PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas Κάτω Τούμπα



Οβίδιος
16-08-10, 13:35
Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στην Αλεξανδρούπολη. Έχω Tellas εδώ και 2 χρόνια και γενικά είμαι ευχαριστημένος. Κλειδώνω στα 12,1 με 13 Mbit, κατεβάζω Rapidshare με 1,2 ως 1,3 MB/s και η σύνδεση είναι σταθερότατη(το τελευταίο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν πριν κάτι μήνες και ήταν γενικό σε όλο τον νομό). Τώρα μετακομίζω στην Θεσσαλονίκη στην Κάτω Τούμπα(Άγιο Θεράποντα) και σκέφτομαι να κρατήσω την σύνδεση. Μπορεί κάποιος να μου δώσει στατιστικά σύνδεσης Tellas για την περιοχή? Θα είμαι στα ίδια επίπεδα, πιο ψηλά ή πιο χαμηλά?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε πληροφορία.

Υ.Γ. Για την συγκεκριμένη περιοχή ποια εταιρεία πιάνει τις καλύτερες ταχύτητες?

akkiiss55
16-08-10, 16:06
Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στην Αλεξανδρούπολη. Έχω Tellas εδώ και 2 χρόνια και γενικά είμαι ευχαριστημένος. Κλειδώνω στα 12,1 με 13 Mbit, κατεβάζω Rapidshare με 1,2 ως 1,3 MB/s και η σύνδεση είναι σταθερότατη(το τελευταίο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν πριν κάτι μήνες και ήταν γενικό σε όλο τον νομό). Τώρα μετακομίζω στην Θεσσαλονίκη στην Κάτω Τούμπα(Άγιο Θεράποντα) και σκέφτομαι να κρατήσω την σύνδεση. Μπορεί κάποιος να μου δώσει στατιστικά σύνδεσης Tellas για την περιοχή? Θα είμαι στα ίδια επίπεδα, πιο ψηλά ή πιο χαμηλά?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε πληροφορία.

Υ.Γ. Για την συγκεκριμένη περιοχή ποια εταιρεία πιάνει τις καλύτερες ταχύτητες?

κοιταξε να δεις.οι ταχυτητες παιζουν αναλογα με τν ποιοτητα γραμμης+αποσταση απο τν Παροχο.ειδικα για το τελευταιο μπορεις απο δω μεσα π υπαρχει αντιστοιχο σχεδιαγραμμα π περιγραφει αναλογα τν αποσταση,τν ταχυτητα π πιανεις(θεωρητικα)
παντως η ταχυτητα ειναι<=ταχυτητας ΟΤΕ για καθε παροχο(περαν ορισμενων εξαιρεσεων)
οπως καταλαβαινεις δν μπορει να υποθεσει καποιος αν θα εχεις υψηλοτερη ταχυτητα ή οχι.απλα αν γνωριζεις περιπου τν αποσταση π βρισκεται το Α.Κ τ ΟΤΕ στν περιοχη
ελεγξε αυτο π βρεις συμφωνα με αυτα π αναφερονται εδω: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=48807

psylos
17-08-10, 00:29
Εγω που ειμαι Ανω Τουμπα παντως ειμαι καπου στα 10+, οπως ακριβως ημουν κ με την HOL παλαιοτερα...ειναι 2,2km αυτα τα καλωδια... Ο ΟΤΕ τουμπας ειναι στην κατω τουμπα (το dslam πρεπει να ειναι εκει) οποτε λογικα θα εισαι αρκετα πιο κοντα απο εμενα οποτε θα εισαι κ καλυτερα... Δεν εχω καποιο παραπονο απο την tellas αν κ την εχω 3 μηνες μονο, ελπιζω να συνεχισουν ολα καλα, παρα μονο κατα το μαϊο που ετρωγε κατι dc για κανα 3-ωρο κ μετα επανερχοταν κανονικα... Οταν λεω dc εννοω δεν μπορουσε να κρατσει σταθερο ιντερνετ για πανω απο 5 sec... Χωρις να συμβαινει κατι... Αλλα απο τοτε ολα μια χαρα ειναι...

milanmaniac
18-09-10, 01:12
Tελικά με τι ταχύτητα κλειδώνει ο φίλος (Οβίδιος)? Μένω κι εγώ κοντά στον Άγιο Θεράπωντα κι ενδιαφέρομαι να κάνω σύνδεση στην wind.

@ ADSLgr.com All rights reserved.