PDA

Επιστροφή στο Forum : ...an einai dinaton...



Tavliban
05-02-04, 02:07
Ακουστε συναδελφοι τι μου συνεβει σημερα το πρωι!!Διαβασα το αρθρο περι νεων ports adsl (over isdn) που αγορασε ο ποτε!!!Αποφασισα λοιπον να κανς ενα τηλεφωνακι στον οτε να ρωτισω μηπως φωτιστηκαν και μου ενεργοποιησαν την γραμμη!(αιτηση ειχα κανει απτο Νοεμ.)..μιλαω,που λετε,με εναν τυπα ο οποιος μου λεει πως αποτι βλεπει η γραμμη μου ειναι ADSL!!!Κατεβαζω λοιπον απτο παταρι το zyxelακι(630)-πουχα κανει την βλακεια ναγορασω τον Νοεμβ. νομιζοντας οτι το DSLAM της περιοχης μου δεν θα ηταν τιγκαρισμενο- και το συνδεω στον κομπιουτορααα...Με μεγαλη μου εκπληξη ανακαλιπτω οτι το λαμπακι adsl δεν αναβοσβηνε πια...αλλα ηταν σταθερα αναμενο!!!Ενθουσιασμενος περνω τον otenet τηλ+κανω αιτηση για συνδεση 384...ελα ομως που δεν μπορουσα να συνδεθω με τιποτα!Περνω τηλ την εξυπηρετηση otenet+μου λενα απο κει να παρω τις βλαβες(122)...εκει μου λενε οτι αποτι βλεπουν ΔΕΝ ειχε ενεργοποιηθει η γραμμη adsl akoma...Θα τους παρω τηλ να τους βρισω αυριο γιατι ετσι οπως παει θα με βαλουν να πληρωνω 60 ευρω το μηνα χωρις ναχω ιντερνετ!!!Ελα ρε Ελλαδαρααααααααααα.....

frap
05-02-04, 11:55
Το ότι το modem συγχρονίζει αλλά δεν βλέπεις τίποτε, σημαίνει πως σε έχουν συνδέσει στο dslam αλλά δεν σου έχουν δώσει πρόσβαση στο bbRAS.

Πάρε πρώτα το 134 και βεβαιώσου πως δεν χρεωνόσουνα μέχρι τώρα και μετά τις βλάβες, εξήγησέ τους πως το μοντεμ συγχρονίζει και θα πρέπει να ενεργοποιήσει τo λογικό κύκλωμα το υπεύθυνο τμήμα στην Κωλλέτη.

-Κ.

edit: Μ΄άλλα λόγια έχεις πόρτα κατοχυρωμένη, μένει το τυπικό της διαδικασίας.

Tavliban
06-02-04, 10:06
Επιτελους συνδεθηκα!!!!!Προς το παρον κανενα παραπονο με την ταχυτητα...ειμαι στο overnet me 25-35kb και σερφαρω ανετα...καλη μαγκια το dsl....Σευχαριστω frap

Axilleass
06-02-04, 10:25
Tavliban, αντε.. καλοριζικη η γραμμουλα ! ειδες οι ανθρωποι ?? ουτε 3 μηνες δεν εκαναν !! :)

Tavliban
06-02-04, 13:25
...ναι ειμαι υπεριφανος,να σκεφτεις οτι προτεινα σεναν φιλο μου να κανει αιτηση τωρα για ναχει μετα τους Ολυμπιακους αγωνες!!!+οι αλλοι στην αλλη πλευρα του Ατλαντικου κατεβαζουν με 5mb/sec με τα ιδια λεφτα....

@ ADSLgr.com All rights reserved.