PDA

Επιστροφή στο Forum : Dslam Εγλυκάδας (Πάτρα)



nikos30
18-08-10, 09:57
Ανοίγω αυτό το θέμα για να ενημερώσω αλλά και να προειδοποιήσω όλους όσους υπάγονται στο dslam του συγκεκριμένου Α/Κ και δεν το γνωρίζουν προκειμένου να γλιτώσουν από μεγάλη ταλαιπωρία.
Μετά από περιπέτεια πολλών μηνών και με την βοήθεια των μελών του forum ανακάλυψα τα εξής:
Κάποιοι αριθμοί που ξεκινούν από 261022xxxx (και ίσως να είναι και κάποιοι άλλοι) ενώ ανήκουν στο A/K Εγλυκάδας δίνονται από τους wizards ΟΛΩΝ των παρόχων ότι ανήκουν στον Πέλοπα.
Έτσι τόσο ο συνδρομητής όσο και οι υπάλληλοι στην τηλ. εξυπηρέτηση αλλά και σε διάφορες εταιρίες προώθησης των παρόχων ΝΟΜΙΖΟΥΝ οτι υπάρχει διαθεσιμότητα στο δίκτυο τους τη στιγμή που το μόνο που υπάρχει είναι ο ΟΤΕ και μάλιστα με πολλά προβλήματα στη περιοχή.. (κακός χαλκός κλπ.)
Αποτέλεσμα είναι να γίνονται αιτήσεις στο ..κενό, πολύμηνες καθυστερήσεις για το τίποτα και γενικότερα μια απίστευτη ταλαιπωρία η οποία θα μπορούσε εξαρχής να μην υπάρχει αν αποδίδοταν οι αριθμοί εκεί που πρέπει.
Να σημειώσω εδώ ότι είμαι προσωπικά παθών (δις). Δεν ξέρω αν αυτό συμβαίνει και σε άλλα κέντρα πανελλαδικά και προπάντων ΓΙΑΤΙ συμβαίνει αλλά δίνω το έναυσμα για συζήτηση..
Για διάβασμα εδώ: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=417093

silegav
18-08-10, 14:26
Δεν έχω δει την άλλη συζήτηση για το τι ακριβώς έχει γίνει, αλλά το γιατί πιθανώς εμπίπτει στην αρμοδιότητα της ΕΕΤΤ και βέβαια στον ΟΤΕ. Ίσως μια οργανωμένη κίνηση/ερώτηση προς τους 2 τους θα είχε νοημα και για την ενημέρωση (που θα έπρεπε να έχει ήδη δοθεί από τον ΟΤΕ και χωρίς να ζητηθεί), αλλά και για την διόρθωση του προβλήματος.

nikos30
19-08-10, 00:36
Kάποιος από Πάτρα με παρόμοια εμπειρία;

@ ADSLgr.com All rights reserved.