PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα με gap



paoki10
18-08-10, 15:27
θα ήθελα βοήθεια σχετικά με τα στατιστικά αυτής της γραμμής.με attenuation 9.5 δεν θα έπρεπε να συχρονίζει πιο ψηλά;μήπως το gap που υπάρχει στο τέλος του φάσματος πρέπει να εξαλειφθεί;αν ναι υπάρχει δυνατότητα να στείλω στην tellas το γράφημα και να κάνουν κάτι γι αυτο;(στην forthnet γίνεται, στην tellas δεν ξέρω αν το κάνουν γι αυτό ρωτάω).έχω ελέγξει καλωδιώσεις,φίλτρα,splitter,έχω βάλει το speedstream μόνο του πάνω στην γραμμή και τα αποτελέσματα είναι ίδια.

dbal
18-08-10, 18:05
Αν όσα δείχνει το DMT σου είναι ακριβή, (βλ. ΥΓ) τότε Ναι θα έπρεπε άλλα είσαι κι εσύ σε προφίλ συγχρονισμού που περιορίζει την ταχύτητα στα 16Mbps (εξου και τα 15997 που συνδέεσαι) για να "μην έχετε αποσυνδέσεις" (sic). Έχει αναφερθεί εκατοντάδες φορές αν δεις τα ενεργά thread ακόμα και τώρα και είναι παγκόσμια πρωτοτυπία της εταιρείας μας λόγω σύγχρονου....εξοπλισμού που απέκτησε πρόσφατα και κάνει λέει αυτό το test της γραμμής σου κατά την πρώτη ενεργοποίηση....δες πχ http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=3645884&postcount=19 να δεις πόσο καλά δουλεύει....
Και το γράφημα με το gap τύπου "ανάποδη καμπάνα" είναι γνωστό πρόβλημα αλλά μάλλον έρχεται δεύτερο αφού ο κόφτης σου είναι αλλού....

ΥΓ: Αυτό που μου κάνει λίγο παράξενη εντύπωση είναι η λειτουργία του DMT σου που έχει άδεια stat boxes στο upload και στο dload σου βγάζει RCO 1100% δηλ. και καλά θα έπρεπε να συνδέεσαι όπως δείχνει στα 1106 kbps...! Κάτι δεν πάει καλά εκεί για αυτό διατηρώ ορισμένες επιφυλάξεις....

@ ADSLgr.com All rights reserved.