα ... αλλά κι εσύ διάβαζε λίγο και το αρχικό post :)

Αυτο που ακούγεται είναι οτι ο ΟΤΕ μίλησε με τον Σκαι , μάλιστα υπήρχε και εκφωνητής του ΟΤΕ στα στουντιο του Σκαι,

alekan
06-08-10, 12:51
Αυτο που ακούγεται είναι οτι ο ΟΤΕ μίλησε με τον Σκαι , μάλιστα υπήρχε και εκφωνητής του ΟΤΕ στα στουντιο του Σκαι,

Ποιούς εκφωνητές έχει πάρει αλήθεια ο ΟΤΕς;;
Ξέρει κανείς;;

KoMo
06-08-10, 13:03
Ποιούς εκφωνητές έχει πάρει αλήθεια ο ΟΤΕς;;
Ξέρει κανείς;;

Πάντως χθες ο Παλομπαρίνι :lol::lol: θα περιέγραφε....

teodgeor
06-08-10, 13:04
Ποιούς εκφωνητές έχει πάρει αλήθεια ο ΟΤΕς;;
Ξέρει κανείς;;

νομιζω χτες οταν το γυρισα στο conn-x tv να δω αν εγινε και το αφησα εκει πρεπει να ηταν ο Παλομπαρινη ο εκφωνητης αν δεν κανω λαθος

giwrgosth
06-08-10, 13:08
Ο Παλομπαρίνι ήταν από το studio του OTE και με οπτική ίνα στον ΣΚΑΪ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.