PDA

Επιστροφή στο Forum : αιτηση στη hol ολα οκ, μετα απο 10 μερες ο ΟΤΕ την ακυρώνει δεν εχει αλλες γραμμες!



bannedteam
10-08-10, 18:53
ο υπαλληλος μου προτεινε να κανω αιτηση στον οτε .. (κ αν εχουν γραμμη να με συνδεσουν) κ μετα να το γυρισω σε hol οπως ηθελα απ την αρχη.


εσεις τι μου προτείνετε;

ειμαι σε απογνωση γιατι το νετ το θελω λογω δουλειας... δεν μπορω να περιμενω τοσο καιρο.

Τι πιθανοτητες εχω να κανει επεκταση δικτυου ο ΟΤΕ?

medousa
10-08-10, 22:16
O οτε θα σε συνδεσει, προφανως εχουμε ελλειψη ακραιου δικτυου. Οι 10 μερες που εχεις στον τιτλο σου ειναι κατι λογικο, ειναι αρχικα οι διεργασιες που κανει η hol πριν κανει αιτηση κατασκευης νεου βρογχου στον οτε και επειτα ο ελεγχος του οτε μεχρι να την απορριψει.

bannedteam
11-08-10, 20:00
αρα ειναι πιθανως παιχνιδι του οτε για να μαζεψει πελατες;

xmperop1
12-08-10, 22:18
ο υπαλληλος μου προτεινε να κανω αιτηση στον οτε .. (κ αν εχουν γραμμη να με συνδεσουν) κ μετα να το γυρισω σε hol οπως ηθελα απ την αρχη.


εσεις τι μου προτείνετε;

ειμαι σε απογνωση γιατι το νετ το θελω λογω δουλειας... δεν μπορω να περιμενω τοσο καιρο.

Τι πιθανοτητες εχω να κανει επεκταση δικτυου ο ΟΤΕ?

Αν υπάρχει έλλειψη ακραίου δικτύου δεν είναι εύκολα τα πράματα γιατί μιλάμε για χρονοβόρες διαδικασίες που μπορεί να τραβήξουν από 3 μήνες και πάνω.

nikos30
12-08-10, 22:42
Αν υπάρχει έλλειψη ακραίου δικτύου δεν είναι εύκολα τα πράματα γιατί μιλάμε για χρονοβόρες διαδικασίες που μπορεί να τραβήξουν από 3 μήνες και πάνω.

Να υποθέσω ότι αυτή η απάντηση καλύπτει και το δικό μου θέμα;
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=417093

xmperop1
13-08-10, 00:12
Να υποθέσω ότι αυτή η απάντηση καλύπτει και το δικό μου θέμα;
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=417093

Πιθανόν αν και από ότι αναφέρεις μάλλον για έλλειψη σε πόρτες του παρόχου φαίνεται.
Κάνε και μια αίτηση στον ΟΤΕ να δεις που θα καταλήξεις.
Δεν αξίζει να περιμένεις τόσο καιρό.

nikos30
13-08-10, 00:17
Δεν αξίζει να περιμένεις τόσο καιρό.

Πόσο λές να περιμένω;

xmperop1
13-08-10, 00:21
Ηδη περιμένεις τόσο καιρό,το πόσο ακόμα .......

nikos30
13-08-10, 00:46
Θα μου μείνει απωθημένο τελικά....
Η πρώτη γραμμή που προσπάθησα να πάω στη HOL έκανε 5 μήνες και τελικά τπτ.
Τώρα και η δεύτερη πάει να κλείσει μήνα και βλέπουμε..
Τελικά πρέπει να το πάρουμε χαμπάρι μερικοί από εμάς.
Άραγε γιατί οι πάροχοι δίνουν διαθεσιμότητα τη στιγμή που γνωρίζουν την κατάσταση;

........Auto merged post: nikos30 πρόσθεσε 15 λεπτά και 49 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Κάνε και μια αίτηση στον ΟΤΕ να δεις που θα καταλήξεις.


Μα από τον ΟΤΕ θέλω να φύγω (Οικονομικοί λόγοι γαρ) και δεν μπορώ με τπτ. Όχι μόνο ήμουν στην αναμονή για HOL τόσο καιρό αλλά και στο τέλος ακυρώθηκε η αίτηση μου:mad:. Και το αστείο είναι ότι στην υπόλοιπη Πάτρα η ΗΟΛ κάνει θραύση και ο κόσμος είναι γενικά ευχαριστημένος. Μόνο στη Εγλυκάδα (περιοχή) γίνεται αυτή η ιστορία με τις πόρτες άραγε;:hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.