PDA

Επιστροφή στο Forum : DSLAM Αμαρουσίου



megahead13
27-06-06, 21:14
Ρε παιδιά πως πάνε οι ταχύτητες στην περιοχή μας;;; Εδώ τις τελευταίες μέρες είναι χάλια. Είμαι με Forthnet 384 (κοιτάζωντας το section της Forthnet δε βλέπω το πρόβλημα να είναι o provider).

sdikr
27-06-06, 21:48
Και γιατί δεν δοκιμάζεις το ποιο απλό, ενα demo απο κάποιον άλλον παρόχο ή απο κάποιον γνωστό ;

nikitaras8
27-06-06, 22:02
Ρε παιδιά πως πάνε οι ταχύτητες στην περιοχή μας;;; Εδώ τις τελευταίες μέρες είναι χάλια. Είμαι με Forthnet 384 (κοιτάζωντας το section της Forthnet δε βλέπω το πρόβλημα να είναι o provider).

Εγώ με vivodi 512 είμαι μια χαρά πάντως...

megahead13
28-06-06, 16:45
Δοκίμασα με κωδικό φίλου που έχει διαφορετικό provider από εμένα. Μια από από τα ίδια -> 121 και δήλωση βλάβης για χαμηλές ταχύτητες. Άιντε γιατί ούτε ένα emerge --sync δεν μπορούμε να κάνουμε με την άνεσή μας :p

harris
28-06-06, 16:53
Σε ποιο dslam πέφτεις στο Μαρούσι?!

Εγώ πάντως στο ΔΜ - Siemens-1-ISDN πετάω ;)

manoulamou
28-06-06, 21:20
Κι εγω σε siemens II pstn - ανατολικο Μαρουσι με OTEnet
{{ενω αρχες Ιουνιου ειχα κατι απιστευτα pings}}
ιδιως απο Δευτερα παω λες και με αναβαθμισανε...;)

megahead13
28-06-06, 23:14
Λοιπόν το πρόβλημα λύθηκε. Τσάμπα η δήλωση βλάβης. Μπήκα για μια στιγμή στα Windoze να δω τι γίνεται απ' εκεί. Έκανα ένα speedtest και όλα κυριλέ! Ξαναμπαίνω στο Linux, ξανακάνω ένα speedtest και... όλα ΟΚ!!! Έχω μια υποψία για το τι μπορεί να φταίει... Θα συζητηθεί με τους Gentooers στο αντίστοιχο section για το linux. Ευχαριστώ άπαντες ;)

ΥΓ Κι εγώ δυτικά βρίσκομαι και πέφτω σε Siemens 1 - ISDN

apropos
02-07-06, 01:21
Εγώ με vivodi 512 είμαι μια χαρά πάντως...

Μήπως είσαι με Vivodi LLU και πας σφαιράτος;

@ ADSLgr.com All rights reserved.