PDA

Επιστροφή στο Forum : διακοπη αναβολης



groove54
26-06-06, 01:12
Ξερει κανεις ποτε πρεπει να κοψω την αναβολη για να μπω Σεπτεμβριο? Βασικα πρεπει να παω στο Ρουφ να ρωτησω αλλα τωρα με τις ζεστες δεν θελω να κατεβω κεντρο τσαμπα. Εστω καποιο τηλ να συνενοηθω με καποιον εκει μεσα, οσο μπορει κανεις να συνενοηθει με τους στρατοκαυ...ς

nnn
26-06-06, 01:17
Για ψάξε λίγο στο http://www.stratologia.gr/

kennyyy
26-06-06, 01:17
Πρέπει να την κόψεις τον Μάιο. Δεν έχει σειρά τον Σεπτέμβριο αλλά τον Αύγουστο. Μέχρι λίγο πριν παρουσιαστεί η προηγούμενη σειρά (Μάιο) μπορείς να την κόψεις και να μπεις στην επόμενη. Βέβαια εφόσον μιλάμε για Ε.Σ. εφόσον έχεις την κατάλληλη βοήθεια μπορείς να την κόψεις και τέλη Ιουλίου ;)
Με πάσα επιφύλαξη βέβαια , το καλύτερο είναι να τους πάρεις ένα τηλέφωνο να σου πούνε.

Reef
26-06-06, 03:01
εχει δικιο ο φιλος παρτους ενα τηλεφωνο δεν δαγκωνουν....

αλλα και γω σου λεω οτι αν την κοψεις στο τριμηνο πριν τον αυγουστο (6-8 νομιζω μπαινει τωρα η σειρα) θα μπεις αυγουστο,

groove54
26-06-06, 03:07
δεν θελω αυγουστο ρε ψηλε, Σεπτεμβριο θελω και αν δεν γινεται, τοτε Οκτωβριο

Tasans
26-06-06, 04:05
Πεζικό είναι Αυγουστο, που έπρεπε να την είχες κόψει απο Μάιο, και τώρα είναι για Νοέμβριο. Αν είσαι Ναυτικό τότε μπαίνεις Σεπτέμβριο. Αεροπορία Δεκέμβριο.

Reef
26-06-06, 15:26
δεν θελω αυγουστο ρε ψηλε, Σεπτεμβριο θελω και αν δεν γινεται, τοτε Οκτωβριο

δεν μπαινεις οποτε θες , και δεν ειμαι ψηλος κουναβι! :lol:

groove54
26-06-06, 15:42
αν υπηρχε σειρα Σεπτεμβριο ή Οκτωβριο και προλαβαινα θα εμπαινα τοτε επειδη τοτε ΘΑ ΗΘΕΛΑ

Φιλικα
Το κουναβι

gallahant
27-06-06, 08:12
Α ρε , ωραιοι εισαστε, διαλεγετε και ποτε θα μπειτε:twisted:

Για ελα και Κυπρο να δεις τη γλυκα που μπενουν τετοιες μερες. Αρχες Ιουλιου συγκεκριμενα αρχιζει η καταταξη. Φυσικα εκει δεν μπορουμε να διαλεξουμε ποτε θα μπουμε και αναγκαστικα θα μπουμε στα 18 μας

manoulamou
27-06-06, 12:51
Ολα καλα βρε groove54, αλλα γιατι δεν απευθυνθηκες πρωτα
στην πρεσβεια;) τους, ολο και καποια λυση θα σου βρουνε αυτοι:p δε μπορει!
Ωραιος παντως σε παραδεχομαι, κατα παραγγελιαν διακοπη.:whistle:

bill2003
27-06-06, 13:44
Ωραιος παντως σε παραδεχομαι, κατα παραγγελιαν διακοπη.:whistle:

Σε περίπτωση που το λες ως αστείο... ισχύει! Όποιος έχει αναβολή για σπουδές για παράδειγμα, κόβει την αναβολή όποτε θέλει. Εγώ έχω μέχρι Δεκέμβρη 2011, επομένως όποτε θελήσω πάω 2 ΕΣΣΟ νωρίτερα στη στρατολογία και φεύγω την περίοδο που θα επιλέξω ;)

groove54
27-06-06, 14:34
Ναι ακριβως. Δεν καταλαβαινω που ειναι το περιεργο. Τελειωνεις την σχολη τον Ιουνιο και θες να μπεις τον Αυγουστο?? Πας μεσα στον Μαη και την κοβεις.
Αφου τωρα σκεφτομαι να τους πω και σε ποιο νησι να με στειλουν για να κανω ταυτοχρονα και τις διακοπουλες μου. :p :p

bill2003
27-06-06, 14:38
Αφου τωρα σκεφτομαι να τους πω και σε ποιο νησι να με στειλουν για να κανω ταυτοχρονα και τις διακοπουλες μου. :p :p

Ε, γι'αυτό παίζει να θες και ένα βύσμα. BTW το καλύτερο βύσμα για το στρατό είναι Δεσπότης ή έστω παπάς... Δοκιμασμένα πράγματα!! ;) (όχι από εμένα καθώς δεν έχω πάει ακόμη..)

Reef
27-06-06, 15:06
Ε, γι'αυτό παίζει να θες και ένα βύσμα. BTW το καλύτερο βύσμα για το στρατό είναι Δεσπότης ή έστω παπάς... Δοκιμασμένα πράγματα!! ;) (όχι από εμένα καθώς δεν έχω πάει ακόμη..)

που να εχεις και υπουργο βυσμα, εκει να δεις γλυκες

θυμαμαι το ανοιχτο υπηρεσιακο που ειχα μονιμα και δακρυζω

groove54
27-06-06, 19:10
τουλαχιστον θα προλαβω να δω τον Ze Roberto να ζωγραφιζει στο Καραϊσκακη :cool:

Reef
27-06-06, 19:13
τουλαχιστον θα προλαβω να δω τον Ze Roberto να ζωγραφιζει στο Καραϊσκακη :cool:

ξεκινα να τραγουδας απο τωρα το "η ζωη, η ζωη εδω τελειωνει" και ριξε και καμια γυρα οσο μπορεις γιατι συντομα θα πηξεις κουναβι!

groove54
27-06-06, 19:17
Οσο επηξες και εσυ ψηλε???

Reef
27-06-06, 19:24
πρωτον σου ειπα δεν ειμαι ψηλος,

ψηλοεπηξα και γω αλλα ειχα και τα τυχερα μου πραγματα που μπορω να σου πω αλλα θα τα καταλαβεις καλυτερα οταν μπεις

για εναμιση μηνα περιπου ειχα ενα χαρτακι στα χερια μου το επονομαζομενο "μαγικο χαρτακι" ή ανοιχτο υπηρεσιακο που ηταν ενα χαρτι που ελεγε "επιτρεπεται στο λοχια ταδε να διερχεται εντος και εκτος στρατοπεδου οποιαδηποτε ωρα της ημερας ή της νυχτας" χωρις ημερομηνια φυσικα ,

μετα για 4 μηνες δεν εκανα καμια υπηρεσια παρα ΑΥΔΜ για εναμιση μηνα (αξιωματικος υπηρεσιας διανηκτερευσεως μοναδας) που το μονο που επρεπε να κανεις ηταν να παρεις την Ταξιαρχεια κατα τις 11 τη νυχτα και να τους πεις "ολα καλως"

τελος συνολικα ειχα παρει 3 μηνες αδεια απο τους δωδεκα που υπηρετησα ενω κανονικα δικαιουσε μονο 18 μερες

καλα ητανε αλλα τραβηξε και παλουκια κατι σκοπιες αλεξανδρουπολη με -18 βαθμους, (να τρεχεις επι τοπου συνεχεια και τα ποδια να μην ζεσταινονται), κατι πορειες 22 χλμ με χιονοθυελλα, κουπι στον εβρο και αλλα πολλα

manoulamou
28-06-06, 15:08
Περα απο πλακες παντως, επειδη και ο γιος μου περασε το λουκι, προσεξτε κατι που μου ειπε ως "πεπειραμενος":
Εαν πας με μεσο καπου, που σου φαινεται καλη περιπτωση, μπορει και να ειναι ο,τι χειροτερο μπορουσε να σου τυχει, κυριως για κατι ψωνισμενους βαθμοφορους, ασε τους "συναδελφους"!
Ενας ανιψιος μου ηταν "ανεπιθυμητος" και τον ξαποστειλαν με αλλους τρεις, σκοπια σε αποθηκες υλικου σε κατι κατσαβραχα στη μεση του πουθενα. Αποτελεσμα? Την περασαν λουκουμι, γιατι ηταν αραχτοι ,
κι οποτε ερχοταν ελεγχος τον εβλεπαν απο μακρυα! Το τι ταβλι και γλεντακι πριβε ειχαν ριξει, το κατι αλλο μιλαμε.
Ο δικος μου λογω ιεκ κορελκο-κομπιουτερ και χωρις μεσο, πηγε στη μεραρχια Κιλκις,
ηταν διπλα στη Σαλονικη, σινεμαδακι και Μυλος σχεδον καθε σ/κ, επιασε και φιλιες με εναν απο Χαλκιδικη!
Ελπιζω και εσεις να ειστε το ιδιο τυχεροι!

Reef
28-06-06, 15:11
αν σου περιγραψω το τι επρεπε να κανω καθε πρωι ως "βυσμα" οδηγος Στρατηγου θα φριξεις, αφου στον εναμιση μηνα ζητησα εγω να φυγω

εχει δικιο ο γιος σου

manoulamou
28-06-06, 15:18
Reef ποτε υπηρετησες, αν θες μου λες, γιατι και ο δικος μου
ειχε κανει Αλεξανδρουπολη λιγο μετα την επιθεση στους "διδυμους πυργους"!
Ηταν σ ενα στρατοπεδο λιγο εξω απο την πολη...
Ειχε υποφερει πραγματικα γιατι ειχε ενα @#$%$ επιλοχια, ασε τα γερμανικα νουμερα,
ευτυχως εμενε κοντα η αδερφη μου και πηγαινε ποτε-ποτε και αραζε εκει!!!

Reef
28-06-06, 15:27
Φερες ειχα υπηρετησει 25/11/2003 - 25/11/2004 , επαιζε και το συστημα "Ουτε με Σφαιρες ξανα στις Φερες"

Braveheart1980
10-10-06, 01:01
Sorry που επαναφερω ενα «πεθαμενο» thread , αλλα αν κοψω σημερα την αναβολη , ποτε μπαινω;
Γεναρη;

bill2003
10-10-06, 09:23
Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος αν κόψεις μέχρι 31/10 μπαίνεις με τη νέα χρονιά, μέσα Φλεβάρη.

Καλύτερα πάρε ένα τηλεφωνάκι σε κάποιο στρατολογικό γραφείο για να είσαι σίγουρος ;)

manoulamou
10-10-06, 15:04
Το επισημο site της στρατολογιας: http://www.stratologia.gr/contact.htm

Ενα πολυ καλο και αξιοπιστο επισης : www.omhroi.gr

και αλλα: http://www.skopies.net/thiteia/faq-army.htm
http://www.greekarmy.net/portal.php
http://forum.thiteia.org/index.php?sid=2628ad2d1866ec01212822fc329366c7

Reef
10-10-06, 15:07
υπαρχει και σειρα αρχες Νοεμβριου παντως

makiskal
19-04-10, 18:26
αν μπορειτε απαντηστε μου σασ παρακαλω.γιατι αυριο θα την κοψω την αναβολη μου. ευχαριστω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.