PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με myon....



ktinos
13-08-10, 15:22
Καλησπερα....εδω κ 2 μερες δεν μπορω να συνδεθω στο myon .... ειναι προβλημα γενικοτερο ?? εχει κ κανας αλλος παροιμοιο θεμα?? ....δεν ειναι οτι βγαζει μηνυμα π.χ. λαθος κωδικος...απλα βγαζει "προβλημα φορτωσης της σελιδας" ....ευχαριστω ;)

billing
13-08-10, 18:05
Σε εμένα λειτουργεί κανονικά. (από ie & mozilla).
Πριν από λίγο πλήρωσα τον λογαριασμό μου από το My ON μέσω της επιλογής "On line πληρωμή"

akalion
18-08-10, 11:09
Έχω και γω μια απορία για το MyOn, εγκυκλοπαιδική κυρίως. Έχω κάνει αίτηση, έχω λάβει τον εξοπλισμό και παρακολουθούσα το myon τις τελευταίες ημέρες αλλά δεν δείχνει κάποια πρόοδο (δεν υπάρχουν κάποιες ημερομηνίες ενημέρωσης των διαφόρων σταδίων, σε κανένα στάδιο). Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι η αίτηση προχωράει κανονικά και μου ανακοίνωσαν και την ημερομηνία ενεργοποίησης. Γνωρίζει κανείς γιατί το myon δε ενημερώνεται;

hall2001
18-08-10, 11:27
Και σε μένα τα ίδια έγιναν μέχρι να ενεργοποιηθώ όσπου ξαφνικά έγιναν πράσηνα απο την μια μέρα στην άλλη.25 μέρες μάξιμουμ μου είπαν στο τηλέφωνο και σε 17 ημουν ΟΝ.Βλέπω οτι είσαι Καλαμάκι,εγω είμαι στην λεμεσού κάπου 2,5χλμ απο το dslam με 7.2 στο download και 1022kbps upload,εσυ σε τι ταχύτητες παίζεις;Πάντως να ξέρεις με τιε ρυθμίσεις ταχύτητας στο myon μπορείς να κάνεις παπάδες.

akalion
18-08-10, 11:57
Και σε μένα τα ίδια έγιναν μέχρι να ενεργοποιηθώ όσπου ξαφνικά έγιναν πράσηνα απο την μια μέρα στην άλλη.25 μέρες μάξιμουμ μου είπαν στο τηλέφωνο και σε 17 ημουν ΟΝ.Βλέπω οτι είσαι Καλαμάκι,εγω είμαι στην λεμεσού κάπου 2,5χλμ απο το dslam με 7.2 στο download και 1022kbps upload,εσυ σε τι ταχύτητες παίζεις;Πάντως να ξέρεις με τιε ρυθμίσεις ταχύτητας στο myon μπορείς να κάνεις παπάδες.

Άρα απ'ότι καταλαβαίνω το myon δεν πολυενημερώνεται και δεν έχει νόημα να το παρακολουθώ μέχρι την ενεργοποίηση. Εγώ είμαι Π. Φάληρο αλλά δεν ξέρω σε πόση απόσταση από το dslam.

Nick2k2
18-08-10, 16:53
Παιδια το myon ενημερώνεται την ημέρα της αίτησης στον ΟΤΕ, που είναι ουσιαστικά 12 ημερολογιακές πριν την ενεργοποίηση. Τότε θα εμφανιστούν όλα τα στάδια μαζί, οπότε μην τον κοιτάτε άδικα νωρίτερα.

nkatsou
18-08-10, 17:57
συνεχιζεται κανενας να εχει το προβλημα να μην μπαινει μεσα στο myon?εγω και σημερα δεν μπορω να μπω

akalion
19-08-10, 08:44
Παιδια το myon ενημερώνεται την ημέρα της αίτησης στον ΟΤΕ, που είναι ουσιαστικά 12 ημερολογιακές πριν την ενεργοποίηση. Τότε θα εμφανιστούν όλα τα στάδια μαζί, οπότε μην τον κοιτάτε άδικα νωρίτερα.

Αυτό είναι περίεργο, διότι στο τηλέφωνο μου είπαν ημερομηνία ενεργοποίησης την άλλη βδομάδα (25/8), αλλά στο myon εξακολουθεί να μην έχει τίποτα. Να υποθέσω ότι μούφα η ημερομηνία που μου δώσανε;

ThReSh
19-08-10, 13:25
Αυτό είναι περίεργο, διότι στο τηλέφωνο μου είπαν ημερομηνία ενεργοποίησης την άλλη βδομάδα (25/8), αλλά στο myon εξακολουθεί να μην έχει τίποτα. Να υποθέσω ότι μούφα η ημερομηνία που μου δώσανε;

και μένα μου είπαν στο τηλέφωνο ότι θα ενεργοποιηθεί αύριο αλλά το myon δεν γράφει κάτι :oops:

θα δείξει η αυτοψία :whistle:

socratis10
19-08-10, 13:34
Παιδες ,εστειλα την αιτηση με meail εχθες ,θα εχω προβλημα?περπε να τη στειλω με φαξ?Στο myon δεν γραφει οτι εχουν απρει ακομα την αιτηση

akalion
19-08-10, 14:18
Παιδες ,εστειλα την αιτηση με meail εχθες ,θα εχω προβλημα?περπε να τη στειλω με φαξ?Στο myon δεν γραφει οτι εχουν απρει ακομα την αιτηση

Θεωρητικά αν την έστειλες με e-mail είσαι οκ. Θα σε πάρουν τηλέφωνο για να σου κλείσουν ραντεβού με τον κούριερ για να σου φέρει το ρούτερ και να σου δώσει να υπογράψεις την αίτηση και κανονικά και να την πάρει μαζί του. Όπως θα έχεις καταλάβει από τα παραπάνω το myon δεν είναι αξιόπιστο εργαλείο για να παρακολουθείς την πορεία της ενεργοποίησης.

socratis10
19-08-10, 15:09
Ποτε πρεπει να περιμενω τηλεφωνο?Εχθες εκανα την αιτηση

Nick2k2
19-08-10, 23:29
Αυτό είναι περίεργο, διότι στο τηλέφωνο μου είπαν ημερομηνία ενεργοποίησης την άλλη βδομάδα (25/8), αλλά στο myon εξακολουθεί να μην έχει τίποτα. Να υποθέσω ότι μούφα η ημερομηνία που μου δώσανε;

Αμα στο είπαν απο το τηλέφωνο τότε μπορεί και να ισχύει. Απλά μπορεί να ξέχασαν να ενημερώσουν το myon. Θα το μάθεις σε λίγες ημέρες...

akalion
20-08-10, 08:56
Ποτε πρεπει να περιμενω τηλεφωνο?Εχθες εκανα την αιτηση
Εγώ έκανα την αίτηση Παρασκευή, με πήραν τηλέφωνο Δευτέρα και μου έκλεισαν ραντεβού για κούριερ Τρίτη, ο οποίος ήταν να έρθει 17.00 με 21.00 και ήρθε στις 16.00. Εντύπωση μου έχει κάνει μέχρι στιγμής ότι όποτε τους έχω πάρει εγώ τηλέφωνο η αναμονή είναι 0, το σηκώνει κάποιος υπάλληλος αμέσως. Φαντάζομαι είναι λόγω Αυγούστου. Στη φόρθνετ πάντα περίμενα με τις ώρες...

@ ADSLgr.com All rights reserved.